GFL Environmental דיווחה כי תוצאות הרבעון השלישי היכו את התחזיות בכל הפרמטרים — הכנסות, מרג’ינים ותזרים מזומנים — והעלתה את התחזית הפיננסית השנתית לפעם השלישית השנה. חברת שירותי הפסולת והסביבה דיווחה על צמיחה של 27% בהכנסות ברבעון השלישי של 2026 לעומת התקופה המקבילה אשתקד, מרג’ין EBITDA מתואם של 31.5%, ותזרים מזומנים חופשי מתואם של CAD 272.5 מיליון. המניה עלתה ב-1.86% ל-$44.40 לעומת $43.59, ומתקרבת לפסגת טווח 52 השבועות שלה, הנע בין $33.33 ל-$46.77.
נקודות מפתח
- GFL ציינה כי הרבעון השלישי היה עוד "ביצוע מעולה מקצה לקצה", עם תמחור חזק, התרחבות מרג’ינים ותזרים מזומנים.
- התחזית הפיננסית לשנת 2026 המלאה הועלתה שוב, וכוללת יעדים גבוהים יותר להכנסות, EBITDA, מרג’ין ותזרים מזומנים חופשי.
- צמיחת ההכנסות האורגנית האיצה, בסיוע תמחור ליבה של 5.7% ומגמות נפח משופרות.
- עלויות הדלק נותרו רוח נגדית משמעותית, אך ההנהלה ציינה כי רוב ההשפעה צפויה להיות מושבת באמצעות תוספות דלק.
- SECURE, עסק תשתיות הפסולת במערב קנדה שנרכש על ידי GFL, תורם באופן משמעותי להכנסות, EBITDA ותזרים מזומנים.
ביצועי החברה
GFL סיימה רבעון חזק על אף רקע עלויות מאתגר. ההכנסות עלו ב-27% לעומת אשתקד, בתמיכת צמיחה אורגנית ורכישות. ההנהלה ציינה כי צמיחת ההכנסות האורגנית השתפרה ב-100 נקודות בסיס ברצף לעומת הרבעון השני, בעוד הנפחים היו כמעט יציבים לאחר התאמה לשינוי מבנה חוזה במערב קנדה.
החברה רשמה גם התרחבות מרג’ינים מובילה בתעשייה. המרג’ינים המאוחדים הבסיסיים עלו ב-125 נקודות בסיס לעומת אשתקד, אפילו כשמחירי הסולר טיפסו בחדות ועלויות הפעלת מזבלות עלו. ההנהלה ציינה כי עוצמת עלויות הדלק הלא-דלקיות השתפרה לרבעון השביעי ברציפות, מה שמעיד על משמעת מתמשכת בתחום העבודה, התחזוקה והתקורה.
התוצאות מחזקות את מעמדה של GFL כאחת המפעילות החזקות בסקטור הפסולת. ההנהלה הצביעה על עוצמת התמחור, היעילות התפעולית והצטרפות SECURE כגורמים המרכזיים. החברה גם הדגישה את הגידול בהיקפה בקנדה ובארה"ב, וציינה כי היא רואה מרחב לצמיחה נוספת הן בפסולת המוצקה והן בפעילות שירותי הסביבה.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: עלייה של 27% לעומת אשתקד ברבעון השלישי של 2026.
- מרג’ין EBITDA מתואם: 31.5%, גבוה ב-30 נקודות בסיס מהתחזיות.
- מרג’ינים מאוחדים בסיסיים: עלייה של 125 נקודות בסיס לעומת אשתקד.
- תזרים מזומנים חופשי מתואם: CAD 272.5 מיליון, יותר מ-50% מעל השנה הקודמת ו-15% מעל התחזית הפיננסית.
- תחזית EBITDA מתואם לשנה המלאה: הועלתה ל-CAD 2.49 מיליארד עד CAD 2.495 מיליארד.
- תחזית מרג’ין EBITDA מתואם לשנה המלאה: הועלתה ל-30.9%, עלייה של 40 נקודות בסיס.
- תחזית תזרים מזומנים חופשי מתואם לשנה המלאה: הועלתה ל-CAD 1.02 מיליארד.
- תחזית הכנסות לשנה המלאה: CAD 8.055 מיליארד עד CAD 8.075 מיליארד.
- תמחור ליבה: 5.7% ברבעון.
- תרומת SECURE ברבעון השלישי: כ-CAD 150 מיליון הכנסות ומעט מעל CAD 50 מיליון EBITDA.
- דירוג קונצנזוס אנליסטים: קנייה חזקה (1.86), עם יעדי מחיר הנעים בין $40.81 ל-$64.27.
- תחזית שיעור גידול הכנסות לשנת הכספים 2026: 22%, גבוה משמעותית משיעור הגידול של 9.61% ב-12 החודשים האחרונים.
רוצים תובנות מעמיקות יותר על הביצועים הפיננסיים של GFL? החברה היא אחת מ-1,400+ מניות אמריקאיות המכוסות בדוחות Pro Research המקיפים של InvestingPro, המתרגמים נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה.
תוצאות מול תחזיות
לא סופקו נתוני קונצנזוס של רווח למניה או הכנסות לרבעון, ולכן לא ניתן לבצע השוואה ישירה לתחזיות. עם זאת, התוצאות התפעוליות מצביעות בבירור על היכתה את הציפיות הפנימיות של ההנהלה.
צמיחת הכנסות של 27% ומרג’ין EBITDA מתואם של 31.5% הגיעו שניהם מעל התוכניות הפנימיות. ההנהלה ציינה כי המרג’ין היה גבוה ב-30 נקודות בסיס מהתחזיות, בעוד תזרים המזומנים החופשי המתואם היה טוב ב-15% מהתחזית הפיננסית. החברה גם העלתה את התחזית הפיננסית השנתית להכנסות, EBITDA, מרג’ין ותזרים מזומנים, מה שמרמז כי הרבעון היה חזק מהמתוכנן ולא סתם עמד בציפיות.
הביצועים גם מתאימים לתבנית האחרונה של GFL. ההנהלה ציינה כי עוצמת עלויות הלא-דלקיות השתפרה לרבעון השביעי ברציפות, ושהמרג’ינים הבסיסיים התרחבו ב-125 נקודות בסיס לעומת אשתקד. זה מעיד כי החברה אינה נשענת על רווחים חד-פעמיים, אלא על מגמה תפעולית רחבה יותר.
תגובת השוק
מניית GFL עלתה ב-1.86% ל-$44.40 לעומת סיום המסחר הקודם של $43.59 לאחר פרסום הדוח. המניה הוסיפה כ-$0.81 במושב הבורסה. ברמה זו, המניה נסחרה קרוב לפסגת טווח 52 השבועות שלה, בכ-94.9% מהדרך בין השפל של $33.33 לשיא של $46.77.
המהלך מרמז כי משקיעים קיבלו בברכה את העלאת התחזית הפיננסית ואת יצירת המזומנים החזקה מהצפוי של החברה. עליית המניה הייתה מתונה ולא נפיצה, מה שעשוי להעיד כי חלק מהאופטימיות כבר גולמה במחיר המניה לאחר ריצה חזקה. עם זאת, השוק נראה כי הגיב בחיוב לקומבינציה של העלאת תחזית, התרחבות מרג’ינים ומסלול צמיחה ברור יותר לשנת 2027.
תחזית והנחיות
GFL העלתה את התחזית הפיננסית לשנת 2026 המלאה לפעם השלישית השנה. ההנהלה מצפה כעת ל:
- הכנסות של CAD 8.055 מיליארד עד CAD 8.075 מיליארד
- EBITDA מתואם של CAD 2.49 מיליארד עד CAD 2.495 מיליארד
- מרג’ין EBITDA מתואם של 30.9%
- תזרים מזומנים חופשי מתואם של CAD 1.02 מיליארד
החברה ציינה כי התחזית החדשה מניחה המשך שערי חליפין, סחורות ומחירי סולר נוכחיים, ואינה כוללת רכישות נוספות בשנת 2026.
למרות אתגרי הרווחיות בטווח הקצר, GFL שמרה על החזרים לבעלי המניות, לאחר שהעלתה את הדיבידנד שלה במשך שבע שנים רצופות על פי נתוני InvestingPro. ציון הבריאות הפיננסית של החברה עומד על 2.14, המדורג כ"סביר", עם עוצמה מיוחדת במומנטום המחיר. משקיעים יכולים לגשת ל-6 ProTips נוספים ומדדים פיננסיים נרחבים דרך הפלטפורמה ללא פרסומות של InvestingPro.
ההנהלה גם סיפקה מסגרת מפורטת לשנת 2027. היא מצפה להכנסות של כ-CAD 9.7 מיליארד עד CAD 9.8 מיליארד, EBITDA של כ-CAD 3.12 מיליארד עד CAD 3.15 מיליארד, ותזרים מזומנים חופשי מתואם של CAD 1.3 מיליארד ומעלה. החברה ציינה כי היא רואה מסלול למרג’ין EBITDA של כ-32% והמרה של תזרים מזומנים חופשי של 41% עד 42.5%.
חלק מרכזי בתחזית הוא התמחור. ההנהלה ציינה כי במקור ציפתה להזדמנות תמחור מצטברת של CAD 40 מיליון עד CAD 80 מיליון על פני שלוש עד ארבע שנים, אך כעת סבורה כי ההזדמנות גדולה יותר. החברה גם מצפה כי SECURE תמשיך לתרום ככל שהאינטגרציה מתקדמת והפעילות במערב קנדה משתפרת.
דברי ההנהלה
פטריק דוביגי, מייסד GFL ומנכ"ל החברה, אמר כי הרבעון המשיך את מגמת הביצוע החזקה האחרונה של החברה.
"הביצועים יוצאי הדופן שהשגנו במחצית הראשונה של השנה נמשכו לאורך הרבעון השלישי, מה שאפשר לנו שוב להכות את הציפיות הפיננסיות מקצה לקצה", אמר. "האיכות המתמשכת והעמידות של הביצועים התפעוליים שלנו, יחד עם סגירת עסקת SECURE, מאפשרים לנו להעלות את התחזית הפיננסית שלנו לפעם השלישית השנה ומספקים הכנה אטרקטיבית ביותר לשנת 2027 ומעבר לה."
דוביגי גם הצביע על התקדמות המרג’ינים של החברה למרות לחץ הדלק. "התרחבות המרג’ינים המובילה בתעשייה שלנו הייתה גדולה משמעותית יותר אלמלא השפעת מחירי הדלק הללו", אמר.
סמנכ"ל הכספים לוק פלוסי הדגיש את נקודת המפנה בתזרים המזומנים. "החלק המרגש ביותר עבורנו הוא נקודת המפנה הזו שהושגה ברמת תזרים המזומנים החופשי", אמר. "מה שזה אומר בעצם הוא שאנחנו כבר מעבר לגבנון של מחזור ההפחתת המינוף."
פלוסי גם ציין כי הזדמנות התמחור של החברה עשויה להיות גדולה יותר מהצפוי. "אם תחשבו על תוספת המחיר המצטברת שניסחנו במקור, אמרנו שמדובר ב-$40 מיליון עד $80 מיליון לתפיסה במהלך שלוש עד ארבע השנים הבאות", אמר. "אני חושב שמה שפטריק מרמז, ואנחנו מרגישים בטוחים מאוד בכך, הוא שהמחיר הוא משהו גדול יותר מזה."
סיכונים ואתגרים
- אינפלציית סולר: עלויות הדלק עלו בחדות ברבעון ונותרות רוח נגדית משמעותית למרג’ינים.
- לחץ נפח ברבעון הרביעי: ההנהלה מצפה כי הנפחים יאטו ככל שחוזים מסוימים יסתיימו ושירותים נלווים יופסקו.
- עלויות הפעלת מזבלות: מזג אוויר גשום והוצאות הקשורות לנוזלי ספיגה הוסיפו לחץ ברבעון.
- סיכון אינטגרציה: SECURE מתפקדת היטב, אך רכישות גדולות תמיד טומנות בחובן סיכון ביצוע.
- אי-ודאות בסקירה האסטרטגית: החברה עדיין בוחנת האם תישאר ציבורית או תעבור להיות פרטית, מה שעלול להשאיר משקיעים זהירים.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בסקירה האסטרטגית, התמחור, SECURE והקצאת ההון.
מספר שאלות התרכזו סביב השאלה האם GFL תישאר ציבורית או תעבור להיות פרטית. דוביגי אמר כי החברה עדיין עובדת על התהליך ומצפה לבהירות זמן קצר לאחר המועד האחרון של 09.11 להגשת הצעות מעודכנות. הוא אמר כי ההחלטה תהיה תלויה בשווי הוגן ובמסלול הטוב ביותר לטווח הארוך לבעלי המניות.
האנליסטים גם לחצו על ההנהלה בנוגע לתמחור. פלוסי אמר כי החברה זיהתה הזדמנות תמחור גדולה יותר ממה שציפתה במקור, בסיוע ניתוח חוזים מעמיק יותר וכלים חדשים. הוא אמר כי מסלול התמחור "ממשיך להתארך."
SECURE הייתה נושא מרכזי נוסף. ההנהלה ציינה כי העסק תרם כ-CAD 150 מיליון בהכנסות ומעט מעל CAD 50 מיליון ב-EBITDA ברבעון, וכי האינטגרציה במסלול. דוביגי אמר כי מערב קנדה עשויה לראות יותר פעילות מפרויקטי תשתיות אנרגיה, צינורות ופיתוח LNG.
הקצאת ההון עלתה אף היא. ההנהלה ציינה כי GFL יכולה לפרוס הון נוסף בשנת 2027 באמצעות מיזוגים ורכישות, השקעה אורגנית ורכישות חוזרות של מניות, וכי המאזן מעניק לה גמישות רבה יותר מבעבר.
האנליסטים גם שאלו על היפרעות עלויות הסולר, עלויות מזבלות ותחזית פרויקטי גז טבעי מתחדש. ההנהלה ציינה כי רוב עלויות הסולר צפויות להיות מושבות באמצעות תוספות לאורך זמן, בעוד פרויקטי RNG צפויים להוסיף EBITDA נוסף בסוף 2027 ובשנת 2028.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








