טנט הלת’קר (Tenet Healthcare) דיווחה על תוצאות חזקות מהצפוי לרבעון השלישי של 2026: רווח למניה מתואם של $6.64 לעומת תחזית האנליסטים של $4.67, והכנסות של $5.63 מיליארד לעומת $5.49 מיליארד שצפה השוק. החברה גם העלתה את תחזיתה הפיננסית השנתית ל-EBITDA מתואם, אך המניה ירדה 2.66% ל-$261.35 במסחר טרום-פתיחה, מה שמרמז כי המשקיעים שקלו את משקלם של הרווחים החד-פעמיים ואת עמידות הביצועים העודפים של החברה.
נקודות מפתח
- רווח למניה מתואם עלה 80% לעומת השנה הקודמת ל-$6.64, הרבה מעל תחזית הקונצנזוס של $4.67.
- ההכנסות עלו ל-$5.63 מיליארד, עקפו את התחזיות ב-$140 מיליון.
- טנט העלתה את תחזיתה הפיננסית לשנת 2026 המלאה ל-EBITDA מתואם לטווח של $5.05 מיליארד עד $5.2 מיליארד.
- החברה ייצרה $1.1 מיליארד בתזרים מזומנים חופשי מתואם ברבעון ו-$2.5 מיליארד מתחילת השנה.
- רכישות חוזרות של מניות הסתכמו ב-$1.615 מיליארד מתחילת השנה, מתוכן $255 מיליון ברבעון.
- המניה נסחרה בירידה למרות ההכאה, מה שמאותת על זהירות מצד המשקיעים.
החברה נסחרת במכפיל רווח של 10.16 בלבד ובמכפיל PEG נמוך במיוחד של 0.15, המצביע על שווי אטרקטיבי ביחס לצמיחה. על פי ניתוח InvestingPro, ההנהלה מבצעת רכישות חוזרות של מניות באגרסיביות, כאשר הרכישות הסתכמו ב-$1.615 מיליארד מתחילת השנה. חותמי InvestingPro נהנים מגישה ליותר מ-10 טיפים בלעדיים נוספים על הבריאות הפיננסית וסיכויי הצמיחה של טנט.
ביצועי החברה
טנט הלת’קר מסרה כי הרבעון השלישי שיקף ביצוע חזק הן בפעילות בתי החולים והן בפלטפורמת הניתוחים האמבולטוריים שלה, USPI. הכנסות תפעוליות נטו הגיעו ל-$5.6 מיליארד, בעוד ה-EBITDA המתואם המאוחד עמד על $1.355 מיליארד, עם מרג’ין EBITDA מתואם של 21.8%.
החברה ציינה כי ה-EBITDA המתואם הבסיסי צמח 10% לעומת אותו רבעון אשתקד, בלא לכלול $147 מיליון בפריטים חד-פעמיים הקשורים למעברי חוזי Conifer. הדבר מרמז כי הפעילות הבסיסית נותרה בריאה עוד לפני ההשפעה של פריטי תזמון ומעבר.
USPI נותרה מנוע צמיחה מרכזי. ה-EBITDA המתואם של הפלח עלה 9% ל-$537 מיליון, בעוד הכנסות מאותן מתקנים עלו 4.5%. טנט ציינה כי החלפות מפרקים כוללות במרכזי הניתוחים האמבולטוריים צמחו 12.8% על בסיס אותם מתקנים — הביצוע הרבעוני החזק ביותר של השנה.
בבתי החולים, אשפוזים מתואמים עלו 3.2%, וה-EBITDA המתואם גדל 11% בלא לכלול הטבות ממעברי חוזים. ההנהלה ציינה כי החברה ממשיכה ליהנות מטיפול ברמת חומרה גבוהה יותר, עוצמת תמחור מסחרי ומאמצי יעילות תפעולית.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $5.63 מיליארד, עלייה מ-$5.6 מיליארד ברבעון המדווח ומעל תחזית $5.49 מיליארד.
- רווח למניה מדולל מתואם: $6.64, עלייה של 80% לעומת השנה הקודמת.
- EBITDA מתואם: $1.355 מיליארד, עם מרג’ין של 21.8%.
- EBITDA מתואם בסיסי: עלייה של 10% לעומת השנה הקודמת, בלא לכלול $147 מיליון בפריטים חד-פעמיים.
- EBITDA מתואם של USPI: $537 מיליון, עלייה של 9% לעומת השנה הקודמת.
- מרג’ין EBITDA מתואם של USPI: 39.2%.
- תזרים מזומנים חופשי מתואם: $1.1 מיליארד ברבעון, $2.5 מיליארד מתחילת השנה.
- מזומן בקופה: $2.67 מיליארד נכון ל-30.09, ללא קבלת הלוואה כלשהי תחת מסגרת האשראי של החברה.
- רכישות חוזרות של מניות: 970,000 מניות נרכשו ברבעון תמורת $255 מיליון.
- יחס מינוף: 2.11x EBITDA, או 2.58x EBITDA בניכוי NCI.
- תשואת תזרים מזומנים חופשי: 14%, המשקפת ייצור מזומנים חזק ביחס לשווי שוק של $21.1 מיליארד.
- ציון הבריאות הפיננסית של InvestingPro: 3.37, מדורג "מצוין" בסך הכול.
תוצאות מול תחזיות
טנט היכתה את ציפיות וול-סטריט הן ברווח והן בהכנסות. רווח למניה מתואם של $6.64 עקף את התחזית של $4.67 ב-$1.97, הפתעה של 42.18%. הכנסות של $5.63 מיליארד עקפו את התחזית של $5.49 מיליארד ב-$140 מיליון, או 2.55%.
ההכאה ברווח הייתה בולטת במיוחד משום שהגיעה על גבי תוצאות תפעוליות חזקות ממילא. החברה ציינה כי רווח למניה מדולל מתואם עלה 80% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, מה שמעיד כי הפעילות עדיין מייצרת צמיחה משמעותית ברווח. ההכאה בהכנסות הייתה קטנה יותר מזו ברווח, מה שמצביע על עוצמת מרג’ין, שליטה בעלויות והשפעת פריטי המעבר.
עם זאת, המשקיעים נראו מתעלמים מהכותרות. זה יכול לקרות כאשר רבעון כולל פריטים שעשויים שלא לחזור, או כאשר השוק כבר תמחר תוצאה חזקה.
תגובת השוק
מניית טנט ירדה 2.66% ל-$261.35, לעומת סיום המסחר הקודם של $268.50 — ירידה של $7.15. המניה נותרת קרוב לקצה העליון של טווח 52 השבועות שלה, $157.58 עד $283.05, אך היא כ-7.7% מתחת לשיא.
הירידה הגיעה למרות הכאה ברורה בתוצאות ותחזית שנתית גבוהה יותר. הדבר מרמז כי המשקיעים אולי התמקדו באיכות ההכאה, לא רק בגודלה. חלק מהעוצמה של הרבעון נבעה ממעברי תזמון ופעילות מעבר, וההנהלה גם תיארה את שוק הניתוחים הרחב כמאתגר ולא כחזק במיוחד.
לא סופקו נתוני נפח מסחר חריגים, ולכן אין ראיה כאן לאנומליה רחבה יותר במסחר. הירידה נראית משקפת קריאה זהירה מצד המשקיעים לאחר ריצה חזקה במניה.
תחזית פיננסית והנחיות
טנט העלתה את תחזיתה הפיננסית ל-EBITDA מתואם לשנת 2026 המלאה לטווח של $5.05 מיליארד עד $5.2 מיליארד, עלייה של $195 מיליון באמצע הטווח לעומת התחזית הפיננסית הקודמת שניתנה לאחר הרבעון השני. ההנהלה ציינה כי יותר מ-40% מהעלייה נבעה מביצועים עודפים יסודיים ולא מפריטים חד-פעמיים.
החברה גם העלתה את תחזיתה הפיננסית להכנסות תפעוליות נטו לשנת 2026 המלאה לטווח של $22.05 מיליארד עד $22.45 מיליארד. תזרים המזומנים החופשי המתואם לאחר NCI צפוי כעת לנוע בין $1.925 מיליארד ל-$2.155 מיליארד.
בהסתכלות קדימה לשנת 2027, ההנהלה ציינה כי היא מצפה לצמיחה כוללת ב-EBITDA מתואם לאחר הוצאת ההשפעה של $450 מיליון בפעילויות מעבר Conifer הצפויות ב-2026. טנט ציינה כי פריטי המעבר לא אמורים לחזור בשנה הבאה.
החברה גם ציינה:
- USPI צפויה להמשיך לספק צמיחה בהכנסות מאותם מתקנים והרחבת מרג’ין.
- פלח בתי החולים צפוי ליהנות מביקוש בריא ושליטה ממושמעת בעלויות.
- פריסת ההון תמשיך להתמקד ברכישות של USPI, צמיחת בתי חולים, רכישות חוזרות של מניות וניהול חוב.
דברי ההנהלה
המנכ"ל סאום סוטריה אמר: "הכנסות תפעוליות נטו ברבעון השלישי עמדו על $5.6 מיליארד, וה-EBITDA המתואם המאוחד הגיע ל-$1.355 מיליארד. רווח למניה מדולל מתואם עלה 80% ל-$6.64 ברבעון השלישי של 2026 לעומת השנה הקודמת."
הוא הוסיף: "אנו ממשיכים לנהל את השינויים בתמהיל המשלמים וירידות הרישום בבורסות ולבצע את תוכניות הצמיחה המאופשרות על ידי טכנולוגיה וניהול ההוצאות התומכות בעוצמת המרג’ין שלנו."
על אסטרטגיית הצמיחה של החברה, ציין סוטריה: "אנו נותרים הרוכש המועדף של נכסים בתחום זה וממשיכים להחזיק בצינור אטרקטיבי של שותפויות המעוניינות להצטרף ל-USPI."
מנהל הכספים סאן פארק מסר כי החברה ייצרה $1.1 מיליארד בתזרים מזומנים חופשי מתואם ברבעון, וציין כי המינוף נותר נמוך ב-2.11x EBITDA, מה שמדגיש את גמישות המאזן.
סיכונים ואתגרים
- ירידות רישום בבורסות: טנט ציינה כי נפחי בורסה נמוכים יותר המשיכו ללחוץ על תמהיל ההכנסות ומגמות הטיפול הבלתי מפוצה.
- אי-ודאות במדיניות Medicaid: לחברה חשיפה משמעותית למדינות הרחבת Medicaid, דבר שעשוי להיות רלוונטי אם שינויי מדיניות ישפיעו על הכיסוי.
- הטבות חד-פעמיות: חלק מעוצמת הרבעון נבעה מפריטים הקשורים למעבר שעשויים שלא לחזור.
- שוק ניתוחים מאתגר: ההנהלה ציינה כי הסביבה אינה חזקה במיוחד, דבר שעלול להגביל את הצמיחה בחלק מהפרוצדורות.
- סיכון ביצוע ב-2027: תחזית החברה תלויה בשמירה על הצמיחה לאחר שהטבות מעבר Conifer יסתיימו.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו במספר נושאים מרכזיים במהלך הכנס.
השאלות התרכזו בתמחור המסחרי, כאשר ההנהלה ציינה כי חידושים רצים בדרך כלל בטווח של 3% עד 5% וכי החברה מכוסה במלואה לשנת 2026 ויותר מ-90% מכוסה לשנת 2027.
האנליסטים גם שאלו על חשיפה ל-Medicaid ולבורסות. ההנהלה ציינה כי כ-60% מהאשפוזים מגיעים ממדינות הרחבת Medicaid וכי תשלומי Medicaid משלימים הסתכמו ב-$356 מיליון ברבעון.
מספר שאלות עסקו בתחזית הפיננסית של החברה ובסביבת הניתוחים. ההנהלה ציינה כי השוק אינו חזק במיוחד, אך טנט מבצעת ברמה שווה או מעל מדדי הייחוס של התעשייה. הבכירים גם ציינו כי החברה צופה צמיחה כוללת ב-EBITDA ב-2027 לאחר נרמול לפריטי מעבר Conifer.
נושאים נוספים כללו:
- עמידות תוכנית העברת בתי החולים.
- צמיחה בפרוצדורות ברמת חומרה גבוהה יותר כגון אורתופדיה, אורולוגיה, עמוד שדרה וטיפול לבבי.
- תפקיד כלי הבינה המלאכותית בשיפור תזמון, שיעורי ביטולים ולכידת חיובים.
- אסטרטגיית הרכישה החוזרת של מניות החברה ועדיפויות הקצאת ההון.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








