לולולמון צונחת, אדובי סיסטמס ממנה מנכ"ל חדש, ודוח התעסוקה מחכה מעבר לפינה
סמית’ & ווסון ברנדס (SWBI) דיווחה על רווח של $0.06 למניה ברבעון הראשון של שנת הכספים 2027, על רקע הכנסות של $112.6 מיליון – תוצאות שהכו את תחזיות וול-סטריט שצפו הפסד של $0.07 למניה ומכירות של $89.7 מיליון. החברה גם עברה מהפסד לרווח לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ומנייתה זינקה ב-11.21% במסחר המאוחר לרמה של $13.65, לאחר שסיימה את מושב הבורסה הרגיל בירידה של 3.99% על $12.27.
נקודות מרכזיות
- סמית’ & ווסון הכתה את התחזיות הן ברווח והן בהכנסות, כאשר המכירות עלו ב-25.53% מעל לתחזיות.
- החברה חזרה לרווחיות, עם רווח נקי של $2.6 מיליון, או $0.06 למניה, לעומת הפסד בתקופה המקבילה אשתקד.
- המשלוחים עלו בחדות הן באקדחים והן ברובים, בהובלת ביקוש לאקדחי פולימר, רובי MSR ורובי מנוף.
- המרג’ין הגולמי השתפר ל-28.7%, אם כי חלק מהשיפור נבע מהחזרי מכס בסך $2.9 מיליון.
- ההנהלה השאירה את תחזית הצמיחה השנתית בהכנסות ללא שינוי על 5% עד 7%, מה שמאותת על ביטחון בביקוש יציב ולא על האצה חדה.
ביצועי החברה
סמית’ & ווסון ציינה כי תוצאות הרבעון הראשון של שנת הכספים 2027 שיקפו עוצמה רחבה בכל קו המוצרים שלה, לצד המשך הגדלת נתח השוק. המכירות נטו עלו ב-32.3% לעומת השנה הקודמת ל-$112.6 מיליון, בעוד ה-EBITDA המתואם קפץ ב-86%. החברה ציינה כי משלוחי יחידות גדלו בכמעט 20%, קצב שעלה על הצמיחה בבדיקות הרקע המתואמות של NICS – מדד נפוץ לביקוש לנשק חם.
משלוחי אקדחים לערוץ מוצרי הספורט עלו ב-16.9%, בעוד משלוחי רובים טיפסו ב-21.9%. החברה ציינה גם כי מלאי הערוץ נותר בריא, ובמקרה של רובים אף ירד ב-5,000 יחידות במהלך הרבעון, גם כאשר המשלוחים גדלו. הדבר מרמז כי קמעונאים מכרו את המלאי הקיים במקום לצבור מלאי חדש.
התוצאות היו חזקות מהמגמת השוק הכללית. בדיקות הרקע המתואמות של NICS עלו ב-7.7% ברבעון, אך משלוחי סמית’ & ווסון צמחו בקצב מהיר בהרבה, מה שמצביע על רווחי נתח שוק. ההנהלה ציינה כי החברה נהנתה מביקוש חזק למוצרי נשיאה סמויה, אקדחי M&P חדשים, רובי MSR ורובה המנוף Model 1854.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $112.6 מיליון, עלייה של 32.3% לעומת השנה הקודמת ומעל לתחזית של $89.7 מיליון.
- רווח למניה: $0.06, לעומת תחזית הפסד של $0.07 והפסד של $0.08 בתקופה המקבילה אשתקד.
- רווח נקי: $2.6 מיליון, לעומת הפסד של $3.4 מיליון ברבעון המקביל אשתקד.
- EBITDA מתואם: עלייה של 86% על בסיס שנתי.
- מרג’ין גולמי: 28.7%, עלייה של 280 נקודות בסיס לעומת השנה הקודמת.
- החזרי מכס: $2.9 מיליון, שתרמו 260 נקודות בסיס למרג’ין הגולמי.
- הוצאות תפעוליות: $28.1 מיליון, עלייה של $3.0 מיליון לעומת השנה הקודמת.
- תזרים מזומנים מפעילות: שלילי בסך $8.8 מיליון, לעומת שלילי בסך $8.1 מיליון אשתקד.
- הוצאות הון: $11.9 מיליון, לעומת $4.3 מיליון אשתקד.
- מזומן והשקעות: $25.2 מיליון בסוף הרבעון, עם $40 מיליון שנלקחו כהלוואה על קו האשראי.
החברה נסחרת במכפיל רווח (P/E) של 29.83, אם כי מכפיל ה-PEG של 0.84 מצביע על כך שהמניה נסחרת בכפולה נמוכה ביחס לצמיחת הרווחים הצפויה בטווח הקרוב, על פי ניתוח InvestingPro. חישוב השווי ההוגן של הפלטפורמה מצביע על כך שהמניה נסחרת בקרבת שוויה הפנימי. משקיעים יכולים לגשת למדדי הערכת שווי מפורטים ולמעל לתריסר ProTips נוספים עבור SWBI ב-InvestingPro, לצד כלי ניתוח מקיפים עבור יותר מ-1,400 מניות אמריקאיות.
רווחים מול תחזית
סמית’ & ווסון הציגה הכאה ברורה הן בשורה העליונה והן בשורה התחתונה. רווח של $0.06 למניה עלה ב-$0.13 על התחזית להפסד של $0.07, תנודה של 185.71% לעומת הציפיות. ההכנסות עלו על התחזיות ב-$22.9 מיליון, או 25.53%.
גודל ההפתעה היה משמעותי, שכן האנליסטים ציפו להפסד בעוד החברה הציגה רווח. הדבר הופך את הרבעון ליותר מהכאה צנועה; הוא מעיד על תוצאה תפעולית חזקה יותר ממה שהשוק גיבש. השיפור בולט גם לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אז הפסידה החברה ודיווחה על הפסד של $0.08 למניה.
עבור משקיעים, הקומבינציה של רווח, מכירות חזקות יותר ומרג’ינים טובים יותר כנראה חשובה יותר מהגודל המדויק של נתון הרווח למניה. הרבעון מרמז כי הביקוש ומיקס המוצרים היו טובים מהצפוי, גם כאשר ההנהלה השאירה את התחזית לשנה המלאה ללא שינוי.
תגובת השוק
המניה עלתה בחדות לאחר פרסום הדוח. מניית סמית’ & ווסון סיימה את מושב הבורסה הרגיל על $12.27, ירידה של 3.99% ביום, ולאחר מכן עלתה ל-$13.65 במסחר המאוחר – עלייה של 11.21% מהסיום. ביחס לסיום היום הקודם של $12.78, מחיר המסחר המאוחר ייצג עלייה של כ-6.8%.
המהלך דחף את המניה לעבר המחצית העליונה של טווח 52 השבועות שלה, $8.01 עד $17.56, אם כי היא נותרה מתחת לשיא השנה. ההתאוששות במסחר המאוחר מצביעה על כך שמשקיעים התמקדו בהכאת תחזיות הרווח וההכנסות, כמו גם בחזרה לרווחיות, לאחר שהמניה נחלשה במהלך מושב הבורסה הרגיל.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה השאירה את תחזית ההכנסות לשנת הכספים המלאה 2027 ללא שינוי, עם צמיחה של כ-5% עד 7% לעומת שנת הכספים 2026. לרבעון השני, החברה ציינה כי היא צופה עלייה של כ-10% במכירות לעומת השנה הקודמת, עם מרג’ין גולמי גבוה ב-200 עד 300 נקודות בסיס לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
הוצאות תפעוליות צפויות לעלות ב-10% עד 15% לעומת הרבעון הראשון, בשל עלויות לקוחות ומשלוח גבוהות יותר, המשך השקעה במחקר ופיתוח, ותגמול הקשור לרווח. החברה גם צופה שיעור מס אפקטיווי של כ-30%.
סמית’ & ווסון ציינה כי היא מתכננת להוציא $45 מיליון עד $50 מיליון על הוצאות הון לשנה המלאה, הרבה מעל לקצב ההיסטורי שלה. ההוצאה מכוונת למתקן בספרינגפילד, מסצ’וסטס, ולמיזמי ייצור מתקדמים אחרים.
ההנהלה תיארה את השנה כצפויה להיות יציבה יותר מהשנה הקודמת, אז שינויים רגולטוריים ברמת המדינות סייעו להניע גל גדול ברבעון הרביעי. המנהלים ציינו כי הם צופים המשך מומנטום במחצית השנייה של שנת הכספים, בתמיכת מוצרים חדשים וצמיחה בערוץ המקצועי.
דברי ההנהלה
המנכ"ל מארק סמית’ אמר כי החברה "הציגה עליות שנתיות משמעותיות בכל המדדים הפיננסיים המרכזיים", כולל צמיחה של 32% במכירות וחזרה לרווח. הוא ציין כי הרבעון שיקף ביקוש צרכני חזק ורווחי נתח שוק מתמשכים.
סמית’ הצביע גם על מיקס המוצרים של החברה ועל מבצעים מוגבלים, וציין כי מחירי המכירה הממוצעים (ASP) צפויים להישאר ברמות הנוכחיות. הוא אמר כי החברה ראתה "אין צורך להשתתף במידה משמעותית במבצעים", מה שסייע לתמוך בתמחור.
לגבי הערוץ המקצועי, סמית’ אמר כי ההשקעות באקדמיית האימון של סמית’ & ווסון "מתחילות לשאת פרי", עם ביקוש גובר מצד גורמי אכיפת חוק ומשתמשים מקצועיים לאחר מחזור מכירות ארוך יותר.
סיכונים ואתגרים
- עלויות תפעוליות גבוהות יותר: הוצאות משפטיות, משלוח, פרסום ותגמול כולן עלו במהלך הרבעון.
- תזרים מזומנים תפעולי שלילי: החברה השתמשה במזומן בפעילות, מה שעלול להגביל את הגמישות אם יימשך.
- הוצאות הון גבוהות יותר: השקעה מתוכננת של $45 מיליון עד $50 מיליון תלחץ על יצירת המזומן בטווח הקרוב.
- תמיכת מרג’ין מהחזרים: חלק מהשיפור במרג’ין הגולמי נבע מהחזרי מכס, שאולי לא יחזרו על עצמם.
- תנודתיות בביקוש: מכירות נשק חם יכולות להשתנות במהירות עם אסדרה, פוליטיקה ותחושת הצרכנים.
החברה שומרת על מצב כספי איתן עם נכסים נזילים העולים על התחייבויות לטווח קצר ויחס שוטף של 3.2, תוך פעילות עם יחס חוב להון מתון של 0.14. עבור משקיעים המחפשים ניתוח מעמיק יותר, InvestingPro מציע דוח מחקר Pro מקיף על סמית’ & ווסון, שהופך נתוני וול-סטריט מורכבים למידע ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליזציות אינטואיטיביות וניתוח מומחים – זמין עבור מניה זו ועבור יותר מ-1,400 מניות אמריקאיות נוספות.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בשאלה מדוע מכירות הרבעון הראשון הכו את ההנחיות בפער כה גדול בעוד ההנחיות לשנה המלאה נותרו ללא שינוי. ההנהלה ציינה כי הביצוע העודף קשור בחלקו לאפקטי תזמון הנובעים משינויים רגולטוריים ברמת המדינות שהגבירו את הרבעון הרביעי של השנה הקודמת, בעיקר ברובי MSR. המנהלים ציינו כי הם מעדיפים תבנית צמיחה יציבה יותר על פני תנודתית.
שאלות נוספות התמקדו בתמחור. ההנהלה ציינה כי מחירי המכירה הממוצעים הגבוהים יותר הונעו בעיקר ממיקס מוצרים, ובמיוחד מרובה המנוף Model 1854, ומפעילות מבצעים מוגבלת. המנהלים ציינו כי הם מצפים שרמות התמחור הללו יימשכו.
נושא נוסף היה הערוץ המקצועי. ההנהלה ציינה כי אקדמיית האימון וההשקעות הקשורות אליה מתחילות להניב תוצאות, עם צינור הזדמנויות באכיפת חוק ובשווקים בינלאומיים.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









