| חדשות ספונסר |
לאחר שההצעה הגבוהה ביותר שהוגשה במכרז לרכישת תחנת אשכול של חברת חשמל העמידה את המציעה משק אנרגיה (TASE:MSKE) בפני קשיי מימון, ולמרות הטענות של או.פי.סי (TASE:OPCE) שהגישה שהצעתה הגיעה למקום השני - חברת חשמל מבטלת את המכרז ופותחת הליך תחרותי חדש כאשר מחיר המינימום לתחנת אשכול יהיה בסך 9 מיליארד שקל.
תחנת אשכול היא הגדולה מבין התחנות שהוציא חברת חשמל למכרז.
משק אנרגיה, שזכתה יחד עם תעבורה במכזר המקורי עם הצגה בומבסטית של 12.4 מיליארד שקל, תאבד את הערבות בסך 100 מיליון שקל שתחולט, אך כספי העברות הנוספת של 200 מיליון שקל שהפקידה לצד הצעה חדשה יוחזרו לה.
נזכיר כי הזכייה העיבה על משק אנרגיה בשל היקף ההצעה הענק, עד כדי אזהרה של חברת מידרוג כי הרכישה תפגע בפרופיל הפיננסים של החברה.
יחד עם זאת, ההצעה של או.פי.סי של מעל 7 מיליארד שקל היתה רחוקה בכ-5 מיליארד שקל מהמקום הראשון, ונחשבת נמוכה יחסית לתחנת הכח הגדולה ביותר של חברת חשמל.