Hercules Capital דיווחה על תוצאות שיא ברבעון השלישי, עם הכנסה מהשקעות נטו של $87.3 מיליון, או $0.47 למניה, והכנסה כוללת מהשקעות של $140.1 מיליון. חברת פיתוח העסקים (BDC) דיווחה גם על כיסוי של 118% לחלוקת המזומנים הבסיסית שלה, וציינה כי היא צופה שהתשואה הליבתית תישאר יציבה בטווח שבין 11.8% ל-12%. המניה כמעט ולא זזה לאחר הדוח, ועלתה ב-0.08% ל-$24.22 מ-$24.20, ונותרת קרוב לקצה התחתון של טווח 52 השבועות שלה.
נקודות מפתח
- הכנסה מהשקעות נטו עמדה על $87.3 מיליון, או $0.47 למניה, מספיק לכיסוי החלוקה הבסיסית ב-118%.
- Hercules רשמה יצירות מצטברות שנתיות שיא של $3.44 מיליארד וייצוב מצטבר שנתי שיא של $1.93 מיליארד.
- התשואה הליבתית עמדה על 11.9%, בתוך טווח התחזית הפיננסית של ההנהלה.
- החברה ציינה כי פרופיל האשראי שלה השתפר, עם דירוג פנימי ממוצע משוקלל של 2.12 והלוואות שאינן צוברות ריבית ב-0.3% מערך התיק.
- Hercules Adviser, פלטפורמת קרן האשראי הפרטי של החברה, חצתה $2.3 מיליארד בהון להשקעה.
ביצועי החברה
Hercules Capital ציינה כי הרבעון השלישי היה רבעון חזק נוסף, אף שההכנסה הכוללת מהשקעות ירדה מהרבעון הקודם בשל האטה בפעילות פירעון מוקדם. ההכנסות מהשקעות הגיעו ל-$140.1 מיליון, עלייה של 1.5% לעומת השנה הקודמת, אך ירידה מ-$144.8 מיליון ברבעון השני. הכנסת ההשקעות הליבתית, מדד שאינו לפי GAAP, עלתה ב-6.1% על בסיס שנתי ל-$135.7 מיליון.
פעילות החברה הרחבה נותרה ערנית. בתשעת החודשים הראשונים של 2026, Hercules ייצרה $430.8 מיליון בהכנסה כוללת מהשקעות ו-$268.4 מיליון בהכנסה מהשקעות נטו. החברה ציינה גם כי היצירות והייצוב הגיעו לרמות שיא, המשקפות ביקוש מתמשך מחברות הנתמכות על ידי הון סיכון וחברות בשלב הצמיחה.
ההנהלה ציינה כי התיק נותר מגוון היטב, עם כחצי בתחום מדעי החיים וכחצי בתחום הטכנולוגיה. אף תת-ענף בודד לא עלה על 25% מהתיק.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסה כוללת מהשקעות: $140.1 מיליון, עלייה של 1.5% על בסיס שנתי, ירידה מ-$144.8 מיליון ברבעון השני.
- הכנסה מהשקעות נטו: $87.3 מיליון, או $0.47 למניה.
- הכנסת השקעות ליבתית: $135.7 מיליון, עלייה של 6.1% על בסיס שנתי.
- הפסד ממומש נטו: $1.9 מיליון, המשקף רווחים על השקעות במניות וכתבי אופציה, שקוזזו חלקית על ידי הפסדי מט"ח וחוב.
- עליית ערך בלתי ממומשת נטו: $8.2 מיליון.
- שווי נכסים נקי למניה (NAV): $12.26, עלייה של $0.11 ברצף.
- תשואה ליבתית: 11.9%, בתוך התחזית הפיננסית.
- עלות חוב ממוצעת משוקללת: 5.4%, עלייה מ-5.2% ברבעון השני.
- שווי שוק: $3.07 מיליארד.
- מכפיל רווח: 8.56.
- צמיחת הכנסות (שנים עשר החודשים האחרונים): 12.34%.
- נזילות זמינה ב-BDC: $506.6 מיליון.
- עודפי רווחים לא מחולקים: $167.8 מיליון, או $0.88 למניה.
תוצאות מול תחזיות
לא סופקה תחזית קונצנזוס לרווח למניה או להכנסות לרבעון, ולכן לא ניתן לבצע השוואה ישירה של היכתה מול פספוס. על בסיס תפעולי, Hercules סיפקה רבעון מוצק, עם הכנסה מהשקעות נטו של $0.47 למניה והכנסה כוללת מהשקעות של $140.1 מיליון.
המסר המרכזי של הרבעון היה יציבות ולא הפתעה חדה. ההכנסות היו נמוכות מעט מהרבעון השני בשל פירעון מוקדם חלש יותר, אך הכנסת הליבה וצמיחת התיק נותרו חזקות. ההנהלה ציינה גם כי הרבעון הרביעי צפוי ליהנות מרמה נורמלית יותר של פירעון מוקדם, מה שעשוי להגדיל הן את ההכנסה הכוללת מהשקעות והן את ההכנסה מהשקעות נטו.
תגובת השוק
המניה הראתה תגובה מיידית מועטה. מניות Hercules עמדו לאחרונה על $24.22, עלייה של 0.08% מהסיום הקודם של $24.20. תנועה זו מסתכמת ב-$0.02 בלבד למניה ומרמזת כי המשקיעים ראו בדוח יציב, אך לא הפתעה משמעותית.
המניה נסחרת בכ-2.97% מעל שפל 52 השבועות שלה של $23.52 ובכ-5.79% מתחת לשיא 52 השבועות שלה של $25.71. ללא סימן לתנודה חדה לאחר הרווחים בנתונים הזמינים, תגובת השוק נראית מרוסנת. תשואת הדיבידנד של החברה עומדת על 6.46%, גורם משיכה מרכזי למשקיעים המתמקדים בהכנסה. על פי ניתוח InvestingPro, Hercules משלמת דיבידנד משמעותי לבעלי המניות, התואם את מבנה חברת פיתוח העסקים שלה וכיסוי החלוקה החזק.
תחזית פיננסית והנחיות
Hercules ציינה כי היא צופה שהתשואה הליבתית ברבעון הרביעי תישאר בטווח של 11.8% עד 12%, ללא דחיסה מהותית צפויה. ההנהלה ציינה גם כי ההכנסה הכוללת מהשקעות וההכנסה מהשקעות נטו צפויות לעלות ברבעון הרביעי עם נורמליזציה של פעילות הפירעון המוקדם.
החברה הנחתה לגבי:
- פירעון מוקדם ברבעון הרביעי של $200 מיליון עד $300 מיליון.
- הוצאות SG&A ברוטו של $27.5 מיליון עד $28.5 מיליון.
- הקצאת הוצאות RIA של כ-$4.5 מיליון.
- המשך יצירות חזקות, כאשר הרבעון הרביעי צפוי להיות ממוקד בחלקו האחורי.
לשנה המלאה, Hercules ציינה כי 2026 בדרך להיות שנת שיא נוספת להתחייבויות וייצוב חדשים, העולה על 2025. הבריאות הפיננסית של החברה מקבלת דירוג "סביר" מ-InvestingPro, עם בטא של 0.76 המעיד על תנודתיות נמוכה יחסית בהשוואה לשוק הרחב. משקיעים המעוניינים בתובנות מעמיקות יותר יכולים לגשת לשישה ProTips נוספים וניתוח מקיף דרך דוח Pro Research של הפלטפורמה, אחד מ-1,400+ הזמינים למניות אמריקאיות.
דברי המנהלים
"המיקוד שלנו ברבעון השלישי נותר עקבי עם מה שהנחה אותנו במחצית הראשונה של 2026," אמר המנכ"ל Scott Bluestein, תוך שהוא מצביע על חיתום ממושמע, מאזן גמיש וניהול אשראי פרואקטיבי.
Bluestein ציין גם כי Hercules מנהלת כיום כ-$6.5 מיליארד בנכסים, עלייה של 17.7% לעומת שנה קודמת, וטען כי הגודל חשוב יותר בשוק שבו גיוס הון קשה יותר ועסקאות גדולות ומורכבות יותר.
מנהל הכספים הראשי Andrew Olson אמר כי לחברה יש "מידה גבוהה של ביטחון" שהתשואות הליבתיות יישארו בטווח של 11.8% עד 12%, והוסיף כי ההנהלה "אינה רואה או מצפה לדחיסה נוספת" בתשואה הליבתית.
סיכונים ואתגרים
- האטה בפעילות הפירעון המוקדם עלולה להפחית את ההכנסה לטווח הקצר, כפי שנראה ברבעון השלישי.
- עלויות חוב גבוהות יותר עלולות ללחוץ על התשואות אם הוצאות המימון ימשיכו לעלות.
- לחץ תחרותי באשראי פרטי עלול לדחוס תשואות על עסקאות חדשות.
- רמות מינוף עולות עשויות למשוך ביקורת של משקיעים, גם אם המאזן נותר נזיל.
- תנודתיות בשוק עלולה להשפיע על אקזיטים, הערכות שווי וצרכי מימון של חברות בתיק.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בדחיסת תשואות, איכות אשראי, מחסור בהון ואסטרטגיית הבינה המלאכותית של החברה.
נושא מרכזי אחד היה התשואה הליבתית. ההנהלה ציינה כי התשואה הליבתית של 11.9% ברבעון השלישי כבר הייתה באמצע טווח התחזית הפיננסית לרבעון הרביעי, וכי לא צפויה דחיסה מהותית נוספת. בנוגע לאיכות האשראי, מנהלי העסקים ציינו כי כל הלוואות הצבירה עומדות בתשלומי מרשה כולל ריבית וכי התחזית נותרת יציבה.
האנליסטים שאלו גם על חשיפת Hercules לבינה מלאכותית. ההנהלה ציינה כי היא אינה מממנת חברות בינה מלאכותית טהורות או מתקני הלוואות GPU ישירות. במקום זאת, היא משקיעה בעסקים התומכים באימוץ בינה מלאכותית, כגון ספקי חשמל, אנרגיה, רשתות ותקשורת, כמו גם חברות טכנולוגיית הגנה וחלל.
שאלה נוספת התמקדה במחסור בהון בתחום ההון סיכון. Hercules ציינה כי ההערה התייחסה לאשראי פרטי, לא להון סיכון, ושמימון הון הסיכון נותר חזק. החברה ציינה כי חברות התיק שלה גייסו $11.3 מיליארד מתחילת השנה, בעוד שוק הון הסיכון הרחב נותר פעיל.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








