Monolithic Power Systems דיווחה על תוצאות חזקות מהצפוי לרבעון השלישי של 2026: רווח מתואם של $8.19 למניה, מעל תחזית וול-סטריט של $7.71, והכנסות של $1.2 מיליארד, מעל התחזית של $1.15 מיליארד. חברת המוליכים למחצה ציינה כי מכירותיה הרבעוניות חצו את רף המיליארד דולר לראשונה בהיסטוריה שלה, אך המניה ירדה 1.02% במסחר הרגיל ואיבדה עוד 2.63% במסחר האחרי-שעות, עד לרמה של $1,167.28 — מה שמרמז שהמשקיעים הסיטו את מבטם קדימה, אל מה שצפוי בהמשך.
נקודות מפתח
- ההכנסות עלו 63% לעומת אשתקד ו-22% לעומת הרבעון השני, וחצו את רף המיליארד דולר לראשונה.
- הרווח המתואם למניה היכה את התחזיות ב-6.2%, וההכנסות עלו על התחזית ב-4.35%.
- ההנהלה ציינה שהצמיחה בתחום מרכזי הנתונים הארגוניים חזקה דיה כדי לתמוך ברצפת צמיחה גבוהה יותר של 150% על בסיס שנתי.
- מרג’ין הגולמי התרחב ב-10 נקודות בסיס ברבעון, ועוד 10 נקודות בסיס צפויות ברבעון הרביעי.
- המניה ירדה לאחר הדוח, מה שמרמז שהמשקיעים ציפו לתחזית חזקה יותר, או שמימשו רווחים לאחר עלייה חדה.
ביצועי החברה
Monolithic Power סיימה את אחד הרבעונים החזקים בתולדותיה, בזכות ביקוש חזק ממרכזי נתונים ארגוניים, תקשורת, רכב ושווקים תעשייתיים. הכנסות של $1.2 מיליארד היוו שיא חדש ושיקפו התרחבות בבסיס הלקוחות ובמיקס המוצרים של החברה.
ההנהלה ציינה שהצמיחה מתחילת השנה נעה בקצב שנתי של 50% עד 60%, עם שיפור מתמשך במינוף התפעולי. החברה גם הדגישה רכישות חוזרות של מניות בהיקף של יותר מ-$450 מיליון ברבעון, המשקפות אסטרטגיית הקצאת הון המשלבת השקעה בצמיחה עם רכישות עצמיות.
התוצאות מגיעות על רקע ביקוש חזק לשבבי ניהול צריכת חשמל בתחום המחשוב בעל הביצועים הגבוהים, במיוחד ככל שמערכות AI דורשות יותר חשמל וארכיטקטורות מתקדמות יותר. Monolithic Power ציינה שפעילות הנתונים הארגונית שלה נהנית הן מלקוחות קיימים והן מלקוחות חדשים, לרבות פתרונות אספקת חשמל מבוססי מודולים הנושאים תוכן גבוה יותר ומחירי מכירה ממוצעים גבוהים יותר.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $1.2 מיליארד, עלייה של 63% על בסיס שנתי ו-22% על בסיס רבעוני.
- רווח מתואם למניה: $8.19, מעל התחזית של $7.71.
- עודף הכנסות על התחזית: $50 מיליון.
- עודף רווח למניה על התחזית: $0.48 למניה.
- מרג’ין גולמי: עלייה של 10 נקודות בסיס ברבעון.
- תחזית מרג’ין גולמי לרבעון הרביעי: התרחבות נוספת של 10 נקודות בסיס.
- מרג’ין תפעולי: ההנהלה ציינה שיפור של כ-1 נקודת אחוז בכל רבעון.
- רכישות חוזרות של מניות: יותר מ-$450 מיליון ברבעון.
- מלאי: מלאי ההפצה נותר בקצה הנמוך של טווח הנורמלי של 5 עד 8 שבועות.
- מלאי פנימי: 117 יום על בסיס הכנסות פורוורד, ירידה מרמות קודמות.
רווחים מול תחזית
החברה היכתה את התחזיות הן ברווח והן בהכנסות. הרווח המתואם למניה של $8.19 עלה ב-6.2% על תחזית הקונסנזוס של $7.71. הכנסות של $1.2 מיליארד עלו ב-4.35% על התחזית של $1.15 מיליארד.
גודל ההפתעה היה מוצק, אך לא קיצוני עבור חברה שצומחת בקצב מהיר. חשוב יותר למשקיעים אולי היה היקף ההתרחבות העסקית הבסיסית: ההכנסות עלו 63% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, וההנהלה ציינה שהחברה עדיין אינה רואה סימני האטה בשווקים המרכזיים שלה.
עם זאת, הירידה של המניה במסחר האחרי-שעות מרמזת שהשוק ייתכן שציפה להפתעה חיובית חזקה יותר בתחזית, בעיקר לאחר עלייה שהותירה את המניה הרחק מעל לשפל של 52 שבועות שעמד על $833.18.
תגובת השוק
מניית Monolithic Power סגרה את מושב הבורסה הרגיל ב-$1,198.81, ירידה של 1.02% מהסגירה הקודמת של $1,211.22. לאחר פרסום הדוח, המניה המשיכה לרדת עד $1,167.28, ירידה של 2.63% מהסגירה וכ-3.6% מתחת לרמת הסגירה של היום הקודם.
המהלך היה בולט משום שהגיע לאחר הכאת תחזיות ברורה. המניה נותרת בתוך טווח 52 השבועות שלה של $833.18 עד $1,714.09, אך הירידה לאחר הדוח מרמזת שהמשקיעים אולי היו ממוקמים לעלייה גדולה יותר, או שנזהרו לגבי מידת השתקפות סיפור הצמיחה של החברה במחיר המניה.
לא סופקו נתוני מחזור חריגים, ולכן לא ניתן לקבוע אם הירידה לוותה במסחר כבד.
תחזית והנחיות ההנהלה
ההנהלה לא סיפקה יעד הכנסות רשמי ל-2027, אך מסרה מספר איתותים המצביעים על כך שהצמיחה נותרת חזקה.
החברה ציינה שהצמיחה בתחום הנתונים הארגוניים חזקה דיה כדי להצדיק העלאת הרצפה מ-130% לעומת אשתקד ל-150%. כמו כן נמסר שהתקשורת נותרת השוק הצומח השני בקצבו, בסיוע מעברי מודולים אופטיים ועסק ה-switch הצומח בקצב מהיר יותר.
נקודות נוספות מהתחזית:
- מרג’ין הגולמי צפוי להישאר בטווח של 55% עד 60%, עם התרחבות איטית וסדירה.
- מרג’ין התפעולי עדיין צפוי להשתפר בכ-1 נקודת אחוז בכל רבעון.
- כושר הייצור הנוכחי תומך בהכנסות שנתיות של כ-$6 מיליארד.
- הכושר צפוי לעלות ל-$8 מיליארד במחצית השנייה של 2027.
- יעד כושר של $10 מיליארד נותר בטווח הראייה.
- הכנסות ראשוניות מארכיטקטורות מרכזי נתונים מסוג 800V צפויות בסוף 2027, עם תרומה גדולה יותר ב-2028.
- החברה שומרת על פרופיל פיננסי חזק עם החזר על ההון של 22% ומרג’ין גולמי של 55.2% ב-12 החודשים האחרונים.
- נתוני InvestingPro מראים ש-4 אנליסטים עדכנו כלפי מעלה את תחזיות הרווח שלהם לתקופה הקרובה, מה שתומך בתחזית האופטימית של ההנהלה.
החברה גם הצביעה על הזדמנויות צמיחה עתידיות במערכות רכב 48V, רובוטיקה, זיכרון במהירות גבוהה, ממירי נתונים ואוטומציה של בניינים. לניתוח מעמיק של מסלול הצמיחה של Monolithic Power ומיצובה התחרותי, המשקיעים יכולים לגשת לדוח המחקר המקיף של Pro הזמין ב-InvestingPro, המרכז נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה עבור אחת מיותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות.
דברי מנהלי החברה
סמנכ"ל הכספים Tony Baylow אמר שהצמיחה של החברה מתרחבת בכל השווקים. "אנו רואים צמיחה מואצת. אסטרטגיית הצמיחה המגוונת שלנו מניבה פירות", אמר.
Baylow הדגיש גם שהחברה שומרת על יציבות המרג’ינים במקום לרדוף אחר רווחים לטווח קצר. הוא ציין שהמודל עדיין עומד בתוקפו והוסיף שמרג’ין התפעולי עולה בכ-נקודה אחת בכל רבעון.
המנכ"ל Michael Hsing נקט גישה זהירה בנוגע לאסטרטגיית התמחור והמרג’ינים. "בתקופת מגבלות הכושר, אנו לא מנצלים את לקוחותינו", אמר, והוסיף שהחברה רוצה לשמור על עקביות בביצועים מרבעון לרבעון.
Hsing גם הדגיש את ההזדמנות לטווח ארוך בתחום הרובוטיקה. "אני חושב שאנחנו עדיין בתחילת הדרך", אמר, בהתייחסו לזיהוי חזותי מבוסס AI ולפוטנציאל של רובוטים להפוך לחלק מחיי היומיום.
סיכונים ואתגרים
- סיכון תזמון במוצרי מרכזי נתונים מסוג 800V: ההנהלה צופה הכנסות משמעותיות רק בסוף 2027 ו-2028, מה שעלול להגביל את הפוטנציאל לטווח קצר.
- ציפיות גבוהות: לאחר עלייה חדה, אפילו הכאת תחזיות מוצקה עשויה שלא להספיק להרים את המניה.
- פרמיית שווי: עם המניה הנסחרת בכפולות גבוהות של רווחים, EBIT ו-EBITDA לפי ניתוח InvestingPro, לחברה יש מרחב מוגבל לאכזבות.
- תנודתיות המניה: למניה בטא של 1.68, המצביעה על תנודתיות גבוהה יותר מהשוק הרחב, עם ירידה של 21% בששת החודשים האחרונים למרות עלייה של 33% מתחילת השנה.
- ריכוז לקוחות ושינויים טכנולוגיים: החברה חייבת להמשיך לזכות בסוקטים ככל שארכיטקטורות חומרת ה-AI מתפתחות במהירות.
- משמעת מרג’ינים: ההנהלה בוחרת בהתרחבות מרג’ינים סדירה, מה שעלול לאכזב משקיעים המצפים למינוף מהיר יותר.
- לחץ מאקרו ושרשרת אספקה: עליית עלויות מפעלי ייצור ומצעים נותרת גורם, גם אם החברה מחלקת חלק מהעלויות הללו עם הלקוחות.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בקצב הצמיחה, הכושר העתידי ותזמון ההזדמנויות החדשות.
השאלות התרכזו סביב:
- כמה מהצמיחה בנתונים הארגוניים קשורה למודולים לעומת שבבים בודדים.
- האם החברה יכולה לשמור על קצב הצמיחה הנוכחי שלה לתוך 2027.
- באיזו מהירות ארכיטקטורות מרכזי נתונים מסוג 800V יכולות להפוך משמעותיות.
- האם עסק התקשורת, ובמיוחד מגזר ה-switch, יכול להמשיך לצמוח בקצב מהיר.
- כמה ממירי הנתונים החדשים שזכתה בהם החברה יכולים לתרום להכנסות.
- כיצד החברה מתכננת לתמוך בכושר גבוה יותר ללא עלייה משמעותית בעוצמת ההון.
ההנהלה ציינה שפעילות הנתונים הארגונית מונעת הן על ידי לקוחות קיימים והן חדשים, בעיקר באמצעות פתרונות מבוססי מודולים. כמו כן נמסר שעסק התקשורת נהנה משדרוגי מודולים אופטיים וצמיחת ה-switch, בעוד שהזכייה בממירי הנתונים החדשים עדיין מוקדמת מכדי לכמת.
בנוגע לרכב, מנהלי החברה ציינו שהביקוש רחב גיאוגרפית, עם פעילות בארה"ב, אירופה, אסיה וסין. בנוגע לרובוטיקה, הם ציינו שהשוק עדיין בשלבים המוקדמים שלו אך עשוי להפוך לעסק גדול בהרבה עם הזמן.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








