תוצאות Gorilla Technology: הכנסות הרבעון השני זינקו, המניה צנחה

התפרסם 25.08.2026, 00:31
© Reuters

© Reuters

במאמר זה:

קבוצת Gorilla Technology דיווחה כי הכנסות הרבעון השני זינקו ב-138% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והגיעו ל-$50.1 מיליון — מעל לתחזית הפיננסית המשודרגת שלה — ותוך כך צמצמה משמעותית את הפסד התפעולי. אולם המניה צנחה ב-13.08% במסחר לאחר שעות לרמה של $13.76, כשהמשקיעים שקלו את תוכניות ההתרחבות הכבדות בהון של החברה ואת סיכוני הביצוע.

נקודות מפתח

- הכנסות המחצית הראשונה של 2026 עלו ב-99% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והגיעו ל-$78.4 מיליון.

- הכנסות הרבעון השני הגיעו ל-$50.1 מיליון, עלייה של 138% לעומת אשתקד ו-78% לעומת הרבעון הראשון.

- הפסד תפעולי צומצם לכ-$2.2 מיליון לעומת $41.1 מיליון ברבעון הראשון.

- ההנהלה ציינה כי מספר פרויקטים מתקדמים, ובהם פריסות Yotta ו-NeutraDC.

- המניה ירדה בחדות לאחר שעות, מה שמרמז כי המשקיעים התמקדו בצרכי ההוצאות של החברה ובסיכוני הביצוע.

ביצועי החברה

Gorilla Technology מסרה כי המחצית הראשונה של 2026 סימנה קפיצת מדרגה משמעותית בהיקף פעילותה, עם הרחבת עסקי ה-GPU-as-a-service והתשתיות, תוך שמירה על פעילות אבטחה ומודיעין רשתות. צמיחת ההכנסות האיצה לאורך התקופה, כשמכירות הרבעון השני טיפסו ל-$50.1 מיליון לעומת $21.1 מיליון ברבעון הראשון, על בסיס נתוני הצמיחה הרצופה של החברה.

ההנהלה ציינה כי העסק עובר משלב פריסה מוקדמת לשלב תפעולי רחב יותר, עם ציוד נוסף שמסופק, נבדק ומופעל. החברה ציינה גם כי היא שומרת על עסקי האבטחה ומודיעין הרשתות הוותיקים שלה, ומשתמשת בהם כבסיס לצמיחת תשתיות ה-AI הרחבה יותר.

הפרופיל התפעולי של החברה השתפר אף הוא. נמסר כי הפסד תפעולי צומצם ב-95% ברבעון לעומת רבעון, בסיוע חלקי של פיצויים מבוססי מניות נמוכים יותר. השימוש במזומן השתפר אף הוא, כשצריכת המזומן התפעולית ירדה ל-$4.3 מיליון במחצית הראשונה של 2026, לעומת $12.5 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד.

עיקרי הנתונים הפיננסיים

- הכנסות: $50.1 מיליון ברבעון השני, עלייה של 138% לעומת אשתקד ו-78% ברצף.

- הכנסות המחצית הראשונה: $78.4 מיליון, עלייה של 99% לעומת אשתקד.

- הפסד תפעולי: כ-$2.2 מיליון ברבעון השני, לעומת $41.1 מיליון ברבעון הראשון.

- צריכת מזומן תפעולית: $4.3 מיליון במחצית הראשונה של 2026, ירידה של 65% מ-$12.5 מיליון במחצית הראשונה של 2025.

- יתרת מזומן: כ-$179.4 מיליון ליום 30.06.2026.

- הוצאות הון (CapEx): $14.1 מיליון במחצית הראשונה של 2026.

- הוצאות SG&A חודשיות: $2.7 מיליון בסיום הרבעון השני.

- כוח אדם: כ-650 אנשים, כולל קבלנים.

- תחזית פיננסית להכנסות לשנת 2026 במלואה: לפחות $200 מיליון.

- יעד הכנסות לשנת 2027: $450 מיליון עד $500 מיליון.

תוצאות מול תחזיות

הכנסות החברה עלו בפער ניכר על הציפיות. התחזית עמדה על $33.25 מיליון בהכנסות, בעוד החברה דיווחה על $50.1 מיליון — עודף של $16.85 מיליון, או כ-50.6%.

נתוני התחזית שסופקו הראו גם רווח למניה צפוי של $0.645, אולם לא סופק נתון רווח למניה בפועל באותה מערכת נתונים. לכן לא ניתן לבצע כאן השוואת רווח למניה ישירה.

עם זאת, ביצועי ההכנסות היו חזקים דיים כדי לבלוט. Gorilla ציינה גם כי הרבעון עקף את התחזית הפיננסית הפנימית המשודרגת שלה של $44 מיליון ב-$6.1 מיליון, או 13.9%. זה מרמז כי החברה לא רק עקפה את הציפיות החיצוניות, אלא גם עלתה על התוכנית העדכנית שלה.

תגובת השוק

למרות עקיפת תחזית ההכנסות ושיפור הפסד התפעולי, המניה ירדה בחדות לאחר שעות. המניה סגרה את מושב בורסה הרגיל ב-$15.83, ירידה של 1.43% ביום, ולאחר מכן צנחה ל-$13.76 לאחר שעות — ירידה של 13.08% מהסיום וכ-14.3% מסגירת היום הקודם של $16.06.

המחיר לאחר הדוח הציב את המניה קרוב לחצי התחתון של טווח 52 השבועות שלה, $9.04 עד $23.49. המהלך מרמז כי המשקיעים אולי היו מודאגים יותר מהוצאות ההון הכבדות של החברה, מעיתוי מימוש הפרויקטים, או מהמורכבות של הרחבת מספר אתרים בו-זמנית.

לא סופקו נתוני היקף מסחר, ולכן לא ניתן לאשר האם המהלך התרחש עם פעילות חריגה בהיקפה.

תחזית והנחיות

Gorilla ציינה כי היא צופה הכנסות שנתיות לשנת 2026 של לפחות $200 מיליון, עלייה מטווח קודם של $137 מיליון עד $200 מיליון. ההנהלה הצביעה גם על מחצית שנייה חזקה יותר, עם תחזית פיננסית להכנסות הרבעון השלישי של $48 מיליון עד $50 מיליון, וצפי להכנסות הרבעון הרביעי שיעלו על $60 מיליון עד $70 מיליון.

לשנת 2027, החברה הציגה תחזית הכנסות של $450 מיליון עד $500 מיליון, המונעת בעיקר מפרויקטי GPU-as-a-service בחוזים. ההנהלה ציינה כי התחזית הפיננסית כוללת:

- Yotta שלב 1, עם כ-$100 מיליון בהכנסות מצטברות שנתיות.

- Yotta שלב 2 אצווה 1, עם כ-$250 מיליון בהכנסות מצטברות.

- 300 השרתים הראשונים של NeutraDC, עם כ-$75 מיליון עד $80 מיליון בהכנסות שנתיות.

ההנהלה ציינה כי שלבים מאוחרים יותר של NeutraDC וכושר Yotta נוסף לא נכללו, מאחר שלוחות הזמנים למסירה טרם גובשו. החברה אמרה כי היא נוקטת גישה שמרנית וכוללת רק הכנסות בחוזים עם מועד מסירה קבוע.

דברי ההנהלה

המנכ"ל Jay Chandan אמר כי המחצית הראשונה של החברה הציגה פנייה מכרעת בפרופיל הצמיחה שלה. "המחצית הראשונה של 2026 מסמנת עבורי צעד קדימה מכריע מאוד עבור Gorilla," אמר, תוך שהצביע על צמיחת הכנסות של כמעט 100%.

הוא הדגיש גם כי החברה אינה נוטשת את קווי העסקים הוותיקים שלה. "לאלה שחושבים שאנחנו עוברים כיוון — אנחנו לא. אנחנו לא נוטשים את העסק שהביא אותנו לכאן. אנחנו משתמשים בו כפלטפורמה לבניית משהו גדול בהרבה," אמר Chandan.

סמנכ"ל הכספים Bruce Bower הדגיש את הכלכלה המשתפרת של החברה ואת פוטנציאל המרג’ין העתידי. "פרויקטים אלה מייצרים מרג’ין ברוטו של 75% ומעלה," אמר, בהתייחסו לפרויקטי GPU-as-a-service. הוא ציין גם כי החברה עוברת למימון פרוייקט וחוב לצרכי הון עתידיים.

סיכונים ואתגרים

- עיתוי חומרה: החברה תלויה בהגעת מעבדי GPU, CPU, זיכרון ואחסנה בזמן.

- מוכנות אתרים וחשמל: פרויקטי מרכזי נתונים זקוקים לחשמל, תשתיות והפעלה מתואמת.

- קיבול לקוחות: ההכנסות תלויות בלקוחות המקבלים ומשתמשים במערכות שנפרסו.

- עצימות הון: הוצאות ההון (CapEx) במחצית השנייה של 2026 צפויות לעלות בחדות עם האצת אספקת הציוד והתקנתו.

- מורכבות מימון: החברה עדיין מעבדת הסדרי מימון פרוייקט וחוב עבור חלק מהפריסות.

שאלות ותשובות

האנליסטים התמקדו בהרכב התחזית הפיננסית לשנת 2027, מימון פרויקטים, כלכלת GPU וסיכונים תפעוליים.

השאלות התרכזו בפרויקטים הכלולים בתחזית הפיננסית להכנסות 2027. ההנהלה ציינה כי התחזית כוללת את Yotta שלב 1, Yotta שלב 2 אצווה 1 ו-300 השרתים הראשונים ב-NeutraDC, אך לא שלבים מאוחרים יותר שעדיין חסרים להם מועדי מסירה קבועים.

האנליסטים שאלו גם על מימון פרוייקט באינדונזיה. ההנהלה ציינה כי יש לה הצעה ל-70% מהפרויקט, כאשר השאר יגיע מיתרת המאזן של Gorilla ומפירעונות מוקדמים של לקוחות.

נושא נוסף היה ערך שייר של מעבדי GPU לאחר חמש שנים. ההנהלה ציינה כי ערך שייר נוכחי לשבבים חדשים יותר יכול להיות 20% עד 25% מהעלות המקורית, וציינה כי מעבדי GPU ישנים יותר עדיין מייצרים הכנסות לאחר שבע עד תשע שנות שירות.

השאלות כיסו גם ניהול סיכונים, כוח אדם והוצאות חודשיות. ההנהלה ציינה כי הסיכונים הגדולים ביותר הם עיתוי חומרה, מוכנות אתרים וחשמל, והעברת עומסי עבודה של לקוחות, ואמרה כי יש לה תוכנית מגירה לכל אחד מהם. החברה ציינה כי כוח האדם שלה עומד על כ-650 אנשים כעת ועשוי לגדול לכ-2,000 עד אמצע 2027, בעוד הוצאות SG&A החודשיות עמדו על $2.7 מיליון בסוף הרבעון השני.

מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.

תגובות אחרונות

התקינו את האפליקציה שלנו
עקוב אחרינו
אזהרת סיכון: מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטו כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטו מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטו, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.
הגרסה האנגלית היא גרסתו הראשית של הסכם זה ותשמש גרסה מכרעת בכל מחלוקת שתתגלע בין הגרסה האנגלית לגרסה העברית.
© 2007-2026 - כל הזכויות שמורות לפיוזן מדיה בע"מ