Establishment Labs Holdings דיווחה על הכנסות גבוהות מהצפוי ברבעון השלישי של 2026, אך הרווחים לא עמדו בתחזיות וול-סטריט, כאשר חברת האסתטיקה הרפואית המשיכה להשקיע בהתרחבות בארה"ב ובפיתוח מוצרים. החברה רשמה הפסד של $0.35 למניה על הכנסות של $71.99 מיליון, לעומת ציפיות האנליסטים להפסד של $0.26 למניה על הכנסות של $66.79 מיליון. המניה כמעט ולא זזה במסחר המוקדם, ועמדה על $68.93, ירידה של 0.06% מהסיום הקודם של $68.97.
נקודות מפתח
- ההכנסות עלו ב-33.9% לעומת השנה הקודמת, בזכות צמיחה חזקה בארה"ב ורווחים מתמשכים בחו"ל.
- ההכנסות בארה"ב זינקו ב-119% לעומת השנה הקודמת ל-$26 מיליון, ומהוות כעת יותר משליש ממכירות החברה.
- החברה דיווחה על הרבעון הראשון שלה עם תזרים מזומנים חופשי חיובי, אבן דרך מרכזית עבור משקיעים.
- ה-EBITDA המתואם עלה ל-$6.4 מיליון, לעומת $1.2 מיליון בשנה הקודמת.
- ההנהלה העלתה את התחזית הפיננסית לכל שנת 2026 להכנסות של יותר מ-$274 מיליון, והגדילה את התחזית למכירות מינימום פולשניות.
ביצועי החברה
Establishment Labs מסרה כי הרבעון שיקף התקדמות רחבת בסיס בפעילותה, ובמיוחד בשוק הגדלת החזה בארה"ב. סך ההכנסות הגיע ל-$72 מיליון, לעומת $53.8 מיליון באותה תקופה בשנה הקודמת. החברה ציינה כי הפעילות בארה"ב הניבה הכנסות של $26 מיליון, עלייה של 119%, בעוד שהמכירות מחוץ לארה"ב עלו ב-9.7% ל-$46 מיליון.
החברה השקיעה רבות בהתרחבות מסחרית, חדשנות במוצרים ומוכנות לשיקום. השקעה זו סייעה להעלות את הוצאות התפעול, אך גם תמכה בצמיחה מהירה יותר ובמינוף תפעולי טוב יותר. הוצאות התפעול המתואמות ירדו ל-68.8% מההכנסות, לעומת 77.6% בשנה הקודמת, מה שמעיד על שיפור ביעילות התפעולית.
הרבעון סימן גם נקודת מפנה בייצור מזומנים. Establishment Labs ייצרה $7.7 מיליון בתזרים מזומנים תפעולי ו-$5.1 מיליון בתזרים מזומנים חופשי — הרבעון הראשון עם תזרים מזומנים חופשי חיובי. ההנהלה ציינה כי התוצאה בולטת במיוחד מכיוון שהרבעון השלישי הוא בדרך כלל התקופה העונתית החלשה ביותר.
נתונים פיננסיים עיקריים
- הכנסות: $71.99 מיליון, עלייה של 33.9% לעומת השנה הקודמת מ-$53.8 מיליון.
- הכנסות בארה"ב: $26 מיליון, עלייה של 119% לעומת השנה הקודמת.
- הכנסות מחוץ לארה"ב: $46 מיליון, עלייה של 9.7% לעומת השנה הקודמת.
- רווח גולמי לפי GAAP: $49.7 מיליון.
- מרג’ין גולמי לפי GAAP: 69.1%, ירידה מ-70.1% בשנה הקודמת.
- מרג’ין גולמי מתואם: 70.8%, עלייה של 70 נקודות בסיס לעומת השנה הקודמת, בלא חיובי מלאי הקשורים לארגון מחדש.
- הוצאות תפעול לפי GAAP: $52.3 מיליון, לעומת $41.7 מיליון בשנה הקודמת.
- הוצאות תפעול מתואמות: $49.6 מיליון, או 68.8% מההכנסות, לעומת 77.6% בשנה הקודמת.
- EBITDA מתואם: $6.4 מיליון, לעומת $1.2 מיליון בשנה הקודמת.
- תזרים מזומנים חופשי: $5.1 מיליון, הרבעון החיובי הראשון בתולדות החברה.
תוצאות מול תחזיות
Establishment Labs דיווחה על רווח למניה של -$0.35, לעומת הערכת האנליסטים של -$0.26. מדובר בפספוס של $0.09 למניה, או 34.62% מתחת לציפיות. ההכנסות, לעומת זאת, עקפו את התחזיות ועמדו על $71.99 מיליון לעומת $66.79 מיליון שנצפו — עודף של $5.20 מיליון, או 7.79%.
התוצאה המעורבת מרמזת כי משקיעים יתמקדו ככל הנראה בהתקדמות הצמיחה ותזרים המזומנים של החברה יותר מאשר בפספוס הרווח למניה. עקיפת תחזית ההכנסות הייתה משמעותית, והחברה גם שיפרה את ה-EBITDA המתואם ואת תזרים המזומנים החופשי. עם זאת, פספוס הרווח מראה כי העלויות נותרות גבוהות כאשר החברה משקיעה במכירות, שיווק והשקות מוצרים.
בהשוואה לשנה הקודמת, ההפסד הנקי של החברה צומצם מעט ל-$10.7 מיליון מ-$11.1 מיליון, או $0.35 למניה לעומת $0.38 למניה. זה מצביע על שיפור מתון למרות שהרבעון פספס את תחזית הרווח למניה הקונצנזוסית.
תגובת השוק
המניה כמעט ולא זזה לאחר הדוח, ועמדה על $68.93, ירידה של 0.06% מהסיום הקודם של $68.97. השינוי מסתכם בכ-4 סנט למניה ומעיד על תגובה מרוסנת עד כה.
ברמה זו, המניה נסחרת כ-29.3% מתחת לשיא של 52 שבועות שעמד על $97.59, וכ-46.1% מעל לשפל של 52 שבועות שעמד על $47. המניה נמצאת כך רחוק מהשיא שלה, גם לאחר עלייה חזקה מהקצה התחתון של הטווח.
התגובה המרוסנת עשויה לשקף איזון בין תוצאות ההכנסות ותזרים המזומנים החזקות לבין פספוס הרווח למניה. משקיעים נראים גם שוקלים את ההוצאות הגבוהות עדיין של החברה מול פרופיל הצמיחה המשתפר שלה.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה העלתה את התחזית הפיננסית לכל שנת 2026 להכנסות של יותר מ-$274 מיליון, לעומת טווח קודם של $269 מיליון עד $271 מיליון. החברה מסרה כי המרג’ין הגולמי המתואם לכל השנה צפוי לעמוד על כ-70.7%, בעוד שהוצאות התפעול המתואמות עדיין צפויות להסתכם ב-$195 מיליון עד $200 מיליון. אנליסטים מוול-סטריט שומרים על עמדה שורית ביחס למניה, עם דירוג קונצנזוס של קנייה חזקה ויעדי מחיר בטווח של $85 עד $105, המרמזים על פוטנציאל רווח משמעותי מהרמות הנוכחיות. משקיעים המעוניינים בתובנות מעמיקות יכולים לגשת לדוח מחקר Pro מקיף על Establishment Labs, אחת מיותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות עם ניתוח מומחה ומודיעין פעיל, בדוח Pro Research.
לשנת 2027, החברה צופה צמיחה בהכנסות של 25%, בתמיכת ניצול גבוה יותר בארה"ב, אימוץ רחב יותר של מוצריה המינימום פולשניים וצמיחה בינלאומית מתמשכת. ההנהלה ציינה גם כי היא צופה התרחבות של 50 עד 100 נקודות בסיס במרג’ין הגולמי בשנה הבאה, בסיוע תמהיל גדול יותר של מכירות בארה"ב ומוצרים מינימום פולשניים.
החברה מסרה כי היא צופה תזרים מזומנים חופשי חיובי גם בשנת הכספים 2027. בנוסף, היא העלתה את יעד ההכנסות ממינימום פולשני לכל שנת 2026 ליותר מ-$40 מיליון, לעומת יותר מ-$35 מיליון בעבר.
עדכונים אסטרטגיים נוספים כללו:
- הרחבת גדלי Mia ברחבי העולם עד 300 cc.
- אישור ה-FDA לגדלי שתלי Motiva נוספים, כולל אפשרויות של 105 cc.
- אישור שיקום צפוי עד סוף 2026 או תחילת 2027.
- צמיחה מתמשכת בכוח המכירות בארה"ב, שמונה כעת 55 נציגים.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Peter Caldini אמר כי החברה "השיגה נתח שוק והרחיבה את קטגוריית אסתטיקת החזה באמצעות חדשנות." הוא ציין כי הרבעון הראה שהחברה לא רק מוכרת יותר מוצרים, אלא גם מרחיבה את השוק עצמו.
Caldini הדגיש גם את אבן הדרך בתזרים המזומנים, ואמר כי החברה ייצרה תזרים מזומנים חופשי חיובי לראשונה בתולדותיה. הוא ציין כי הדבר חשוב במיוחד מכיוון שהחברה עדיין משקיעה בהתרחבות בארה"ב ובחדשנות.
בנוגע לאימוץ המוצרים, Caldini אמר כי Motiva ייצג בממוצע 43% מהליכי השתלת השד בקרב מנתחים המשתמשים בו, וכי 85% מהחשבונות שהזמינו Motiva ברבעון השני הזמינו שוב ברבעון השלישי. הוא אמר כי הדבר מראה שמנתחים "מאמצים אותו בפרקטיקות שלהם", ולא רק בודקים אותו.
המנכ"לית הפיננסית Sandra Harris מסרה כי החברה צופה צמיחה בהכנסות של 25% בשנת 2027, ורואה מקום להתרחבות במרג’ין הגולמי ככל שהפעילות בארה"ב תצמח מעבר ל-35% מההכנסות והמוצרים המינימום פולשניים יעלו על 15%.
סיכונים ואתגרים
- הוצאות תפעול גבוהות: החברה עדיין מוציאה רבות על מכירות, שיווק והרחבת מוצרים, מה שעלול ללחוץ על הרווחים.
- לחץ על המרג’ין מתמהיל הערוצים: חלק גדול יותר של מכירות מפיץ מחוץ לארה"ב עלול להקטין את אחוז המרג’ין הגולמי.
- סיכון ביצוע בשיקום: החברה עדיין זקוקה לאישור רגולטורי ולאימוץ בבתי חולים לפני שהשיקום יוכל להפוך לגורם הכנסות משמעותי.
- תנודות חדות עונתיות: ההנהלה ציינה כי מכירות מינימום פולשניות הושפעו מעונתיות הקיץ, במיוחד באירופה.
- אי-ודאות בינלאומית: המזרח התיכון הושפע מסכסוכים, מה שהכביד על נפחי ההזמנות.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בצמיחה הבינלאומית, בניצול שתלי Motiva, במגמות המרג’ין ובעיתוי אישור השיקום.
השאלות התרכזו בשאלה האם הצמיחה הבינלאומית שיקפה עוצמת שוק או רווחים ספציפיים לחברה, וההנהלה אמרה כי השווקים הבינלאומיים היו יציבים בדרך כלל למעט המזרח התיכון. האנליסטים שאלו גם על הירידה הרציפה בהכנסות ממינימום פולשני, שההנהלה ייחסה לדפוסים עונתיים באירופה.
מספר שאלות עסקו בכיצד החברה מתכננת להגדיל את הניצול ב-2,100 החשבונות שלה בארה"ב. ההנהלה אמרה כי המיקוד עובר מרכישת חשבונות לשימוש מעמיק יותר בפרקטיקות קיימות, בתמיכת כוח מכירות גדול יותר ומאמצים מסחריים ממוקדים יותר.
האנליסטים גם לחצו לפרטים על מרג’ינים ותזרים מזומנים לשנת 2027. ההנהלה אמרה כי המרג’ין הגולמי צפוי להשתפר ב-50 עד 100 נקודות בסיס בשנה הבאה וכי תזרים המזומנים החופשי צפוי להישאר חיובי.
קו שאלות נפרד התמקד בשיקום. ההנהלה אמרה כי בחינת ה-FDA מתקדמת וכי ביקורות BIMO הושלמו במספר אתרים. החברה צופה אישור עד סוף 2026 או תחילת 2027, כאשר רוב הכנסות השיקום צפויות להגיע במחצית השנייה של 2027. עם שווי שוק של $2.04 מיליארד וצמיחה בהכנסות של 38.6% ב-12 החודשים האחרונים, Establishment Labs ממשיכה להתרחב במהירות למרות הפסדים מתמשכים. למנויי InvestingPro יש גישה ל-6 טיפים בלעדיים נוספים ולעשרות מדדים פיננסיים מרכזיים, כולל ציוני בריאות מפורטים והשוואות לחברות דומות, כדי לסייע בהערכת פוטנציאל ההשקעה לטווח ארוך של החברה.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








