SiteOne Landscape Supply דיווחה על תוצאות הרבעון השלישי של 2026 שהחמיצו את תחזיות וול-סטריט הן ברווח והן בהכנסות, אף שהחברה רשמה עלייה במכירות, שיפור במרג’ין וביקוש גובר לעסקי המותג הפרטי והדיגיטל שלה. החברה הרוויחה $1.46 למניה על הכנסות של $1.29 מיליארד, לעומת תחזיות האנליסטים של $1.48 למניה ו-$1.31 מיליארד. המניה ירדה 3.91% במסחר המוקדם לרמה של $99, לעומת שער הסגירה הקודם של $103.03, מה שמעיד כי משקיעים התמקדו בהחמצה הצנועה ובגישה הזהירה של החברה לגבי הביקוש.
נקודות מפתח
- הכנסות SiteOne עלו 3% לעומת השנה הקודמת ל-$1.29 מיליארד, אך המכירות היומיות האורגניות ירדו 1% כיוון שירידת הנפח גברה על עליות המחירים.
- מרג’ין הגולמי השתפר ב-80 נקודות בסיס ל-35.5%, בסיוע תמחור, יוזמות מסחריות ותוספות דלק.
- ה-EBITDA המתואם עלה 8% ל-$138.3 מיליון, עם מרג’ין שטיפס ל-10.7%.
- ההנהלה הודיעה כי תצמצם את כוח האדם ותאחד או תסגור שלוחות ברבעון הרביעי כדי להוריד עלויות.
- החברה שמרה על טון זהיר לגבי הביקוש, וציינה כי תנאי השוק נותרים חלשים וכי 2027 צפויה להישאר מאתגרת.
ביצועי החברה
SiteOne ציינה כי סיפקה רבעון שלישי מוצק על אף ביקוש בסיסי חלש ועונת סתיו מאוחרת. המכירות נטו עלו ל-$1.29 מיליארד מ-$1.26 מיליארד בשנה הקודמת, בתמיכת מימוש מחירים ורכישות. אולם המכירות היומיות האורגניות ירדו 1%, כיוון שירידת נפח המכירות קיזזה תרומת מחיר של 4%.
הרווח הגולמי של החברה עלה לכ-$459 מיליון, בעוד ה-EBITDA המתואם טיפס ל-$138.3 מיליון. הרווח הנקי המיוחס ל-SiteOne עלה 8% ל-$63.9 מיליון. ההנהלה ציינה כי התוצאות שיקפו שליטה ממושמעת בעלויות והוצאה לפועל של יוזמות מסחריות, אף שהשוק הרחב של גינון נותר חלש.
SiteOne ממשיכה לפעול בשוק מפוצל של מוצרי גינון סיטונאיים בשווי $36 מיליארד. ההנהלה ציינה כי החברה גדולה פי שלושה בערך ממתחרתה הקרובה ביותר, אך עדיין מחזיקה בנתח שוק של כ-13% בלבד. זה משאיר מקום לצמיחה, במיוחד באמצעות רכישות וצבירת נתח שוק מלקוחות קטנים ובינוניים.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- מכירות נטו: $1.29 מיליארד, עלייה של 3% לעומת השנה הקודמת
- מכירות יומיות אורגניות: ירידה של 1%
- רווח גולמי: כ-$459 מיליון, עלייה של 5%
- מרג’ין גולמי: 35.5%, עלייה של 80 נקודות בסיס
- EBITDA מתואם: $138.3 מיליון, עלייה של 8%
- מרג’ין EBITDA מתואם: 10.7%, עלייה של 60 נקודות בסיס
- רווח נקי המיוחס ל-SiteOne: $63.9 מיליון, עלייה של 8%
- מניות מדוללות: 43.8 מיליון, ירידה מ-45.0 מיליון בשנה הקודמת
- רכישות חוזרות של מניות: כ-646,000 מניות תמורת $62 מיליון
- חוב נטו: כ-$523 מיליון, או פי 1.2 מה-EBITDA המתואם ל-12 החודשים האחרונים
תוצאות מול תחזיות
SiteOne דיווחה על רווח למניה מתואם של $1.46, נמוך מתחזית הקונצנזוס של $1.48 ב-$0.02, או 1.35%. הכנסות של $1.29 מיליארד החמיצו את התחזית של $1.31 מיליארד ב-$20 מיליון, או 1.53%.
ההחמצה הייתה קטנה, אך היא הגיעה בתקופה שבה משקיעים מחפשים סימנים להתבססות הביקוש. החברה אמנם הציגה צמיחה שנתית במכירות, ברווח הגולמי, ב-EBITDA וברווח הנקי, מה שמעיד על חוסן עסקי. עם זאת, הירידה במכירות האורגניות כנראה השפיעה על משקיעים יותר מהפער הצנוע ברווח למניה.
בהשוואה לביצועים האחרונים של החברה, לא מדובר בנסיגה דרמטית. הרבעון הציג המשך התרחבות מרג’ין והוצאה לפועל מוצקה, אך גם הראה כי תמחור ורכישות עדיין מקזזים רק בחלקם את מגמות הנפח החלשות.
תגובת השוק
מניית SiteOne ירדה 3.91% במסחר המוקדם ל-$99, ירידה של $4.03 משער הסגירה הקודם של $103.03. המניה נסחרה הרחק מתחת לשיא של 52 שבועות שעמד על $168.56, אם כי עדיין מעל השפל של $82.
הירידה במסחר המוקדם מעידה כי משקיעים הגיבו בשלילה להחמצה ולטון הזהיר של החברה לגבי הביקוש. תנועת המניה מצביעה גם על כך שהשוק אולי מתעלם מהשיפור במרג’ין ומתמקד במקום זאת בצמיחה האורגנית החלשה יותר ובצורך בארגון מחדש.
לא סופקו נתונים על נפח מסחר חריג. על בסיס הנתונים הזמינים, התנועה נראית כתגובה ישירה לתוצאות ולא כסימן ללחץ רחב יותר בשוק. המניה ירדה 27.92% בששת החודשים האחרונים וירדה 17.28% מתחילת השנה, אם כי ניתוח InvestingPro מצביע על כך שהמניה מוערכת בחסר על בסיס הערכת השווי ההוגן שלה. משקיעים המחפשים הזדמנויות במניות המוערכות בחסר יכולים לעיין ברשימת המניות המוערכות בחסר של InvestingPro. לניתוח מעמיק יותר, SITE היא אחת מ-1,400+ מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research מקיפים, המתרגמים נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה.
תחזית והנחיות
ההנהלה ציינה כי המכירות היומיות האורגניות לשנת 2026 המלאה צפויות להיות פלט עד ירידה של 1%. החברה צופה גם כי התמחור יתרום כ-4% לשנה המלאה ויישאר סמוך לרמה זו ברבעון הרביעי.
SiteOne ציינה כי ה-EBITDA המתואם לשנה המלאה צפוי לנוע בין $425 מיליון ל-$440 מיליון. כמו כן נאמר כי מרג’ין הגולמי צפוי להישאר גבוה מ-2025, בתמיכת תמחור ויוזמות מסחריות, אם כי ה-SG&A כאחוז מהמכירות צפוי לעלות בשל נפח נמוך יותר, עלויות דלק ובריאות, והשפעת השבוע ה-53.
החברה הודיעה גם על תוכניות לצמצם את כוח האדם ולסגור או לאחד חלק מהשלוחות ברבעון הרביעי. היא צופה חיוב של כ-$6 מיליון עד $8 מיליון הקשור לפעולות אלו. ההנהלה ציינה כי הצעדים נועדו להכין את החברה לשנה מאתגרת נוספת ב-2027.
במבט קדימה, SiteOne ציינה כי אינה רואה שינוי מהותי בתחזיתה ל-2027. החברה צופה כי התחלות הבנייה למגורים יירדו באחוזים בודדים באמצע הטווח בשנה הבאה, בעוד שהשווקים המסחריים צפויים להישאר יציבים. החברה גם ציינה כי היא ממשיכה לכוון להתרחבות מרג’ין EBITDA מתואם לכיוון 13% עד 2030.
דברי המנהלים
"סיפקנו ביצוע מוצק ברבעון השלישי עם צמיחה של 3% במכירות נטו, צמיחה של 8% ב-EBITDA המתואם, והתרחבות של 60 נקודות בסיס במרג’ין EBITDA המתואם בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד," אמר מנכ"ל החברה, Doug Black.
Black גם הצביע על הגודל וההזדמנות לצמיחה של החברה, ואמר כי SiteOne היא "גדולה בערך פי שלושה ממתחרתנו הקרובה ביותר" אך עדיין מחזיקה בנתח שוק של כ-13% בלבד.
בנושא התמחור, Black ציין כי לרוב המוצרים יש גמישות מחיר מוגבלת מכיוון שעבודת הקבלן מהווה את עיקר עלות העבודה המותקנת. "לרוב המוצרים שלנו, אין גמישות מחיר גדולה במיוחד," אמר.
סמנכ"ל הכספים Eric Elema ציין כי יחס החוב נטו ל-EBITDA המתואם ל-12 החודשים האחרונים עמד על פי 1.2, בתוך טווח היעד של החברה שבין פי אחד לפי שניים.
סיכונים ואתגרים
- ביקוש חלש בשווקי יעד מרכזיים: SiteOne ציינה כי בנייה חדשה למגורים וביקוש לתיקון ושדרוג נותרים חלשים.
- לחץ תמחורי בחלק מהקטגוריות: דשנים וכימיקלים עשויים להיות רגישים יותר לעליות מחירים, מה שעלול להשפיע על הנפח.
- עלויות תפעול גבוהות יותר: הוצאות דלק ובריאות נותרות גבוהות ועלולות ללחוץ על המרג’ין.
- הוצאה לפועל של ארגון מחדש: צמצומי כוח אדם וסגירת שלוחות עשויים לסייע בעלויות, אך הם גם נושאים סיכון הוצאה לפועל.
- אי-ודאות מקרו-כלכלית: שערי ריבית גבוהים, אמון צרכנים חלש וזהירות כלכלית רחבה עשויים להמשיך ולהכביד על הוצאות הלקוחות.
למרות האתגרים הללו, SiteOne שומרת על בסיס פיננסי מוצק עם יחס שוטף של 2.3 ופועלת עם יחס חוב להון מתון של 0.67. InvestingPro מעניק לחברה ציון בריאות פיננסית כוללת "GOOD" של 2.52 מתוך 5, המשקף נזילות מאוזנת ומינוף ניתן לניהול. משקיעים יכולים לגשת למדדי בריאות מפורטים, כלי סינון מתקדמים והשוואות עמיתים דרך הפלטפורמה המקיפה של InvestingPro.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בתוכניות הארגון מחדש של החברה, מגמות התמחור, תנאי הביקוש והקצאת ההון.
השאלות התרכזו סביב השאלה האם צמצום כוח האדם וסגירת השלוחות היו חלק מתוכנית הסיוע העצמי הקודמת של החברה ואם הם משנים את התחזית ל-2027. ההנהלה ציינה כי הפעולות נועדו להסתגל לביקוש חלש יותר ולתמוך ביעדי עלויות לטווח ארוך, לא לאותת על שינוי אסטרטגי מהותי.
האנליסטים שאלו גם על צינור הרכישות. ההנהלה ציינה כי הוא נותר פעיל ועקבי עם תבניות היסטוריות, עם פוטנציאל לסגור עסקאות שיציבו את SiteOne סמוך לקצה התחתון של יעדה לטווח ארוך של $200 מיליון עד $300 מיליון במכירות שנתיות נרכשות.
שאלות נוספות עסקו בגמישות מחיר התמחור, במיוחד בדשנים, והחברה ציינה כי רוב המוצרים יכולים לספוג עליות מחיר נמוכות עד בינוניות בספרות הבודדות עם אובדן נפח מוגבל. ההנהלה ציינה כי הגמישות בולטת יותר בדשנים ובכימיקלים, שם ללקוחות יש תקציבים קבועים.
האנליסטים שאלו גם על הפיצול בין הביקוש המסחרי לביקוש למגורים. ההנהלה ציינה כי הפעילות המסחרית הייתה יציבה, בעוד שבנייה חדשה למגורים נותרת חלשה וצפויה להישאר תחת לחץ לתוך 2027.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








