| ניצן צבי כהן, חדשות דבר |
מעסיקים של עובדים פלסטינים יהיו אחראים להוציא להם תלושי שכר בעצמם החל מחודש ינואר 2025, כך כתב למעסיקים ראש מנהל עובדים זרים בשירות התעסוקה, משה נקש, בשבוע שעבר.
עד היום נדרשו מעסיקיהם של עובדים פלסטינים להעביר למדור התשלומים שברשות האוכלוסין וההגירה 'יומן העסקה' המכיל את כל מרכיבי השכר של העובדים – כשאגף השירות למעסיקים ברשות חישב את שכר הנטו שעל המעסיק לשלם לעובד בכל חודש וכן את ההפרשות והניכויים שגובה המדינה בגינו. במודל זה, העובדים הפלסטינים למעשה לא היו זכאים לתלוש שכר מסודר מאת המעסיק, ויכלו לקבל רק 'דמוי תלוש' ממדור התשלומים.
כעת, בעקבות החלטת ממשלה ממרץ 2022, הוחלט להעביר את האחריות על הנפקת תלושי שכר לעובדים הפלסטינים למעסיקים, והם יידרשו גם לחשב בעצמם את רכיבי שכר העובד.