Fiserv פרסמה את תוצאות הרבעון השלישי של 2026, עם רווח מותאם למניה שעקף את תחזיות וול-סטריט, והודיעה כי עסקיה התבססו לאחר רבעון שני חלש – מה שהקפיץ את המניה ב-7.8% במסחר לפני פתיחת הבורסה. חברת תשלומים וטכנולוגיה פיננסית זו רשמה רווח מותאם של $1.75 למניה, מעל ה-$1.72 שציפו האנליסטים, על הכנסות של $4.85 מיליארד, בהתאם לתחזיות. ההנהלה ציינה כי ההכנסות האורגניות היו פלט משנה לשנה – סימן לכך שהחברה עשויה להיות מאחורי שפל ההכנסות שעליו הצביעה ברבעון הקודם.
נקודות מפתח
- רווח מותאם למניה של $1.75 היכה את תחזית הקונצנזוס של $1.72.
- הכנסות של $4.85 מיליארד תאמו את הציפיות.
- ההכנסות האורגניות היו פלט, לאחר שההנהלה תיארה את הרבעון השני כנקודת השפל.
- חיסכוני Project Elevate הועלו ל-$1 מיליארד מ-$500 מיליון.
- החברה מתכננת לחדש רכישות חוזרות של מניות, עם יעד של $500 מיליון לרבעון הרביעי.
- המניה עלתה 7.8% ל-$55.98 במסחר לפני פתיחת הבורסה.
- המניה נסחרת במכפיל רווח של 9.96, נמוך ממרבית המתחרות בתחום השירותים הפיננסיים.
ביצועי החברה
Fiserv ציינה כי תוצאות הרבעון השלישי תאמו באופן כללי את התחזית הפיננסית של ההנהלה, אך טון שיחת הרווחים היה חשוב לא פחות מהמספרים עצמם. החברה אמרה כי התבססה לאחר שפל ההכנסות שנרשם ברבעון השני, כאשר ההכנסות האורגניות היו פלט משנה לשנה. סך ההכנסות המותאמות ירד 1% לעומת השנה הקודמת ל-$4.85 מיליארד, בין היתר בשל פילוג פעילויות בשירות הלוואות סטודנטים וכספומטים מנוהלים.
הרווחיות נותרה יציבה. ההכנסה התפעולית המותאמת הגיעה ל-$1.5 מיליארד, והמרג’ין התפעולי המותאם עמד על 31.2%. תזרים המזומנים החופשי הסתכם ב-$679 מיליון, ושיעור המרת תזרים המזומנים החופשי מתחילת השנה עמד על כ-71%. Fiserv גם הפחיתה את יחס החוב הברוטו ל-EBITDA המותאם ל-3.1 פעמים, בסיוע הפחתת חוב של יותר מ-$800 מיליון במהלך הרבעון.
שתי הפעילויות המרכזיות של החברה הציגו מגמות מעורבות אך משתפרות. בפעילות Financial Solutions, ההכנסות המותאמות נותרו ללא שינוי לעומת השנה הקודמת וההכנסות האורגניות עלו 2%. בפעילות Merchant Solutions, ההכנסות המותאמות ירדו 3%, אם כי ההנהלה ציינה כי הביצוע הבסיסי היה יציב לאחר ניטרול השפעות השוואה קשות וארגנטינה.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות מותאמות: $4.85 מיליארד, ירידה של 1% משנה לשנה.
- הכנסות אורגניות: פלט משנה לשנה.
- רווח מותאם למניה: $1.75, מעל תחזית $1.72.
- הכנסה תפעולית מותאמת: $1.5 מיליארד.
- מרג’ין תפעולי מותאם: 31.2%.
- תזרים מזומנים חופשי: $679 מיליון.
- שיעור המרת תזרים מזומנים חופשי מתחילת השנה: כ-71%.
- יחס חוב ברוטו ל-EBITDA מותאם: 3.1 פעמים, שיפור לעומת הרבעון הקודם.
- הפחתת חוב: יותר מ-$800 מיליון ברבעון.
- חיוב ירידת ערך מוניטין שאינו במזומן: $12.04 למניה.
רווחים מול תחזית
Fiserv עקפה את תחזיות הרווח בפער צר. הרווח המותאם למניה של $1.75 היה גבוה ב-$0.03 מהתחזית של $1.72, הפתעה של כ-1.7%. ההכנסות תאמו בדיוק את תחזית הקונצנזוס של $4.85 מיליארד, ללא הפתעה בשורה העליונה.
התוצאה לא הייתה עקיפה דרמטית, אך היא הספיקה לחזק את הרושם שהחברה מתבססת. הדבר חשוב משום שהמשקיעים ציפו לסימנים שהרבעון השני סימן את נקודת השפל בהכנסות. ההנהלה אמרה כי הרבעון השלישי אישר תפיסה זו, כאשר ההכנסות האורגניות היו פלט לאחר תקופת לחץ.
גודל העקיפה היה צנוע, אך איכות הרבעון עשויה הייתה לשקול יותר מנתון הרווח למניה. Fiserv גם שמרה על מרג’ינים יציבים ושיפרה את המינוף, דבר שעשוי לשאת משקל רב יותר אצל משקיעים מאשר הפתעת רווח קטנה.
תגובת השוק
מניית Fiserv עלתה 7.8% ל-$55.98 לעומת שער הסגירה הקודם של $51.93. העלייה הוסיפה $4.05 למניה ודחפה את המניה לכיוון אמצע טווח 52 השבועות שלה, הנע בין $43.87 ל-$70.41.
המהלך מרמז כי המשקיעים קיבלו בברכה את הקומבינציה של עקיפת רווח קטנה, צמיחה אורגנית יציבה ותחזית פיננסית בונה יותר למרג’ינים ולהחזרת הון. לפי נתוני InvestingPro, המניה השיאה תשואה של 9.6% בשבוע האחרון, אם כי היא עדיין ירודה 23% מתחילת השנה. ניתוח InvestingPro מצביע על כך שהמניה מוערכת בחסר משמעותי, כאשר היא נסחרת הרבה מתחת לשווי ההוגן – מה שמציב את Fiserv בין ההזדמנויות האטרקטיביות ברשימת המניות המוערכות בחסר של הפלטפורמה. המניה הייתה תחת לחץ בתחילת השנה, ולכן כל סימן להתבססות נראה שמושך תגובה חזקה. טיפ של InvestingPro מציין כי ההנהלה מבצעת רכישות חוזרות של מניות באגרסיביות, מה שמחזק את האמון בנרטיב ההתאוששות. רוצים תובנות מעמיקות יותר? InvestingPro מציע 6 טיפים בלעדיים נוספים עבור Fiserv, לצד ניתוח שווי הוגן מקיף וציוני בריאות פיננסית שיסייעו למשקיעים לקבל החלטות חכמות יותר.
הקפיצה במסחר לפני הפתיחה מרמזת גם כי השוק מתמקד פחות בעובדה שההכנסות רק עמדו בציפיות, ויותר בסיפור התפעולי המשופר של החברה. ההחלטה של ההנהלה להעלות את חיסכוני Project Elevate ולחדש את הרכישות החוזרות כנראה תרמה גם היא לטון החיובי.
תחזית פיננסית
Fiserv אישרה מחדש את תחזיתה לכל שנת 2026. החברה עדיין צופה ירידה של 1.5% עד 0.5% בהכנסות המותאמות לשנה, ירידה של 1% עד פלט בהכנסות האורגניות, מרג’ין תפעולי מותאם של כ-31% עד 31.5%, ורווח מותאם למניה בין $7.20 ל-$7.40.
לרבעון הרביעי, ההנהלה ציינה כי החברה צופה לחזור לצמיחה בהתאם ליעדים לטווח הבינוני שלה. InvestingPro מעניק ל-Fiserv ציון בריאות פיננסית "טוב" של 2.56 מתוך 5, המשקף רווחיות יציבה וייצור מזומנים חזק למרות רוח נגדית בהכנסות בטווח הקצר. משקיעים המעוניינים בתמונה המלאה יכולים לגשת לדוח המחקר המפורט של Fiserv ב-Pro – אחד מ-1,400+ דוחות מקיפים הממירים נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליות אינטואיטיביות וניתוח מומחים. פעילות Financial Solutions צפויה לרדת בספרות בודדות נמוכות על בסיס מותאם בשל פילוג פעילויות, בעוד Merchant Solutions צפויה לצמוח 6% עד 8%, בהתאם ליעדים ארוכי הטווח של החברה.
העדכון האסטרטגי הגדול ביותר היה Project Elevate. Fiserv הגדילה את החיסכון המשוער מהתוכנית ל-$1 מיליארד, כפול מהיעד הקודם. ההנהלה אמרה כי התוכנית כוללת פישוט קווי מוצרים, יציאה מעסקים קטנים שאינם בליבת הפעילות ושימוש בבינה מלאכותית לשיפור הפעולות. החברה גם אמרה כי היא מתכננת לחדש רכישות חוזרות של מניות, עם $500 מיליון מתוכננים לרבעון הרביעי, תוך המשך הפחתת החוב.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Takis Georgakopoulos אמר כי החברה "מאחורי שפל ההכנסות של הרבעון השני" וכי ההכנסות האורגניות היו פלט ברבעון השלישי, מה שתיאר כעקבי עם הציפיות. ההערה הייתה חשובה משום שהיא מאותתת כי ההנהלה סבורה שהעסק עבר פנייה.
הוא גם אמר כי החברה הגדילה את הערכת חיסכוני Project Elevate ל-$1 מיליארד מ-$500 מיליון, מה שמעניק להנהלה ביטחון ביעד מרג’ין תפעולי מותאם לטווח ארוך של 37%. הדבר מרמז כי החברה רואה יותר מקום לשיפורי יעילות ממה שגילתה בעבר.
סמנכ"ל הכספים Paul Todd אמר כי החברה ייצרה $679 מיליון תזרים מזומנים חופשי ברבעון והפחיתה יותר מ-$800 מיליון חוב. הוסיף כי החברה צופה כי צמיחת ההכנסות האורגניות ברבעון הרביעי בשני הפלחים תהיה בהתאם ליעדים לטווח הבינוני שלה.
סיכונים ואתגרים
- ההכנסות עדיין יורדות על בסיס מדווח, מה שמראה כי ההתאוששות אינה שלמה.
- החברה רשמה חיוב ירידת ערך מוניטין גדול שאינו במזומן, המשקף את הלחץ על שוויה.
- Merchant Solutions עדיין מתמודדת עם רוח נגדית מהשוואות לשנה הקודמת ומארגנטינה.
- Project Elevate ידרוש המשך הוצאות טרנספורמציה לפני שהחיסכונות יתממשו במלואם.
- הכנסות הבנקאות נותרות מושפעות מנטישת לקוחות בעבר, גם אם ההנהלה אומרת שהגרוע מאחורינו.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בנטישת לקוחות בנקאיים, ב-Project Elevate ובפעילות הסוחרים. השאלות התרכזו סביב מתי צמיחת הבנקאות עשויה לחזור לספרות בודדות נמוכות, באיזו מהירות זכיות בלקוחות ליבה חדשים מתורגמות להכנסות, ואם החברה יכולה להגן על לקוחות תוך פישוט מוצרים.
ההנהלה אמרה כי הנטישה ירדה 17% על בסיס הכנסות וכי זכיות בלקוחות עלו ביותר מ-50% לעומת השנה הקודמת. היא גם אמרה כי ההתאוששות בבנקאות צפויה לזרום עם פיגור של כ-9 עד 12 חודשים, תוך הצבעה על המחצית השנייה של 2027.
בנוגע ל-Project Elevate, האנליסטים שאלו כיצד החברה תמנע שיבוש ללקוחות תוך ביטול מוצרים. ההנהלה אמרה כי המטרה היא לפשט את הפעולות מבלי לפגוע בלקוחות, וכי חלק מהמוצרים הקטנים יועברו לחלופות בצורה מסודרת.
השאלות נגעו גם לפעילות הסוחרים, ובפרט ל-Clover ול-Commerce Hub. ההנהלה אמרה כי עסקאות ארגוניות הוכפלו וכי Clover for Enterprise יושק ב-2027 כדי לסייע לחברה לשרת סוחרים גדולים יותר הזקוקים ליכולות גם בחנות וגם במסחר אלקטרוני. האנליסטים גם שאלו אם יעדי הצמיחה לטווח הבינוני של החברה עדיין עומדים, וההנהלה אישרה כי כן.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









