Merit Medical Systems דיווחה כי הרווח והמכירות ברבעון השלישי עקפו את תחזיות וול-סטריט, אך המניה נותרה כמעט ללא שינוי במסחר לאחר שעות, כאשר משקיעים שקלו את הצמיחה הרחבה של החברה מול לחצי עלויות מתמשכים. יצרנית ההתקנים הרפואיים דיווחה על רווח מתואם של $1.12 למניה על הכנסות של $416.24 מיליון לרבעון שהסתיים ב-30.09, מעל תחזיות האנליסטים של $1.04 למניה ו-$410.34 מיליון במכירות. המניה סיימה את מושב הבורסה הרגיל ב-$93.39, עלייה של 1.28% מהסיום הקודם, ונשארה יציבה במסחר לאחר שעות.
נקודות מפתח
- רווח מתואם למניה (EPS) של $1.12 היכה את התחזיות ב-$0.08, או 7.69%.
- הכנסות של $416.24 מיליון עקפו את התחזיות ב-$5.90 מיליון, או 1.44%.
- צמיחה אורגנית במטבע קבוע עמדה על 9%, זהה לקצב הרבעון הקודם.
- מרג’ין התפעולי התרחב ל-21.3% אף שהמרג’ין הגולמי התכווץ.
- Merit העלתה את תחזית ה-EPS השנתית המלאה וציינה כי היא נמצאת במסלול לעמוד ביעדי הצמיחה ארוכי הטווח שלה.
למרות הרבעון החזק, המניה נסחרת במכפיל רווח (P/E) של 38.5, שלפי ניתוח InvestingPro מותיר מקום לעלייה נוספת, כאשר שווי הוגן מצביע על כך שהמניה מוערכת בחסר ברמות הנוכחיות. שווי השוק של החברה עומד על $5.57 מיליארד. למשקיעים המחפשים תובנות מעמיקות יותר, InvestingPro מציע גישה ליותר מ-10 טיפים בלעדיים נוספים עבור Merit Medical, לצד ניתוח שווי הוגן מקיף.
ביצועי החברה
Merit Medical סיימה רבעון חזק, עם עלייה של 8% במכירות לעומת השנה הקודמת, הן על בסיס מדווח והן על בסיס מטבע קבוע. הצמיחה הייתה רחבה ולא מרוכזת בקו מוצרים אחד או אזור גיאוגרפי אחד. המכירות בארה"ב עלו ב-11%, בעוד המכירות הבינלאומיות גדלו ב-3%.
החברה ציינה כי המוצרים הבסיסיים צמחו ב-6%, או 8% אורגנית, בהובלת פלטפורמות ההתערבות הוסקולרית, הגישה ו-OEM. המוצרים הטיפוליים עלו ב-13%, או 11% אורגנית, בסיוע האונקולוגיה, האנדוסקופיה ו-OEM. ההנהלה אמרה כי התוצאה הדגימה שהביקוש נותר בריא לאורך כל הפעילות וכי נפחי הפרוצדורות לא נראים כמאטים.
הרבעון גם הציג משמעת תפעולית. הכנסות התפעול עלו ב-17% ל-$88.5 מיליון, ומרג’ין התפעולי שאינו לפי GAAP התרחב ב-160 נקודות בסיס ל-21.3%. זה סייע לקזז ירידה במרג’ין הגולמי, שירד ב-81 נקודות בסיס ל-52.8%.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $416.24 מיליון, עלייה של 8% משנה לשנה.
- EPS מתואם מדולל: $1.12, עלייה של 22% לעומת השנה הקודמת.
- מרג’ין גולמי: 52.8%, ירידה של 81 נקודות בסיס משנה לשנה.
- הכנסות תפעוליות: $88.5 מיליון, עלייה של 17%.
- מרג’ין תפעולי שאינו לפי GAAP: 21.3%, עלייה של 160 נקודות בסיס.
- רווח נקי: $67.4 מיליון, לעומת $54.9 מיליון בשנה הקודמת.
- תזרים מזומנים חופשי: כ-$53 מיליון ברבעון.
- מזומן, שווי מזומן ומזומן מוגבל: $505.8 מיליון ב-30.09.
- סך התחייבויות החוב: $747.5 מיליון.
- יחס מינוף נטו: 1.5 על בסיס מתואם.
המאזן של החברה נותר יציב, עם יחס שוטף של 4.2, המצביע על כך שהנכסים הנזילים עולים בנוחות על ההתחייבויות לטווח קצר. InvestingPro מעניק ל-Merit Medical ציון בריאות פיננסית של 3.2 מתוך 5, המדורג כ"מצוין", המשקף יסודות תפעוליים חזקים. משקיעים יכולים לגשת לדוח Pro Research המקיף של Merit, אחד מ-1,400+ הזמינים ב-InvestingPro, המהפך נתונים פיננסיים מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה.
תוצאות מול תחזית
Merit עקפה את התחזיות הן בשורה העליונה והן בשורה התחתונה. ה-EPS המתואם של $1.12 הגיע $0.08 מעל תחזית הקונצנזוס של $1.04, הפתעה של 7.69%. הכנסות של $416.24 מיליון היו $5.90 מיליון מעל התחזית של $410.34 מיליון, עקיפה של 1.44%.
עקיפת הרווח הייתה משמעותית יותר מעקיפת ההכנסות. הסיבה לכך היא שהחברה גם הרחיבה את מרג’ין התפעול למרות עלויות משלוח גבוהות יותר, לחץ על חומרי גלם וסגירת צבירת בונוס. במילים אחרות, Merit לא רק מכרה יותר; היא גם המירה חלק גדול יותר מאותן מכירות לרווח.
הרבעון גם חיזק מגמה אחרונה של ביצוע יציב. ההנהלה אמרה כי הצמיחה האורגנית עמדה על 9%, אותו קצב כמו ברבעון השני, מה שמרמז כי העסק שומר על מומנטום במקום להסתמך על דחיפה חד-פעמית.
תגובת השוק
מניית Merit סיימה את מושב הבורסה הרגיל ב-$93.39, עלייה של 1.28% מ-$92.21 ביום הקודם. לאחר שעות, המניה נותרה ללא שינוי ב-$93.39, מה שמצביע על תגובה מיידית מרוסנת לדוח.
המניה נסחרת כעת קרוב לראש טווח 52 השבועות שלה של $59.74 עד $94.85. בסיום, היא ישבה כ-1.54% מתחת לשיא וכ-56.3% מעל השפל. המהלך מרמז כי משקיעים עודדו מהרבעון אך לא הופתעו מספיק כדי להציע את המניה גבוה יותר בחדות.
התגובה המרוסנת לאחר שעות עשויה לשקף את העובדה שהציפיות כבר היו גבוהות. המניה הניבה תשואה מרשימה של 44% במהלך ששת החודשים האחרונים, עם תנודתיות נמוכה יחסית המשתקפת בבטא של 0.51. לפי נתוני InvestingPro, שבעה אנליסטים תיקנו לאחרונה כלפי מעלה את תחזיות הרווח שלהם לתקופה הקרובה. משקיעים המבקשים לזהות הזדמנויות דומות יכולים לחקור את ProPicks, המציג אסטרטגיות מניות שנבחרו על ידי בינה מלאכותית, או להשתמש בסורק המניות המתקדם לסינון אלפי חברות. Merit סיפקה צמיחה חזקה, ותוצאות החברה אישרו במידה רבה את המגמה הזו במקום לאפס אותה.
תחזית פיננסית
Merit העלתה את תחזית ה-EPS המדולל השנתי המלא שאינו לפי GAAP לטווח של $4.33 עד $4.37, מטווח קודם של $4.25 עד $4.35. החברה גם שמרה על תחזית ההכנסות שלה, וצופה צמיחה מדווחת של 7.9% עד 8.4% לשנה וצמיחה אורגנית במטבע קבוע של 7.1% עד 7.6%.
לרבעון הרביעי, Merit צופה הכנסות של $418 מיליון עד $426 מיליון ו-EPS שאינו לפי GAAP של $1.08 עד $1.12. ההנהלה אמרה כי התחזית הפיננסית מרבעון לרבעון משקפת בעיקר את ההשפעה של הביצוע העודף ברבעון השלישי, עם הפחתה צנועה בלבד הקשורה לסין.
החברה גם ציינה כי היא נמצאת במסלול לעמוד ביעדי יוזמת הצמיחה המתמשכת ארוכי הטווח שלה:
- CAGR של הכנסות אורגניות במטבע קבוע של 5% עד 7%.
- מרג’ין תפעולי שאינו לפי GAAP של 20% עד 22%.
- תזרים מזומנים חופשי מצטבר מעל $400 מיליון.
ההנהלה אמרה כי היא צופה שתזרים המזומנים החופשי יגיע לכ-$600 מיליון, מעל יעד המינימום. כמו כן נאמר כי תוכנית אסטרטגית רחבה יותר לשנות הכספים 2027 עד 2029 נמצאת בפיתוח, עם אירוע משקיעים המתוכנן ל-11.02.2027.
דברי ההנהלה
המנכ"לית מרתה ארונסון אמרה כי הרבעון הציג "ראיה ברורה" להתחייבות החברה לתוכנית הצמיחה שלה ולמיקוד בלקוחות. היא גם אמרה כי הצמיחה הייתה "מאוזנת באמת", מה שלדבריה מעניק לחברה ביטחון לקראת סוף השנה.
סמנכ"ל הכספים ראול פארה אמר כי החברה הייתה "שמחה להציג תוצאות מרג’ין תפעולי בקצה הגבוה של טווח התחזית הפיננסית שלנו, למרות תוצאות המרג’ין הגולמי הרכות יותר ברבעון השלישי". הוא הצביע על לחץ עלויות מחומרי גלם של פלטינה, משלוח וצבירת בונוס, אך אמר כי לחברה יש חלופה לפלטינה שכבר אומתה ונמצאת בהרחבה.
ארונסון גם הדגישה את אסטרטגיית הרכישות של החברה, ואמרה כי Merit "משקיעה באופן סלקטיבי להרחבת תיק המוצרים שלנו בשווקים אסטרטגיים מרכזיים המנצלים את טביעת הרגל המסחרית הקיימת שלנו". ההערה הגיעה עם הכרזת החברה על רכישת Solo Pace, עסק קצב זמני הקשור לפרוצדורות החלפת מסתם אבי העורקים טרנסקתטר (TAVR).
סיכונים ואתגרים
- לחץ על המרג’ין הגולמי: Merit ציינה כי עלויות הקשורות לפלטינה, משלוח ושונות ייצור אחרות הכבידו על המרג’ינים.
- רוח נגדית בסין: החברה ממשיכה להתמודד עם לחץ תמחור, בדיקה רגולטורית והעדפה למוצרים מקומיים בסין.
- חשיפה לתעריפים: ההנהלה שמרה על הערכת הרוח הנגדית השנתית המלאה מתעריפים על כ-$60 מיליון.
- סיכון אינטגרציה: רכישת View Point Medical מתקדמת, אך חלקים מסוימים מתקדמים לאט יותר מהמתוכנן.
- תגובה תחרותית: Merit ציינה כי מתחרים מגבירים את התחרות ב-WRAPSODY ובעסקים אחרים.
שאלות ותשובות
אנליסטים התמקדו בשאלה האם Merit יכולה לשמור על קצב הצמיחה שלה, כמה מהחוזק ברבעון השלישי ניתן לחזרה וכיצד החברה מתכננת לאזן בין רכישות להשקעה אורגנית.
השאלות גם התרכזו בעסקת Solo Pace החדשה, כולל כמה תמיכה המוצר זקוק לה בשטח והאם תזמון שוק ה-TAVR השפיע על הרכישה. ההנהלה אמרה כי העסק עדיין קטן מבחינת הכנסות אך אמור להיות מעט מצמיח ל-EPS שאינו לפי GAAP ב-2027.
תחום עניין נוסף היה סין. אנליסטים שאלו כיצד השתנתה הנראות והאם תחזית החברה הפכה לזהירה יותר. ההנהלה אמרה כי השוק נותר קשה, אך לא שבור מבנית, וציינה כי Merit הפנתה מחדש השקעות לאזורים אחרים.
לבסוף, אנליסטים לחצו על המרג’ין הגולמי והמלאי. ההנהלה אמרה כי המלאי מוגבה אך אמור להתנרמל עם הזמן, וכי יעילות ההון החוזר היא כעת מוקד מרכזי עבור מנהלת התפעול הראשית החדשה, שרי לואיס.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








