Investing.com - מדד ת"א 100 ירד ב- 0.04%, מדד הבנקים ירד בכ-0.3%, אולם מדד ת"א 75 טיפס ב- 0.95% ומדד הנדל"ן עלה ב- 1.3%; מניית דיסקונט השקעות זינקה בכ- 8.8%, דלק קידוחים ירדה ב-5.3% ולאומי השילה כ- 1.5%. מחזור המסחר היה גבוה מאוד ליום מסחר מקוצר והסתכם בכמעט 1.7 מיליארד ש"ח.
בבורסה בת"א התנהל היום מסחר תנודתי. מדד ת"א 25 פתח את יום המסחר בעליה קלה ממחיר הסגירה של אתמול, בשעות הבוקר המשיך המדד לטפס והיה נראה שגם היום המדד הולך לכיוון הטריטוריה הירוקה. אולם בבוקר, כשנגע המדד בגבוה היומי המבטא עליה של כ- 1%, התהפכה המגמה ומדד ת"א 25 החל לאבד גובה בצורה תלולה ועקבית עד כשעה לפני תום יום המסחר המקוצר. בשעה האחרונה למסחר המדד ניסה לתקן את הירידות אבל כוח המוכרים גבר וגרם לדשדוש לקראת נעילה. המדד ננעל בירידה של 0.32%, ברמה של 1127.76 נקודות.
המגמה המעורבת שהתפתחה היום, בין היתר נבעה כתגובה להצהרתה של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. מרקל הצהירה כי התקוות שתולים המשקיעים בועידת הפיסגה המתוכננת ל-23 לחודש בבריסל, בה אמור להתפרסם פתרון כולל לבעית משבר החוב באירופה, לא ריאליות. אין פתרון קסם שיפתור את כל הבעיות הנובעות ממשבר החוב. לנוכח ההצהרה שווקי העולם מגיבים ביתר פסימיות: המדדים באירופה סגרו במגמה שלילית: מדד פוטסי הבריטי ירד ב- 0.54%, מדד קאק הצרפתי ירד ב- 1.61% ומדד דאקס הגרמני צנח ב- 1.81%. השווקים בוול סטריט גם פתחו את יום המסחר בטריטוריה השלילית, הירידות בוול סטריט נשענות גם על נתון מקרו שלילי שפורסם היום, מדד הייצור של האמפייר סטייט ירד לרמה הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2010 ונמוכה בהרבה מהציפיות. נכון לשעת הכתיבה: מדד S&P 500 יורד ב- 1.26%, דאו ג'ונס יורד ב- 1.35% ונאסד"ק משיל כ-1.5%.
16 מתוך 25 מניות מדד ת"א 25 ירדו היום. בין הבולטות נציין את מניית דיסקונט השקעות שהמשיכה לטפס היום והוסיפה 8.83% על רקע מכירת אחזקותיה בשופרסל. מניית מכתשים אגן תמחק מחר מהמסחר בבורסה בת"א לאור הפיכתה לחברה פרטית, לאחר שנסגרה היום מכירת החברה לכמצ'יינה הסינית תמורת 2.4 מיליארד דולר, אי.די.בי. תמשיך להחזיק ב- 40% מהחברה. בעקבות העיסקה מניית כור זינקה היום ב- 7%.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד נשאר ללא שינוי היום. סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, במשך כל היום נעה בקו אופקי ויציב למדי, למעט זינוק רגעי ב-5% לקראת נעילה, אך לבסוף ננעל המדד ברמה כמעט זהה לאתמול, כ- 21%.
השקל התחזק היום בכ- 0.7% מול הדולר ושערו היציג נקבע על 3.6350 ש"ח לדולר. מול האירו גם התחזק בכ- 0.25% ושערו היציג נקבע על 5.0385 ש"ח לאירו.
בעולם, הדולר נסחר במגמה מעורבת. נכון לשעת הכתיבה הדולר מתחזק בכ- 0.75% אל מול האירו ונסחר ברמה של 1.3778 דולר לאירו, מול הפאונד הבריטי הדולר מתחזק בכ- 0.3% לרמה של 1.5775 דולר לפאונד, מול הפרנק השוויצרי מתחזק בכ- 0.7% ומול היין נחלש בכ- 0.55%.
בשוק הסחורות גם כן מגמה מעורבת עם נטיה שלילית:
נכון לשעת הכתיבה הנפט יורד בכ-0.65% ונסחר ברמה של 86.45 דולר לחבית.
הזהב יורד בכ- 0.7% ונסחר ברמה של 1671 דולר לאונקיה.
לעומת זאת, בדגנים נרשמות עליות, החיטה והתירס עולים בכ- 0.3% כל אחד.
בבורסה בת"א התנהל היום מסחר תנודתי. מדד ת"א 25 פתח את יום המסחר בעליה קלה ממחיר הסגירה של אתמול, בשעות הבוקר המשיך המדד לטפס והיה נראה שגם היום המדד הולך לכיוון הטריטוריה הירוקה. אולם בבוקר, כשנגע המדד בגבוה היומי המבטא עליה של כ- 1%, התהפכה המגמה ומדד ת"א 25 החל לאבד גובה בצורה תלולה ועקבית עד כשעה לפני תום יום המסחר המקוצר. בשעה האחרונה למסחר המדד ניסה לתקן את הירידות אבל כוח המוכרים גבר וגרם לדשדוש לקראת נעילה. המדד ננעל בירידה של 0.32%, ברמה של 1127.76 נקודות.
המגמה המעורבת שהתפתחה היום, בין היתר נבעה כתגובה להצהרתה של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. מרקל הצהירה כי התקוות שתולים המשקיעים בועידת הפיסגה המתוכננת ל-23 לחודש בבריסל, בה אמור להתפרסם פתרון כולל לבעית משבר החוב באירופה, לא ריאליות. אין פתרון קסם שיפתור את כל הבעיות הנובעות ממשבר החוב. לנוכח ההצהרה שווקי העולם מגיבים ביתר פסימיות: המדדים באירופה סגרו במגמה שלילית: מדד פוטסי הבריטי ירד ב- 0.54%, מדד קאק הצרפתי ירד ב- 1.61% ומדד דאקס הגרמני צנח ב- 1.81%. השווקים בוול סטריט גם פתחו את יום המסחר בטריטוריה השלילית, הירידות בוול סטריט נשענות גם על נתון מקרו שלילי שפורסם היום, מדד הייצור של האמפייר סטייט ירד לרמה הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2010 ונמוכה בהרבה מהציפיות. נכון לשעת הכתיבה: מדד S&P 500 יורד ב- 1.26%, דאו ג'ונס יורד ב- 1.35% ונאסד"ק משיל כ-1.5%.
16 מתוך 25 מניות מדד ת"א 25 ירדו היום. בין הבולטות נציין את מניית דיסקונט השקעות שהמשיכה לטפס היום והוסיפה 8.83% על רקע מכירת אחזקותיה בשופרסל. מניית מכתשים אגן תמחק מחר מהמסחר בבורסה בת"א לאור הפיכתה לחברה פרטית, לאחר שנסגרה היום מכירת החברה לכמצ'יינה הסינית תמורת 2.4 מיליארד דולר, אי.די.בי. תמשיך להחזיק ב- 40% מהחברה. בעקבות העיסקה מניית כור זינקה היום ב- 7%.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד נשאר ללא שינוי היום. סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, במשך כל היום נעה בקו אופקי ויציב למדי, למעט זינוק רגעי ב-5% לקראת נעילה, אך לבסוף ננעל המדד ברמה כמעט זהה לאתמול, כ- 21%.
השקל התחזק היום בכ- 0.7% מול הדולר ושערו היציג נקבע על 3.6350 ש"ח לדולר. מול האירו גם התחזק בכ- 0.25% ושערו היציג נקבע על 5.0385 ש"ח לאירו.
בעולם, הדולר נסחר במגמה מעורבת. נכון לשעת הכתיבה הדולר מתחזק בכ- 0.75% אל מול האירו ונסחר ברמה של 1.3778 דולר לאירו, מול הפאונד הבריטי הדולר מתחזק בכ- 0.3% לרמה של 1.5775 דולר לפאונד, מול הפרנק השוויצרי מתחזק בכ- 0.7% ומול היין נחלש בכ- 0.55%.
בשוק הסחורות גם כן מגמה מעורבת עם נטיה שלילית:
נכון לשעת הכתיבה הנפט יורד בכ-0.65% ונסחר ברמה של 86.45 דולר לחבית.
הזהב יורד בכ- 0.7% ונסחר ברמה של 1671 דולר לאונקיה.
לעומת זאת, בדגנים נרשמות עליות, החיטה והתירס עולים בכ- 0.3% כל אחד.