Artemis Gold דיווחה על רווח מתואם ברבעון השלישי שהיכה את תחזיות וול-סטריט, אף שההכנסות הגיעו מתחת לתחזית, והמניה עלתה 12.96% במסחר טרום-פתיחה. החברה רשמה רווח מתואם של $0.66 למניה, מעל התחזית של $0.5684, בעוד ההכנסות הסתכמו ב-CAD 357.13 מיליון, מתחת ל-CAD 425.12 מיליון שצפו האנליסטים. המניה נסחרה לאחרונה ב-$39.67, לעומת $35.12 בסגירה הקודמת, סמוך לאמצע טווח 52 השבועות שלה, הנע בין $29.13 ל-$48.80.
נקודות מפתח
- Artemis Gold היכתה את תחזיות הרווח ב-16.12%, בזכות מרג’ינים גבוהים ושליטה בעלויות.
- ההכנסות פספסו את התחזית ב-15.99%, מה שמרמז על עיתוי מכירות או מחירים ממומשים נמוכים מהצפוי.
- החברה הפיקה 69,700 אונקיות זהב ברבעון וייצרה תזרים מזומנים תפעולי של CAD 183 מיליון.
- עלויות All-in sustaining עמדו על $1,048 לאונקיה, מה שמציב את Artemis בין יצרני הזהב בעלי העלויות הנמוכות ביותר.
- ההנהלה הדגישה את ההתקדמות בפרויקטים Phase 1A ו-EP2, ובמקביל הכריזה על דיבידנד רבעוני שני.
על פי נתוני InvestingPro, Artemis הייתה רווחית ב-12 החודשים האחרונים, מה שתומך באמון ההנהלה ביכולת לשמור על תשלומי דיבידנד. הפלטפורמה עוקבת אחר למעלה מ-1,400 מדדים נוספים ומציעה ProTips בלעדיים לניתוח מעמיק.
ביצועי החברה
Artemis Gold מסרה כי הציגה תוצאות תפעוליות ופיננסיות חזקות ברבעון השלישי, בתמיכת ייצור יציב, משמעת בעלויות וסביבת מחירי זהב גבוהה. החברה הפיקה 69,700 אונקיות זהב ומכרה למעלה מ-67,000 אונקיות במחיר ממומש ממוצע של CAD 6,021 לאונקיה.
הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-CAD 158 מיליון, ה-EBITDA המתואם עמד על CAD 222 מיליון ותזרים המזומנים התפעולי הגיע ל-CAD 183 מיליון. החברה ציינה כי עלויות ה-All-in sustaining של $1,048 לאונקיה מציבות אותה בין יצרני הזהב בעלי העלויות הנמוכות ביותר בעולם.
הרבעון שיקף גם התקדמות מתמשכת באתר Blackwater, שם תפוקת הטחנה הגיעה ל-1.5 מיליון טון עפרה מעובדת. הדרגה הממוצעת עמדה על 1.55 גרם לטון, והשחזור עמד על כ-90%. Artemis ציינה כי עבדה 8.9 מיליון שעות ללא תאונת עבודה עם אובדן זמן, שיא בטיחות.
נתונים פיננסיים עיקריים
- הכנסות: CAD 357.13 מיליון, לעומת CAD 425.12 מיליון שצפו האנליסטים.
- רווח מתואם למניה: CAD 0.66, לעומת CAD 0.5684 שצפו האנליסטים.
- רווח נקי מתואם: CAD 158 מיליון.
- EBITDA מתואם: CAD 222 מיליון.
- תזרים מזומנים תפעולי: CAD 183 מיליון.
- ייצור זהב: 69,700 אונקיות ברבעון, ולמעלה מ-205,000 אונקיות מתחילת השנה.
- מכירות זהב: למעלה מ-67,000 אונקיות נמכרו במחיר ממומש ממוצע של CAD 6,021 לאונקיה.
- עלויות All-in sustaining: $1,048 לאונקיה.
- סך הנזילות הזמינה: כ-$891 מיליון, כולל CAD 191 מיליון במזומן ומסגרת אשראי חוזר של CAD 700 מיליון.
- בטיחות: 8.9 מיליון שעות עבודה ללא תאונת עבודה עם אובדן זמן.
רווח מול תחזית
הרווח המתואם למניה של Artemis Gold עמד על $0.66, והיכה את תחזית הקונצנזוס של $0.5684 ב-$0.0916 למניה, או 16.12%. מדובר בהכאה ברורה של תחזיות הרווח, שסביר להניח שתמכה בעלייה החדה של המניה.
ההכנסות, לעומת זאת, הגיעו ל-CAD 357.13 מיליון, נמוך מהתחזית של CAD 425.12 מיליון ב-CAD 67.99 מיליון, או 15.99%. התוצאה המעורבת מרמזת כי השוק התמקד יותר ברווחיות, בייצור מזומנים ובהתקדמות הפרויקטים מאשר בפספוס בהכנסות.
עבור יצרן זהב, הרווח יכול לנוע בצורה שונה מההכנסות, מכיוון שמחירים ממומשים, עיתוי הייצור ושליטה בעלויות יכולים להשפיע רבות על הרווח. במקרה זה, Artemis הוכיחה שביכולתה להציג תוצאות שורה תחתונה חזקות גם כאשר המכירות נמוכות מהציפיות.
תגובת השוק
המניה עלתה 12.96% ל-$39.67 מהסגירה הקודמת של $35.12, תוספת של כ-$4.55 למניה. העלייה הגיעה לאחר שהחברה דיווחה על תוצאות רווח חזקות מהצפוי ומסרה עדכון חיובי על פרויקטי הצמיחה ומדיניות הדיבידנד.
המניה נמצאת כעת כ-36.1% מעל שפל 52 השבועות וכ-18.7% מתחת לשיא 52 השבועות, מה שמשקף התאוששות מחולשה קודמת אך עדיין מרחק מהשיא. לא סופקו נתוני מחזור, אך גודל התנועה מרמז כי המשקיעים הגיבו בחיוב להכאת תחזיות הרווח ולתחזית הייצור ארוכת הטווח של החברה.
השוק נראה כי התעלם מפספוס ההכנסות, ככל הנראה מכיוון ש-Artemis המשיכה להציג מרג’ינים גבוהים, נזילות איתנה וצמיחה גלויה דרך Phase 1A ו-EP2. טיפים של InvestingPro מציינים כי תנועות המחיר של המניה תנודתיות למדי, מה שמסביר את התנודה החדה של 12.96% במהלך המסחר. למשקיעים המחפשים ניתוח מקיף, Artemis נמנית על למעלה מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research של InvestingPro, הממירים נתונים מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה.
תחזית פיננסית
Artemis מסרה כי שמרה על תחזית הייצור לשנה המלאה ולא שינתה את תחזית ה-AISC, אם כי ההנהלה צופה כי העלויות יגיעו לקצה העליון של הטווח בשל לחצים אינפלציוניים, כולל מחירי דיזל גבוהים יותר.
החברה ציינה כי Phase 1A הושלם ב-77% עד 80% ונמצא בנתיב להשלמה וחיבור לרשת עד סוף השנה. כיבוי מתוכנן של המפעל מתוכנן להתחיל ב-01.12 למשך קצת יותר משבוע, ולאחריו ההנהלה צופה עלייה מהירה יחסית בייצור.
במבט קדימה, Artemis צופה כי Phase 1A יוסיף 33% לכושר מפעל העיבוד, וסבורה כי התגמול העיקרי יתבטא ב-2025 ואילך. נתוני InvestingPro מראים כי אנליסטים צופים צמיחה במכירות בשנה הנוכחית, בהתאם ללוח הזמנים של ההרחבה של ההנהלה. המנויים מקבלים גישה להערכות שווי הוגן, כלי סינון מתקדמים ותובנות מומחים על פני מספר התקנים — מאפיינים שנועדו לסייע למשקיעים לקבל החלטות חכמות יותר. החברה ציינה כי תפרסם תחזית פיננסית מלאה לייצור ועלויות לשנת 2027 בתחילת ינואר 2025.
ההנהלה הוסיפה כי EP2 נמצא בתקציב ובנתיב להשלמה במחצית השנייה של 2028. הפרויקט צפוי להעלות את סך התפוקה ל-21 מיליון טון בשנה ולדחוף את ייצור הזהב ליותר מ-500,000 אונקיות בשנה.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Dale Andres אמר כי החברה "הפיקה כמעט 70,000 אונקיות זהב ברבעון" ונשארה "אחד ממכרות הזהב בעלי העלויות הנמוכות ביותר", עם AISC של $1,048 לאונקיה. דבריו חיזקו את ההערכה כי הפעילות נשארת יעילה גם בזמן שהחברה מתרחבת.
Andres הוסיף כי Phase 1A "הושלם כעת ב-77% ונמצא בנתיב לחיבור ולהפעלה עד סוף השנה", וציין כי הוא יגדיל את כושר העיבוד ב-33%. עדכון זה היה חשוב למשקיעים המחפשים צמיחה בתקופה קרובה.
הנשיא Jeremy Langford אמר כי הנתיב הקריטי של EP2 "הופחת סיכונו במידה ניכרת" מכיוון שהחברה הזמינה ציוד מוקדם וכבר קיבלה את מכבשי הכדור וה-SAG. הוא ציין כי כל הציוד בעל זמן האספקה הארוך הוזמן, מה שמפחית את סיכון לוח הזמנים.
סמנכ"ל הכספים Erik Marchand אמר כי הדיבידנד הרבעוני השני של החברה משקף "אמון בעוצמה ובקיימות של תזרימי המזומנים התפעוליים שלנו". הוא הוסיף כי מדיניות הדיבידנד עקבית עם גישת החזר ההון המתקדמת של החברה.
סיכונים ואתגרים
- תנודתיות בהכנסות: פספוס ההכנסות מראה כי עיתוי המכירות או התמחור עדיין יכולים ליצור תנודות חדות מרבעון לרבעון.
- לחץ אינפלציוני: ההנהלה ציינה כי עלויות דיזל גבוהות יותר ועלויות אחרות דוחפות את ה-AISC לקצה העליון של התחזית הפיננסית.
- הוצאות הון גדולות: Phase 1A ו-EP2 דורשים השקעה כבדה, מה שעלול ללחוץ על תזרים המזומנים החופשי בתקופה קרובה.
- סיכון ביצוע: עבודות הפעלה ובנייה עלולות להתעכב, במיוחד בפרויקטי כרייה גדולים.
- סיכון מחיר הזהב: המרג’ינים העתידיים של החברה וכושר הדיבידנד עדיין תלויים במחירי הזהב, שההנהלה ציינה כי היו תנודתיים.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו במגמות עלויות, ביצוע פרויקטים והחזרים לבעלי המניות.
שאלה אחת עסקה בתוכנית של Artemis לקזז את הלחץ האינפלציוני עד סוף השנה ולתוך 2027. ההנהלה ציינה כי Phase 1A, יחד עם עבודות אופטימיזציה מתמשכות כגון שדרוגי מיכלים ושיפורי מפעל, אמורים לסייע בשיפור היעילות. החברה צופה כי התגמול האמיתי של Phase 1A יתבטא ב-2027.
שאלה נוספת התמקדה בנתיב הקריטי של EP2 ובסיכוני לוח הזמנים והעלויות הגדולים ביותר. ההנהלה ציינה כי הרכש המוקדם הפחית את הסיכון, אך היא עוקבת מקרוב אחר זמינות תשתיות חשמל ועלויות דיזל.
האנליסטים שאלו גם על מהירות עלייה לייצור של Phase 1. ההנהלה ציינה כי היא מצפה להגיע לקצב של 8 מיליון טון בשנה החל מהרבעון הראשון של 2025, ללא השפעת הפעלה משמעותית צפויה בתחילת ינואר.
נושא אחרון עסק בהחזרי הון. ההנהלה ציינה כי היא מתכננת להעלות את הדיבידנד הרבעוני הבסיסי ל-CAD 0.08 למניה ב-2027, בכפוף לאישור הדירקטוריון, אך לא תגיב על רכישות חוזרות בשלב זה מכיוון שהוצאות EP2 עדיין בשלב מוקדם. החברה ציינה כי תוכל לשקול דיבידנדים משתנים ורכישות חוזרות בהמשך, בהתאם למחירי הזהב ותזרים המזומנים.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









