Investing.com - מדד ת"א 100 עלה ב- 0.75%, מדד ת"א 75 טיפס כ- 1.3%, מדד הבנקים הוסיף כ-1.1%, מדד הנדל"ן עלה בכ- 1.6%; קבוצת דלק זינקה בכ- 4.9%, בזן הוסיפה כ-4% ודיסקונט השקעות עלתה בכ- 3.4%. מחזור המסחר היה ממוצע והסתכם בכ- 1.64 מיליארד ש"ח.
הבורסה בת"א המשיכה לטפס היום ובזה סגרה שבוע מסחר מקוצר בעליות שערים. מדד ת"א 25 פתח את יום המסחר סמוך לנעילה הגבוהה של אתמול והמשיך את המגמה החיובית תוך תנודתיות גבוהה במשך כל שעות המסחר. המדד אמנם היה תנודתי, אולם דבק בטריטוריה החיובית במשך כל יום המסחר, טווח התנודה נע בין עליה של כ- 0.2% ל- 0.7%. המדד ננעל סמוך לגבוה היומי בעליה של 0.64%, ברמה של 1084.73 נקודות.
המגמה החיובית שנמשכה גם היום בשוק המקומי נתמכת בעליות החדות של השווקים הגלובלים אמש, מדדי וול סטריט הציגו עליות חזקות של עד כ- 3.5%. אולם היום המסחר באירופה במגמה מעורבת עם נטיה שלילית, מדד קאק הצרפתי ירד ב- 0.25%, מדד פוטסי הבריטי ירד ב- 0.06% ואילו מדד דאקס הגרמני עלה ב- 0.3%. גם בארה"ב השווקים פתחו במגמה מעורבת, זאת לאור העובדה שהסיבה לעליות של אתמול- רוח חדשה בטיפול במשבר הבנקים באירופה, כבר גולמה בשוק אתמול ואילו היום אין התפתחות חיובית נוספת שתדלק את העליות. אלא להיפך, דווח כי ממשלת סלובקיה מציגה עמדה בעייתית בנושא הרחבת קרן החילוץ של מדינות האיחוד, שממנה תבוא ההצלה ליוון מפני פשיטת רגל, כפי שאישרה היום "טרויקה" (קרן המטבע הבינלאומית, הבנק המרכזי באירופה ונציגי האיחוד האירופי). יוון עתידה לקבל סיוע בסך 8 מיליארד אירו בתחילת נובמבר.
בסיכום השבוע המקוצר נרשמו עליות יפות בבורסה בת"א, מדד ת"א 25 ומדד ת"א 100 הוסיפו כ-3.3% כל אחד, מדד ת"א 75 עלה ב- 4.2%, מדד הנדל"ן זינק ב-5.3% ומדד הבנקים עלה ב- 2.2% בשלושת הימים האחרונים.
18 מתוך 25 מניות מדד ת"א 25 עלו היום. בין הבולטות נציין את מניית טבע שעלתה ב- 1.6% לאחר שדיווחה כי קיבלה אישור מהרגולטור האמריקאי לעיסקת רכישת ספלון, דלק קידוחים שעלתה בכ- 3.6% כחלק מעליה רוחבית של מניות הגז והנפט היום ומניית קבוצת דלק שזינקה היום בכמעט 5%.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, ירד היום בתנודתיות גבוהה. כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, נעה בטווח שבין 24.5% ל-27%. לקראת סיום יום המסחר התמתן וירד המדד עד לנעילה ברמה של כ- 25%. המגמה מתמתנת אך זו עדיין רמה גבוהה המשקפת חוסר וודאות בקרב הסוחרים.
השקל נחלש היום ב- 0.35% מול הדולר ושערו היציג נקבע על 3.6880 ש"ח לדולר. מול האירו נחלש גם כן, בכ- 0.5% ושערו היציג נקבע על 5.0194 ש"ח לאירו.
בעולם, הדולר נסחר במגמה מעורבת קלה. נכון לשעת הכתיבה הדולר נחלש בכ- 0.15% אל מול האירו ונסחר ברמה של 1.3660 דולר לאירו, מול הפאונד הבריטי הדולר מתחזק בכ- 0.4% לרמה של 1.5602 דולר לפאונד, מול היין נסחר ללא שינוי ומול הפרנק השוויצרי מתחזק בכ- 0.3%.
בשוק הסחורות גם מגמה מעורבת:
נכון לשעת הכתיבה הנפט מטפס ב- 0.8% ונסחר ברמה של 86 דולר לחבית.
הזהב נחלש בכ- 0.35% ונסחר ברמה של 1665 דולר לאונקיה.
הבורסה בת"א המשיכה לטפס היום ובזה סגרה שבוע מסחר מקוצר בעליות שערים. מדד ת"א 25 פתח את יום המסחר סמוך לנעילה הגבוהה של אתמול והמשיך את המגמה החיובית תוך תנודתיות גבוהה במשך כל שעות המסחר. המדד אמנם היה תנודתי, אולם דבק בטריטוריה החיובית במשך כל יום המסחר, טווח התנודה נע בין עליה של כ- 0.2% ל- 0.7%. המדד ננעל סמוך לגבוה היומי בעליה של 0.64%, ברמה של 1084.73 נקודות.
המגמה החיובית שנמשכה גם היום בשוק המקומי נתמכת בעליות החדות של השווקים הגלובלים אמש, מדדי וול סטריט הציגו עליות חזקות של עד כ- 3.5%. אולם היום המסחר באירופה במגמה מעורבת עם נטיה שלילית, מדד קאק הצרפתי ירד ב- 0.25%, מדד פוטסי הבריטי ירד ב- 0.06% ואילו מדד דאקס הגרמני עלה ב- 0.3%. גם בארה"ב השווקים פתחו במגמה מעורבת, זאת לאור העובדה שהסיבה לעליות של אתמול- רוח חדשה בטיפול במשבר הבנקים באירופה, כבר גולמה בשוק אתמול ואילו היום אין התפתחות חיובית נוספת שתדלק את העליות. אלא להיפך, דווח כי ממשלת סלובקיה מציגה עמדה בעייתית בנושא הרחבת קרן החילוץ של מדינות האיחוד, שממנה תבוא ההצלה ליוון מפני פשיטת רגל, כפי שאישרה היום "טרויקה" (קרן המטבע הבינלאומית, הבנק המרכזי באירופה ונציגי האיחוד האירופי). יוון עתידה לקבל סיוע בסך 8 מיליארד אירו בתחילת נובמבר.
בסיכום השבוע המקוצר נרשמו עליות יפות בבורסה בת"א, מדד ת"א 25 ומדד ת"א 100 הוסיפו כ-3.3% כל אחד, מדד ת"א 75 עלה ב- 4.2%, מדד הנדל"ן זינק ב-5.3% ומדד הבנקים עלה ב- 2.2% בשלושת הימים האחרונים.
18 מתוך 25 מניות מדד ת"א 25 עלו היום. בין הבולטות נציין את מניית טבע שעלתה ב- 1.6% לאחר שדיווחה כי קיבלה אישור מהרגולטור האמריקאי לעיסקת רכישת ספלון, דלק קידוחים שעלתה בכ- 3.6% כחלק מעליה רוחבית של מניות הגז והנפט היום ומניית קבוצת דלק שזינקה היום בכמעט 5%.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, ירד היום בתנודתיות גבוהה. כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, נעה בטווח שבין 24.5% ל-27%. לקראת סיום יום המסחר התמתן וירד המדד עד לנעילה ברמה של כ- 25%. המגמה מתמתנת אך זו עדיין רמה גבוהה המשקפת חוסר וודאות בקרב הסוחרים.
השקל נחלש היום ב- 0.35% מול הדולר ושערו היציג נקבע על 3.6880 ש"ח לדולר. מול האירו נחלש גם כן, בכ- 0.5% ושערו היציג נקבע על 5.0194 ש"ח לאירו.
בעולם, הדולר נסחר במגמה מעורבת קלה. נכון לשעת הכתיבה הדולר נחלש בכ- 0.15% אל מול האירו ונסחר ברמה של 1.3660 דולר לאירו, מול הפאונד הבריטי הדולר מתחזק בכ- 0.4% לרמה של 1.5602 דולר לפאונד, מול היין נסחר ללא שינוי ומול הפרנק השוויצרי מתחזק בכ- 0.3%.
בשוק הסחורות גם מגמה מעורבת:
נכון לשעת הכתיבה הנפט מטפס ב- 0.8% ונסחר ברמה של 86 דולר לחבית.
הזהב נחלש בכ- 0.35% ונסחר ברמה של 1665 דולר לאונקיה.