משרות פתוחות בארה"ב ביולי נמוכות מהצפי, אך עלו מנתון יוני המתוקן
דורטק לימיטד (Duratec Limited) הודיעה כי הכנסות שנת הכספים המלאה 2026 נותרו פלט ברמה של AUD 570.3 מיליון, אך מדדי הרווחיות השתפרו כאשר הקבלן האוסטרלי הרחיב את המרג’ין, העלה את ה-EBITDA המנורמל וסיים את השנה עם ספר הזמנות שיא של AUD 650.8 מיליון. החברה דיווחה גם על EPS של AUD 0.0925, עלייה מ-AUD 0.0765 מכללא שנה קודם לכן, בעוד ה-EBITDA המנורמל עלה ב-10.5% ל-AUD 58.5 מיליון. מניית סטוק עמדה לאחרונה על $2.12, ירידה של 0.93% מהסיום הקודם של $2.14.
נקודות מפתח
- ההכנסות נותרו פלט משנה לשנה, אך הרווחיות השתפרה במספר מדדים.
- המרג’ין הגולמי התרחב ל-20.5% מ-18.6%, בסיוע בחירת פרויקטים מחושבת יותר ועבודה עצמית מוגברת.
- ספר ההזמנות טיפס ב-66.9% ל-AUD 650.8 מיליון, ומעניק לחברה בסיס חזק יותר לשנת הכספים 2027.
- ההנהלה ציינה כי שנת הכספים 2027 מתחילה עם "נקודת הפתיחה הטובה ביותר" בהיסטוריית החברה.
- דורטק המשיכה להתרחב באמצעות רכישות, פלטפורמות חדשות והסמכות טכניות.
ביצועי החברה
דורטק ציינה כי שנת הכספים 2026 עוצבה על ידי עיתוי הפרויקטים ולא על ידי ביקוש חלש יותר. ההכנסות נשמרו ב-AUD 570.3 מיליון, אך החברה הציגה תוצאות שיא או קרוב לשיא במספר מדדי רווחיות. ה-EBITDA המנורמל עלה ל-AUD 58.5 מיליון, ה-NPAT עלה ל-AUD 23.8 מיליון וה-EPS עלה ל-AUD 0.0925.
הרווח הגולמי של החברה הגיע ל-AUD 116.9 מיליון, כאשר המרג’ין הגולמי השתפר ל-20.5% מ-18.6%. ההנהלה ציינה כי השיפור שיקף בחירת פרויקטים ממושמעת, הוצאה לפועל חזקה יותר וחלק גדול יותר של עבודה עצמית. זה סייע לקזז את התוצא של דחיית ההכרה בהכנסות בחלק מהעבודות הגדולות יותר.
דורטק ציינה גם כי תמהיל העסקים שלה המשיך להתרחב בתחומי הביטחון, הכרייה, הבנייה והחזיתות, האנרגיה ושווקי תשתיות מתפתחים. החברה פועלת כעת לאורך יותר ממחזור חיי הנכסים, מייעוץ טכני והנדסה ועד תחזוקה, שיקום ופירוק.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: AUD 570.3 מיליון, פלט בגדול משנה לשנה.
- EBITDA מנורמל: AUD 58.5 מיליון, עלייה של 10.5% משנת הכספים 2025.
- מרג’ין EBITDA: 10.3%, גבוה מהשנה הקודמת.
- NPAT: AUD 23.8 מיליון, עלייה של 4.1% משנה לשנה.
- EPS: AUD 0.0925, עלייה מ-AUD 0.0765 מכללא.
- רווח גולמי: AUD 116.9 מיליון, עם מרג’ין גולמי של 20.5%.
- תזרים מזומנים תפעולי לפני ריבית ומס: AUD 37.3 מיליון.
- יתרת מזומן: AUD 78.8 מיליון בסוף השנה.
- דיבידנד סופי: AUD 0.025 למניה, כך שהסכום המשולם השנתי הכולל מגיע ל-AUD 0.0425 למניה.
- ספר הזמנות: AUD 650.8 מיליון, עלייה של 66.9% משנת הכספים 2025.
תוצאות מול תחזיות
לא סופקה תחזית קונצנזוס לצד התוצאות המדווחות, ולכן לא ניתן לבצע השוואה ישירה של עמידה או החמצה. עם זאת, הנתונים מצביעים על תוצאת רווחיות חזקה יותר ממה שההכנסות לבדן היו מרמזות.
ההכנסות היו פלט, אך ה-EBITDA עלה ב-10.5%, ה-NPAT גדל ב-4.1% וה-EPS עלה בכ-20.9% משנה לשנה. קומבינציה זו מרמזת כי מינוף תפעולי ומרג’ינים טובים יותר, ולא צמיחה בנפח בלבד, הם שהניעו את התוצאה. במובן זה, הרבעון או המחצית עסקו יותר באיכות מאשר בהיקף.
הביצוע גם משתווה לטובה עם התבנית האחרונה של החברה. ההנהלה ציינה כי שנת הכספים 2026 הייתה "שנת הכנה", כאשר חלק מהפרויקטים הגדולים נחתו מאוחר מהצפוי. השיפור במרג’ינים וצבר ההזמנות השיא מעידים כי העסק יצא מהשנה במעמד חזק יותר מאשר נכנס אליה.
תגובת השוק
מניית סטוק של דורטק עמדה לאחרונה על $2.12, ירידה של 0.93% מהסיום הקודם של $2.14. המניה נסחרה בין $1.50 ל-$2.96 במהלך 52 השבועות האחרונים, כאשר המחיר האחרון נמצא במחצית התחתונה של טווח זה. ניתוח InvestingPro מצביע על כך שהמניה מוערכת ביתר ביחס להערכת השווי ההוגן שלה, כאשר המניות נסחרות ביחס P/E של 24.79 וכפולת מחיר לספר של 6.73. משקיעים יכולים לחקור תובנות הערכת שווי נוספות ברשימת המניות המוערכות ביתר.
הירידה הייתה צנועה, מה שמרמז כי משקיעים לא נבהלו מהתוצאות, אך ייתכן שנזהרו מקו ההכנסות הפלט. השוק נראה מאזן בין רווחיות חזקה יותר וצמיחת צבר הזמנות לבין העובדה שהצמיחה בשורה העליונה טרם האיצה.
ללא נתוני נפח מסחר תוך-יומי, לא ניתן לקבוע האם המסחר היה כבד באופן יוצא דופן. עם זאת, התנודה הקטנה מצביעה על תגובה מרוסנת ולא על הערכה מחדש חדה של תחזיות החברה.
תחזית והנחיות
ההנהלה ציינה כי שנת הכספים 2027 מתחילה מבסיס חזק. החברה מצפה לממש 70% עד 80% מספר ההזמנות שלה בסך AUD 650.8 מיליון במהלך השנה, מה שיתורגם לכ-AUD 455 מיליון עד AUD 520 מיליון של הכנסות מצבר ההזמנות בלבד. החברה שומרת על יחס שוטף של 1.26 וציון Altman Z-Score של 6.17, המעידים על בריאות פיננסית איתנה. InvestingPro מעניק לדורטק ציון בריאות פיננסית כוללת של "טוב".
דורטק ציינה גם כי הסכמי שירותי מסגרת וחוזי אנונה, שהיוו 32.5% מהכנסות שנת הכספים 2026, אינם נכללים בספר ההזמנות ומוסיפים נראות נוספת. ההנהלה תיארה את נקודת הפתיחה לשנת הכספים 2027 כטובה ביותר בהיסטוריית החברה.
החברה הדגישה מספר מנועי צמיחה:
- צינור הצעות מחיר שיא של AUD 1.3 מיליארד.
- צינור פרויקטים של AUD 4.8 מיליארד, שיא כל הזמנים.
- 13 הזדמנויות מעורבות קבלן מוקדמת (ECI) בשווי AUD 280 מיליון.
- עבודות ביטחון מרכזיות, כולל שדרוג מזח דיאמנטינה ב-HMAS Stirling.
- פרויקטי אנרגיה ותשתיות דלק באוסטרליה ובפפואה גינאה החדשה.
- עבודות אפשריות הקשורות לאולימפיאדת בריסביין 2032 ושדרוגי תשתיות רחבים יותר.
ההנהלה ציינה גם כי העסק מוגדר לטפל בהכנסות בטווח של AUD 700 מיליון ללא עלייה פרופורציונלית בתקורה הארגונית.
דברי ההנהלה
דירקטור מנהל כריס אוטס (Chris Oates) אמר כי הכנסות שנת הכספים 2026 היו נמוכות מהצפוי מכיוון שפרויקטים גדולים יותר נחתו מאוחר יותר בשנה, אך הצביע על רווחים ומרג’ינים חזקים יותר כראיה לביצוע בסיסי טוב יותר.
"שנת הכספים 2026 הייתה שנה של מיצוב העסק לשלב הצמיחה וההספקה הבא," אמר אוטס, וציין כי המרג’ין הגולמי התרחב ל-20.5% וה-EBITDA המנורמל עלה ב-10.3%.
הוא גם הדגיש את עוצמת צבר ההזמנות ובסיס ההכנסות של החברה לשנה החדשה. "היה לנו נקודת הפתיחה הטובה ביותר בהפרש גדול מאי פעם בהיסטוריית החברה," אמר.
אוטס הוסיף כי מודל הרכישות והעבודה העצמית של החברה אמור לתמוך במרג’ינים עתידיים. "אנו חושבים שזה בר-קיימא, במיוחד כאשר הרכישות שביצענו, אם תרצו RGK, EIG, PWA, הן בקצה הגבוה של פרופיל המרג’ין," אמר.
סיכונים ואתגרים
- סיכון עיתוי פרויקטים: תוצאות דורטק הראו כיצד עיכובים בעבודות גדולות יכולים להשפיע על ההכנסות המדווחות.
- סיכון הוצאה לפועל: לחברה יש צינור גדול, אך המרת הצינור לעבודה מסופקת נותרת קריטית.
- לחץ על המרג’ין: ההנהלה ציינה אינפלציה מקומית, במיוחד לקראת עבודות הקשורות לאולימפיאדת בריסביין 2032.
- תנודות חדות בהון חוזר: נכסי חוזים עלו ל-AUD 53.2 מיליון, המשקפים עיתוי אבני דרך ותבניות חיוב.
- סיכון אינטגרציה: רכישות אחרונות צריכות להיספג בצורה חלקה כדי לשמר את שיפורי המרג’ין.
שאלות ותשובות
אנליסטים התמקדו בשאלה כיצד דורטק מגשרת מצבר ההזמנות הנוכחי שלה להכנסות שנת הכספים 2027, כמה מצינור מעורבות הקבלן המוקדמת יומר, והאם המרג’ינים יכולים להישמר ברמות הנוכחיות.
ההנהלה אמרה כי החשבון לשנת הכספים 2027 נראה עובד, עם כ-AUD 500 מיליון צפויים מספר ההזמנות והכנסות נוספות מהסכמי MSA ופרסים חדשים. היא גם ציינה כי 13 הזדמנויות ה-ECI בשווי AUD 280 מיליון אינן עדיין בספר ההזמנות ויספרו רק לאחר המרתן לעבודות.
שאלות התמקדו גם במרג’ינים לפי מגזר. ההנהלה אמרה כי מרג’יני הביטחון אמורים להישמר, מרג’יני הכרייה והתעשייה אמורים להשתפר עם בניית הסקאלה, והאנרגיה נותרת תחום צמיחה מרכזי גם לאחר לחץ מסוים הקשור לתמהיל. בבנייה ובחזיתות, החברה מצפה לביצוע חזק מתמשך, בעוד שמגזרים מתפתחים אמורים להשתפר עם נורמליזציה של עלויות הקשורות לרכישות.
אנליסטים שאלו גם על ציות גרעיני, הזדמנויות ביטחון בהנדרסון, מסוף המטען הבין-מודאלי בסידני ואולימפיאדת בריסביין 2032. ההנהלה אמרה כי הסמכת ISO 19443 שלה ממצבת אותה היטב לעבודת שרשרת אספקה גרעינית, בעוד שמתחם הנדרסון ושדרוגים הקשורים לאולימפיאדת בריסביין עשויים ליצור הזדמנויות נוספות לאורך זמן.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.










