Oshkosh Corp. דיווחה על תוצאות חלשות מהצפוי ברבעון השלישי, עם רווח מותאם של $2.41 למניה על הכנסות של $2.84 מיליארד — נמוך מתחזיות וול-סטריט, מה שהוביל לירידה במניה במסחר טרום-פתיחה. יצרנית משאיות הכיבוי, ציוד הגישה והרכבים הצבאיים דיווחה על עלייה של 5.7% במכירות לעומת התקופה המקבילה אשתקד, אך הרווח נפגע מבעיות ייצור בתחום ה-Vocational. המניה ירדה 3.67% ל-$132.87 לעומת סיום המסחר הקודם של $137.93.
נקודות מפתח
- ה-EPS המותאם של $2.41 פספס את התחזית של $3.07 ב-21.5%.
- הכנסות של $2.84 מיליארד נפלו מתחת לתחזית של $2.94 מיליארד.
- התחזית הפיננסית השנתית ל-2026 לרווח מותאם למניה קוצצה לטווח של $8.50 עד $9.50.
- תזרים המזומנים החופשי נותר חזק ועמד על $275 מיליון ברבעון.
- תחום ציוד הגישה היה נקודת אור, בעוד ייצור משאיות הכיבוי נותר הגורם המעכב המרכזי.
ביצועי החברה
אושקוש רשמה עלייה במכירות ברבעון, אך הצמיחה לא תורגמה לרווחיות גבוהה יותר. ההכנסות המאוחדות עלו ל-$2.8 מיליארד לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בזכות ביקוש חזק יותר בתחום ציוד הגישה. אולם ההכנסה התפעולית המותאמת ירדה ל-$217 מיליון לעומת השנה הקודמת, ושיקפה תמהיל שלילי והוצאות מכירה, כלליות ומנהלה גבוהות יותר.
ביצועי החברה היו מעורבים בין הפעילויות השונות. ציוד הגישה הציג צמיחה חזקה ומרג’ינים בריאים. תחום ה-Vocational, הכולל משאיות כיבוי ורכבי פינוי אשפה, נפגע מאתגרי ייצור ב-Pierce, מותג משאיות הכיבוי של החברה. מכירות ה-Transport גם ירדו, בחלקן בשל רווח מרישיון בשנה הקודמת שלא חזר על עצמו.
ההנהלה ציינה כי החברה עדיין רואה ביקוש יציב בשווקיה, אך הרבעון הדגים שבעיות ביצוע בייצור משאיות כיבוי נותרות בעיה מרכזית. לכך יש משמעות רבה, שכן משאיות כיבוי הן חלק בעל ערך גבוה וחשיבות אסטרטגית בתיק הפעילויות.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $2.84 מיליארד, עלייה של 5.7% לעומת השנה הקודמת.
- EPS מותאם: $2.41, נמוך מתחזית של $3.07.
- הכנסה תפעולית מותאמת: $217 מיליון, ירידה של $57 מיליון לעומת השנה הקודמת.
- תזרים מזומנים חופשי: $275 מיליון ברבעון.
- תשואת תזרים מזומנים חופשי: 14%, המשקפת יצירת מזומנים חזקה ביחס לשווי השוק.
- תשואה על ההון: 12% ב-12 החודשים האחרונים.
- תזרים מזומנים חופשי מתחילת השנה: $433 מיליון.
- רכישות חוזרות של מניות: כ-556,000 מניות תמורת $82 מיליון.
- מכירות תחום ציוד הגישה: $1.3 מיליארד, עלייה של 21% לעומת השנה הקודמת.
- מרג’ין תפעולי מותאם בתחום ציוד הגישה: 11.2%, עלייה של 20 נקודות בסיס.
- מכירות Vocational: $900 מיליון, ירידה של $68 מיליון לעומת השנה הקודמת.
- מכירות Transport: $562 מיליון, ירידה של 4%.
תוצאות מול תחזיות
אושקוש פספסה את הציפיות הן ברווח והן בהכנסות. ה-EPS המותאם עמד על $2.41, נמוך מתחזית הקונצנזוס של $3.07 ב-$0.66 למניה. ההכנסות פספסו ב-$100 מיליון, או 3.4%, לעומת התחזית של $2.94 מיליארד.
הפספוס ברווח היה גדול מהפספוס בהכנסות, וסביר שהיה הגורם המשמעותי יותר עבור משקיעים. הרווחיות נחלשה למרות שהמכירות עלו לעומת השנה הקודמת, מה שמצביע על כך שהבעיה לא הייתה רק בביקוש אלא גם בביצוע ובלחץ עלויות. הפספוס הגיע יחד עם הורדת תחזית הרווח השנתית, מה שעלול להפוך את הרבעון לחמור יותר בעיני המשקיעים.
תגובת השוק
המניה ירדה 3.67% ל-$132.87 במסחר טרום-פתיחה, לעומת סיום המסחר הקודם של $137.93. מדובר בירידה של כ-$5.06 לעומת מושב הבורסה הקודם. המניה נותרת רחוקה מהשיא של 52 שבועות שעמד על $180.49 ומעל לשפל של 52 שבועות שעמד על $116.77.
המהלך מצביע על כך שמשקיעים התמקדו בחוסר ברווח ובקיצוץ התחזית הפיננסית השנתית. הירידה משקפת גם חשש שבעיות ייצור משאיות הכיבוי עשויות לקחת זמן רב יותר לפתרון מהמצופה. במקביל, גל המכירות לא היה קיצוני, ככל הנראה משום שתזרים המזומנים החופשי נותר חזק ותחום ציוד הגישה המשיך להציג ביצועים טובים.
תחזית פיננסית והנחיות
אושקוש הורידה את התחזית הפיננסית השנתית ל-2026 לרווח מותאם למניה לטווח של $8.50 עד $9.50. החברה ציינה כי היא צופה הכנסות של כ-$11.0 מיליארד והכנסה תפעולית מותאמת של כ-$850 מיליון לשנה. התחזית הפיננסית לתזרים מזומנים חופשי הועלתה ל-$600 מיליון עד $700 מיליון, עלייה של $50 מיליון לעומת הטווח הקודם. על פי טיפים של InvestingPro, שבעה אנליסטים עדכנו את תחזיות הרווח שלהם כלפי מטה לתקופה הקרובה, אם כי החברה העלתה את הדיבידנד שלה במשך 13 שנים רצופות. משקיעים יכולים לגשת לדוח המחקר המקיף של Pro עבור OSK, אחת מ-1,400+ מניות אמריקאיות המכוסות, המתרגם נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה.
לפי תחום פעילות, החברה צופה:
- הכנסות ציוד גישה של $4.8 מיליארד עם מרג’ין תפעולי מותאם של כ-9.75%.
- הכנסות Vocational של כ-$3.7 מיליארד עם מרג’ין תפעולי מותאם של 12.5%.
- הכנסות Transport של כ-$2.3 מיליארד עם מרג’ין תפעולי של כ-4%.
ההנהלה ציינה כי היא עדיין מצפה להזמנת המשך לתוכנית רכב המשלוחים של הדור הבא של USPS, אך העיתוי נותר לא ודאי. החברה ציינה כי ההזמנה עשויה להוסיף עד $40 מיליון, או כ-$0.50 למניה, ברבעון הרביעי אם תגיע לפני סוף השנה.
דברי ההנהלה
המנכ"ל ג’ון פפייפר אמר כי החברה מתמירה את ייצור משאיות הכיבוי של Pierce מ"תהליכי הרכבה מסורתיים עתירי עבודה" לקווי ייצור יעילים יותר בתפוקה גבוהה. הוא ציין כי המטרה ארוכת הטווח היא לספק יותר משאיות כיבוי מוקדם יותר ולבנות מערכת ייצור גמישה יותר.
פפייפר הוסיף כי החברה מטפלת בבעיות משאיות הכיבוי על ידי שיפור מעקב חומרים, אספקה בנקודת השימוש ומנהיגות ייצור. הוא ציין כי החברה צופה ייצור יציב בכ-10% מעל אשתקד לאחר שהשינויים ייכנסו לתוקף.
מנהל הכספים מאט פילד אמר כי תזרים המזומנים החופשי נותר חזק בשל ניהול הון חוזר ממושמע, ובפרט מקדמות לקוחות גבוהות יותר ושליטה טובה יותר במלאי. הוא ציין גם כי תחום ציוד הגישה הציג מרג’ין תפעולי דו-ספרתי, בסיוע נפח גבוה יותר ויעילות ייצור משופרת.
סיכונים ואתגרים
- מעבר ייצור משאיות כיבוי: הסיכון הגדול ביותר בטווח הקרוב הוא המעבר לייצור בתפוקה גבוהה, שיצר בעיות בזרימת חומרים ותפוקה נמוכה יותר. למרות אתגרי הביצוע, InvestingPro מדרג את הבריאות הפיננסית הכוללת של החברה כ"טובה", כאשר הנכסים הנזילים עולים על ההתחייבויות לטווח קצר ורמות חוב מתונות.
- לחץ על המרג’ין: ייצור נמוך ותמהיל חלש יותר עלולים להפחית את ההכנסה התפעולית, גם כאשר המכירות עולות.
- סיכון עיתוי USPS: הזמנת המשך ל-NGDV צפויה, אך אם תתעכב, הרווחים עלולים להיפגע.
- תמהיל שוק: הביקוש לציוד גישה מונע בעיקר על ידי פרויקטים גדולים וחברות השכרה לאומיות, מה שעלול להפוך את הביקוש לפחות מאוזן.
- חולשה ברכבי פינוי אשפה: הביקוש בתחום פינוי האשפה והמיחזור נותר לא אחיד, מה שעלול להגביל את ההתאוששות במרג’ינים של Vocational.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בבעיות ייצור משאיות הכיבוי. השאלות התרכזו בשאלה האם מדובר באותה בעיה כמו ברבעון הקודם או בסט חדש של בעיות. ההנהלה ציינה כי האתגר כעת ספציפי יותר: ניתוב ומעקב אחר אלפי חלקים ייחודיים דרך מערכת ייצור חדשה.
האנליסטים גם לחצו לקבל פרטים נוספים על תוכנית ה-NGDV. ההנהלה ציינה כי הייצור משתפר, אך צווארי בקבוק אצל ספקים עדיין מגבילים את הקצב. החברה צופה לעבור מהקצה הנמוך של טווח הייצור השנתי לקצה הגבוה עד אמצע 2027.
נושא מרכזי נוסף היה התחזית למרג’ינים ב-Vocational ובציוד הגישה. ההנהלה ציינה כי ציוד הגישה אמור להמשיך ליהנות מביקוש חזק ותפוקה טובה יותר, בעוד מרג’יני ה-Vocational אמורים להשתפר עם התייצבות ייצור משאיות הכיבוי והתאוששות הביקוש לרכבי פינוי אשפה.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








