Enpro Industries היכתה את תחזיות וול-סטריט ברבעון השלישי של 2026, עם רווח מדולל מתואם של $2.66 למניה על הכנסות של $350.8 מיליון, לעומת תחזיות של $2.42 למניה ו-$333.98 מיליון. החברה התעשייתית גם העלתה את התחזית הפיננסית השנתית שלה, ומניותיה עלו ב-5.18% במסחר קדם־שוק ל-$282.90, לעומת סיום המסחר הקודם של $268.98.
נקודות מפתח
- Enpro עקפה את התחזיות הן ברווח והן בהכנסות, כשה-EPS המתואם היכה את התחזית ב-9.92% וההכנסות עקפו את הצפי ב-5.04%.
- ההכנסות עלו ב-22.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בעוד ה-EPS המתואם זינק ב-33.7%, המעיד על מינוף תפעולי חזק.
- ההנהלה העלתה את התחזית הפיננסית לשנת 2026 המלאה להכנסות, EBITDA מתואם ו-EPS מתואם.
- מגזר טכנולוגיות האיטום שמר על מרג’ין מעל 30% ברבעון האחד עשר ברציפות.
- Advanced Surface Technologies נהנתה מביקוש חזק לשבבים, עם עלייה של 25.8% במכירות והתרחבות מרג’ין של 500 נקודות בסיס.
ביצועי החברה
Enpro מסרה כי ביצועי הרבעון השלישי שיקפו עוצמה רחבה בשני עסקיה המרכזיים. המכירות טיפסו ל-$350.8 מיליון, בזכות ביקוש בשווקי התעופה, כלי הרכב המסחריים, תשתיות דיגיטל ושבבים.
מגזר טכנולוגיות האיטום של החברה רשם מכירות של $214.7 מיליון, עלייה של 20.5% לעומת אשתקד, בעוד Advanced Surface Technologies דיווחה על עלייה של 25.8% במכירות. שני המגזרים תרמו להתרחבות המרג’ין ולשיפור בייצור המזומנים.
ההנהלה ציינה כי התוצאות עולות בקנה אחד עם אסטרטגיית Enpro 3.0 — תוכנית חמש שנים המתמקדת בצמיחה אורגנית, אופטימיזציה של תיק הנכסים והשקעות ממוקדות. החברה ציינה כי האסטרטגיה צוברת תאוצה בכל הארגון.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $350.8 מיליון, עלייה של 22.4% לעומת אשתקד.
- EPS מדולל מתואם: $2.66, עלייה של 33.7% לעומת אשתקד.
- EBITDA מתואם: כ-$91.3 מיליון עד $91.4 מיליון, עלייה של 31.7% לעומת אשתקד.
- מרג’ין EBITDA מתואם: 26.0%, עלייה של 180 נקודות בסיס לעומת אשתקד.
- מכירות טכנולוגיות האיטום: $214.7 מיליון, עלייה של 20.5% בדיווח ו-11.6% אורגנית.
- EBITDA מגזרי מתואם של טכנולוגיות האיטום: $69.9 מיליון, עלייה של 21.8%.
- מרג’ין טכנולוגיות האיטום: 32.6%, מעל 30% ברבעון האחד עשר ברציפות.
- EBITDA מגזרי מתואם של Advanced Surface Technologies: $34.3 מיליון, עלייה של 57.3%.
- מרג’ין Advanced Surface Technologies: 25.1%, עלייה של 500 נקודות בסיס.
- תזרים מזומנים תפעולי לתשעת החודשים הראשונים: $172.8 מיליון, עלייה של 24.7%.
רווח מול תחזית
ה-EPS המתואם של Enpro ברבעון השלישי, $2.66, עקף את תחזית הקונצנזוס של $2.42 ב-$0.24 למניה, או 9.92%. הכנסות של $350.8 מיליון עקפו את הצפי של $333.98 מיליון ב-$16.82 מיליון, או 5.04%.
הפער מהתחזית היה משמעותי משום שנרשם בו-זמנית בשני הקווים. החברה גם רשמה צמיחה חזקה לעומת אשתקד במכירות, ברווח וב-EBITDA, מה שמרמז כי הרבעון נבע מביקוש ומינוף תפעולי ולא מרווח חד-פעמי.
גמירת הדעת של החברה להעלות את התחזית הפיננסית השנתית חיזקה את המסר. ההנהלה צופה כעת הכנסות לשנת 2026 של $1.33 מיליארד עד $1.34 מיליארד, EBITDA מתואם של $340 מיליון עד $345 מיליון ו-EPS מתואם של $9.70 עד $9.95.
תגובת השוק
המניה עלתה ב-5.18% במסחר קדם־שוק ל-$282.90, עלייה של $13.92 לעומת סיום המסחר הקודם של $268.98. המהלך מרמז כי המשקיעים קיבלו בברכה הן את עקיפת התחזיות והן את התחזית הפיננסית המשופרת. החברה נסחרת במכפיל רווח (P/E) של 129, המשקף שווי פרמיה האופייני לחברות תעשייתיות בעלות צמיחה גבוהה. על פי ניתוח InvestingPro, המניה נראית כעת מוערכת ביתר ביחס לשווי ההוגן המוערך שלה, ומציבה אותה בין החברות ברשימת המוערכות ביתר. ציון הבריאות הפיננסית של הפלטפורמה, 2.45, מדרג את Enpro כ"סביר" בסך הכול.
במחיר קדם־שוק, המניה נסחרה הרבה מעל סיום מושב הבורסה הקודם והתקרבה לחצי העליון של טווח 52 השבועות שלה, $202 עד $390.42. התגובה הייתה חזקה אך לא קיצונית, מה שמצביע על כך שהשוק ראה בדוח חיובי מוצק ולא הפתעה בעלת עוצמה חריגה.
תחזית פיננסית
Enpro העלתה את התחזית הפיננסית לשנת 2026 המלאה לאחר הרבעון.
החברה צופה כעת:
- הכנסות של $1.33 מיליארד עד $1.34 מיליארד, המשתמעות לצמיחה של 16% עד 17%.
- EBITDA מתואם של $340 מיליון עד $345 מיליון.
- EPS מדולל מתואם של $9.70 עד $9.95.
- הוצאות הון של $60 מיליון עד $65 מיליון לשנת 2026.
ההנהלה ציינה כי התחזית הפיננסית משקפת ביצועים טובים מהצפוי בשני המגזרים ונראות טובה יותר לביקוש מצד לקוחות.
לגבי יחידת טכנולוגיות האיטום, החברה צופה כי מגמות ההזמנות החיוביות ימשיכו לתוך הרבעון הרביעי, בתמיכת ביקוש מתחומי התעופה, התעשייה הכללית וכלי הרכב המסחריים. כמו כן, היא צופה כי המרג’ינים יישארו קרוב לקצה העליון של טווח היעד ארוך הטווח שלה.
לגבי Advanced Surface Technologies, Enpro ציינה כי תנאי השוק נותרים חזקים ושנראות הביקוש מתארכת לפחות עד 2027, עם צמיחה מסוימת צפויה להמשיך לתוך 2028 ו-2029. החברה גם ציינה כי היא צופה עלייה בהשקעות הון ב-2027 עם הרחבת כושר הייצור בארה"ב ובאסיה.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Eric Vaillancourt אמר כי האסטרטגיה של החברה צוברת מומנטום. "Enpro 3.0 ממשיכה לצבור תאוצה בכל הארגון," אמר, והוסיף כי הרבעון שיקף "העצמה גדולה יותר, מומחיות טכנית עמוקה יותר, שותפויות לקוחות חזקות יותר והוצאה לפועל ממוקדת בכל החברה."
הוא גם הצביע על עסקי השבבים כמנוע צמיחה מרכזי. "התחזית הפיננסית שלנו למוצרים ופתרונות המיועדים לשוק השבבים נותרת מבטיחה," אמר Vaillancourt, וציין כי תוכניות הבנייה של לקוחות וזמני האספקה מספקים נראות לפחות עד 2027.
סמנכ"ל הכספים Joe Bruderek אמר כי ביצועי המרג’ין של החברה נותרו חזקים. הוא ציין כי טכנולוגיות האיטום הניבה מרג’ין מגזרי של "32.6%" וכי החברה צופה ש-AST תעבוד לקראת מרג’ין של 30% לאורך זמן באמצעות מינוף נפח, שיפור מיקס ואופטימיזציה של תיק הנכסים.
סיכונים ואתגרים
- צרכי הוצאות גבוהים יותר: Enpro צופה עלייה בהוצאות ההון ב-2027, מה שעלול להגביל את תזרים המזומנים החופשי בטווח הקרוב.
- שינויי מיקס מגזרי: השקעות צמיחה עלולות ללחוץ על המרג’ינים אם הביקוש ישתנה או אם כושר הייצור החדש ייקח זמן רב יותר למלא.
- חולשה אזורית: החברה ציינה כי מכירות התעשייה הכללית האירופית ומכירות המזון והביופרמה נותרות חלשות.
- אינפלציית עלויות תשומות: ההנהלה ציינה כי תמחור ויעילות מקזזים כעת את האינפלציה, אך לחץ העלויות עלול לחזור.
- סיכון מחזוריות שבבים: AST קשורה לייצור שבבים מתקדמים, שיכול להיות מחזורי גם בשוק חזק לטווח ארוך.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בעיקר בשני תחומים: עוצמת טכנולוגיות האיטום וקצב ההשקעות ב-Advanced Surface Technologies.
השאלות התרכזו בסיבה לכך שמרג’יני טכנולוגיות האיטום נותרו כה גבוהים ובשאלה האם ההנהלה הופכת אופטימית יותר לגבי יעד המרג’ין של 30%. המנהלים ציינו כי הביצועים היו רחבי בסיס, נתמכו על ידי תעופה, תשתיות דיגיטל והתאוששות כלי רכב מסחריים, וכי לא חל שינוי במסגרת המרג’ין ארוכת הטווח של החברה.
נושא מרכזי נוסף היה הרחבת כושר הייצור של AST. ההנהלה ציינה כי ההוצאות קשורות להתחייבויות לקוחות מוצקות וזכיות חדשות, ולא רק לביקוש צפוי. היא ציינה כי חלק מהפרויקטים עשויים להתחיל כבר בסוף 2026, עם התקדמות משמעותית יותר ב-2027.
האנליסטים גם שאלו על המיקס בין ציוד מקורי (OE) לאחרי המכירה ב-AST. החברה ציינה כי העסק הוא בערך 60% OE ו-40% אחרי המכירה, בהתאם לרבעון, וכי שוק האחרי המכירה צמח לאורך זמן.
שאלות על הקצאת הון קיבלו תשובה דומה: אין שינוי בסדרי העדיפויות. Enpro ציינה כי תמשיך להשקיע בצמיחה אורגנית תחילה, לאחר מכן בהפחתת חוב, ולאחר מכן ברכישות סלקטיביות והחזרים לבעלי המניות.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









