Insteel Industries פרסמה תוצאות מעורבות לרבעון הרביעי של שנת הכספים 2026: רווח של $0.40 למניה מדוללת, נמוך מתחזית וול-סטריט של $0.49, בעוד שהכנסות של $209.3 מיליון עקפו את התחזית של $201.31 מיליון. המניה כמעט לא זזה במסחר המוקדם, ועלתה ב-0.25% ל-$30.47 לעומת סיום יום המסחר הקודם של $30.39, מה שמרמז כי המשקיעים שקלו את הירידה במרג’ין מול עלייה במכירות, יצירת מזומנים חזקה ותחזית חיובית לחלק משווקי הקצה.
ראשי פרקים
- בהתאמה לשנת כספים של 53 שבועות, Insteel ציינה כי הרבעון שיקף ביקוש בסיסי רך יותר ממה שהצביע על כך נתון ההכנסות הכולל.
- המרג’ין הגולמי התכווץ בחדות ל-10.0% לעומת 16.1% שנה קודם לכן, על רקע עלויות תשומות, הובלה וייצור גבוהות יותר שפגעו ברווחיות.
- ההכנסות עלו ב-17.9% על בסיס שנתי ל-$209.3 מיליון, בסיוע פעולות תמחור ושבוע נוסף ברבעון הכספי.
- החברה ציינה כי רשת מבנית מהונדסת (ESM) הופכת לחלק גדול יותר מהפעילות, ותזכה להשקעת כושר ייצור משמעותית בשנת הכספים 2027.
- ההנהלה צופה כי ביקוש תשתיות ומרכזי נתונים יישאר תומך, בעוד שוק הדיור עדיין חלש.
ביצועי החברה
הרבעון הרביעי של Insteel שיקף את הלחץ שנוצר בסביבה תפעולית קשה. הרווח הנקי ירד ל-$7.7 מיליון מ-$14.6 מיליון שנה קודם לכן, אף שהמכירות עלו. החברה ציינה כי הרבעון כלל $700,000 בהוצאות ארגון מחדש הקשורות לאיחוד פעולות רשת תיל מרותכת. לחץ המרג’ין הוא חלק מאתגר רווחיות רחב יותר; על פי נתוני InvestingPro, המרג’ין הגולמי של Insteel ב-12 החודשים האחרונים עומד על 11.77% בלבד, וטיפ של InvestingPro מציין כי החברה "סובלת ממרג’ין גולמי חלש."
התוצאות שיקפו גם את שנת הכספים בת 53 השבועות של החברה, שהעניקה לרבעון הרביעי 14 שבועות במקום 13 בתקופה המקבילה אשתקד. על בסיס השוואתי, ציינה ההנהלה כי צמיחת המשלוחים הייתה צנועה הרבה יותר ממה שהצביעו עליה הנתונים הכוללים, ורמזה על ביקוש בסיסי רך יותר בחלקים מהפעילות.
עם זאת, Insteel הדגישה מספר תחומי עוצמה. התשתיות נותרו שוק יציב, בעוד שמשלוחים הקשורים למרכזי נתונים שעוכבו מוקדם יותר בשנה החלו לזרום. החברה ציינה גם כי רשת מבנית מהונדסת (ESM) הפכה לחלק משמעותי מהפעילות ומסייעת בקיזוז חולשה במקומות אחרים.
ראשי פרקים פיננסיים
- הכנסות: $209.3 מיליון, עלייה של 17.9% מ-$177.4 מיליון שנה קודם לכן.
- רווח נקי: $7.7 מיליון, ירידה מ-$14.6 מיליון ברבעון המקביל אשתקד.
- רווח למניה: $0.40, ירידה מ-$0.74 שנה קודם לכן.
- רווח גולמי: $21.0 מיליון, ירידה מ-$28.6 מיליון שנה קודם לכן.
- מרג’ין גולמי: 10.0%, ירידה של 610 נקודות בסיס מ-16.1%.
- הוצאות SG&A: $10.4 מיליון, או 5.0% מהמכירות, לעומת $9.7 מיליון, או 5.5% מהמכירות, שנה קודם לכן.
- תזרים מזומנים מפעילות לשנת הכספים 2026: $36.6 מיליון, עלייה של 34.6% מ-$27.2 מיליון בשנת הכספים 2025.
- מזומן בסוף השנה: $37.5 מיליון, ללא קבלת הלוואה במסגרת אשראי של $100 מיליון.
- הוצאות הון: $11.8 מיליון לשנת הכספים 2026, עלייה של 43.9% מ-$8.2 מיליון שנה קודם לכן.
רווח מול תחזית
Insteel החטיאה את תחזיות הרווח אך עקפה את תחזיות ההכנסות. החברה רשמה $0.40 למניה, נמוך ב-$0.09 מהתחזית של $0.49, כלומר פער של 18.37%. ההכנסות הגיעו ל-$209.3 מיליון, גבוהות ב-$7.99 מיליון מהאומדן של $201.31 מיליון, כלומר עודף של 3.97%.
התוצאה המעורבת מתאימה לתבנית רחבה יותר הנצפית בעסקים תעשייתיים מחזוריים: המכירות יכולות להחזיק מעמד בעוד המרג’ין נמצא תחת לחץ מחומרי גלם, הובלה ואי-יעילות בייצור. למרות הרוח הנגדית במרג’ין, טיפ של InvestingPro מדגיש כי Insteel "מחזיקה ביתרת מזומנים גבוהה מהחוב במאזן," מה שמדגיש את הגמישות הפיננסית שלה. החזר ההון של החברה עומד על 10%, וניתוח InvestingPro מצביע על כך שהמניה מוערכת בחסר, ומופיעה ברשימת המניות המוערכות בחסר ביותר בפלטפורמה. מנויים יכולים לגשת ל-5 ProTips נוספים וציוני בריאות פיננסית מקיפים לניתוח מעמיק יותר. Insteel ציינה כי המרג’ין הגולמי ירד בחדות מכיוון שמחירי המכירה לא עמדו במלואם בקצב עליית העלויות, ומכיוון שנפחי ייצור נמוכים מהצפוי הגדילו את עלויות ההמרה ליחידה.
בהשוואה לשנה הקודמת, ירידת הרווח הייתה תלולה. הרווח למניה ירד בכ-45.9% מ-$0.74. ירידה זו הייתה גדולה יותר מעליית ההכנסות, מה שמראה כי הבעיה העיקרית ברבעון הייתה רווחיות, לא ביקוש בלבד.
תגובת השוק
המניה נסחרה ב-$30.47, עלייה של 0.25% מסיום המסחר הקודם של $30.39. התנועה הקטנה מרמזת כי המשקיעים לא הופתעו מהדוח. במקום זאת, השוק נראה ממוקד במאזן החזק של החברה, בעקיפת תחזית ההכנסות ובתחזית לביקוש תשתיות ומרכזי נתונים, תוך ציון הירידה החדה במרג’ין.
במחיר הנוכחי, המניה נמצאת כ-25.1% מעל השפל של 52 השבועות של $24.35 וכ-20.8% מתחת לשיא של 52 השבועות של $38.45. המניה נסחרת במכפיל רווח של 16.38 עם יחס PEG של 0.92, מה שמרמז כי השווי אטרקטיבי ביחס לצמיחת הרווחים לטווח הקרוב. למשקיעים המחפשים ניתוח מקיף, Insteel היא אחת מ-1,400+ מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות המחקר של InvestingPro, המתרגמים נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה. זה ממקם את המניה באמצע הטווח האחרון שלה, בהתאם לתמונת שוק זהירה אך לא שלילית עמוקה.
לא סופק מידע על נפח מסחר חריג, והתנועה המוגבלת במחיר מצביעה על תגובה מרוסנת ולא על תמחור מחדש חד של המניה.
תחזית והנחיות
ההנהלה ציינה כי שנת הכספים 2027 צפויה להפיק תועלת מעוצמה מתמשכת בתשתיות ועבודות מרכזי נתונים, לצד סימנים ראשוניים של היפרעות בבנייה פרטית שאינה למגורים. החברה אינה צופה התאוששות משמעותית בשוק הדיור, אך גם אינה צופה הידרדרות נוספת בו.
Insteel מתכננת להוציא כ-$30 מיליון בהוצאות הון בשנת הכספים 2027, עלייה חדה מ-$11.8 מיליון בשנת הכספים 2026. כ-$20 מיליון יופנו לקו ייצור חדש של רשת מבנית מהונדסת במתקן קיים. הוצאות נוספות יתמכו בציוד PC strand ושדרוגים אחרים שמטרתם הורדת עלויות ושיפור איכות המוצר.
ההנהלה צופה גם ששיעור המס האפקטיווי יעמוד על כ-23% בשנת הכספים 2027. החברה ציינה כי המלאי צפוי להישאר קרוב לרמות הנוכחיות לאורך הרבעון הראשון וכי היא אינה צופה צבירה חריגה של הון חוזר בשנה הבאה.
בנוגע לתמחור, מנהלי העסקים ציינו כי הם כבר הכריזו על שבע העלאות מחיר מאז דצמבר 2025 ומצפים להמשיך להשתמש בתמחור כדי לפצות על עלויות עולות.
דברי מנהלי העסקים
המנכ"ל H. Woltz אמר כי תמהיל השווקים של החברה נותר לא אחיד: "למעט פעילות מרכזי נתונים, שווקים פרטיים שאינם למגורים היו מאכזבים, והדיור, הקטן בשווקי Insteel, היה חלש."
הוא גם הצביע על אסטרטגיית הצמיחה של החברה ברשת מבנית מהונדסת: "בשנתיים האחרונות, הרחבנו באופן דרמטי את השוק עבור הרשת המבנית המהונדסת שלנו, והמשלוחים צמחו והפכו לחלק משמעותי מהפעילות שלנו."
בנוגע לתמחור ולחץ העלויות, אמר Woltz: "אני לא מודע לאף עלות שאינה ניתנת להשבה. הציפייה שלנו היא שנשיב את כל העלויות הגדלות." הוא הוסיף כי המתחרים של החברה מתמודדים עם אותם לחצים אינפלציוניים.
סיכונים ואתגרים
- לחץ מרג’ין: המרג’ין הגולמי ירד בחדות ברבעון, מה שמראה כי התמחור אינו מקזז במלואו את העלויות הגבוהות יותר.
- שוק דיור חלש: ההנהלה רואה סיכוי קטן להתאוששות משמעותית בשוק הדיור ב-2027, מה שמגביל שוק קצה אחד.
- רכות בבנייה פרטית שאינה למגורים: מחוץ למרכזי נתונים, הביקוש נותר לא אחיד ועלול להישאר תנודתי.
- סיכון סחר ומכסים: החברה ציינה אי-ודאות סביב מכסים ומדיניות סחר, שעלולים להשפיע על מקורות חומרי גלם ועלויות.
- סיכון ביצוע בהוצאות הון: ההשקעה המתוכננת של $30 מיליון חייבת להתורגם לכושר ייצור טוב יותר ועלויות נמוכות יותר כדי להצדיק את ההוצאה.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בשלושה נושאים עיקריים: עיתוי משלוחי מרכזי הנתונים שעוכבו, הכלכלה של הרשת המבנית המהונדסת ויכולת החברה להעביר הלאה עלויות גבוהות יותר.
ההנהלה ציינה כי פרויקטי מרכזי הנתונים שעוכבו היו עיכובים ולא ביטולים, וכי המשלוחים החלו כעת. בנוגע ל-ESM, מנהלי העסקים ציינו כי המוצר עדיין אינו מתוכנן לתוך פרויקטים מלכתחילה; במקום זאת, על החברה להמיר פרויקטים ממפרטי ברזל זיון. המשמעות היא שהאימוץ גדל, אך עדיין דורש עבודת מכירות פעילה.
השאלות התמקדו גם בתמחור. ההנהלה ציינה כי יישמה שש העלאות מחיר מאז דצמבר 2025, כאשר שביעית עומדת להיכנס לתוקף, וטענה כי כל הענף מתמודד עם לחץ עלויות דומה. מנהלי העסקים ציינו גם כי עבודת הפרויקטים נועדה להיות תוספתית ולא תחליף לפעילות הקיימת.
האנליסטים שאלו על תוכנית ההון הגדולה של החברה לשנת הכספים 2027. ההנהלה ציינה כי ההוצאה מבוססת על ציפיות שוק ולא על ביקוש מחויב מלקוחות, אך הוסיפה כי החברה לא הייתה משקיעה ברמה זו אלמלא האמינה כי כושר הייצור יידרש.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








