Investing.com - מדד ת"א 75 עלה בכ-4%, מדד ת"א 100 הוסיף כ- 4.2%, מדד הנדל"ן עלה בכ- 4.6% ומדד הבנקים זינק ב-6.5%; דיסקונט השקעות זינקה בכ- 9.8%, מזרחי טפחות הוסיפה כ-8%, לאומי ודיסקונט עלו בכ- 7.3% כל אחת. מחזור המסחר היה גבוה לחוה"מ והסתכם בכ- 1.35 מיליארד ש"ח.
שבוע המסחר נפתח בראלי שממשיך את המגמה החיובית הגלובלית מהשבוע שעבר. גם השבוע יהיה שבוע מסחר מקוצר לרגל חג סוכות ובמשך שלושת ימי המסחר בחוה"מ, המסחר ינעל ב- 14:45. כבר בשלב הטרום פתיחה זינק מדד ת"א 25 לגובה, חצה ללא עיכובים מיותרים את רף ה- 1100 נקודות והציג עליה של כ- 3.5%. עליה זו גרמה לעיכוב של 10 דקות בפתיחת המסחר לפי הנוהל "פתיחה אנגלית", על פיו תנועה של מעל 2.5% בטרום פתיחה, גורמת לעיכוב בפתיחה למספר דקות. במשך כל יום המסחר המקוצר המשיך לטפס המדד עליה מתונה ועקבית, עד כחצי שעה לפני תום המסחר, כאשר נגע המדד בגבוה היומי ומשם החל לאבד מעט גובה עד לנעילה בעליה של 4.3%, ברמה של 1131.34 נקודות.
העליות שנרשמו היום בבורסה בת"א נשענות על העליות החדות בשווקי אירופה ווול סטריט בשבוע שעבר. עליות אלו נתמכו במספר נתונים חיוביים, ביניהם: התגבשות פתרון ממשי לבעיית משבר החוב בגוש האירו, ב- 23 לאוקטובר תוצג בבריסל תוכנית ההבראה ע"י קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל ונשיא צרפת, ניקולה סרקוזי. כמו כן, אושרה הרחבת קרן החילוץ לאיזור ל- 440 מיליארד אירו. גם בארה"ב פורסמו נתונים חיוביים: המכירות הקמעונאיות לחודש ספטמבר עלו ב-1.1% ומעל לציפיות. בנוסף, החלה עונת הדוחות הכספיים לרבעון השלישי בוול סטריט, כאשר גוגל, בין הראשונות לדווח, היכתה את כל התחזיות עם זינוק של 26% ברווח מאשתקד. כאמור, המדדים מעבר לים סגרו שבוע שורי מרשים: מדד פוטסי הבריטי התחזק בכ- 3% במהלך השבוע שעבר, מדד קאק הצרפתי הוסיף כ- 4% ומדד דאקס הגרמני זינק ב- 5%. בוול סטריט תסריט דומה: מדד הדאו-ג'ונס טיפס ב- 4.9% בסיכום השבועי, מדד ה-S&P 500 עלה ב- 6% ומדד הנאסד"ק זינק ב- 7.6%. גם בזירה המקומית פורסם נתון חיובי ביום שישי, מדד המחירים לצרכן ירד ב- 0.2% בחודש ספטמבר לעומת צפי לעליה של 0.1%.
כל 25 מניות מדד ת"א 25 עלו היום. בין הבולטות נציין את מניית דיסקונט השקעות שהתחזקה ב- 9.78% על רקע הסכם מכירת מניותיה בשופרסל, המהוות כמעט 50%, תמורת 2.4 מיליארד ש"ח. טבע שטיפסה ב- 3.42% לאחר שדיווחה על השלמת רכישת חברת ספלון ביום שישי, ומניות הבנקים שממשיכות לתפוס גל אופטימי עם התאוששות הסקטור הפיננסי באירופה: פועלים עם עליה של כ- 5%, דיסקונט שטיפסה 7.25%, לאומי שהוסיפה 7.28% ומזרחי טפחות שזינקה ב- 8%.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, צנח היום בכ- 5%, כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25 עלתה בפתיחת יום המסחר לרמה של 33%, אך לאחר כחצי שעה צללה לרמה של כ- 22%, שם התבססה במשך שאר יום המסחר עד לנעילה ברמה של כ- 21%. רמה המשקפת את התעודדות המשקיעים וחזרת האמון בשוק.
שער הדולר הגלום, כפי שהשתקף היום במסחר באופציות על הדולר/שקל, מגלם התחזקות קלה של השקל לרמה של כ- 3.65 ש"ח לדולר.
שבוע המסחר נפתח בראלי שממשיך את המגמה החיובית הגלובלית מהשבוע שעבר. גם השבוע יהיה שבוע מסחר מקוצר לרגל חג סוכות ובמשך שלושת ימי המסחר בחוה"מ, המסחר ינעל ב- 14:45. כבר בשלב הטרום פתיחה זינק מדד ת"א 25 לגובה, חצה ללא עיכובים מיותרים את רף ה- 1100 נקודות והציג עליה של כ- 3.5%. עליה זו גרמה לעיכוב של 10 דקות בפתיחת המסחר לפי הנוהל "פתיחה אנגלית", על פיו תנועה של מעל 2.5% בטרום פתיחה, גורמת לעיכוב בפתיחה למספר דקות. במשך כל יום המסחר המקוצר המשיך לטפס המדד עליה מתונה ועקבית, עד כחצי שעה לפני תום המסחר, כאשר נגע המדד בגבוה היומי ומשם החל לאבד מעט גובה עד לנעילה בעליה של 4.3%, ברמה של 1131.34 נקודות.
העליות שנרשמו היום בבורסה בת"א נשענות על העליות החדות בשווקי אירופה ווול סטריט בשבוע שעבר. עליות אלו נתמכו במספר נתונים חיוביים, ביניהם: התגבשות פתרון ממשי לבעיית משבר החוב בגוש האירו, ב- 23 לאוקטובר תוצג בבריסל תוכנית ההבראה ע"י קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל ונשיא צרפת, ניקולה סרקוזי. כמו כן, אושרה הרחבת קרן החילוץ לאיזור ל- 440 מיליארד אירו. גם בארה"ב פורסמו נתונים חיוביים: המכירות הקמעונאיות לחודש ספטמבר עלו ב-1.1% ומעל לציפיות. בנוסף, החלה עונת הדוחות הכספיים לרבעון השלישי בוול סטריט, כאשר גוגל, בין הראשונות לדווח, היכתה את כל התחזיות עם זינוק של 26% ברווח מאשתקד. כאמור, המדדים מעבר לים סגרו שבוע שורי מרשים: מדד פוטסי הבריטי התחזק בכ- 3% במהלך השבוע שעבר, מדד קאק הצרפתי הוסיף כ- 4% ומדד דאקס הגרמני זינק ב- 5%. בוול סטריט תסריט דומה: מדד הדאו-ג'ונס טיפס ב- 4.9% בסיכום השבועי, מדד ה-S&P 500 עלה ב- 6% ומדד הנאסד"ק זינק ב- 7.6%. גם בזירה המקומית פורסם נתון חיובי ביום שישי, מדד המחירים לצרכן ירד ב- 0.2% בחודש ספטמבר לעומת צפי לעליה של 0.1%.
כל 25 מניות מדד ת"א 25 עלו היום. בין הבולטות נציין את מניית דיסקונט השקעות שהתחזקה ב- 9.78% על רקע הסכם מכירת מניותיה בשופרסל, המהוות כמעט 50%, תמורת 2.4 מיליארד ש"ח. טבע שטיפסה ב- 3.42% לאחר שדיווחה על השלמת רכישת חברת ספלון ביום שישי, ומניות הבנקים שממשיכות לתפוס גל אופטימי עם התאוששות הסקטור הפיננסי באירופה: פועלים עם עליה של כ- 5%, דיסקונט שטיפסה 7.25%, לאומי שהוסיפה 7.28% ומזרחי טפחות שזינקה ב- 8%.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, צנח היום בכ- 5%, כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25 עלתה בפתיחת יום המסחר לרמה של 33%, אך לאחר כחצי שעה צללה לרמה של כ- 22%, שם התבססה במשך שאר יום המסחר עד לנעילה ברמה של כ- 21%. רמה המשקפת את התעודדות המשקיעים וחזרת האמון בשוק.
שער הדולר הגלום, כפי שהשתקף היום במסחר באופציות על הדולר/שקל, מגלם התחזקות קלה של השקל לרמה של כ- 3.65 ש"ח לדולר.