Investing.com - מדד ת"א 100 ומדד ת"א 75 עלו בכ-3.8% כל אחד, מדד הבנקים ומדד הנדל"ן זינקו בכ- 5% כל אחד; דלק קידוחים הוסיפה כ- 9.3%, פז נפט טיפסה בכ-8% ושטראוס עלתה בכ- 6.8%. מחזור המסחר היה סביב הממוצע והסתכם בכ- 1.6 מיליארד ש"ח.
הבורסה בת"א נהנתה היום מעליות שערים חדות. מדד ת"א 25 פתח את יום המסחר בעליה של כ- 0.5% ממחיר הסגירה של אתמול ובמשך כל יום המסחר המשיך לטפס המדד ללא כל הפרעה בדרך, במגמה חיובית תלולה ועקבית. נראה כי העליה הייתה ממשיכה אילולא הגיעה שעת הנעילה שקטעה את העליה. מדד ת"א 25 ננעל בדיוק בגבוה היומי שלו, בעליה של 4.13%, ברמה של 1077.79 נקודות.
המגמה השורית שהתנהלה היום נוצרה בעקבות הצהרתם האופטימית של מנהיגי המעצמות הכלכליות בגוש האירו: קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל ונשיא צרפת, ניקולא סרקוזי. לפי דבריהם, יעשו כל שידרש על מנת להציל את הבנקים באירופה מקריסה וכצעד ראשון, נערך הסכם בין המדינות צרפת, בלגיה ולוקסמבורג במטרה להציל את בנק דקסיה הצרפתי-בלגי, עפ"י ההסכם כל אחת מהמדינות תקנה נתח מהבנק.
בבורסות אירופה נרשמו גם כן עליות שערים חדות בהתאם לחדשות: מדד פוטסי הבריטי עלה ב- 1.8%, מדד קאק הצרפתי טיפס בכ- 2.1% ומדד דאקס הגרמני זינק בכ- 3%. בארה"ב נפתח המסחר בעליות שערים חדות. נכון לשעת הכתיבה המדדים המובילים בוול סטריט זינקו ביותר מ-2%.
כל 25 מניות מדד ת"א 25 עלו היום. בין הבולטות נציין את מניות הבנקים שהצטרפו לחגיגה של הבנקים באירופה היום, פועלים ומזרחי טפחות שזינקו בכ- 5.9% כל אחת, דיסקונט שטיפסה ב- 4.7% ולאומי שהוסיפה כ- 4.3%.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, צנח היום. כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, ירדה במשך כל היום ירידה תלולה מרמה של כ- 31% עד לנעילה ברמה של כ-25%. מגמת ההתמתנות בסטיית התקן משקפת אופטימיות שנוצרה בקרב המשקיעים.
השקל התחזק היום בכ- 1.35% מול הדולר ושערו היציג נקבע על 3.6750 ש"ח לדולר. מול האירו נחלש בכ- 1% ושערו היציג נקבע על 4.9949 ש"ח לאירו.
בעולם, הדולר נסחר במגמה דובית. נכון לשעת הכתיבה הדולר צונח מול האירו בכ-2.3% ונסחר ברמה של 1.3680 דולר לאירו, מול הפאונד הבריטי הדולר נחלש בכ- 0.8% לרמה של 1.5684 דולר לפאונד, מול היין נחלש מעט בכ- 0.1% ומול הפרנק השוויצרי מתרסק בכ- 2.7%.
בשוק הסחורות מגמה שורית חזקה :
נכון לשעת הכתיבה הנפט מזנק בכ- 3.45% ונסחר ברמה של 85.85 דולר לחבית.
הזהב מוסיף כ- 2.1% ונסחר ברמה של 1670.35 דולר לאונקיה.
הסוכר מטפס בכ- 4.6% ונסחר ברמה של 26.4 סנט לפאונד.
הבורסה בת"א נהנתה היום מעליות שערים חדות. מדד ת"א 25 פתח את יום המסחר בעליה של כ- 0.5% ממחיר הסגירה של אתמול ובמשך כל יום המסחר המשיך לטפס המדד ללא כל הפרעה בדרך, במגמה חיובית תלולה ועקבית. נראה כי העליה הייתה ממשיכה אילולא הגיעה שעת הנעילה שקטעה את העליה. מדד ת"א 25 ננעל בדיוק בגבוה היומי שלו, בעליה של 4.13%, ברמה של 1077.79 נקודות.
המגמה השורית שהתנהלה היום נוצרה בעקבות הצהרתם האופטימית של מנהיגי המעצמות הכלכליות בגוש האירו: קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל ונשיא צרפת, ניקולא סרקוזי. לפי דבריהם, יעשו כל שידרש על מנת להציל את הבנקים באירופה מקריסה וכצעד ראשון, נערך הסכם בין המדינות צרפת, בלגיה ולוקסמבורג במטרה להציל את בנק דקסיה הצרפתי-בלגי, עפ"י ההסכם כל אחת מהמדינות תקנה נתח מהבנק.
בבורסות אירופה נרשמו גם כן עליות שערים חדות בהתאם לחדשות: מדד פוטסי הבריטי עלה ב- 1.8%, מדד קאק הצרפתי טיפס בכ- 2.1% ומדד דאקס הגרמני זינק בכ- 3%. בארה"ב נפתח המסחר בעליות שערים חדות. נכון לשעת הכתיבה המדדים המובילים בוול סטריט זינקו ביותר מ-2%.
כל 25 מניות מדד ת"א 25 עלו היום. בין הבולטות נציין את מניות הבנקים שהצטרפו לחגיגה של הבנקים באירופה היום, פועלים ומזרחי טפחות שזינקו בכ- 5.9% כל אחת, דיסקונט שטיפסה ב- 4.7% ולאומי שהוסיפה כ- 4.3%.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, צנח היום. כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, ירדה במשך כל היום ירידה תלולה מרמה של כ- 31% עד לנעילה ברמה של כ-25%. מגמת ההתמתנות בסטיית התקן משקפת אופטימיות שנוצרה בקרב המשקיעים.
השקל התחזק היום בכ- 1.35% מול הדולר ושערו היציג נקבע על 3.6750 ש"ח לדולר. מול האירו נחלש בכ- 1% ושערו היציג נקבע על 4.9949 ש"ח לאירו.
בעולם, הדולר נסחר במגמה דובית. נכון לשעת הכתיבה הדולר צונח מול האירו בכ-2.3% ונסחר ברמה של 1.3680 דולר לאירו, מול הפאונד הבריטי הדולר נחלש בכ- 0.8% לרמה של 1.5684 דולר לפאונד, מול היין נחלש מעט בכ- 0.1% ומול הפרנק השוויצרי מתרסק בכ- 2.7%.
בשוק הסחורות מגמה שורית חזקה :
נכון לשעת הכתיבה הנפט מזנק בכ- 3.45% ונסחר ברמה של 85.85 דולר לחבית.
הזהב מוסיף כ- 2.1% ונסחר ברמה של 1670.35 דולר לאונקיה.
הסוכר מטפס בכ- 4.6% ונסחר ברמה של 26.4 סנט לפאונד.