Investing.com - מדד ת"א 100 עלה ב- 2.1%, מדד ת"א 75 זינק ב- 2.8%, מדד הנדל"ן הוסיף כ- 1.6% ומדד הבנקים טיפס ב- 2.6%; דיסקונט השקעות זינקה 7.5%, כי"ל עלתה בכ- 4.3% ושטראוס הוסיפה כ- 4.9%. מחזור המסחר היה נמוך מהממוצע והסתכם בכ- 1.4 מיליארד ש"ח.
מדדי המניות המובילים בבורסה בת"א סגרו גם היום במגמה חיובית. מדד ת"א 25 פתח את יום המסחר סמוך לסגירה אתמול ובמשך כל שעות הבוקר נסחר בדשדוש עם נטיה שלילית. אולם, משעות אחר הצהריים החל לעלות עליה תלולה, עד לנעילה בגבוה היומי, ברמה של 1056.83 נקודות המציגות 1.96% עליה.
העליות החדות שנראו היום בשוק המקומי נשענות על שווקי העולם הפורחים בימים האחרונים, כאשר הידיעות החיוביות ממשיכות לזרום בכל הנוגע להתמודדות עם איום משבר החוב בגוש האירופי. לקראת סיום יום המסחר בארץ הגיעה ידיעה שהקפיצה את שווקי אירופה ואת בורסת ת"א, נכון לשעת הכתיבה מדד פוטסי הבריטי עולה בכ- 2.2%, מדד דאקס הגרמני עולה בכ- 3% ומדד קאק הצרפתי מזנק בכ- 3.3%. הבנק המרכזי באירופה יחד עם הפדרל רזרב בארה"ב החליטו בשיתוף פעולה יוצא דופן לעזור לבנקים באירופה שנמצאים בסכנת פשיטת רגל ע"י מתן הלוואות דולריות. נתון זה יחד עם העזרה שיוון תקבל מגרמניה וצרפת ובשילוב תוכנית הצנע של איטליה, כל אלה מרימים את השווקים בימים האחרונים. מדדי הוול סטריט נפתחו בעליות שערים של בין 0.5% ל- 1% ונראה שימשיכו את המגמה החיובית הגלובלית גם היום.
בסיכום השבועי ירד מדד ת"א 25 בכ-0.6% ומדד ת"א 100 עלה בכ- 0.1%. מחזורי המסחר לאורך השבוע היו סביב הממוצע. היום בערב יפורסם מדד המחירים לצרכן של חודש אוגוסט, הציפיות הן עליה של 0.3% לאחר שביולי ירד המדד ב- 0.3%.
21 מתוך 25 מניות מדד ת"א 25 עלו היום. בין הבולטות נציין את דיסקונט השקעות עם עליה של כ- 7.5% וכיל שעלתה בכ- 4.3% בהמשך להצעת הרכש של חברת האם דיסקונט השקעות לקנות 7% ממניותיה של חברת הבת כור, בשווי 116 מליון ש"ח.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, ירד היום. כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, פתחה את יום המסחר בתנודתיות עם נטיה לעליה, אך בהמשך היום התמתנה והתייצבה באיזור ה- 29.5% ובשעה האחרונה למסחר השילה עוד כ- 1.5% וננעלה ברמה של כ- 27%. ירידה המעידה על התאוששות האמון והוודאות בקרב המשקיעים.
בשוק המט"ח, השקל מתחזק היום אל מול המטבעות הראשיים. הדולר היציג נקבע בעליה של כ- 0.75% ברמה של 3.6860 ש"ח שקל לדולר והאירו היציג נקבע ברמה של 5.0865 שקל לאירו, תוך התחזקות השקל בכ- 0.2%.
בזירת המט"ח העולמית, הדולר נסחר במגמה שלילית קלה אל מול המטבעות המובילים.
נכון לשעת הכתיבה הדולר יורד בכ-0.8% אל מול האירו ונסחר סביב רמות של 1.3862 דולר לאירו, נחלש גם מול הפאונד הבריטי בכ- 0.25% ונסחר ברמה של 1.5808 דולר לפאונד, מול היין נסחר ללא שינוי ומול הפרנק השוויצרי נחלש בכ- 0.7%.
בשוק הסחורות מגמה מעורבת עם נטיה לירידות שערים. נכון לשעת הכתיבה, הזהב יורד ב-2.4% ונסחר ברמה של 1780.25 דולר לאונקיה, הנפט לעומת זאת, נסחר בעליות שערים קלות של כ- 0.4% ברמה של 89.25 דולר לחבית והחיטה ממשיכה במגמה השלילית של השבועיים האחרונים, יורדת בכ- 2.1% ונסחרת ברמה של 689 סנט לבושל.
מדדי המניות המובילים בבורסה בת"א סגרו גם היום במגמה חיובית. מדד ת"א 25 פתח את יום המסחר סמוך לסגירה אתמול ובמשך כל שעות הבוקר נסחר בדשדוש עם נטיה שלילית. אולם, משעות אחר הצהריים החל לעלות עליה תלולה, עד לנעילה בגבוה היומי, ברמה של 1056.83 נקודות המציגות 1.96% עליה.
העליות החדות שנראו היום בשוק המקומי נשענות על שווקי העולם הפורחים בימים האחרונים, כאשר הידיעות החיוביות ממשיכות לזרום בכל הנוגע להתמודדות עם איום משבר החוב בגוש האירופי. לקראת סיום יום המסחר בארץ הגיעה ידיעה שהקפיצה את שווקי אירופה ואת בורסת ת"א, נכון לשעת הכתיבה מדד פוטסי הבריטי עולה בכ- 2.2%, מדד דאקס הגרמני עולה בכ- 3% ומדד קאק הצרפתי מזנק בכ- 3.3%. הבנק המרכזי באירופה יחד עם הפדרל רזרב בארה"ב החליטו בשיתוף פעולה יוצא דופן לעזור לבנקים באירופה שנמצאים בסכנת פשיטת רגל ע"י מתן הלוואות דולריות. נתון זה יחד עם העזרה שיוון תקבל מגרמניה וצרפת ובשילוב תוכנית הצנע של איטליה, כל אלה מרימים את השווקים בימים האחרונים. מדדי הוול סטריט נפתחו בעליות שערים של בין 0.5% ל- 1% ונראה שימשיכו את המגמה החיובית הגלובלית גם היום.
בסיכום השבועי ירד מדד ת"א 25 בכ-0.6% ומדד ת"א 100 עלה בכ- 0.1%. מחזורי המסחר לאורך השבוע היו סביב הממוצע. היום בערב יפורסם מדד המחירים לצרכן של חודש אוגוסט, הציפיות הן עליה של 0.3% לאחר שביולי ירד המדד ב- 0.3%.
21 מתוך 25 מניות מדד ת"א 25 עלו היום. בין הבולטות נציין את דיסקונט השקעות עם עליה של כ- 7.5% וכיל שעלתה בכ- 4.3% בהמשך להצעת הרכש של חברת האם דיסקונט השקעות לקנות 7% ממניותיה של חברת הבת כור, בשווי 116 מליון ש"ח.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, ירד היום. כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, פתחה את יום המסחר בתנודתיות עם נטיה לעליה, אך בהמשך היום התמתנה והתייצבה באיזור ה- 29.5% ובשעה האחרונה למסחר השילה עוד כ- 1.5% וננעלה ברמה של כ- 27%. ירידה המעידה על התאוששות האמון והוודאות בקרב המשקיעים.
בשוק המט"ח, השקל מתחזק היום אל מול המטבעות הראשיים. הדולר היציג נקבע בעליה של כ- 0.75% ברמה של 3.6860 ש"ח שקל לדולר והאירו היציג נקבע ברמה של 5.0865 שקל לאירו, תוך התחזקות השקל בכ- 0.2%.
בזירת המט"ח העולמית, הדולר נסחר במגמה שלילית קלה אל מול המטבעות המובילים.
נכון לשעת הכתיבה הדולר יורד בכ-0.8% אל מול האירו ונסחר סביב רמות של 1.3862 דולר לאירו, נחלש גם מול הפאונד הבריטי בכ- 0.25% ונסחר ברמה של 1.5808 דולר לפאונד, מול היין נסחר ללא שינוי ומול הפרנק השוויצרי נחלש בכ- 0.7%.
בשוק הסחורות מגמה מעורבת עם נטיה לירידות שערים. נכון לשעת הכתיבה, הזהב יורד ב-2.4% ונסחר ברמה של 1780.25 דולר לאונקיה, הנפט לעומת זאת, נסחר בעליות שערים קלות של כ- 0.4% ברמה של 89.25 דולר לחבית והחיטה ממשיכה במגמה השלילית של השבועיים האחרונים, יורדת בכ- 2.1% ונסחרת ברמה של 689 סנט לבושל.