Axalta Coating Systems דיווחה על רווח מתואם של $0.63 למניה ברבעון השלישי של 2026, על רקע הכנסות של $1.31 מיליארד — נמוך מתחזיות וול-סטריט שעמדו על $0.70 למניה ו-$1.33 מיליארד במכירות. בעקבות הדוח, המניה ירדה 3% במסחר המוקדם לרמה של $33.60, לעומת שער הסיום הקודם של $34.64, מה שמשקף את אכזבת המשקיעים מהחמצת התחזיות ומהתחזית הפיננסית הזהירה לשאר השנה.
נקודות מרכזיות
- הרווח המתואם למניה החמיץ את התחזיות ב-$0.07, או 10%, בעוד ההכנסות הגיעו $20 מיליון מתחת לתחזיות.
- Axalta ציינה כי המכירות נטו ברבעון השלישי עלו ב-2% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בזכות עוצמה בתחום Mobility Coatings.
- מרג’ין ה-EBITDA המתואם עמד על 21.5%, הרבעון ה-11 ברציפות מעל 20%.
- תזרים המזומנים החופשי עלה ב-3% ברבעון, ותזרים המזומנים החופשי מתחילת השנה זינק ב-25%.
- החברה הורידה את התחזית הפיננסית לשנה המלאה, וציינה כי המכירות ברבעון הרביעי צפויות להיות פלט לעומת השנה הקודמת.
ביצועי החברה
Axalta דיווחה כי המכירות נטו ברבעון השלישי הגיעו ל-$1.3 מיליארד, עלייה של 2% לעומת אשתקד, אף שהתוצאות הגיעו מתחת לציפיות ההנהלה. החברה תיארה את הרבעון כמעורב, כשהביצוע החזק של Mobility Coatings קיזז חולשה בחלקים מסוימים של Performance Coatings, ובמיוחד בתחום Refinish באירופה.
ה-EBITDA המתואם ירד ב-4% לעומת אשתקד ל-$282 מיליון, אך המרג’ין נשאר חזק ועמד על 21.5%. זה הרבעון ה-11 ברציפות שבו המרג’ין נשאר מעל 20%, סימן לכך שהחברה ממשיכה לנהל עלויות ביעילות גם כשאינפלציית המשלוחים והחומרים הגולמיים נותרת גבוהה.
העסק המשיך לייצר מזומנים. תזרים המזומנים החופשי עמד על $92 מיליון ברבעון, עלייה של 3% לעומת אשתקד, בעוד תזרים המזומנים החופשי מתחילת השנה הגיע ל-$220 מיליון, עלייה של 25% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ללא עלויות הקשורות למיזוג. Axalta ציינה כי סיימה את הרבעון עם מינוף נטו שפל היסטורי של 2.1 פעמים, וחוב ברוטו מתחת ל-$3 מיליארד לראשונה בתולדות החברה.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $1.31 מיליארד, עלייה של 2% לעומת אשתקד.
- רווח מתואם מדולל למניה: $0.63, ירידה של 6% לעומת אשתקד.
- EBITDA מתואם: $282 מיליון, ירידה של 4% לעומת אשתקד.
- מרג’ין EBITDA מתואם: 21.5%, מעל 20% ל-11 רבעונות רצופים.
- רווח נקי: $95 מיליון.
- תזרים מזומנים חופשי: $92 מיליון, עלייה של 3% לעומת אשתקד.
- תזרים מזומנים חופשי מתחילת השנה: $220 מיליון, עלייה של 25% לעומת אשתקד.
- תזרים מזומנים תפעולי: $135 מיליון, בקנה אחד עם השנה הקודמת.
- מינוף נטו: 2.1 פעמים, שפל היסטורי.
- חוב ברוטו: מתחת ל-$3 מיליארד, ירידה של כ-$500 מיליון לעומת לפני שנתיים.
- בטא: 1.26, המעיד על תנודתיות מתונה ביחס לשוק הרחב.
- תשואת מחיר ב-6 חודשים: 22.79%, המשקפת מומנטום חזק לאחרונה למרות ההחמצה ברבעון הנוכחי.
תוצאות מול תחזיות
הרווח המתואם למניה של Axalta, $0.63, הגיע מתחת לתחזית הקונצנזוס של $0.70 — חוסר של $0.07 למניה, או 10%. ההכנסות של $1.31 מיליארד החמיצו את תחזית $1.33 מיליארד ב-$20 מיליון, או 1.5%.
ההחמצה ברווח הייתה גדולה יותר מההחמצה במכירות, מה שמרמז שלחץ המרג’ין השפיע יותר מהחוסר בשורה העליונה. החברה ציינה כי נפחי Refinish נמוכים יותר באירופה ועלויות משתנות גבוהות יותר פגעו בתוצאות, בעוד עלויות המשלוחים עלו ביותר מ-15% לעומת אשתקד. לחצים אלה קוזזו חלקית על ידי הוצאות ריבית נמוכות יותר והוצאות ממושמעות. ראוי לציין כי נתון מ-InvestingPro מגלה כי 11 אנליסטים עדכנו את תחזיות הרווח שלהם כלפי מטה לתקופה הקרובה, מה שמשקף זהירות רחבה יותר לגבי הסיכויים לטווח הקצר. משקיעים המעוניינים בניתוח מעמיק יכולים לגשת ליותר מ-5 ProTips נוספים ולמדדים פיננסיים מקיפים בפלטפורמה.
ההחמצה בולטת במיוחד משום ש-Axalta הדגישה ביצוע עקבי, ייצור מזומנים וחוסן המרג’ין. עם זאת, הרבעון עדיין הציג עסק רווחי ומייצר מזומנים, עם מרג’ין EBITDA מעל 20% ומינוף בשפל היסטורי.
תגובת השוק
מניית Axalta ירדה ב-3% במסחר המוקדם לרמה של $33.60, לעומת שער הסיום הקודם של $34.64. המניה נותרה בתוך טווח 52 השבועות שלה, $24.94 עד $38.61, אך הירידה המוקדמת הצביעה על כך שהמשקיעים מתמקדים בהחמצת התחזיות ובטון הזהיר יותר של החברה לגבי הרבעון הרביעי.
הירידה הייתה מתונה בהשוואה לתנועות גדולות יותר לאחר דוחות במניה תעשייתית, אך היא הספיקה כדי לאותת על אכזבה. תגובת השוק שיקפה גם את העובדה ש-Axalta הורידה את התחזית לשנה המלאה, דבר שעשוי לחשוב למשקיעים יותר מהחמצה ברבעון בודד. למרות הלחץ לטווח הקצר, נתוני InvestingPro מצביעים על כך שהמניה מוערכת בחסר ביחס לשווי ההוגן שלה, ומציבים אותה בין החברות ברשימת המניות המוערכות בחסר של הפלטפורמה. שווי השוק של החברה עומד על $7.41 מיליארד, כשהמניה נסחרת במכפיל רווח של 21.14.
תחזית פיננסית
Axalta הורידה את התחזית הפיננסית לשנה המלאה 2026. החברה צופה כעת EBITDA מתואם של $1.1 מיליארד עד $1.11 מיליארד, רווח מתואם מדולל למניה של כ-$2.45 ותזרים מזומנים חופשי של כ-$450 מיליון, כולל עלויות הקשורות למיזוג. ללא עלויות העסקה, תזרים המזומנים החופשי צפוי לעלות על $500 מיליון.
לרבעון הרביעי, Axalta צופה שהמכירות נטו יהיו פלט לעומת אשתקד, לעומת ציפיות קודמות לצמיחה של 3%. החברה הנחתה EBITDA מתואם של $254 מיליון עד $264 מיליון ורווח מתואם מדולל למניה של כ-$0.55.
ההנהלה ציינה כי התחזית הפיננסית הרכה יותר משקפת נפחי Refinish נמוכים יותר באירופה, רקע מאקרו-כלכלי זהיר והשקעה נוספת להמרת מוסכי פחחות חדשים שנרכשו. החברה ציינה כי היא צופה שהמרות מוסכי הפחחות יואצו ברבעון הרביעי ובמחצית הראשונה של 2027, מה שאמור לתמוך בצמיחה עתידית גם אם הוא לוחץ על המרג’ין לטווח הקצר.
Axalta גם הצביעה על מספר רוחות גביות ל-2027, כולל עלייה בייצור כלי רכב מסחריים בצפון אמריקה, התאוששות פוטנציאלית בנפחי Refinish והמשך צמיחה בציפויים תעשייתיים באזור אסיה-פסיפיק.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Chris Villavarayan אמר כי המכירות ברבעון השלישי עלו ב-2% לעומת אשתקד, עם צמיחה בנפחים בשלושה מתוך ארבעה שווקי קצה ובשלושה מתוך ארבעה אזורים. הוא ציין כי Mobility Coatings השיגה "מכירות נטו רבעוניות שיא ו-EBITDA מתואם שיא לרבעון השלישי".
Villavarayan גם הצביע על הצלחות החברה במוסכי פחחות, ואמר כי Axalta זכתה בכ-2,600 מוסכי פחחות חדשים נטו עד ספטמבר וסבורה שהצינור נותר חזק. הוא אמר כי העסק התמודד עם "אתגרי שוק רבים" בשלוש השנים האחרונות, אך ההכנסות עדיין בדרך לסיים את השנה בכ-$2.1 מיליארד, פלט לעומת לפני שלוש שנים למרות השפעת שוק של יותר מ-$200 מיליון.
מנהל הכספים Carl Anderson הדגיש את המאזן, ואמר כי החוב ברוטו הופחת ב-$211 מיליון בתשעת החודשים הראשונים של השנה וכי החוב הכולל ירד מתחת ל-$3 מיליארד לראשונה בתולדות החברה. הוא גם אמר כי החברה נותרת בטוחה בכ-$600 מיליון של סינרגיות עלויות שנתיות בקצב ריצה מהקומבינציה המתוכננת עם AkzoNobel.
סיכונים ואתגרים
- חולשת Refinish באירופה: נפחים נמוכים יותר באירופה פגעו בתוצאות ועלולים להמשיך להוות גורם מעכב אם זהירות המפיצים תימשך.
- לחץ אינפלציוני: עלויות המשלוחים עלו ביותר מ-15% לעומת אשתקד, ואינפלציית חומרי הגלם נותרה גבוהה.
- לחץ על המרג’ין לטווח הקצר: Axalta מתכננת להוציא כ-$8 מיליון ברבעון הרביעי להמרת מוסכי פחחות חדשים שנרכשו.
- אי-ודאות מאקרו-כלכלית: ההנהלה ציינה רקע ביקוש זהיר, במיוחד בשוק רגיש לשיעורי ריבית.
- סיכון ביצוע בתוכניות המיזוג: עסקת AkzoNobel עדיין מצריכה שלבים רגולטוריים ופילוג לפני הסגירה.
- עוצמת המאזן נותרת מוצקה: ציון הבריאות הפיננסית של InvestingPro מדרג את Axalta כ-"GREAT" עם 3.01 מתוך 5, בתמיכת המינוף הנמוך ההיסטורי וייצור המזומנים החזק. למשקיעים המחפשים תמונה מלאה, Axalta היא אחת מ-1,400+ מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research, המתרגמים נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות במגמות Refinish, בתמחור ובתחזית ל-2027. השאלות התרכזו סביב הסיבה לביצועי החסר של Refinish האירופי, האם החולשה משקפת ירידת מלאי או האטה ממושכת יותר, וכמה מהר תביעות ושיעורי תאונות עשויים להתנרמל בצפון אמריקה.
ההנהלה אמרה כי הבעיה האירופית הייתה בעיקרה עצירה בערוץ העקיף ולא בעיית ביקוש רחבה. היא גם אמרה כי Refinish בצפון אמריקה מתחיל להתייצב, כשפרמיות הביטוח מתמתנות וקילומטרז’ הנסיעה משתפר מעט.
שאלות נוספות עסקו בתמחור ובאינפלציה. המנהלים אמרו כי דיוני התמחור עם לקוחות הפכו לבונים יותר ומבוססי נתונים יותר, בעוד תוספות דלק ופעולות תמחור אחרות משמשות לקיזוז עלויות המשלוחים והחומרים הגולמיים הגואות.
האנליסטים גם שאלו על הצלחות מוסכי הפחחות החדשים של החברה ועל מועד תרומתם. Axalta אמרה כי רוב הנפח מהצלחות אלה אמור להתחיל ברבעון הרביעי ולזרום ביתר שאת במחצית הראשונה של 2027.
לבסוף, השאלות עברו למיזוג עם AkzoNobel. ההנהלה אמרה כי החברה עדיין צופה כ-$600 מיליון בסינרגיות עלויות שנתיות בקצב ריצה, וציינה כי חבילות הסעד והפילוג מתקדמים כמתוכנן.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








