Lightbridge Corp. דיווחה על הרחבת הפסד בתשעת החודשים הראשונים של 2026, כאשר מפתחת דלק הגרעין הגדילה את הוצאותיה על מחקר, הנדסה והרחבת הארגון. החברה מסרה כי סיימה את ה-30 בספטמבר עם $236.7 מיליון במזומן וללא חוב, אך המניה ירדה 8.46% ל-$4.65 במסחר הרגיל ביום שני, קרוב לתחתית טווח 52 השבועות שלה. על פי ניתוח InvestingPro, המניה מוערכת בחסר כרגע, כאשר החברה שומרת על יחס שוטף חזק במיוחד של 116.56, המשקף את עמדת הנזילות החזקה שלה. המסחר לאחר שעות הסגירה היה פלט.
נקודות מפתח
- Lightbridge סיימה את הרבעון עם $236.7 מיליון במזומן ותחליפי מזומן, עלייה מ-$201.9 מיליון בסוף 2025.
- החברה דיווחה על הפסד נקי לתשעה חודשים של $20.4 מיליון, או $0.62 למניה, רחב יותר מהפסד של $12.4 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד.
- הוצאות התפעול עלו בחדות כאשר החברה העמיקה את פיתוח הדלק ותכנון מפעל הניסוי.
- ההנהלה ציינה כי היא מצפה לקבל את התוצאות הכמותיות המשמעותיות הראשונות מבדיקת פוסט-קרינה במחצית הראשונה של 2027.
- המניה ירדה 8.46% במסחר הרגיל, מה שמשקף את חשש המשקיעים מהוצאות הגבוהות ומהדרך הארוכה להגעה לשלב המסחרי.
ביצועי החברה
Lightbridge נמצאת עדיין בשלב הפיתוח, ולכן תוצאותיה מונעות יותר מהוצאות ומהתקדמות טכנית מאשר ממכירות. החברה עובדת על Lightbridge Fuel, דלק גרעיני מתקדם שנועד להגביר את תפוקת הכורים תוך שמירה על מאפייני הבטיחות.
בתשעת החודשים הראשונים של 2026, הרחיבה החברה את עבודות המחקר והפיתוח שלה, קידמה בדיקות במעבדה הלאומית של איידהו (Idaho National Laboratory) והתקרבה למושג מפעל ניסוי. ההנהלה תיארה את הרבעון השלישי כצעד מרכזי קדימה, תוך הצבעה על הבחירה בתוכנית Nuclear Energy Launch Pad INL כאבן דרך מרכזית.
עם זאת, הפרופיל הפיננסי מצביע על עלות ההתקדמות הזו. שריפת המזומן התפעולית עלתה ל-$13.2 מיליון מ-$8.1 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד, וסך הוצאות התפעול טיפס ל-$25.6 מיליון מ-$14.5 מיליון. החברה ציינה כי העלייה שיקפה הוצאות מחקר ופיתוח גבוהות יותר, צוות מורחב ותשתית נוספת.
נתונים פיננסיים עיקריים
- מזומן ותחליפי מזומן: $236.7 מיליון נכון ל-30.09.2026, עלייה של $34.8 מיליון, או 17.3%, מ-31.12.2025.
- חוב: אין.
- הפסד נקי: $20.4 מיליון לתשעת החודשים הראשונים של 2026, לעומת $12.4 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד.
- הפסד למניה: $0.62, לעומת $0.55 באותה תקופה ב-2025.
- שריפת מזומן תפעולית: $13.2 מיליון, עלייה מ-$8.1 מיליון בהשוואה שנתית.
- סך הוצאות תפעול: $25.6 מיליון, עלייה של 76.6% מ-$14.5 מיליון.
- הוצאות מחקר ופיתוח: $12.6 מיליון, עלייה מ-$5.3 מיליון.
- הוצאות כלליות ומנהליות: $13.0 מיליון, עלייה מ-$9.2 מיליון.
- תמורות כספומט: $48.9 מיליון ממכירת 4.3 מיליון מניות בתשעת החודשים הראשונים של 2026.
- כושר כספומט שנותר: כ-$91.4 מיליון במסגרת תוכנית ה-$150 מיליון של החברה.
תוצאות לעומת תחזית
לא סופקה תחזית פיננסית לרבעון בנוגע לרווח למניה או הכנסות, ו-Lightbridge אינה עדיין חברה מניבת הכנסות. ההשוואה הרלוונטית יותר היא שנה לשנה.
ההפסד הנקי לתשעה חודשים התרחב ב-$8.0 מיליון, או כ-64.5%, לעומת אותה תקופה ב-2025. על בסיס למניה, ההפסד גדל ב-$0.07, או כ-12.7%. זה משקף עסק שמוציא יותר באגרסיביות כאשר הוא עובר מעבודת מעבדה לקראת בדיקות, רישוי והכנת מפעל ניסוי.
עבור המשקיעים, התוצאה הייתה פחות על החמצת יעד ויותר על קצב השימוש במזומן. המאזן החזק של החברה סייע לקזז חלק מהחשש, אך ההפסד המתרחב ככל הנראה העיב על הסנטימנט מכיוון שהמסחור עדיין רחוק מספר צעדים.
תגובת השוק
מניית Lightbridge נסגרה על $4.65, ירידה של $0.43 מהסגירה הקודמת של $5.08. זו ירידה של 8.46% במהלך מושב הבורסה הרגיל. המסחר לאחר שעות הסגירה לא הציג תנועה נוספת.
המניה נסחרת כעת מעט מעל תחתית טווח 52 השבועות שלה של $4.50 עד $27.352, סימן לכך שאמון המשקיעים נחלש בחדות בשנה האחרונה. הירידה מרמזת שהשוק התמקד יותר בהוצאות הגבוהות ובציר הזמן הארוך עד למכירות דלק מסחריות מאשר במצב המזומנים של החברה ובאבני הדרך הטכניות.
המהלך בולט גם מכיוון שהחברה דיווחה על מספר עדכונים תפעוליים חיוביים, כולל בחירה בתוכנית DOE, התקדמות בפטנטים וגישה לעמדת בדיקות כור נדירה. עם זאת, תגובת המניה מצביעה על כך שהמשקיעים נותרים זהירים לגבי הדרך של החברה להכנסות.
תחזית פיננסית והנחיות
Lightbridge לא סיפקה תחזית פיננסית מסורתית להכנסות או לרווחים. במקום זאת, ההנהלה הדגישה סדרה של אבני דרך לפיתוח.
החברה מצפה להכריז על התוצאות הכמותיות המשמעותיות הראשונות מבדיקת פוסט-קרינה של דגימות הדלק הראשוניות שלה במחצית הראשונה של 2027. ההנהלה ציינה כי תוצאות אלו יסייעו לאמת מודלים של ביצוע הדלק ולתמוך בעבודות הרישוי.
החברה ציינה גם כי גוף שירות יכול להתחייב בתנאי לאירוח מכלולי בדיקה מובילים לפני השלמת תוכנית לולאת כור הבדיקה המתקדם המלאה, אם כי ההנהלה מצפה שגופי שירות ירצו לראות תוצאות PIE חלקיות תחילה. זה מרמז על מסלול מקביל אפשרי שבו תכנון מכלולי הבדיקה המובילים מתקדם בזמן שהבדיקות נמשכות.
Lightbridge עובדת גם על מפעל הניסוי שלה, המכונה פנימית SHED, במסגרת תוכנית Launch Pad המאושרת על ידי DOE במעבדה הלאומית של איידהו. החברה ציינה כי הפרויקט עדיין תלוי בהסכמים, סקירות והרשאות נוספות לפני שיוכל להתחיל הבנייה.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Seth Grae אמר כי הרבעון השלישי הביא "את ההתקדמות המשמעותית ביותר עד כה" בדרך של החברה מבדיקות לפיתוח מסחרי, תוך הצבעה על בחירת DOE Launch Pad.
הוא הוסיף כי הבחירה מספקת "מסלול מואץ לקראת הרשאת DOE" לתכנון, בנייה והפעלה של מתקן ניסוי ב-INL עבור מכלולי בדיקה מובילים.
מנהל הכספים Larry Goldman אמר כי המאזן מעניק לחברה "גמישות פיננסית משמעותית" כאשר היא מרחיבה את הארגון והתשתית שלה, אך הוסיף כי פיתוח מפעל הניסוי ותוכנית הדלק הרחבה יותר ידרשו הון נוסף לאורך זמן.
דברים אלו מראים כי החברה מנסה לאזן בין אופטימיות לגבי ההתקדמות הטכנית לבין מבט ריאליסטי על צרכי המימון שלפניה.
סיכונים ואתגרים
- סיכון רגולטורי: הרשאת DOE למפעל הניסוי אינה מחליפה את אישור NRC לשימוש מסחרי במכלולי בדיקה מובילים.
- צרכי מימון: גם עם יתרת מזומן גדולה, החברה מצפה שתזדקק להון נוסף ככל שהפיתוח יימשך.
- סיכון ביצוע: הדלק עדיין חייב להוכיח את עצמו דרך בדיקות קרינה, ניתוח פוסט-קרינה ובדיקות חולפות.
- סיכון שרשרת אספקה: Lightbridge זקוקה למקורות מוסמכים של HALEU ומתכת אורניום לייצור עתידי.
- סיכון עיתוי: הפריסה המסחרית תלויה באבני דרך מרובות שעשויות לקחת שנים להשלמה.
- סיכון רווחיות: החברה רשמה החזר על נכסים של מינוס 13.8% בשנים עשר החודשים האחרונים, כאשר InvestingPro מעניק לה ציון בריאות פיננסית כוללת "חלש" של 1.41.
שאלות ותשובות
במושב השאלות והתשובות, המשקיעים התמקדו בשני נושאים עיקריים: מתי החברה תפרסם תוצאות בדיקה משמעותיות והאם גוף שירות יכול להתחייב לפני השלמת תוכנית הבדיקות המלאה.
Grae אמר כי החברה מצפה לחשוף את תוצאות ה-PIE המשמעותיות הראשונות במחצית הראשונה של 2027. הוא ציין כי תוצאות אלו יהיו חשובות למשקיעים ולתהליך הרישוי.
בנוגע לעניין גופי השירות, Grae אמר כי התחייבות מותנית יכולה להגיע לפני השלמת תוכנית לולאת כור הבדיקה המתקדם המלאה. הוא הוסיף כי גוף שירות מארח ככל הנראה ירצה לראות תוצאות PIE מרודלות שעברו קרינה חלקית לפני הסכמה לאירוח מכלולי בדיקה מובילים.
תשובה זו מרמזת שההנהלה רואה מסלול אפשרי להאצת המסחור, אך גם מראה כי תמיכת גופי השירות תלויה ככל הנראה בהוכחה טכנית מוקדמת.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.







