הכנסות CPS Technologies ברבעון השלישי עלו לשיא של $8.9 מיליון — זהה לרמת השנה הקודמת, אך נמוך מתחזית וול-סטריט של $9.86 מיליון. הרווח למניה עמד על $0.02, בהתאם לתחזיות. המניה זינקה 14.2% ל-$3.98 לעומת סגירה קודמת של $3.485, מה שמעיד על כך שהמשקיעים העדיפו להתמקד בשיפור החד ברווחיות, בחוסן הפיננסי ובתוכניות הצמיחה הקשורות למפעל גדול יותר ולקווי מוצרים חדשים, על פני החוסר בהכנסות.
נקודות מפתח
- ההכנסות הגיעו לשיא רבעוני של $8.9 מיליון, בזכות ביקוש חזק יותר ונפחי ייצור גבוהים.
- מרג’ין הברוטו התרחב ל-20.9% לעומת 17.1% לפני שנה ו-14.8% ברבעון הקודם.
- הרווח הנקי עלה לכ-$350,000, או $0.02 למניה, לעומת כ-$200,000, או $0.01 למניה, לפני שנה.
- החברה סיימה את הרבעון עם $18.4 מיליון בנכסים נזילים וללא חוב. עמדת יתרה חזקה זו באה לידי ביטוי בנתוני InvestingPro, המציגים יחס שוטף של 7.14 — כלומר החברה מחזיקה ביותר משבעה מונים נכסים נזילים ביחס להתחייבויות השוטפות. עם זאת, לפי ניתוח השווי ההוגן של InvestingPro, המניה נראית מוערכת ביתר ברמות הנוכחיות — אחד ממספר תובנות מפתח הזמינות לחותמים העוקבים אחר חברות ברשימת המוערכות ביתר.
- המניה עלתה 14.2% במסחר לאחר שעות הפעילות, ועדיין נמצאת הרחק מתחת לשיא 52 השבועות של $14.39.
ביצועי החברה
CPS Technologies דיווחה כי הכנסות הרבעון השלישי של שנת הכספים 2026 היו פלט לעומת השנה הקודמת ועמדו על $8.9 מיליון, אך התוצאה סימנה שיא רבעוני חדש לחברה. ההנהלה ציינה כי הביקוש נותר חזק לאורך מוצרי המרכיבים המתכתיים המרוכבים ופעילות האריזה ההרמטית.
השיפור הבולט ביותר היה ברווחיות. הרווח הגולמי עלה ל-$1.9 מיליון, או 20.9% מההכנסות, לעומת $1.5 מיליון, או 17.1%, לפני שנה. זהו גם שיפור חד לעומת 14.8% ברבעון השני. ההנהלה ציינה כי משמעת תמחור, ייעול תפעולי והעברת חלק מעלויות התשומות ללקוחות תרמו לשיפור זה.
הרווח התפעולי עלה ל-$357,000, עלייה של כ-29% לעומת השנה הקודמת. הרווח הנקי זינק 75% לכ-$350,000. החברה גם דיווחה על אפס חוב — נקודה שמנהלי העסקים הדגישו לקראת מהלך הרחבה ומעבר מפעל משמעותי.
נתונים פיננסיים עיקריים
- הכנסות: $8.9 מיליון, פלט על בסיס שנתי ועלייה רצופה; שיא רבעוני.
- רווח למניה: $0.02, בהתאם לתחזית ועלייה מכ-$0.01 לפני שנה.
- רווח גולמי: $1.9 מיליון, לעומת $1.5 מיליון לפני שנה.
- מרג’ין ברוטו: 20.9%, עלייה של 380 נקודות בסיס על בסיס שנתי ו-610 נקודות בסיס על בסיס רצוף.
- רווח תפעולי: $357,000, עלייה של כ-29% על בסיס שנתי.
- רווח נקי: כ-$350,000, עלייה של 75% על בסיס שנתי.
- הוצאות מכירה, כלליות ומנהליות: $1.5 מיליון, עלייה של 25% על בסיס שנתי.
- מזומן וניירות ערך שוויקים: $18.4 מיליון, לעומת $13.2 מיליון בתחילת שנת הכספים 2026.
- מלאי: $10.3 מיליון, לעומת $5.6 מיליון בתחילת השנה.
- חוב: $0.
תוצאות מול תחזיות
CPS Technologies עמדה בתחזיות הרווח אך פספסה במכירות. החברה דיווחה על רווח מתואם למניה של $0.02, בדיוק בהתאם לתחזית הקונצנזוס. הכנסות של $8.9 מיליון פספסו את התחזית של $9.86 מיליון ב-$960,000, או 9.7%.
הפספוס בהכנסות היה בולט, אך הגיע לצד תמונה תפעולית חזקה יותר. מרג’ין הברוטו השתפר בחדות, והחברה רשמה שיא מכירות רבעוני. במובן זה, הרבעון נראה טוב יותר ממה שהשוואת ההכנסות הכותרתית לבדה מרמזת.
התוצאה גם מתאימה לתבנית רחבה יותר בשיחת הרבעון: ההנהלה הדגישה כי הביקוש נותר בריא, אך החברה עדיין מתמודדת עם מגבלות כושר ייצור ומעבר מתקן ממושך. המשקיעים נראו כמי שנתנו משקל רב יותר להרחבת המרג’ין, לעוצמת המזומן ולפוטנציאל הצמיחה העתידי מאשר לפספוס בהכנסות.
תגובת השוק
המניה עלתה 14.2% ל-$3.98 מ-$3.485 במושב בורסה האחרון, רווח של $0.495 למניה. המהלך התרחש למרות שההכנסות פספסו את התחזיות, מה שמעיד על כך שהמשקיעים התעודדו ממגמת הרווחיות של החברה ומהאסטרטגיה העתידית.
במחיר הנוכחי, המניה עדיין נמצאת הרחק מתחת לשיא 52 השבועות של $14.39, אך מעל לשפל 52 השבועות של $3.03. זה ממקם את המניה בכ-72.4% מתחת לשיאה ובכ-31.4% מעל לשפלה. התנודתיות של המניה בולטת, עם בטא של 2.13 — כלומר היא נעה ביותר מפי שניים לעומת השוק הרחב — וירידה של 29.45% בששת החודשים האחרונים. למשקיעים המחפשים ניתוח מעמיק של שווי CPSH ופוטנציאל הצמיחה שלה, InvestingPro מציע דוח מחקר Pro מקיף, אחד מ-1,400+ הזמינים למניות אמריקאיות, המתרגם נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה.
לא סופקו נתוני נפח מסחר, ולכן לא ניתן לקבוע אם המהלך התרחש עם פעילות כבדה במיוחד. עם זאת, גודל העלייה מרמז על קריאה חיובית מהדוח הרבעוני, בפרט לאור רווחי המרג’ין ועוצמת יתרת המאזן של החברה.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה לא סיפקה תחזית פיננסית רשמית להכנסות, אך ציינה כי המשלוחים צפויים להמשיך בקצב דומה, בתמיכת ספר הזמנות חזק והזדמנויות עסקיות חדשות.
החברה הצביעה על מספר מנועי צמיחה:
- חוזים שנתיים מהלקוח הגדול ביותר שלה, בשווי של כ-$15 מיליון בביקוש;
- ביקוש חזק יותר לאריזה הרמטית בתחומי האווירונאוטיקה, הביטחון ותשתיות הבינה המלאכותית;
- ההזמנה הראשונה לרכיבי סגסוגת טונגסטן המיוצרים בתהליך QuickSet Injection Molding;
- דיונים מתמשכים עם לקוחות בנוגע להרחבת חלקים אלה לגדלים גדולים יותר;
- תוכניות מחקר ופיתוח הנתמכות על ידי הממשלה הקשורות ליישומי ביטחון.
CPS גם ציינה כי היא מצפה שהמעבר למתקן החדש בשטח 80,000 רגל רבועה באטלבורו, מסצ’וסטס, יתמוך בצמיחה עתידית. האתר גדול בערך פי שניים מהמפעל הנוכחי שלה בנורטון, מסצ’וסטס. עבודות הבנייה צפויות להימשך עד הרבעון הרביעי של 2027, עם העתקה מלאה מתוכננת לפני פקיעת החכירה הנוכחית בפברואר 2028.
ההנהלה ציינה כי עלות המעבר והציוד הנלווה צפויה להיות בטווח של כ-10% מהתמורה נטו של $9 מיליון מגיוס ההון שבוצע במאי. החברה גם ציינה כי היא עשויה לשקול כניסה חלקית לאתר ב-2027.
דברי מנהלי העסקים
המנכ"ל Brian Mackey אמר כי הרבעון קבע שיא הכנסות ושיקף ביקוש וייצור חזקים יותר.
"הכנסות הרבעון השלישי עלו ל-$8.9 מיליון השנה, עלייה רצופה וגם לעומת השנה הקודמת," אמר Mackey. "זה קובע שיא רבעוני חדש לחברה בהכנסות, כשאנו ממשיכים ליהנות מביקוש גבוה יותר ומנפחי ייצור מוגברים."
סמנכ"ל הכספים Chris Fraser הצביע על רווחי המרג’ין. "מרג’ין הברוטו שלנו התרחב ביותר מ-600 נקודות בסיס לעומת הרבעון השני, הרמה הטובה ביותר בלמעלה משלוש שנים," אמר.
Fraser גם ציין כי החברה הצליחה לנהל עלויות תשומות ולשפר יעילות. "חלק מעלויות ההשפעה של תשומות, כמו זהב, אנו מעבירים את הסכום המדויק ללקוחות," אמר. "ראינו עלויות חומרים אחרות, אך עשינו עבודה טובה בשיפור התמחור וגם היעילות התפעולית, מה שאפשר את השיפור במרג’ין הברוטו."
סיכונים ואתגרים
- תנודתיות בהכנסות: החברה פספסה את תחזיות המכירות ברבעון זה, מה שמראה כי עיתוי ההזמנות עדיין יכול להשפיע על התוצאות.
- סיכון מעבר המתקן: המעבר לאתר גדול יותר צפוי לקחת זמן ותלוי בהתקדמות ההיתרים והבנייה.
- בניית מלאי: המלאי עלה ל-$10.3 מיליון כשהחברה התכוננה למעבר, מה שמקשר מזומן ומוסיף סיכון הוצאה לפועל.
- ריכוז לקוחות: ההנהלה ציינה כי לקוח מוליכים למחצה מרכזי נותר מנוע ביקוש מרכזי, מה שעלול ליצור סיכון ריכוז.
- אילוצי כושר ייצור: המתקן הנוכחי מתואר כצפוף ומוגבל בכושר ייצור, מה שעלול להגביל את הצמיחה לטווח הקצר עד להשלמת המעבר.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בשלושה תחומים עיקריים: שיפור המרג’ין, מעבר המתקן והלקוח הגדול ביותר של החברה.
שאלה אחת התמקדה במרג’ין הברוטו ובשאלה האם עלויות התשומות עדיין מהוות רוח נגדית. Fraser אמר כי החברה מעבירה עלויות מסוימות, כולל זהב, ושיפרה תמחור ויעילות.
שאלה נוספת עסקה במתקן החדש. Mackey אמר כי ההיתרים מהווים מכשול וכי הבנייה תימשך זמן רב יותר ממה שהחברה הייתה רוצה. הוא אמר כי הצוות עובד על תכנון מפורט עם קבלנים ומומחים לפני שהבנייה תוכל להתחיל.
האנליסטים גם שאלו על לקוח המוליכים למחצה הגדול וביקוש השוק הרחב. Mackey אישר כי הביקוש השנתי של הלקוח נותר עקבי בכ-$15 מיליון, וציין כי שוק המרכיבים המתכתיים המרוכבים הוא הסיבה העיקרית לכך שהחברה זקוקה לכושר ייצור נוסף.
שאלות גם עסקו ב-QuickSet Injection Molding וברכיבי סגסוגת טונגסטן. Mackey אמר כי התהליך מאפשר לחברה לייצר חלקים בצורה נטו עם פחות עיבוד וזמן אספקה מהיר יותר, וציין כי הטכנולוגיה עשויה להפוך למנוע צמיחה מרכזי ככל שהלקוחות מבקשים להרחיב חלקים לגדלים גדולים יותר.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









