Investing.com - מדד ת"א 100 עלה בכ-1.8%, מדד ת"א 75 ומדד הבנקים זינקו בכ- 2.5% כל אחד, תל בונד 20 עלה ב- 0.7%; מניית כור זינקה בכ- 14.5%, דיסקונט השקעות עלתה ב- 6%, בזק הוסיפה 3.45% לערכה. מחזור המסחר היה מעט מעל הממוצע והסתכם בכ- 1.76 מיליארד ש"ח.
העליות החדות נמשכות בבורסה בת"א, במקביל לעליות בשווקים הגלובלים. מדד ת"א 25 אמנם פתח את יום המסחר בירידה של 2% ממחיר הסגירה של אתמול, אבל מרגע הפתיחה החל המדד לטפס גבוה. בתחילת היום עלה המדד עליה חדה, בשעות הצהריים עבר לעליה מתונה והתבסס ברמתו החדשה ובסיומו של יום המסחר שב לעליה חדה עד לנעילה ברמה של 1036.5 נקודות, תוך עליה של 1.64%וסמוך לגבוה היומי.
המגמה החיובית ביומיים האחרונים היא תוצאה של מגמה חיובית בשווקים בארה"ב ובאירופה בימים האחרונים. האיום הגדול למשבר כלכלי בגוש האירו הולך ונעלם יחד עם מספר צעדים לטיפול בגרעונות הכבדים: ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, הציג לפרלמנט האיטלקי תוכנית הבראה לצמצום הגרעון באיטליה. במקביל, קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל ונשיא צרפת, ניקולא סרקוזי החליטו על שיתוף פעולה במתן סיוע ליוון, שאצלה איום משבר החוב הכי כבד. מדדי אירופה מציגים עליות היום, נכון לשעת הכתיבה מדד קאק הצרפתי עולה בכ- 0.85%, מדד פוטסי הבריטי עולה בכ- 1% ומדד דאקס הגרמני מזנק בכ- 2.2. לעומת זאת, המדדים בוול סטריט מציגים ירידות קלות בפתיחת יום המסחר, נעקוב ונראה אם שווקי ארה"ב לא הושפעו מהאופטימיות שפורחת היום בשווקי אירופה.
19 מתוך 25 מניות מדד ת"א 25 עלו היום. בין הבולטות נציין את דיסקונט השקעות שעלתה ב- 6% בעקבות פרסום הצעת רכש, לפיה דיסקונט השקעות עתידה לרכוש 7% ממניותיה של חברת כור שגם מנייתה זינקה היום בכ- 14.5% מאותה סיבה. מניית טבע עלתה בכ- 2.4% בהמשך לעליית המניה בוול סטריט אמש ולאחר פרסום תוכניות השקעה במו"פ.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, התנהל בתנודתיות היום. כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, התחילה גבוה את יום המסחר ונגעה ב- 33%, בהמשך היום הלכה והתמתנה עד לסגירה של פחות מ- 30%, למעט זינוק רגעי נוסף לרמה של 33% לקראת סגירה. מגמה תנודתית זו משקפת חוסר וודאות לגבי השוק בעיני המשקיעים, עם זאת הירידה בסטיית התקן מראה שהמצב לא חמור כמו בשבוע שעבר.
השקל נשאר כמעט ללא שינוי היום, נחלש בכ- 0.05% מול הדולר ושערו היציג נקבע על 3.7140 ש"ח לדולר. מול האירו נחלש גם כן ברמה מינורית, בכ- 0.2% ושערו היציג נקבע על 5.0965 ש"ח לאירו.
בעולם, הדולר נסחר במגמה שלילית קלה. נכון לשעת הכתיבה הדולר נחלש מול האירו בכ- 0.2% לרמה של 1.3702 דולר לאירו, נחלש גם מול הפאונד הבריטי בכ- 0.15% לרמה של 1.5754 דולר לפאונד, מול היין נחלש בכ- 0.35% ומול הפרנק השוויצרי נחלש גם כן בכ- 0.3%.
בשוק הסחורות מגמה שלילית :
נכון לשעת הכתיבה הנפט יורד בכ- 1.6% ונסחר ברמה של 88.78 דולר לחבית.
הזהב נחלש בכ- 0.4% ונסחר ברמה של 1820.25 דולר לאונקיה.
העליות החדות נמשכות בבורסה בת"א, במקביל לעליות בשווקים הגלובלים. מדד ת"א 25 אמנם פתח את יום המסחר בירידה של 2% ממחיר הסגירה של אתמול, אבל מרגע הפתיחה החל המדד לטפס גבוה. בתחילת היום עלה המדד עליה חדה, בשעות הצהריים עבר לעליה מתונה והתבסס ברמתו החדשה ובסיומו של יום המסחר שב לעליה חדה עד לנעילה ברמה של 1036.5 נקודות, תוך עליה של 1.64%וסמוך לגבוה היומי.
המגמה החיובית ביומיים האחרונים היא תוצאה של מגמה חיובית בשווקים בארה"ב ובאירופה בימים האחרונים. האיום הגדול למשבר כלכלי בגוש האירו הולך ונעלם יחד עם מספר צעדים לטיפול בגרעונות הכבדים: ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, הציג לפרלמנט האיטלקי תוכנית הבראה לצמצום הגרעון באיטליה. במקביל, קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל ונשיא צרפת, ניקולא סרקוזי החליטו על שיתוף פעולה במתן סיוע ליוון, שאצלה איום משבר החוב הכי כבד. מדדי אירופה מציגים עליות היום, נכון לשעת הכתיבה מדד קאק הצרפתי עולה בכ- 0.85%, מדד פוטסי הבריטי עולה בכ- 1% ומדד דאקס הגרמני מזנק בכ- 2.2. לעומת זאת, המדדים בוול סטריט מציגים ירידות קלות בפתיחת יום המסחר, נעקוב ונראה אם שווקי ארה"ב לא הושפעו מהאופטימיות שפורחת היום בשווקי אירופה.
19 מתוך 25 מניות מדד ת"א 25 עלו היום. בין הבולטות נציין את דיסקונט השקעות שעלתה ב- 6% בעקבות פרסום הצעת רכש, לפיה דיסקונט השקעות עתידה לרכוש 7% ממניותיה של חברת כור שגם מנייתה זינקה היום בכ- 14.5% מאותה סיבה. מניית טבע עלתה בכ- 2.4% בהמשך לעליית המניה בוול סטריט אמש ולאחר פרסום תוכניות השקעה במו"פ.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, התנהל בתנודתיות היום. כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, התחילה גבוה את יום המסחר ונגעה ב- 33%, בהמשך היום הלכה והתמתנה עד לסגירה של פחות מ- 30%, למעט זינוק רגעי נוסף לרמה של 33% לקראת סגירה. מגמה תנודתית זו משקפת חוסר וודאות לגבי השוק בעיני המשקיעים, עם זאת הירידה בסטיית התקן מראה שהמצב לא חמור כמו בשבוע שעבר.
השקל נשאר כמעט ללא שינוי היום, נחלש בכ- 0.05% מול הדולר ושערו היציג נקבע על 3.7140 ש"ח לדולר. מול האירו נחלש גם כן ברמה מינורית, בכ- 0.2% ושערו היציג נקבע על 5.0965 ש"ח לאירו.
בעולם, הדולר נסחר במגמה שלילית קלה. נכון לשעת הכתיבה הדולר נחלש מול האירו בכ- 0.2% לרמה של 1.3702 דולר לאירו, נחלש גם מול הפאונד הבריטי בכ- 0.15% לרמה של 1.5754 דולר לפאונד, מול היין נחלש בכ- 0.35% ומול הפרנק השוויצרי נחלש גם כן בכ- 0.3%.
בשוק הסחורות מגמה שלילית :
נכון לשעת הכתיבה הנפט יורד בכ- 1.6% ונסחר ברמה של 88.78 דולר לחבית.
הזהב נחלש בכ- 0.4% ונסחר ברמה של 1820.25 דולר לאונקיה.