Investing.com - מדד ת"א 100 ומדד הבנקים עלו ב-2.3% כל אחד, מדד ת"א 75 עלה ב- 3.14%, מדד הנדל"ן זינק ב- 4%; קבוצת דלק עלתה בכ- 5.9%, כי"ל הוסיפה כ-5.7% וחברה לישראל עלתה ב- 5.4%. מחזור המסחר היה מעל הממוצע והסתכם בכ- 1.85 מיליארד ש"ח.
הבורסה בת"א נהנתה היום מעליות שערים חדות, אך עם תנודתיות גבוהה. מדד ת"א 25 פתח את יום המסחר בירידות חדות של כ- 4%, ובמשך שעות הבוקר-צהריים התנדנד בין ירידות של 2% ל-4%. בשלוש השעות האחרונות למסחר השתנתה המגמה התנודתית למגמה חיובית מובהקת, מדד ת"א 25 טיפס בצורה עקבית עד תום המסחר וננעל בעליה של 2.04%, ברמה של 1019.81 נקודות, סמוך לגבוה היומי.
המגמה החיובית שהתפתחה במשך היום נוצרה בעקבות העליות בוול סטריט אמש; מדד הדאו ג'ונס עלה ב- 0.63%, מדד ה- S&P500 עלה ב- 0.7%, ומדד הנאסד"ק טיפס ב- 1.1%. גם בבורסות אירופה נרשמות היום עליות שערים כתגובה לשווקים בארה"ב, נכון לשעת הכתיבה מדד פוטסי הבריטי עלה ב- 0.8%, מדד קאק הצרפתי טיפס ב- 1.1% ומדד דאקס הגרמני זינק בכ- 2.1%. לפי החוזים על מדדי וול סטריט מסתמן עוד יום חיובי בשווקים האמריקאים. האופטימיות שפשטה בבורסות העולם נשענת בין היתר על הסכם שיתוף פעולה בהתהוות בין צרפת לגרמניה, בנושא מתן סיוע ליוון לצאת ממשבר החוב.
21 מתוך 25 מניות מדד ת"א 25 עלו היום. בין הבולטות נציין את מניית כי"ל שתיקנה את הירידות החדות מאתמול עם עליה של 5.66% וקבוצת דלק שעלתה ב- 5.88% לאחר דיווח על מו"מ עם חברת החשמל הקפריסאית בנוגע לפרוייקט גז משותף.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, היה תנודתי היום. כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, נעה בטווח שבין 30% ל-35%. לקראת סיום יום המסחר התמתן המדד בהדרגה עד לנעילה ברמה של 30%. המגמה המתונה משקפת אופטימיות שנוצרה בקרב הסוחרים.
השקל התחזק היום בכ- 0.35% מול הדולר ושערו היציג נקבע על 3.7120 ש"ח לדולר. מול האירו נחלש מעט, בכ- 0.2% ושערו היציג נקבע על 5.0873 ש"ח לאירו.
בעולם, הדולר נסחר במגמה חיובית קלה. נכון לשעת הכתיבה הדולר יציב אל מול האירו ונסחר ברמה של 1.3672 דולר לאירו, מול הפאונד הבריטי הדולר מתחזק בכ- 0.5% לרמה של 1.5786 דולר לפאונד, מול היין מתחזק גם כן בכ- 0.4% ומול הפרנק השוויצרי נסחר ללא שינוי.
בשוק הסחורות מגמה מעורבת :
נכון לשעת הכתיבה הנפט עולה בכ- 1.1% ונסחר ברמה של 89.17 דולר לחבית.
הזהב מתחזק בכ- 0.7% ונסחר ברמה של 1823 דולר לאונקיה.
לעומת זאת, החיטה צונחת בכ- 2.9%. חוזה עתידי על חיטה למסירה בדצמבר נסחר ברמת שפל של כ- 706 סנט לבושל.
הבורסה בת"א נהנתה היום מעליות שערים חדות, אך עם תנודתיות גבוהה. מדד ת"א 25 פתח את יום המסחר בירידות חדות של כ- 4%, ובמשך שעות הבוקר-צהריים התנדנד בין ירידות של 2% ל-4%. בשלוש השעות האחרונות למסחר השתנתה המגמה התנודתית למגמה חיובית מובהקת, מדד ת"א 25 טיפס בצורה עקבית עד תום המסחר וננעל בעליה של 2.04%, ברמה של 1019.81 נקודות, סמוך לגבוה היומי.
המגמה החיובית שהתפתחה במשך היום נוצרה בעקבות העליות בוול סטריט אמש; מדד הדאו ג'ונס עלה ב- 0.63%, מדד ה- S&P500 עלה ב- 0.7%, ומדד הנאסד"ק טיפס ב- 1.1%. גם בבורסות אירופה נרשמות היום עליות שערים כתגובה לשווקים בארה"ב, נכון לשעת הכתיבה מדד פוטסי הבריטי עלה ב- 0.8%, מדד קאק הצרפתי טיפס ב- 1.1% ומדד דאקס הגרמני זינק בכ- 2.1%. לפי החוזים על מדדי וול סטריט מסתמן עוד יום חיובי בשווקים האמריקאים. האופטימיות שפשטה בבורסות העולם נשענת בין היתר על הסכם שיתוף פעולה בהתהוות בין צרפת לגרמניה, בנושא מתן סיוע ליוון לצאת ממשבר החוב.
21 מתוך 25 מניות מדד ת"א 25 עלו היום. בין הבולטות נציין את מניית כי"ל שתיקנה את הירידות החדות מאתמול עם עליה של 5.66% וקבוצת דלק שעלתה ב- 5.88% לאחר דיווח על מו"מ עם חברת החשמל הקפריסאית בנוגע לפרוייקט גז משותף.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, היה תנודתי היום. כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, נעה בטווח שבין 30% ל-35%. לקראת סיום יום המסחר התמתן המדד בהדרגה עד לנעילה ברמה של 30%. המגמה המתונה משקפת אופטימיות שנוצרה בקרב הסוחרים.
השקל התחזק היום בכ- 0.35% מול הדולר ושערו היציג נקבע על 3.7120 ש"ח לדולר. מול האירו נחלש מעט, בכ- 0.2% ושערו היציג נקבע על 5.0873 ש"ח לאירו.
בעולם, הדולר נסחר במגמה חיובית קלה. נכון לשעת הכתיבה הדולר יציב אל מול האירו ונסחר ברמה של 1.3672 דולר לאירו, מול הפאונד הבריטי הדולר מתחזק בכ- 0.5% לרמה של 1.5786 דולר לפאונד, מול היין מתחזק גם כן בכ- 0.4% ומול הפרנק השוויצרי נסחר ללא שינוי.
בשוק הסחורות מגמה מעורבת :
נכון לשעת הכתיבה הנפט עולה בכ- 1.1% ונסחר ברמה של 89.17 דולר לחבית.
הזהב מתחזק בכ- 0.7% ונסחר ברמה של 1823 דולר לאונקיה.
לעומת זאת, החיטה צונחת בכ- 2.9%. חוזה עתידי על חיטה למסירה בדצמבר נסחר ברמת שפל של כ- 706 סנט לבושל.