וולר מהפד פתוח להשהיית העלאת הריבית בספטמבר — אם הדיסאינפלציה תימשך
Southern Cross Electrical Engineering Limited הודיעה כי השיגה רווח בסיסי שיא בשנת הכספים 2026, כאשר ה-EBITDA עלה ב-40.5% ל-AUD 77 מיליון והרווח הנקי הבסיסי (NPAT) טיפס ב-24.3% ל-AUD 39.4 מיליון, וזאת למרות ירידה של 10% בהכנסות ל-AUD 718 מיליון בעקבות השלמת פרויקטים מרכזיים. המניה ירדה ב-4.52% ל-$4.44 מ-$4.65, ונותרת מתחת לשיא של 52 שבועות של $4.97, אך עדיין גבוהה משמעותית מהשפל של $1.825. החברה הצביעה על ספר הזמנות שיא, מצב מזומנים חזק יותר וחשיפה גוברת למרכזי נתונים, תשתיות ועבודות מעבר אנרגטי, תוך שהיא מתווה צעד נוסף קדימה לשנת הכספים 2027.
נקודות מפתח
- ה-EBITDA הבסיסי הגיע לשיא של AUD 77 מיליון, עלייה של 40.5% לעומת השנה הקודמת.
- ה-NPAT הבסיסי עלה ל-AUD 39.4 מיליון, גם הוא שיא, למרות הכנסות נמוכות יותר.
- ההכנסות ירדו ל-AUD 718 מיליון בשל השלמת פרויקטים מרכזיים כגון Collie BESS ו-Western Sydney Airport Terminal.
- ספר ההזמנות הגיע לשיא של AUD 810 מיליון, עלייה של 18.2%, המעניק לחברה נראות רבה יותר לשנת הכספים 2027.
- ההנהלה סיפקה תחזית פיננסית של לפחות AUD 100 מיליון ב-EBITDA וב-EBIT לשנת הכספים 2027, ללא רכישות.
- הכנסות ממרכזי נתונים עמדו על AUD 120 מיליון בשנת הכספים 2026 וצפויות להשתלש בשנת הכספים 2027.
ביצועי החברה
Southern Cross Electrical Engineering אמרה כי שנת הכספים 2026 הייתה שנתה החזקה ביותר על בסיס בסיסי, בזכות מרג’ינים גבוהים יותר, תמהיל פרויקטים טוב יותר ותרומות מעסקים שנרכשו לאחרונה. הרווח הגולמי עלה ב-29.1% ל-AUD 136.7 מיליון, בעוד המרג’ין הגולמי השתפר ל-19%, בסיוע תוצאות חזקות ב-Collie BESS וב-Force Fire.
הירידה בהכנסות של החברה לא שיקפה ביקוש חלש כל כך, אלא את עיתוי השלמת הפרויקטים. עבודות גדולות כגון Collie BESS ו-Western Sydney Airport Terminal יצאו מהשנה, מה שהפחית את המכירות בשורה העליונה אפילו כשהרווחיות השתפרה. ההנהלה אמרה שהעסק מגוון יותר כעת בין קבלנות חשמל, ייצור, אבטחה, כיבוי אש, תקשורת ושירותי תחזוקה.
הקבוצה הדגישה גם שינוי גיאוגרפי רחב יותר, כאשר 75% מההכנסות מגיעות כעת מהחוף המזרחי. זאת לעומת נתח נמוך יותר בשנים קודמות, המשקף את השלמת העבודות במערב אוסטרליה. החברה אמרה שהיא חשופה יותר ויותר לתשתיות מחזור ארוך, פרויקטים מסחריים ומשאבים, לצד עבודות מרכזי נתונים הצומחות במהירות.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: AUD 718 מיליון, ירידה של 10% משנה לשנה.
- רווח גולמי: AUD 136.7 מיליון, עלייה של 29.1% משנה לשנה.
- מרג’ין גולמי: 19%, מעל לרמות הרגילות.
- EBITDA בסיסי: AUD 77 מיליון, עלייה של 40.5% משנה לשנה.
- EBIT בסיסי: AUD 64.4 מיליון, עלייה של 40.3% משנה לשנה.
- NPAT בסיסי: AUD 39.4 מיליון, עלייה של 24.3% משנה לשנה.
- NPAT סטטוטורי: AUD 7.1 מיליון, ירידה של 77% משנה לשנה, בעיקר בשל עלויות סילוק בוררות WestConnex.
- מצב מזומנים: AUD 261.5 מיליון, שיא, שהוגבר על ידי גיוס הון ביוני וגבייה חזקה של מזומנים.
- ספר הזמנות: AUD 810 מיליון, עלייה של 18.2% משנה לשנה.
- דיבידנד סופי: AUD 0.075 למניה, המעלה את הדיבידנד השנתי המלא ל-AUD 0.10 למניה.
- תשואת דיבידנד: 1.6%, כאשר החברה שומרת על מדיניות סכום משולם עקבית.
- שווי שוק: כ-$957 מיליון.
רווחים מול תחזיות
לא סופקה השוואה בין תחזית ל-EPS או להכנסות לבין הנתונים בפועל לתקופה, ולכן אין אפשרות לחשב הפתעה פורמלית. עם זאת, הנתונים המדווחים היו חזקים בבירור על בסיס בסיסי. צמיחה של 40.5% ב-EBITDA וצמיחה של 24.3% ב-NPAT מרמזות שהחברה עקפה את מגמת הפעילות האחרונה שלה.
התוצאה הסטטוטורית הייתה חלשה בהרבה מהרווח הבסיסי בשל עלויות סילוק הקשורות לבוררות WestConnex. המשמעות היא שהמשקיעים צפויים להתמקד יותר ברווחים בסיסיים, בייצור מזומנים ובספר ההזמנות מאשר ב-NPAT הסטטוטורי בלבד. הקומבינציה של רווחיות שיא ובסיס הכנסות נמוך יותר מרמזת שהעסק משפר מרג’ינים ותמהיל, ולא פשוט צומח בנפח.
תגובת השוק
המניות עמדו לאחרונה על $4.44, ירידה של 4.52% מהסיום הקודם של $4.65. המהלך השאיר את המניה כ-10.7% מתחת לשיא של 52 שבועות של $4.97, אך עדיין כ-143% מעל השפל של 52 שבועות.
הירידה נראית צנועה ביחס לעדכון התפעולי החזק של החברה, ועשויה לשקף מימוש רווחים לאחר ריצה חזקה, ולא הערכה מחדש שלילית חדה של העסק. המניה נסחרת קרוב לקצה העליון של טווח השנתי שלה, מה שיכול להפוך אותה לרגישה יותר לכל סימן של האטה בצמיחת ההכנסות או חיובים סטטוטוריים חד-פעמיים. לא סופקו נתוני נפח מסחר.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה אמרה כי ה-EBITDA לשנת הכספים 2027 צפוי להיות לפחות AUD 100 מיליון, מה שיייצג צמיחה של כ-30% מה-EBITDA הבסיסי של שנת הכספים 2026. החברה אמרה שהתחזית הפיננסית אינה מניחה צמיחה אורגנית חיצונית, כלומר היא מבוססת רק על העסק הנוכחי.
התחזית נתמכת על ידי מספר גורמים:
- ספר הזמנות שיא של AUD 810 מיליון.
- הכנסות ממרכזי נתונים צפויות להשתלש מ-AUD 120 מיליון בשנת הכספים 2026.
- עבודה מתמשכת בתשתיות, בריאות, תחבורה ואחסון ביניים תעשייתי.
- מאזן חזק יותר לאחר גיוס הון ביוני ותוכנית רכישת מניות ביולי.
החברה אמרה גם שיש לה כ-AUD 200 מיליון זמין לרכישות והיא בוחנת יעדים בקווינסלנד ובוויקטוריה, כמו גם בתחומי כיבוי אש, אבטחה, HV, קווי חשמל ו-HVAC מכני. החברה מחזיקה יותר מזומן מאשר חוב במאזן שלה, מה שמספק גמישות פיננסית לאסטרטגיית הצמיחה שלה. InvestingPro מעניק לחברה ציון בריאות פיננסית "טוב" של 2.81 מתוך 5, עם 10 ProTips נוספים זמינים לחותמים המכסים מדדי שווי, רווחיות ומומנטום. ההנהלה אמרה שהיא מצפה להמשיך לצמוח הן אורגנית והן באמצעות רכישות.
דברי המנהלים
המנכ"ל Graeme Dunn אמר שהחברה "השיגה צמיחה רווחית על פני שנים רבות" ושנת הכספים 2026 הניבה "רווח בסיסי שיא נוסף" לקבוצה. הוא אמר שהעסק "חשוף מאוד לרוחות הגב של הצמיחה בדה-קרבוניזציה, אלקטריפיקציה, מרכזי נתונים והשקעה כוללת בתשתיות."
סמנכ"ל הכספים Chris Douglass אמר שלחברה יש "תוצאת מזומן שיא של AUD 261.5 מיליון," בסיוע גיוס ההון וגבייה חזקה של מזומנים. הוא גם אמר שלחברה יש "ספר הזמנות שיא של AUD 810 מיליון," שתיאר כבסיס חשוב לצמיחה עתידית.
לגבי הדיבידנד, Douglass אמר שהסכום המשולם השנתי המלא של AUD 0.10 למניה, או כ-AUD 30 מיליון, היה "עקבי בדיוק עם המדיניות," והיה משולם גם ללא גיוס ההון.
סיכונים ואתגרים
- סיכון השלמת פרויקטים: ההכנסות ירדו לאחר סיום פרויקטים מרכזיים, מה שמראה עד כמה החברה יכולה להיות תלויה בעיתוי חוזים גדולים.
- תנודתיות ברווחים הסטטוטוריים: עלויות סילוק חד-פעמיות יכולות להשפיע בחדות על הרווח המדווח ולסבך השוואות.
- סיכון ביצוע בתחומי צמיחה: החברה מסתמכת על התרחבות מהירה במרכזי נתונים ובמגזרים אחרים.
- שילוב רכישות: ההנהלה רוצה להמשיך לרכוש עסקים, מה שיכול להוסיף מורכבות תפעולית ופיננסית.
- אינפלציית עבודה ועלויות: החברה אמרה שהיא ממוקמת חוזית להעביר חלק מעליות העלויות, אך האינפלציה נותרת סיכון בביצוע פרויקטים.
שאלות ותשובות
אנליסטים התמקדו במספר תחומים במהלך השיחה. שאלה אחת עסקה בחיוב מדידה מחדש של תשלום מבוסס מניות של AUD 4.4 מיליון. סמנכ"ל הכספים אמר שהחיוב נבע מטיפול חשבונאי בתוכניות תמריץ לטווח ארוך שניתן לסלקן במזומן למטרות מס, וכי חיוב דומה יישנה רק אם מחיר המניה יעלה שוב בחדות.
שאלה נוספת התמקדה בפרויקטי מרכזי נתונים וגישה לרשת. ההנהלה אמרה שאינה רואה אילוצים מהותיים ברשת בפרויקטים שהיא מבצעת, מכיוון שרבים מהם כבר עברו מעורבות קבלן מוקדמת ויש להם הסכמי חשמל במקום.
אנליסטים שאלו גם על אסטרטגיית המיזוגים והרכישות של החברה ואם הרכישות יהפכו לגדולות יותר ככל שהקבוצה תצמח. ההנהלה אמרה שהיא מעדיפה להישאר ב"נקודה המתוקה" שלה של עסקאות קטנות ומשלימות כגון Force Fire, Heyday ו-Trivantage, במקום לרדוף אחר עסקאות גדולות בהרבה.
שאלה נוספת עסקה בדיבידנד לאחר גיוס ההון. סמנכ"ל הכספים אמר שהסכום המשולם היה עקבי עם המדיניות והיה מתבצע ללא קשר לגיוס ההון. אנליסט נוסף שאל אם תחזית ה-EBIT לשנת הכספים 2027 כוללת רכישות. ההנהלה אמרה שלא; היעד מבוסס על צמיחה אורגנית בלבד.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.










