Investing.com – מדדי ת"א 25, 75 ו-100 ירדו בכ- 2.5% כל אחד, מדד הבנקים ירד ב- 2.9%, מדד הנדל"ן צנח ב- 3.2%, מדד ת"א נפט וגז התרסק ב- 6.5% ומדד התל בונד 20 השיל 1.4%; דיסקונט השקעות צנחה ב- 8%, כי"ל ירדה בכ- 6.2%, קבוצת דלק ירדה בכ- 5.2%. מחזור המסחר היה מעט מעל הממוצע והסתכם בכ- 1.8 מיליארד ש"ח.
יום נוסף של ירידות שערים גורפות בבורסה בת"א, מדד ת"א 25 צנח לשפל של כמעט שנתיים, מאז נובמבר 2009 לא ירד המדד מתחת לרף ה- 1000 נקודות. כבר בשעות הבוקר פתח מדד ת"א 25 בירידות חדות וחצה לרגע את הרף הפסיכולוגי של 1000 נקודות, במשך 3 השעות הבאות כוח הקניה הצליח לשמור על המדד מעל לרף, אולם החל משעות הצהריים כוח המכירה התגבר ובשעתיים האחרונות למסחר המדד נע בתנודתיות גבוהה עד לנעילה ברמה של 999.46 נקודות, תוך ירידה של 2.49%.
המגמה השלילית שנראתה היום בשוק המקומי היא חלק מהמגמה השלילית הגלובלית שפוקדת את שווקי העולם בשבועות האחרונים. חוסר ודאות פיננסית בארה"ב ובאירופה גורמים לבהלה ונטישה של משקיעים, משבר החוב ומשבר הבנקים הגדולים בגוש האירו יוצרים עננות כבדה בשמי הכלכלה העולמית, כאשר אור הזרקורים מופנה לכיוון יוון שנמצאת כרגע בסכנת פשיטת רגל. השווקים באירופה נראים דומה מאוד למה שהיה לנו היום בשוק המקומי; נכון לשעת הכתיבה מדד פוטסי הבריטי ירד בכ- 1.7%, מדד דאקס הגרמני ירד בכ- 2.3% ומדד קאק הצרפתי נחתך בכ- 4% בשל העובדה שהבנקים הגדולים בצרפת נמצאים בחשיפה גבוהה ליוון. המדדים המובילים בארה"ב פתחו גם הם בטריטוריה השלילית ומציגים ירידות של בין 0.5% ל- 1%.
23 מתוך 25 מניות מדד ת"א 25 ירדו היום. בלטו בירידות: כיל שירדה בכ- 6.2% על רקע המשך המו"מ שלה מול משרד האוצר בנושא מיסוי מיוחד על רווחיה ממפעלי ים המלח, קבוצת דלק שירדה בכ- 5.2% ונציין את הירידות החדות במניות הגז והנפט: אבנר שירדה ב- 4.7%, רציו שצנחה בכ- 11.2% ומודיעין שהתרסקה ב- 12.9%.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, נשאר ללא שינוי היום. כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, נעה בטווח צר במשך היום. בשעה האחרונה למסחר, זינק המדד ל- 37% אך לבסוף ננעל ברמה של 33%.
השקל נחלש היום בכ- 0.7% מול הדולר ושערו היציג נקבע על 3.7250 ש"ח לדולר. מול האירו התחזק בכ- 1% ושערו היציג נקבע על 5.0759 ש"ח לאירו.
בעולם, הדולר נסחר במגמה חיובית. נכון לשעת הכתיבה הדולר מתחזק מול האירו בכ- 0.4% לרמה של 1.3597 דולר לאירו (האירו נחלש גם מול היין והפרנק השוויצרי). הדולר עולה גם מול הפאונד הבריטי בכ- 0.45% לרמה של 1.5808 דולר לפאונד, מול הפרנק השוויצרי מתחזק גם כן בכ- 0.2%, אך מול היין נחלש בכ- 0.45%.
בשוק הסחורות מגמה מעורבת :
נכון לשעת הכתיבה הנפט עלה בכ- 0.7% ונסחר ברמה של 87.88 דולר לחבית.
הזהב ממשיך לרדת, כרגע מציג ירידה של 2.4% ונסחר ברמה של 1812.65 דולר לאונקיה.
גם הכסף יורד, בכ- 3% ונסחר ברמה של 40.388 דולר לאונקיה.
יום נוסף של ירידות שערים גורפות בבורסה בת"א, מדד ת"א 25 צנח לשפל של כמעט שנתיים, מאז נובמבר 2009 לא ירד המדד מתחת לרף ה- 1000 נקודות. כבר בשעות הבוקר פתח מדד ת"א 25 בירידות חדות וחצה לרגע את הרף הפסיכולוגי של 1000 נקודות, במשך 3 השעות הבאות כוח הקניה הצליח לשמור על המדד מעל לרף, אולם החל משעות הצהריים כוח המכירה התגבר ובשעתיים האחרונות למסחר המדד נע בתנודתיות גבוהה עד לנעילה ברמה של 999.46 נקודות, תוך ירידה של 2.49%.
המגמה השלילית שנראתה היום בשוק המקומי היא חלק מהמגמה השלילית הגלובלית שפוקדת את שווקי העולם בשבועות האחרונים. חוסר ודאות פיננסית בארה"ב ובאירופה גורמים לבהלה ונטישה של משקיעים, משבר החוב ומשבר הבנקים הגדולים בגוש האירו יוצרים עננות כבדה בשמי הכלכלה העולמית, כאשר אור הזרקורים מופנה לכיוון יוון שנמצאת כרגע בסכנת פשיטת רגל. השווקים באירופה נראים דומה מאוד למה שהיה לנו היום בשוק המקומי; נכון לשעת הכתיבה מדד פוטסי הבריטי ירד בכ- 1.7%, מדד דאקס הגרמני ירד בכ- 2.3% ומדד קאק הצרפתי נחתך בכ- 4% בשל העובדה שהבנקים הגדולים בצרפת נמצאים בחשיפה גבוהה ליוון. המדדים המובילים בארה"ב פתחו גם הם בטריטוריה השלילית ומציגים ירידות של בין 0.5% ל- 1%.
23 מתוך 25 מניות מדד ת"א 25 ירדו היום. בלטו בירידות: כיל שירדה בכ- 6.2% על רקע המשך המו"מ שלה מול משרד האוצר בנושא מיסוי מיוחד על רווחיה ממפעלי ים המלח, קבוצת דלק שירדה בכ- 5.2% ונציין את הירידות החדות במניות הגז והנפט: אבנר שירדה ב- 4.7%, רציו שצנחה בכ- 11.2% ומודיעין שהתרסקה ב- 12.9%.
מדד הויקס, הידוע גם כמדד הפחד, נשאר ללא שינוי היום. כאשר סטית התקן הגלומה ממחירי האופציות על מדד ת"א 25, נעה בטווח צר במשך היום. בשעה האחרונה למסחר, זינק המדד ל- 37% אך לבסוף ננעל ברמה של 33%.
השקל נחלש היום בכ- 0.7% מול הדולר ושערו היציג נקבע על 3.7250 ש"ח לדולר. מול האירו התחזק בכ- 1% ושערו היציג נקבע על 5.0759 ש"ח לאירו.
בעולם, הדולר נסחר במגמה חיובית. נכון לשעת הכתיבה הדולר מתחזק מול האירו בכ- 0.4% לרמה של 1.3597 דולר לאירו (האירו נחלש גם מול היין והפרנק השוויצרי). הדולר עולה גם מול הפאונד הבריטי בכ- 0.45% לרמה של 1.5808 דולר לפאונד, מול הפרנק השוויצרי מתחזק גם כן בכ- 0.2%, אך מול היין נחלש בכ- 0.45%.
בשוק הסחורות מגמה מעורבת :
נכון לשעת הכתיבה הנפט עלה בכ- 0.7% ונסחר ברמה של 87.88 דולר לחבית.
הזהב ממשיך לרדת, כרגע מציג ירידה של 2.4% ונסחר ברמה של 1812.65 דולר לאונקיה.
גם הכסף יורד, בכ- 3% ונסחר ברמה של 40.388 דולר לאונקיה.