Everest Group Limited דיווחה על רווח תפעולי של $7.62 למניה ברבעון השלישי של 2026, על רקע הכנסות של $3.74 מיליארד — נמוך מתחזיות וול-סטריט שעמדו על $8.15 למניה והכנסות של $3.81 מיליארד. התוצאות שיקפו הכנסה מהשקעות נטו שיא, צמיחה יציבה בערך המאזני והחזרי הון חזקים, אך נפגעו מהפסדי אסון גבוהים וחיזוק עתודות. במסחר טרום-פתיחה ביום חמישי, המניה ירדה 0.23% ל-$386, לאחר שסגרה ב-$386.88, ונותרת סמוך לפסגת טווח 52 השבועות שלה.
נקודות מפתח
- Everest החמיצה את הקונצנזוס הן ברווח והן בהכנסות, אך הפער היה צנוע.
- הכנסה מהשקעות נטו הגיעה לשיא רבעוני של $634 מיליון, וסייעה לקזז לחץ בחיתום.
- החברה חיזקה את העתודות, עברה לעמדה שמרנית יותר והגדילה את המרג’ין שלה מעל האומדנים המרכזיים האקטואריים ליותר מ-$850 מיליון.
- החזרים לבעלי המניות נותרו בקדימות גבוהה, עם כ-$550 מיליון שהוחזרו ברבעון וכ-$1.4 מיליארד מתחילת השנה.
- ההנהלה תיארה את שוק ביטוח המשנה לנזיקין כמאתגר, וציינה כי היא צופה תחרות גוברת לקראת 2027.
ביצועי החברה
Everest ציינה כי סיפקה תוצאות "מוצקות" ברבעון השלישי, חרף סביבת חיתום קשה. הרווח התפעולי למניה עמד על $7.62, בעוד הערך המאזני של מניה, בנטרול רווחים והפסדים לא ממומשים על ניירות ערך בריבית קבועה הזמינים למכירה, עלה ל-$414 — גבוה הן לעומת השנה הקודמת והן לעומת הרבעון הקודם.
עסקי הליבה של החברה ייצרו $3.7 מיליארד בפרמיה ברוטו שנכתבה, ירידה של 4% לעומת השנה הקודמת על בסיס השוואתי. פרמיית Treaty בביטוח המשנה ירדה כ-6%, בעוד Global Wholesale & Specialty צמחה ביותר מ-3%. ההנהלה ציינה כי התמהיל שיקף שינויים מכוונים בתיק, כולל חשיפה נמוכה יותר לנזיקין בארה"ב ודגש רב יותר על עסקים מיוחדים ובינלאומיים.
Everest הוסיפה כי התשואה הכוללת השנתית המצטברת לבעלי המניות מתחילת השנה הגיעה ל-14.2%, מה שמדגיש את פריסת ההון החזקה ואת מצב המאזן של החברה, אף שתנאי החיתום נותרים לא אחידים.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- רווח תפעולי למניה: $7.62, לעומת תחזית של $8.15.
- הכנסות: $3.74 מיליארד, מתחת לתחזית של $3.81 מיליארד.
- הכנסה מהשקעות נטו: $634 מיליון, שיא רבעוני.
- תרומת הון פרטי (Private Equity): $144 מיליון.
- ערך מאזני של מניה: $414, עלייה לעומת השנה הקודמת ולעומת הרבעון הקודם.
- פרמיה ברוטו שנכתבה מעסקי הליבה: $3.7 מיליארד, ירידה של 4% לעומת השנה הקודמת על בסיס השוואתי.
- פרמיית Treaty ברוטו בביטוח המשנה: $2.7 מיליארד, ירידה של כ-6% לעומת השנה הקודמת על בסיס מטבע קבוע, בנטרול פרמיות החזרה.
- פרמיה ברוטו שנכתבה ב-Global Wholesale & Specialty: עלייה של יותר מ-3% לעומת השנה הקודמת.
- יחס הפסד שחיקתי בעסקי הליבה: 57.2%, שיפור לעומת השנה הקודמת.
- הפסדי אסון לפני מס בעסקי הליבה: $302 מיליון, נטו מהחזרים משוערים ופרמיות החזרה.
רווח מול תחזית
הרווח התפעולי למניה של Everest, $7.62, פיגר אחרי אומדן הקונצנזוס של $8.15 בהפרש של $0.53 למניה — החמצה של כ-6.5%. ההכנסות החמיצו ב-$70 מיליון, או כ-1.8%, לעומת הציפיות.
ההחמצה לא נבעה מקריסה בעסק הבסיסי. במקום זאת, הרבעון כלל $302 מיליון בהפסדי אסון לפני מס ו-$268 מיליון בפיתוח עתודות שלילי נטו. Everest ציינה גם כי ביצעה חיזוק עתודות נזיקין של כ-$600 מיליון בזרוע ביטוח המשנה, כחלק ממאמץ רחב יותר להפוך את העתודות לשמרניות יותר ולצמצם תנודתיות עתידית.
הדבר הופך את הרבעון לסיפור של מאזן וניהול סיכונים, יותר מאשר החמצת רווחים פשוטה. עם זאת, התוצאה הייתה חלשה מהצפוי וככל הנראה מגבילה את הפוטנציאל לעלייה בטווח הקרוב.
תגובת השוק
מניית Everest נסחרה ב-$386 במסחר טרום-פתיחה, ירידה של $0.88, או 0.23%, לעומת הסגירה הקודמת של $386.88. התנועה הייתה קטנה, מה שמרמז כי המשקיעים לא הגיבו בבהלה.
המניה נותרת סמוך לקצה העליון של טווח 52 השבועות שלה, $304.55 עד $409.82. ברמת המסחר טרום-פתיחה, המניה הייתה נמוכה בכ-5.8% מהשיא של 52 השבועות וגבוהה בכ-26.7% מהשפל.
התגובה המתונה מרמזת כי השוק עשוי לשקול את החמצת הרווח מול מספר גורמים חיוביים: הכנסות השקעה שיא, ערך מאזני גבוה יותר, החזרי הון חזקים ועמדת עתודות שמרנית יותר. המניה נסחרת במכפיל רווח (P/E) של 8.23 בלבד, ולפי ניתוח InvestingPro, נראה כי היא מוערכת בחסר ביחס לאומדן השווי ההוגן שלה. מכפיל שווי זה נמוך במיוחד עבור שחקנית ביטוח בולטת, ומנויי InvestingPro נהנים מגישה ל-12 טיפים בלעדיים נוספים על Everest, כולל תובנות מפורטות על אסטרטגיית החזרי ההון של החברה. רוצים לדעת אם Everest עומדת בקריטריונים? בדקו את רשימת המניות המוערכות בחסר של InvestingPro. לא דווח על נפח מסחר חריג.
תחזית והנחיות
ההנהלה ציינה כי היא צופה שעונת חידוש 1/1/2027 תהיה תחרותית, בעיקר בעסקי אסון רכוש, שבהם ירידות תעריפים נוספות צפויות. בביטוח המשנה לנזיקין, Everest שמרה על השקפה דובית וציינה כי אינה מצפה לחדש את צמיחת התיק עד שהתנאים ישתפרו באופן מהותי.
החברה ציינה כי תמשיך להתמקד ב:
- חיתום ממושמע,
- השתתפות סלקטיבית בעסקים העומדים בסף התשואה,
- צמיחה בשווקים מיוחדים ובינלאומיים,
- ורכישה חוזרת מתמשכת של מניות.
Everest הוסיפה כי רצפת הרכישה החוזרת הרבעונית של מניות נותרת $300 מיליון, עם ציפייה לחרוג מסכום זה כאשר יהיה מתאים. ההנהלה ציינה כי רכישות חוזרות נותרות בקדימות הגבוהה ביותר לפריסת הון.
בצד ההשקעות, החברה ציינה כי תשואת הכסף החדש הנוכחית עומדת על כ-5.1%, מעל תשואת הספר של התיק של 4.6%, מה שאמור לתמוך בהכנסות ההשקעה העתידיות. החברה ציינה גם כי תשלום ה-TSA הרבעוני של $30 מיליון מ-AIG הסתיים לאחר הרבעון השלישי, כך שלא תהיה זכות מאותו מקור ברבעון הרביעי ואילך.
דברי המנהלים
המנכ"ל Jim Williamson אמר כי Everest "ייצרה תשואה כוללת שנתית לבעלי המניות מתחילת השנה של 14.2%, תוך ביצוע מספר יוזמות המתמקדות ביצירת ערך לבעלי המניות ובמיצוב החברה לפרק הבא שלה."
הוא הוסיף: "עמדת העתודות שלנו עומדת כעת על יותר מ-$850 מיליון מעל האומדנים המרכזיים האקטואריים השמרניים יותר שלנו," תוך הדגשת החלטת החברה לחזק עתודות ולצמצם תנודתיות עתידית.
על הרקע השוקי, אמר Williamson: "השקפתנו על ביטוח המשנה לנזיקין היא דובית למדי," תוך ציון אינפלציה חברתית, שימוש לרעה במערכת המשפטית ותחרות גוברת.
מנהל הכספים הראשי Elias Habayeb אמר כי "הפילוסופיה של החברה היא לרשום את העתודות לפי האומדנים הטובים ביותר של ההנהלה, שאנו מצפים שיהיו מעל האומדנים המרכזיים האקטואריים," והוסיף כי פעולות הרבעון "הגדילו באופן משמעותי את ההפרשיות" בין שני המדדים הללו.
סיכונים ואתגרים
- הפסדי אסון: Everest רשמה $302 מיליון בהפסדי אסון לפני מס, המדגימים כיצד פעילות מזג אוויר ואירועים יכולה להשפיע במהירות על הרווחים.
- לחץ בביטוח המשנה לנזיקין: ההנהלה רואה את שוק הנזיקין כמאתגר, כאשר אינפלציה חברתית ומגמות משפטיות ממשיכות לדחוף עלויות הפסד גבוה יותר.
- תמחור תחרותי: Everest צופה תחרות גוברת באסון רכוש ובנזיקין, מה שעלול ללחוץ על המרג’ינים ועל צמיחת הפרמיות.
- תנודתיות עתודות: למרות שהעתודות חוזקו, החברה עדיין עומדת בפני בדיקה מדוקדקת בנוגע לפיתוח נזיקין ושחרורי עתודות עתידיים.
- מעבר AIG ונגר מורשת: תיק המורשת ממשיך להיפרע על פני מספר שנים, מה שעלול ליצור עיכוב צנוע ברווחים.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בעתודות, משמעת חיתום והתחזית לביטוח המשנה לנזיקין.
השאלות התרכזו סביב השאלה האם סקירת העתודות הייתה אירוע סליקה, כמה מהמרג’ין של $850 מיליון נמצא בביטוח המשנה, ואם Everest עשויה להשתמש בכיסוי פיתוח שלילי נוסף כדי להרגיע משקיעים. ההנהלה ציינה כי עבודת העתודות תוכננה להפוך את המאזן לשמרני יותר ולצמצם תנודתיות עתידית, לא למקסם שחרורים בטווח הקצר.
האנליסטים שאלו גם על עונת חידוש 1/1. ההנהלה ציינה כי השוק צפוי להישאר תחרותי, עם ירידות תעריפים נוספות באסון רכוש ולחץ מתמשך בנזיקין. עם זאת, המנהלים ציינו כי Everest יכולה לקצץ עסקים כאשר התנאים אינם אטרקטיביים ולאחר מכן להאיץ מחדש כאשר התנאים משתפרים.
תחום נוסף שזכה לתשומת לב היה עסקי Global Wholesale & Specialty של החברה. ההנהלה ציינה כי הצמיחה מגיעה מקווים בינלאומיים ממוקדים, קווים פיננסיים ושווקים מיוחדים, לא מהתרחבות רחבה. החברה ציינה כי היא מעדיפה מרג’ין על פני צמיחה בפדיון.
לבסוף, האנליסטים לחצו על נגר AIG המורשת ושחרור ההון. Everest ציינה כי התיק צפוי לשחרר הון על פני כשלוש עד ארבע שנים, בעוד תשלום ה-TSA הרבעוני של $30 מיליון מ-AIG הסתיים עם הרבעון השלישי.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








