QCR Holdings דיווחה על רווח של $2.21 למניה ברבעון השלישי של 2026, והיכתה את תחזית וול-סטריט שעמדה על $2.09, בעוד שההכנסות הגיעו ל-$100.17 מיליון — מתחת לתחזית של $108.97 מיליון. התוצאות המעורבות הגיעו כאשר הבנק דיווח על הרחבת מרווח הריבית הנקי, צמיחה יציבה בהלוואות ושיפור באיכות הנכסים לרמה הטובה ביותר בשנים האחרונות. המניה ירדה ב-1.18% ל-$98.22 במסחר לאחר שעות הפעילות, לעומת סיום המסחר הקודם של $99.39.
נקודות מפתח
- QCR Holdings רשמה רווח רבעוני שיא של $2.21 למניה, ועקפה את התחזיות ב-5.74%.
- ההכנסות הפתיעו לשלילה ב-8.08%, אף שהכנסות הריבית הנקי ועסקי העמלות נותרו בריאים.
- מרווח הריבית הנקי עלה ל-3.58%, בזכות משמעת בייצוב ותמהיל גבוה יותר של פיקדונות שאינם נושאי ריבית.
- איכות הנכסים השתפרה בחדות, כאשר הנכסים הלא־מניבים ירדו ל-$38 מיליון — הרמה הנמוכה ביותר מאז 2024.
- ההנהלה שמרה על תחזית פיננסית חיובית לצמיחה בהלוואות, הכנסות משוק ההון ומינוף תפעולי לקראת 2027.
ביצועי החברה
QCR Holdings ציינה כי תוצאות הרבעון השלישי שיקפו עוצמה רחבה בפעילות הבנקאות, הלוואות LIHTC וניהול העושר. הרווח הנקי המתואם הגיע ל-$36 מיליון, והתשואה המתואמת על נכסים ממוצעים עמדה על 1.52% — רמה שההנהלה ציינה כמעידה על עמידות המודל המגוון של החברה.
הבנק המשיך ליהנות מצמיחה בהלוואות, הרחבת מרווחים והכנסות מעמלות. הכנסות הריבית הנקי עלו ל-$69 מיליון, גידול של $800,000 לעומת הרבעון השני על בסיס שנתי. ההכנסות שאינן מריבית טיפסו ל-$30 מיליון לעומת $29 מיליון ברבעון הקודם, בתמיכת התאוששות בהכנסות משוק ההון ותוצאות יציבות בניהול העושר. על פי ניתוח InvestingPro, החברה נראית מוערכת בחסר ברמות הנוכחיות, ונסחרת מתחת לשווי ההוגן שלה — ממצא שעשוי לעניין משקיעים לאור המומנטום התפעולי החזק. הפלטפורמה מדרגת את הבריאות הפיננסית הכוללת של QCR כ"מצוינת" עם ציון 3.0 מתוך 5.
החברה הצביעה גם על המשך משמעת תפעולית. ההוצאות שאינן מריבית עלו ל-$54.7 מיליון לעומת $53.2 מיליון ברבעון השני, אך יחס היעילות נותר על 55%. מתחילת השנה, יחס היעילות המתואם השתפר ל-56% לעומת 58% ב-2025, כאשר צמיחת ההכנסות עלתה על קצב גידול ההוצאות.
נתונים פיננסיים עיקריים
- רווח למניה: $2.21, מעל התחזית של $2.09, ומתואר כתוצאה רבעונית שיא.
- הכנסות: $100.17 מיליון, מתחת לתחזית של $108.97 מיליון.
- רווח נקי מתואם: $36 מיליון.
- תשואה מתואמת על נכסים ממוצעים: 1.52%.
- הכנסות ריבית נקי: $69 מיליון, עלייה של $800,000, או 5% שנתי, לעומת הרבעון השני.
- מרווח ריבית נקי על בסיס שווה-ערך מס: 3.58%, עלייה של 3 נקודות בסיס לעומת הרבעון הקודם.
- הכנסות שאינן מריבית: $30 מיליון, לעומת $29 מיליון ברבעון השני.
- הוצאות שאינן מריבית: $54.7 מיליון, לעומת $53.2 מיליון ברבעון השני.
- יחס יעילות: 55%.
- ערך מאזני של מניה מוחשי: $61.79, עלייה של 11% לעומת השנה הקודמת.
- יחס CET1: 11.01%, עלייה של 33 נקודות בסיס לעומת הרבעון הקודם.
- יחס הון כולל מבוסס סיכון: 14.5%, עלייה של 37 נקודות בסיס.
רווחים מול תחזית
QCR Holdings עקפה את תחזיות הרווח אך הפתיעה לשלילה בהכנסות. החברה הרוויחה $2.21 למניה לעומת תחזית הקונצנזוס של $2.09, הפרש של $0.12 למניה, או 5.74%. הכנסות של $100.17 מיליון נפלו מהתחזית של $108.97 מיליון ב-$8.8 מיליון, או 8.08%.
עקיפת תחזית הרווח הייתה מוצקה, אך לא מספיקה כדי לקזז לחלוטין את חוסר ההכנסות בעיני המשקיעים. עבור בנק, השוק עוקב מקרוב הן אחר הכנסות הריבית הנקי והן אחר ייצור העמלות, והשורה העליונה הנמוכה מהצפוי עשויה להוות איתות שחלק מהפעילות הוזזה לתקופות מאוחרות יותר. ההנהלה ציינה שמספר עסקאות LIHTC הועברו לרבעון הרביעי, מה שעשוי לסייע לתוצאות העתידיות.
הרבעון עדיין השתווה לטובה לעומת המגמה האחרונה של QCR Holdings. החברה תיארה את התקופה כרווחי שיא, והשיפור במרווח, בצמיחת ההלוואות ובאיכות הנכסים מצביע על כך שהעסק הבסיסי נותר בריא. התוצאות המעורבות מסבירות ככל הנראה מדוע המניה לא עלתה בעקבות הדוח.
תגובת השוק
המניה ירדה ב-1.18% ל-$98.22 מסיום מסחר קודם של $99.39 לאחר פרסום הדוח. הדבר מציב את המניה כ-9.1% מתחת לשיא של 52 שבועות של $108.11 וכ-38.9% מעל השפל של 52 שבועות של $70.74.
הירידה מרמזת שהמשקיעים התמקדו יותר בחוסר ההכנסות מאשר בעקיפת תחזית הרווח למניה. המהלך היה מתון, מה שמצביע על תגובה זהירה אך לא שלילית בחדות. לא סופקו נתוני נפח מסחר חריגים, כך שאין כאן ראיה לפעילות ספקולטיבית כבדה.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה ציינה שהיא מצפה שייצור שוק ההון יהיה חזק ברבעון הרביעי, כאשר ההכנסות מאותו עסק צפויות לעמוד על $18 מיליון עד $20 מיליון. החברה אישרה מחדש את התחזית הפיננסית שלה של $60 מיליון עד $70 מיליון בהכנסות משוק ההון במהלך ארבעת הרבעונים הבאים.
בתחום ההלוואות, QCR Holdings שמרה על יעד צמיחת הלוואות ברוטו של 10% עד 15% שנתי לרבעון הרביעי. ההנהלה ציינה שהצנרת מורכבת מכ-70% LIHTC ו-30% בנקאות מסורתית.
החברה ציינה שמרווח הריבית הנקי צפוי להישאר יציב יחסית ברבעון הרביעי בהנחה שלא יהיו שינויי שער נוספים מצד הפד. כמו כן, החברה חזרה על התחזית הפיננסית להוצאות שאינן מריבית של $54 מיליון עד $57 מיליון לרבעון, וציינה שהשיעור האפקטיווי של המס צפוי להישאר בטווח של 8% עד 10%. אנליסטים מוול-סטריט רואים פוטנציאל רווח של 11% מהרמות הנוכחיות, עם יעדי מחיר הנעים בין $105 ל-$123. משקיעים המעוניינים בניתוח מעמיק יכולים לגשת לדוח המחקר המקיף של QCR ב-InvestingPro, אחד מתוך למעלה מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות עם ויזואליות אינטואיטיבית ותובנות מומחים המעניקות משמעות לנתונים מורכבים.
לטווח הארוך, ההנהלה מצפה שהמינוף התפעולי ישתפר עם השלמת המרת מערכת הליבה הסופית באפריל 2027. החברה גם מצפה לחצות את סף נכסים של $10 מיליארד במהלך 2027, מה שידחה תוצאות רגולטוריות מסוימות לשנת 2028.
דברי המנהלים
Todd Gipple, נשיא החברה ומנכ"ל, אמר: "סיפקנו רווח שיא למניה ברבעון זה, בתמיכת הרחבת מרווחים, צמיחה חזקה בהלוואות, עלייה בהכנסות משוק ההון, הכנסות יציבות מניהול עושר ושיפור נוסף באיכות הנכסים לרמה החזקה ביותר בשנים האחרונות."
הוא גם הדגיש את המודל התפעולי של החברה, ואמר: "המודל הרב-מנדטי שלנו הוא הטוב משני העולמות, המשלב את האוטונומיה והזריזות של קבלת גמירת דעת מקומית עם הסקאלה והמשאבים של ארגון גדול יותר."
בנושא הטכנולוגיה, Gipple אמר שהשלמת המרת מערכת הליבה השלישית היוותה "אבן דרך חשובה נוספת" ושמאמץ המודרניזציה צפוי "לספק תגמולים משמעותיים הן ללקוחות שלנו והן לעובדים."
סמנכ"ל הכספים Nick Anderson אמר שהכנסות הריבית הנקי הגיעו ל-$69 מיליון ושהמרווח התרחב בשלוש נקודות בסיס ל-3.58%, מעל התחזית הפיננסית. הוא גם ציין שיחס היעילות השתפר ל-56% מתחילת השנה לעומת 58% ב-2025.
סיכונים ואתגרים
- תנודתיות הכנסות: הרבעון הדגים שהכנסות עמלות ותזמון עסקאות יכולים להסיט תוצאות מתקופה לתקופה.
- תחרות על פיקדונות: ההנהלה ציינה שתמחור הפיקדונות נותר תחרותי, מה שעלול ללחוץ על עלויות הייצוב.
- רגישות לריבית: החברה נותרת רגישה במידה מתונה להתחייבויות, כך שתנועות ריבית נוספות עלולות להשפיע על המרווחים.
- לחץ הוצאות: המרות מערכות ליבה ותשלומי תמריצים הגדילו את ההוצאות ברבעון.
- מעבר רגולטורי: חציית סף נכסים של $10 מיליארד תביא עמה עלויות ציות נוספות ועלויות הקשורות לחוק Durbin לאורך זמן.
שאלות ותשובות
אנליסטים התמקדו במספר נושאים מרכזיים במהלך הכינוס.
השאלות התרכזו בעסק LIHTC בסביבת ריבית עולה, כאשר ההנהלה ציינה שהעסק נותר עמיד היסטורית אפילו כאשר הריביות לטווח ארוך עולות. המנהלים אמרו שריביות גבוהות יותר עלולות להאט חלק מהפרויקטים, אך איכות האשראי בדרך כלל אינה מושפעת מכיוון שתנאי המימון נקבעים בעת הסגירה.
אנליסטים גם שאלו על צמיחת ההוצאות והמינוף התפעולי. ההנהלה ציינה שעלויות עיבוד הנתונים כבר ירדו ב-11% מתחילת השנה וכי החברה מצפה למינוף תפעולי נוסף לאחר המרת הליבה הסופית באפריל 2027.
נושא מרכזי נוסף היה תמהיל הפיקדונות. ההנהלה ציינה שהיא מתמקדת בהגדלת הפיקדונות שאינם נושאי ריבית, שלדעתה נמוכים מדי, ומעוניינת להעביר את התמהיל לטווח של 20% הנמוך לאורך זמן.
אנליסטים גם לחצו לקבל פרטים על פריסת הון ומיזוגים ורכישות. ההנהלה ציינה שהיא פתוחה לשיחות אך קובעת רף גבוה מאוד לרכישות. כל עסקה תצטרך לשפר את התשואות, להוסיף רווחים ולהימנע מדילול הערך המאזני של מניה המוחשי.
לבסוף, אנליסטים שאלו על מבנה ה-LIHTC offtake החדש. ההנהלה ציינה שהתהליך החדש עשוי לאפשר ארבע עד שש offtakes בשנה, לעומת אחת עד שתיים בעבר, וכי הוא עשוי לשחרר כ-100 נקודות בסיס של הון רגולטורי כאשר החברה לא תצטרך עוד להחזיק בחלקים של הפסד ראשון.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








