Investing.com - מדד ת"א 100 עלה ב-1.1%, מדד ת"א 75 ומדד הבנקים הוסיפו כ- 0.5% כל אחד; מניית טבע זינקה בכ- 4.9%, חברה לישראל עלתה ב- 3.75%, כי"ל הוסיפה כ- 1.7%. מחזור המסחר היה מעט נמוך מהממוצע והסתכם בכ- 1.3 מיליארד ש"ח.
עליות השערים נמשכות בבורסה בת"א, במקביל לעליות השווקים הגלובלים. מדד ת"א 25 פתח את יום המסחר בעליה של כ- 1.5% ממחיר הסגירה של אתמול וכבר בשעות הבוקר נגע המדד בגבוה היומי. בהמשך היום החל המדד לאבד גובה בצורה מתונה אך תנודתית, עד לנעילה ברמה של 1049.92 נקודות, המציגות עליה של 1.1%.
העליות בשוק המקומי הן תוצר של המגמה החיובית שפשטה בשווקים בארה"ב ובאירופה ביומיים האחרונים. איום משבר החוב בגוש האירו מקבל רוח גבית ע"י צעדי הבראה חדשים: נגיד הבנק המרכזי באירופה הצהיר שהבנק עתיד לקנות בנובמבר אג"ח אירופאיות מגובות נכסים, בהיקף של 40 מיליארד אירו. בנוסף, יעמיד הבנק המרכזי לרשות הבנקים האירופאים, שנפגעו קשות עקב חשיפה גבוהה למדינות משבר החוב, אשראי בלתי מוגבל לתקופה של שנה. מדדי אירופה הגיבו בעליות חדות: מדד דאקס הגרמני עלה ב- 3.15%, מדד קאק הצרפתי הוסיף 3.4% ומדד פוטסי הבריטי זינק ב- 3.7%. בארה"ב התמונה דומה, וול סטריט פתח את יום המסחר בעליות חדות שנעות בין 1%-1.5% נכון לשעת הכתיבה, על רקע נתוני מאקרו חיוביים מאתמול בנושא מצב התעסוקה במשק האמריקאי והיום פורסם נתון מעודד נוסף בנושא: מספר תביעות האבטלה בארה"ב, החדשות והחוזרות כאחד, ירד בחודש ספטמבר ואף נמוך מהמצופה.
בסיכום השבועי, השוק המקומי דווקא סוגר שבוע שלילי עקב הירידות הקשות בתחילת השבוע: מדד ת"א 25 ירד ב- 2.6%, מדד ת"א 100 ירד ב- 2.05%, מדד הנדל"ן השיל 2.2% ומדד הבנקים צנח ב- 7% על רקע משבר הבנקים באירופה.
13 מתוך 25 מניות מדד ת"א 25 עלו היום. בין הבולטות נציין את מניית טבע שזינקה ב- 4.88% בעקבות עלייתה בנאסד"ק אמש, כי"ל שטיפסה היום ב- 1.66% גם כן בעקבות עליית מניות הדשנים בוול סטריט אמש ובעקבותיה גם חברת האם, חברה לישראל שזינקה ב- 3.74%.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, ירד היום בתנודתיות גבוהה. כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, זינקה לגובה מיד עם פתיחת יום המסחר, נגעה ברמה של כמעט 33% ומיד לאחר מכן צללה לרמה של כ- 28%. במשך שאר שעות המסחר נעה בתנודתיות גבוהה מאוד עד לנעילה ברמה של 29%. מגמה תנודתית זו מאפיינת חוסר בטחון בקרב המשקיעים והעובדה שחצי ממניות מדד ת"א 25 ירדו היום, נותנת הסבר נוסף לתנודתיות מדד הויקס.
השקל התחזק היום בכ- 0.25% מול הדולר ושערו היציג נקבע על 3.7250 ש"ח לדולר. מול האירו התחזק גם כן, בכ- 0.65% ושערו היציג נקבע על 4.9434 ש"ח לאירו.
בעולם, הדולר נסחר במגמה מעורבת. נכון לשעת הכתיבה הדולר נחלש מול האירו בכ- 0.5% ונסחר ברמה של 1.3414 דולר לאירו, מתחזק מול הפאונד הבריטי בכ- 0.4% לרמה של 1.5404 דולר לפאונד, מול היין נחלש בכ- 0.1% ומול הפרנק השוויצרי נסחר ללא שינוי.
בשוק הסחורות מגמה שורית חדה:
נכון לשעת הכתיבה הנפט מזנק ב- 2.55% ונסחר ברמה של 81.7 דולר לחבית.
הזהב עולה בכ- 0.6% ונסחר ברמה של 1651 דולר לאונקיה.
שאר המתכות עולות חזק היום: הנחושת עולה ב- 5% והכסף והפלדיום מזנקים בכ- 5.5% כל אחד.
עליות השערים נמשכות בבורסה בת"א, במקביל לעליות השווקים הגלובלים. מדד ת"א 25 פתח את יום המסחר בעליה של כ- 1.5% ממחיר הסגירה של אתמול וכבר בשעות הבוקר נגע המדד בגבוה היומי. בהמשך היום החל המדד לאבד גובה בצורה מתונה אך תנודתית, עד לנעילה ברמה של 1049.92 נקודות, המציגות עליה של 1.1%.
העליות בשוק המקומי הן תוצר של המגמה החיובית שפשטה בשווקים בארה"ב ובאירופה ביומיים האחרונים. איום משבר החוב בגוש האירו מקבל רוח גבית ע"י צעדי הבראה חדשים: נגיד הבנק המרכזי באירופה הצהיר שהבנק עתיד לקנות בנובמבר אג"ח אירופאיות מגובות נכסים, בהיקף של 40 מיליארד אירו. בנוסף, יעמיד הבנק המרכזי לרשות הבנקים האירופאים, שנפגעו קשות עקב חשיפה גבוהה למדינות משבר החוב, אשראי בלתי מוגבל לתקופה של שנה. מדדי אירופה הגיבו בעליות חדות: מדד דאקס הגרמני עלה ב- 3.15%, מדד קאק הצרפתי הוסיף 3.4% ומדד פוטסי הבריטי זינק ב- 3.7%. בארה"ב התמונה דומה, וול סטריט פתח את יום המסחר בעליות חדות שנעות בין 1%-1.5% נכון לשעת הכתיבה, על רקע נתוני מאקרו חיוביים מאתמול בנושא מצב התעסוקה במשק האמריקאי והיום פורסם נתון מעודד נוסף בנושא: מספר תביעות האבטלה בארה"ב, החדשות והחוזרות כאחד, ירד בחודש ספטמבר ואף נמוך מהמצופה.
בסיכום השבועי, השוק המקומי דווקא סוגר שבוע שלילי עקב הירידות הקשות בתחילת השבוע: מדד ת"א 25 ירד ב- 2.6%, מדד ת"א 100 ירד ב- 2.05%, מדד הנדל"ן השיל 2.2% ומדד הבנקים צנח ב- 7% על רקע משבר הבנקים באירופה.
13 מתוך 25 מניות מדד ת"א 25 עלו היום. בין הבולטות נציין את מניית טבע שזינקה ב- 4.88% בעקבות עלייתה בנאסד"ק אמש, כי"ל שטיפסה היום ב- 1.66% גם כן בעקבות עליית מניות הדשנים בוול סטריט אמש ובעקבותיה גם חברת האם, חברה לישראל שזינקה ב- 3.74%.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, ירד היום בתנודתיות גבוהה. כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, זינקה לגובה מיד עם פתיחת יום המסחר, נגעה ברמה של כמעט 33% ומיד לאחר מכן צללה לרמה של כ- 28%. במשך שאר שעות המסחר נעה בתנודתיות גבוהה מאוד עד לנעילה ברמה של 29%. מגמה תנודתית זו מאפיינת חוסר בטחון בקרב המשקיעים והעובדה שחצי ממניות מדד ת"א 25 ירדו היום, נותנת הסבר נוסף לתנודתיות מדד הויקס.
השקל התחזק היום בכ- 0.25% מול הדולר ושערו היציג נקבע על 3.7250 ש"ח לדולר. מול האירו התחזק גם כן, בכ- 0.65% ושערו היציג נקבע על 4.9434 ש"ח לאירו.
בעולם, הדולר נסחר במגמה מעורבת. נכון לשעת הכתיבה הדולר נחלש מול האירו בכ- 0.5% ונסחר ברמה של 1.3414 דולר לאירו, מתחזק מול הפאונד הבריטי בכ- 0.4% לרמה של 1.5404 דולר לפאונד, מול היין נחלש בכ- 0.1% ומול הפרנק השוויצרי נסחר ללא שינוי.
בשוק הסחורות מגמה שורית חדה:
נכון לשעת הכתיבה הנפט מזנק ב- 2.55% ונסחר ברמה של 81.7 דולר לחבית.
הזהב עולה בכ- 0.6% ונסחר ברמה של 1651 דולר לאונקיה.
שאר המתכות עולות חזק היום: הנחושת עולה ב- 5% והכסף והפלדיום מזנקים בכ- 5.5% כל אחד.