תמליל שיחת רווחים: EPIC Suisse מדווחת על רווח גבוה יותר במחצית הראשונה של 2026 ומעלה תחזית פיננסית

התפרסם 25.08.2026, 11:00
© Reuters.

© Reuters.

במאמר זה:

EPIC Suisse AG הודיעה כי הרווח במחצית הראשונה של 2026 עלה על רקע הכנסות שכירות חזקות יותר, עלויות מימון נמוכות יותר ורווח חד-פעמי ממכירת נכס, תוך העלאת התחזית הפיננסית להכנסות שכירות נטו לשנה המלאה. חברת הנדל"ן השוויצרית דיווחה על הכנסות שכירות נטו של CHF 34.7 מיליון, עלייה של 4% לעומת השנה הקודמת, ו-EBITDA מתואם של CHF 28.1 מיליון, עלייה של 4.8%. הרווח הנקי טיפס ל-CHF 39.8 מיליון לעומת CHF 30 מיליון. החברה לא סיפקה תחזית קונצנזוס ל-EPS או להכנסות בחומרים שנסקרו, ולכן לא ניתן היה למדוד הפתעת רווחים ישירה. המנייה לא השתנתה מיד לאחר השיחה ועמדה על $0.11, אך לאחר מכן נסחרה ב-$0.315, עלייה של 23.53% מהסגירה הקודמת של $0.25.

נקודות מפתח

- הכנסות שכירות נטו עלו ב-4% משנה לשנה, בתמיכת שיעור פנויות נמוך יותר בתיק הליבה.

- EBITDA מתואם עלה ב-4.8%, המשקף מינוף תפעולי יציב.

- הרווח הנקי קפץ ל-CHF 39.8 מיליון, בסיוע רווח תיסוף לא ממומש של CHF 13.8 מיליון ומכירת Vennes III.

- ההנהלה העלתה את התחזית הפיננסית להכנסות שכירות נטו לשנת 2026 לצמיחה של כ-1.5% לעומת כ-1.0% קודם לכן.

- המאזן נותר שמרני, עם יחס הלוואה-לשווי נטו של 35.1% ויחס הון עצמי של 54.4%.

ביצועי החברה

EPIC Suisse ציינה כי תוצאות המחצית שיקפו ביקוש יציב לאורך תיק נכסים מסחריים שוויצרי מגוון. החברה מחזיקה ב-24 נכסים פעילים ושני פרויקטים בפיתוח, עם שווי תיק כולל של CHF 1.67 מיליארד.

צמיחת השכירות הבסיסית הייתה צנועה אך יציבה. הכנסות שכירות נטו על בסיס like-for-like עלו ב-0.5%, בעוד שהכנסות שכירות נטו המדווחות עלו ב-4.0% ל-CHF 34.7 מיליון. ה-NOI עלה ב-4.3% ל-CHF 32 מיליון, כאשר המרג’ין נשמר ב-89%.

שיעור הפנויות המדווח של החברה עלה ל-9.4% לעומת 3.8% שנה קודם לכן, אך ההנהלה ציינה כי נתון זה עבר סילוף בשל תקופת הקליטה של פרויקטים שהושלמו לאחרונה, כולל PULSE ו-Campus Leman – Building C. שיעור הפנויות המתואם, המוציא מהחישוב פיתוחים אלו, עמד על 2.9%.

הבחנה זו חשובה למשקיעים מכיוון שאסטרטגיית EPIC מתמקדת בפיתוח ומיצוב מחדש של נכסים ולא ברכישת בניינים מושכרים במלואם. החברה ציינה כי היא שואפת ליצור החזרים גבוהים יותר באמצעות פרויקטים סלקטיביים, גם אם הדבר מוביל לפנויות זמנית לאחר השלמתם.

עיקרי הנתונים הפיננסיים

- הכנסות שכירות נטו: CHF 34.7 מיליון, עלייה של 4.0% מ-CHF 33.4 מיליון שנה קודם לכן.

- הכנסות שכירות נטו like-for-like: עלייה של 0.5%, בעיקר בשל שיעור פנויות נמוך יותר.

- EBITDA מתואם: CHF 28.1 מיליון, עלייה של 4.8% מ-CHF 26.8 מיליון.

- EBITDA מדווח: CHF 41.4 מיליון, לעומת CHF 40.6 מיליון שנה קודם לכן.

- רווח נקי: CHF 39.8 מיליון, לעומת CHF 30 מיליון.

- רווח מתואם: CHF 22 מיליון, עלייה של 7.3% מ-CHF 20.5 מיליון.

- EPS מתואם: CHF 1.97, לעומת CHF 1.98 במחצית הראשונה של 2025.

- הון עצמי: CHF 924 מיליון ב-30.06.2026, לעומת CHF 920 מיליון בסוף שנת 2025.

- יחס הלוואה-לשווי נטו: 35.1%, ירידה מ-35.5% בסוף שנת 2025.

- עלות חוב ממוצעת משוקללת: 1.2%, כאשר עלויות מימון בנקאי ירדו ל-CHF 3.7 מיליון מ-CHF 4.0 מיליון.

המאזן של החברה נותר חזק במיוחד לפי סטנדרטים בתעשייה. על פי נתוני InvestingPro, EPIC מחזיקה במזומן רב יותר מאשר חוב ושומרת על יחס שוטף של 4.44, כלומר נכסים נזילים עולים בהרבה על ההתחייבויות לטווח קצר. ציון Altman Z-Score של החברה העומד על 8.98 מאותת על סיכון מצוקה פיננסית נמוך מאוד, בעוד שיחס חוב להון עצמי של 0.05 בלבד מאשר מינוף מינימלי. חותמי InvestingPro נהנים מגישה ליותר מ-10 מדדי בריאות פיננסית נוספים ו-ProTips בלעדיים המספקים תובנות מעמיקות יותר על איכות המאזן של EPIC.

רווחים מול תחזית

EPIC Suisse דיווחה על EPS של 0.0 והכנסות של 18.72 מיליון בנתוני הרווחים שסופקו, אך לא הייתה זמינה תחזית אנליסטים לאף אחד מהמדדים. כתוצאה מכך, לא ניתן היה לחשב הפתעת EPS או הכנסות.

התמונה הרחבה יותר של המחצית הייתה אינפורמטיבית יותר. EPS מתואם של CHF 1.97 היה כמעט ללא שינוי לעומת CHF 1.98 שנה קודם לכן, מה שמרמז כי הרווחים התפעוליים של החברה קוזזו חלקית על ידי מספר מניות גבוה יותר לאחר הגדלת ההון בדצמבר 2025. הרווח המתואם עדיין עלה ב-7.3%, המראה כי העסק המשיך לייצר רווחים מצטברים אפילו ללא קפיצה גדולה למנייה.

בהשוואה לתקופות אחרונות, התוצאה נראית מוצקה ולא יוצאת דופן. החברה לא הציגה הפתעת רווחים דרמטית, אך הציגה שכירות טובה יותר, EBITDA חזק יותר ודיבידנד גבוה יותר, אשר יכולים לתמוך בשווי יציב במגזר המונע לעתים קרובות על ידי חוזק המאזן ואיכות הנכסים.

תגובת השוק

תגובת השוק המיידית הייתה מרוסנת, כאשר המנייה לא השתנתה ועמדה על $0.11 בנתוני התגובה הראשוניים. מסחר חי מאוחר יותר הראה את המניות ב-$0.315, עלייה של 23.53% מהסגירה הקודמת של $0.25.

המחיר המאוחר יותר גבוה משמעותית מהרמה המיידית שלאחר השיחה ונמצא בחצי העליון של טווח 52 השבועות של $0.085 עד $0.495. המהלך גדול עבור מנייה בתחום הנדל"ן ועשוי לשקף שילוב של תחזית פיננסית חיובית, רווחי מכירת נכסים ובסיס המסחר הקטן יחסית של החברה.

לא סופקו נתוני מחזור, ולכן לא ניתן לאשר האם המהלך התרחש עם מסחר כבד במיוחד. עם זאת, גודל העלייה מרמז כי המשקיעים עשויים להגיב בחיוב למאזן המשופר של החברה ולהתקדמות בהשכרה בפיתוחים מרכזיים.

תחזית פיננסית והנחיות

EPIC Suisse העלתה את התחזית הפיננסית להכנסות שכירות נטו לשנת 2026 לצמיחה של כ-1.5% לעומת כ-1.0% קודם לכן. ההנהלה ציינה כי הגרסה המעודכנת משקפת ביצועים תפעוליים חזקים יותר ותרומה מפיתוחים שהושלמו לאחרונה.

החברה ציינה כי המיקוד העיקרי שלה נותר בהשכרה הדרגתית של PULSE ובהשלמת השכרת Campus Leman – Building C. ההנהלה צופה כי החוזה לקומה השישית של הבניין ייחתם תוך שניים עד שלושה שבועות.

בהסתכלות קדימה, החברה מתכננת:

- הגשת היתר בנייה ל-Campus Leman – Building D בהמשך שנת 2026.

- המשך תכנון טכני ל-Nexus Brunnpark, עם הגשת היתר צפויה במחצית הראשונה של 2027.

- קבלת אישור לזכויות בנייה מתוקנות ל-Tolochenaz בהמשך שנת 2026 או בתחילת 2027.

- בחינת הזדמנויות רכישה סלקטיביות, תוך שימוש בהון שגויס בדצמבר 2025.

ההנהלה גם שמרה על יעד לטווח בינוני של יחס הלוואה-לשווי נטו סביב 45%, מה שמרמז כי היא מעוניינת לשמר גמישות פיננסית תוך השגת צמיחה.

מנקודת מבט של שווי, EPIC נסחרת ביחס P/E של 3.72 ומחיר-לספר של 0.88, שניהם מתחת לממוצעי מגזר הנדל"ן הטיפוסיים. הכפולה EV/EBITDA של החברה העומדת על 8.42 נראית גם היא צנועה. למשקיעים המחפשים ניתוח שווי מקיף, InvestingPro מספק הערכות שווי הוגן והשוואות עמיתים מפורטות על פני עשרות מדדים, ומסייע לזהות האם התמחור הנוכחי משקף את צנרת הפיתוח של החברה וחוזק המאזן.

דברי ההנהלה

מנכ"ל אריק פריזר ציין כי החברה נותרת בטוחה באסטרטגיית הפיתוח שלה ובמשיכתה לשוכרים. "אנחנו בטוחים מאוד בעיצוב הבניין", אמר, בהתייחסו ל-PULSE, והוסיף כי שוכרים כולל חברות בנות של Thermo Fisher Group, PMI Group ו-Eurofins Group בחרו בפרויקט בשל עיצובו וגמישותו.

לגבי Campus Leman – Building C, פריזר ציין כי תהליך ההשכרה כמעט הושלם. "אנחנו כבר בשלב חילופי החוזה הסופיים, ואנחנו מצפים לחתום בקרוב מאוד", אמר. הוא הוסיף כי הצדדים הסכימו על כל התנאים המהותיים וצופים חתימה תוך שניים עד שלושה שבועות.

יו"ר רוני גרינבאום ציין כי החברה אינה מנסה להתחרות על נכסים מושכרים במלואם ובנויים לפי תקן. "אנחנו לא מתחרים על בניין וניל פשוט", אמר. במקום זאת, EPIC מבצעת טיווח של נכסים הניתנים למיצוב מחדש וקרקעות לפיתוח מאפס.

סיכונים ואתגרים

- שיעור פנויות מדווח גבוה: פנויות זמנית בפיתוחים שהושלמו לאחרונה עלולה להכביד על הכנסות השכירות בטווח הקצר.

- קליטת השכרה איטית: ההנהלה ציינה כי חוסר יציבות כלכלית גלובלית האריכה את הזמן הנדרש להשכרת PULSE.

- אי-ודאות מקרו-כלכלית: סנטימנט הצרכנים השוויצרי נותר חלש, וצמיחת התמ"ג צפויה להאט בשנת 2026.

- תלות בתיסוף נכסים: חלק מצמיחת הרווח נבעה מרווחים לא ממומשים, שעשויים שלא לחזור על עצמם.

- שוק הרכישות נותר קשה: ההנהלה תיארה את השוק כ"קשה", עם נכסים אטרקטיביים מוגבלים הזמינים.

שאלות ותשובות

במהלך מושב בורסה של שאלות ותשובות, אנליסטים התמקדו בשלושה נושאים עיקריים.

ראשית, Zürcher Kantonalbank שאלה האם EPIC מתכננת מכירות נכסים נוספות לאחר Vennes III וכיצד נראה שוק הרכישות. גרינבאום ציין כי מכירת Vennes III הייתה מהלך חד-פעמי וכי החברה אינה מתכננת מכירות נוספות. הוא אמר כי EPIC מעדיפה להתמקד בקמפוס Biopôle, שם היא כבר מחזיקה בארבעה בניינים. לגבי רכישות, ציין כי החברה בוחנת מספר הזדמנויות, אך אינה מתחרה על בניינים מושכרים במלואם לפי תקן.

שנית, האנליסט שאל על לוח הזמנים לאישור תוכנית האב של Tolochenaz. פריזר ציין כי זכויות הבנייה המתוקנות אמורות לקבל אישור בהמשך שנת 2026, או לכל המאוחר בתחילת 2027, אם התהליך יישאר על המסלול.

שלישית, האנליסט שאל על הקומה השישית של Campus Leman – Building C. פריזר ציין כי המשא ומתן התקדם לשלב חילופי החוזה הסופיים וכי החתימה צפויה תוך שניים עד שלושה שבועות.

גרינבאום סיים בציינו כי החברה נותרת אופטימית לגבי הרחבת התיק, אפילו בשוק קשה. "השוק קשה. קשה לקנות, אבל אנחנו עדיין אופטימיים שנוכל להרחיב את התיק", אמר.

מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.

תגובות אחרונות

התקינו את האפליקציה שלנו
עקוב אחרינו
אזהרת סיכון: מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטו כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטו מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטו, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.
הגרסה האנגלית היא גרסתו הראשית של הסכם זה ותשמש גרסה מכרעת בכל מחלוקת שתתגלע בין הגרסה האנגלית לגרסה העברית.
© 2007-2026 - כל הזכויות שמורות לפיוזן מדיה בע"מ