Kimberly-Clark de México דיווחה על רווח של MXN 0.56 למניה ברבעון השלישי של 2026, נמוך מהתחזית של אנליסטים שעמדה על MXN 0.6111, בעוד שההכנסות הגיעו ל-MXN 13.36 מיליארד לעומת תחזית של MXN 13.66 מיליארד. החברה מסרה כי המכירות היו פלט בהשוואה לשנה הקודמת, שכן צמיחה חזקה יותר בביקוש למוצרי צריכה קוזזה על ידי ירידה במכירות מחוץ לבית ובמכירות לייצוא. המניה ירדה 3.76% ל-$37.35 במסחר לאחר שעות הפעילות, ונותרת באמצע טווח 52 השבועות שלה, בין $33.79 ל-$43.99.
נקודות מפתח
- Kimberly-Clark de México החטיאה את תחזיות הרווח וההכנסות, אם כי הרווחיות נותרה חזקה.
- מוצרי הצריכה צמחו 1.8% על בסיס שנתי, וזה הרבעון החמישי ברציפות של צמיחה.
- הרווח הגולמי עלה 3.7% והרווח התפעולי גדל 2.3%, בזכות חיסכון בעלויות ותוצא חיובי של שער החליפין.
- החברה ייצרה כ-MXN 450 מיליון בחיסכון רבעוני ממקורות רכש, חוזי סיבים ושיפורי לוגיסטיקה.
- ההנהלה הצביעה על צינור חדשנות חזק יותר ב-2027, כולל חיתול חדש עם ליבה סופגת חדשה.
ביצועי החברה
Kimberly-Clark de México סיימה רבעון מעורב. מכירות נטו של MXN 13.4 מיליארד היו פלט על בסיס שנתי, המשקפות ביצוע יציב במוצרי צריכה לצד חולשה בחלקים אחרים של העסק. מוצרי הצריכה עלו 1.8%, מחולקים באופן שווה בין נפח ותמהיל מחירים, בעוד שמגזר מחוץ לבית ירד 4.7% והיצוא צנח 14.8%.
למרות קו ההכנסות הרך יותר, החברה שמרה על רווחיותה. הרווח הגולמי עלה 3.7% למרג’ין של 40.3%, הרווח התפעולי גדל 2.3% למרג’ין של 21.9%, וה-EBITDA טיפס 1.6% ל-MXN 3.4 מיליארד. ההנהלה ציינה כי התוצאות מדגימות את יכולת החברה לנהל את פעילותה בסביבת ביקוש חלשה ולחץ עלויות מתמשך.
הרבעון שיקף גם האטה רחבה יותר בשוק הצרכני במקסיקו. ההנהלה אמרה כי סנטימנט צרכני חלש וניהול זהיר של מלאי אצל קמעונאים הכבידו על הביקוש לאחר עונת מבצעים קיצית אינטנסיבית. עם זאת, החברה מסרה כי נתחי השוק שלה נותרו בריאים.
נתונים פיננסיים עיקריים
- מכירות נטו: MXN 13.4 מיליארד, פלט על בסיס שנתי.
- מכירות מוצרי צריכה: עלייה של 1.8% על בסיס שנתי, עם צמיחה של 0.9% בנפח ו-0.9% בתמהיל מחיר.
- מכירות מחוץ לבית: ירידה של 4.7% על בסיס שנתי, אך עלייה של 1.7% על בסיס רבעוני.
- יצוא: ירידה של 14.8% על בסיס שנתי, בשל ירידה במכירות גלילי נייר קשים.
- רווח גולמי: עלייה של 3.7% על בסיס שנתי, עם מרג’ין של 40.3%.
- רווח תפעולי: עלייה של 2.3% על בסיס שנתי, עם מרג’ין של 21.9%, עלייה של 60 נקודות בסיס.
- EBITDA: MXN 3.4 מיליארד, עלייה של 1.6% על בסיס שנתי, עם מרג’ין של 25.5%.
- רווח נקי: MXN 1.7 מיליארד, פלט על בסיס שנתי.
- רווח למניה: MXN 0.56, פלט על בסיס שנתי.
- עמדת מזומן: MXN 20.2 מיליארד נכון ל-30.09, עם יחס חוב נטו ל-EBITDA של 0.8x.
רווח מול תחזית
החברה רשמה רווח של MXN 0.56 למניה, נמוך מה-MXN 0.6111 שציפו אנליסטים. מדובר בהחטאה של MXN 0.0511 למניה, או 8.36%. גם ההכנסות הגיעו מתחת לתחזית, עם MXN 13.36 מיליארד לעומת תחזית של MXN 13.66 מיליארד, החטאה של 2.2%.
גודל ההחטאה היה משמעותי, אך לא חמור מספיק כדי למחוק את החוזקות התפעוליות של הרבעון. הרווח הגולמי, הרווח התפעולי וה-EBITDA כולם השתפרו, והחברה שמרה על מרג’ין ה-EBITDA שלה בתוך טווח היעד ארוך הטווח של 25% עד 27%. עם זאת, הרווח למניה וההכנסות החלשים מהצפוי תרמו ככל הנראה לתגובה השלילית של המניה.
תגובת השוק
מניית Kimberly-Clark de México ירדה 3.76% ל-$37.35 לאחר פרסום הדוח. הירידה מרמזת כי המשקיעים התמקדו בהחטאת הרווח וההכנסות, כמו גם בטון הזהיר של ההנהלה בנוגע לביקוש ועלויות. המניה נותרת מעל שפל 52 השבועות שלה ב-$33.79 אך מתחת לשיא של $43.99.
הירידה עולה בקנה אחד עם תגובה זהירה לרבעון שהציג מרג’ינים יציבים אך צמיחה מוגבלת. הערות החברה הצביעו על כך שהביקוש עשוי להישאר חלש עד סוף השנה, בעוד שלחצי עלויות מחומרי גלם, עבודה ותחבורה עלולים להימשך לתוך 2027.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה אמרה כי היא צופה שביקוש צרכני חלש ימשיך עד סוף 2026, כאשר קמעונאים עדיין ממוקדים בהפחתת מלאי לאחר עונת המבצעים הקיצית. במקביל, החברה רואה סימנים לשיפור הדרגתי לקראת 2027, הנתמך על ידי עלייה בהשקעות פרטיות, השקעות ציבוריות מתוכננות ושיפור בפעילות התעשייתית.
החברה מסרה כי יעד מרג’ין ה-EBITDA ארוך הטווח שלה נותר 25% עד 27%, גם אם תוצאות רבעוניות משתנות. כמו כן נאמר כי גמירות דעת בנושא תמחור יהיו סלקטיביות, מבוססות על ניתוח לפי קטגוריה ולפי SKU בודד, ולא על העלאות מחיר רחבות.
מבחינה אסטרטגית, Kimberly-Clark de México נשענת על חדשנות ובקרת עלויות. החברה מסרה כי היא משיקה חיתול חדש עם ליבה סופגת חדשה שיהיה ראשון בשוק במקסיקו. כמו כן היא צופה שעסקי המותג הפרטי שלה יגדלו ביותר מכפול ב-2026 ויכפילו שוב ב-2027, בעוד שעסקי מזון לחיות מחמד ממשיכים להתפתח כתחום צמיחה לטווח ארוך.
דברי ההנהלה
פאבלו גונסאלס, המנכ"ל, אמר: "המכירות ברבעון היו בקנה אחד עם השנה הקודמת. מוצרי הצריכה צמחו לרבעון החמישי ברציפות, והמרג’ינים נותרו חזקים, על אף לחצי עלויות מתמשכים, מה שמדגיש שוב את חוסן KCM."
הוא הוסיף: "לקראת 2027, אנו צופים שיפורים הדרגתיים בביקוש, הנתמכים בהתאוששות כלכלית שמתחילה לצבור תאוצה לאט לאט."
חאבייר, סמנכ"ל הכספים, אמר כי תוכנית העלויות של החברה "הניבה כ-MXN 450 מיליון בחיסכון במהלך הרבעון", בזכות חוזי סיבים, שינויי רכש, סיבים חלופיים, עיצובים מחדש של מוצרים ויעילות לוגיסטית.
סיכונים ואתגרים
- ביקוש צרכני חלש עלול להמשיך להגביל את צמיחת המכירות עד סוף השנה.
- קמעונאים נותרים זהירים לגבי מלאי, מה שעלול להאט הזמנות בתקופה הקרובה.
- עלויות חומרי גלם, תחבורה ועבודה עדיין מהוות רוח נגדית.
- היצוא ומגזר מחוץ לבית נותרים תחת לחץ, מה שמצמצם את הגיוון בצמיחה.
- תנודות חדות בשער החליפין עלולות להשפיע על המרג’ינים, במיוחד אם הפסו ייחלש.
שאלות ותשובות
אנליסטים לחצו על ההנהלה בנושאים אחדים במהלך השיחה. השאלות התמקדו בחלוקה בין נפח ומחיר במוצרי הצריכה, בהשפעת מבצעי המתחרים ובעיתוי לחצי העלויות. ההנהלה אמרה כי צמיחת מוצרי הצריכה חולקה באופן שווה בין נפח ותמהיל מחיר, וכי המתחרים היו אגרסיביים יותר במבצעים במהלך הקיץ.
שאלות נוספות עסקו בשיפור הרבעוני במגזר מחוץ לבית, שלדברי ההנהלה נבע מרווח מזדמן רחב יותר בנפח ולא מערוץ בודד. בנושא תמחור, מנהלי העסקים אמרו כי ינקטו גישה סלקטיבית, תוך בחינת קטגוריות ואפילו SKU בודדים.
אנליסטים שאלו על צמיחת המותג הפרטי ואם היא עלולה לפגוע בעסקי המותג. ההנהלה אמרה כי המותג הפרטי צפוי לגדול ביותר מכפול השנה ושוב ב-2027, אך לא חלה כרסום משמעותי במוצרי המותג. החברה גם מסרה כי עסקי מזון לחיות המחמד שלה מתקדמים, במיוחד בפלח הפרמיום, אם כי הם נותרים השקעה לטווח ארוך.
לבסוף, משקיעים שאלו על עסקת Kenvue והוצאות ההון. ההנהלה אמרה כי היא צופה החלטה עד הרבעון הרביעי, ואישרה תחזית פיננסית שנתית להוצאות הון של MXN 100 מיליון עד MXN 120 מיליון.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








