Avis Budget Group דיווחה על רווח מתואם לרבעון השלישי של 2026 שהיה נמוך בהרבה מהתחזיות של וול-סטריט, גם כאשר ההכנסות עלו מעט על התחזית. חברת השכרת הרכב רשמה רווח מתואם למניה של $5.15, לעומת תחזית של $8.11 – פער של $2.96, או 36.5%. ההכנסות הגיעו ל-$3.44 מיליארד, מעט מעל תחזית של $3.42 מיליארד. המניה עלתה 5.4% ל-$115.24 לעומת סגירה קודמת של $109.34, מה שמרמז כי משקיעים הגיבו בחיוב לשיפור בתזרים המזומנים, לניהול הצי ולתוכניות הפחתת החוב, למרות החמצת הרווח.
נקודות מפתח
- הרווח המתואם למניה החמיץ את התחזיות בפער ניכר, אך ההכנסות עלו מעט על התחזית.
- ה-EBITDA המתואם ירד 8% לעומת אשתקד ל-$513 מיליון, כ-$50 מיליון מתחת לתחזית הפיננסית של ההנהלה מיולי.
- הביקוש נחלש באוגוסט, כאשר בדיקות ה-TSA ירדו 4.4% לעומת אשתקד, מה שלחץ על ימי ההשכרה ועל המינוף התפעולי.
- ניצולת הצי השתפרה בחדות – ניצולת אמריקה הגיעה ל-74.1%, הרמה הגבוהה ביותר לרבעון השלישי ב-20 שנה.
- החברה מתקדמת בהפחתת החוב לאחר שקיבלה $650 מיליון מסילוק וכוונתה לפדות שטרות בסך $250 מיליון.
ביצועי החברה
Avis Budget Group מסרה כי תוצאות הרבעון השלישי שיקפו רקע נסיעות מאתגר יותר, בעיקר באוגוסט, שבו הביקוש נחלש יותר ממה שהנהלה ציפתה. ההכנסות ירדו 2% לעומת אשתקד, אך החברה הצליחה לשמור על מכירות מעט מעל התחזיות.
הרווחיות הייתה חלשה יותר. ה-EBITDA המתואם הגיע ל-$513 מיליון, ירידה של 8% לעומת אשתקד. ההנהלה ציינה כי החוסר נבע בעיקר מימי השכרה נמוכים יותר ומינוף תפעולי חלש יותר באמריקה, שם ירדו ההכנסות 3% וה-EBITDA המתואם ירד 8%.
החברה אמרה כי המשיכה לנהל את צי הרכבים שלה בשמרנות, תוך שמירה על היצע מתחת לביקוש במקום להוסיף כלי רכב בצורה אגרסיבית מדי. הדבר סייע לניצולת, אך גם הגביל את יכולת החברה לקזז ביקוש נמוך יותר באמצעות תמחור ומיקס.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $3.44 מיליארד, ירידה של 2% לעומת אשתקד ומעט מעל תחזית של $3.42 מיליארד.
- רווח מתואם למניה: $5.15, מתחת לתחזית של $8.11.
- EBITDA מתואם: $513 מיליון, ירידה של 8% לעומת אשתקד.
- הכנסות אמריקה: $2.55 מיליארד, ירידה של 3% לעומת אשתקד.
- EBITDA מתואם אמריקה: $365 מיליון, ירידה של 8% וכ-$33 מיליון מתחת לתחזית.
- הכנסות בינלאומיות: ירידה של 1% בנטרול השפעות שער החליפין.
- EBITDA מתואם בינלאומי: $180 מיליון, ירידה של 5%.
- שווי שוק: $4.03 מיליארד.
- ציון בריאות פיננסית: 2.08, מדורג "FAIR" על ידי InvestingPro.
- תזרים מזומנים חופשי מתואם לתשעה חודשים: $198 מיליון, עלייה של $715 מיליון לעומת תשעת החודשים הראשונים של 2025.
- יחס מינוף תאגידי נטו: 7.9x בסוף הרבעון, או כ-6.9x כולל תמורת הסילוק שהתקבלה לאחר הרבעון.
רווחים מול תחזית
תוצאות הרבעון השלישי של Avis Budget Group היו מעורבות ביחס לציפיות. ההכנסות היכו את תחזית הקונצנזוס ב-$20 מיליון, או 0.58%, מה שמצביע על יציבות יחסית בשורה העליונה. אולם הרווח המתואם למניה החמיץ ב-$2.96, או 36.5% – פער גדול בהרבה המצביע על לחץ על המרג’ינים ועל המינוף התפעולי.
החמצת הרווח למניה הייתה משמעותית מספיק כדי לגבור על ההפתעה החיובית בהכנסות. משקיעים נוטים להתמקד יותר ברווחים מאשר בהפתעה קטנה במכירות, בפרט כאשר חברה מתמודדת עם עסק מחזורי ומאזן ממונף. במקרה זה, הרבעון נראה טוב יותר במכירות מאשר ברווח.
ההחמצה הגיעה גם לאחר תקופה שבה ההנהלה כבר הזהירה כי הביקוש חלש מהצפוי. זה הופך את פער הרווחים לפחות מפתיע, אך עדיין מראה שהחברה לא הצליחה להמיר את ניהול הצי ורווחי התמחור לרמת הרווח שוול-סטריט תכנן.
תגובת השוק
מניית Avis Budget Group עלתה 5.4% ל-$115.24 במסחר האחרון, לעומת סגירה קודמת של $109.34. המניה עדיין רחוקה מאוד משיא 52 השבועות שלה של $847.70 ומעל שפל 52 השבועות של $85.96.
העלייה מרמזת כי משקיעים עשויים להסתכל מעבר להחמצת הרווחים ולהתמקד בשיפור תזרים המזומנים של החברה, בהפחתת החוב ובניצולת חזקה יותר. תגובת המניה מרמזת גם כי השוק אולי כבר ציפה לרבעון חלש לאחר שההנהלה תיארה ביקוש רך באוגוסט ועלויות גבוהות יותר הקשורות לקריאות חזרה לרכבים ולהקטנת מינוף תפעולי.
לא סופקו נתוני מחזור מסחר, ולכן לא ניתן לקבוע האם העלייה התרחשה עם מסחר כבד במיוחד.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה שמרה על התחזית הפיננסית השנתית לשנת 2026 של EBITDA מתואם בסביבות $850 מיליון, הקצה הנמוך של הטווח שניתן ביולי. זה ייצג צמיחה של כ-14% לעומת 2025.
לרבעון הרביעי, החברה צופה:
- EBITDA מתואם של כ-$165 מיליון, לעומת $5 מיליון באותה תקופה שנה קודמת.
- עלויות צי ליחידה של $310 עד $320 לחודש.
- צמיחה נמוכה בספרה בודדת בהכנסות לעסק המאוחד.
- שיפור של כ-$60 מיליון עד $65 מיליון ב-EBITDA הקשור לתמחור לעומת אשתקד.
- שיפור של כ-$30 מיליון מניצולת.
- שיפור של כ-$25 מיליון עד $30 מיליון מפחת נטו.
ההנהלה אמרה כי המומנטום בתמחור השתפר לקראת סוף הרבעון השלישי והמשיך לאוקטובר ונובמבר, כאשר ההזמנות עוקבות אחר צמיחת RPD בספרה בודדת בינונית. החברה ציינה גם כי היא צופה שעבודת המודרניזציה של ניהול ההכנסות תניב תועלות פיננסיות מוחשיות עד קיץ 2027.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Brian Choi אמר כי החברה השתפרה בניהול הצי שלה, אך עדיין אינה מהירה מספיק בהתאמת מיקס ההכנסות כאשר הביקוש נחלש.
"השתפרנו משמעותית בניהול הצי שלנו, ושיפור הניצולת שהשגנו הוא ראיה לכך", אמר. "אבל כשהביקוש הגיע חלש מהצפוי, במיוחד באוגוסט, לא הצלחנו להתאים את מיקס ההכנסות שלנו במהירות שבה התאמנו את הצי שלנו."
Choi תיאר גם את אסטרטגיית הצי ארוכת הטווח של החברה במונחים ישירים במיוחד.
"הפילוסופיה החדשה שלנו לגבי הצי היא שכל רכב מוצע למכירה כל יום", אמר. "זה אפשרי רק כאשר אתה יודע שמימוש הרכבים על פני קבוצות שונות יוביל לייצור מזומנים ולהקטנת מינוף."
סמנכ"ל הכספים Daniel Cunha אמר כי החברה רואה מקום לרווחי מרג’ין נוספים לאורך זמן.
"שיפורים קטנים במרג’ין של נקודה וחצי, שתי נקודות, משפיעים השפעה משמעותית על השורה התחתונה", אמר. "אנחנו בהחלט רואים מסלול לרדוף אחר היעילויות הללו על פני שנים רבות."
סיכונים ואתגרים
- ביקוש נסיעות חלש: נפחי TSA נמוכים ונסיעות בינלאומיות רכות יכולים לצמצם במהירות ימי השכרה וללחוץ על המרג’ינים.
- קריאות חזרה לרכבים: רכבים שהוצאו מהשירות מפחיתים ניצולת ומוסיפים פחת, ריבית ועלויות אחרות.
- מינוף גבוה: גם לאחר ההתקדמות האחרונה, החוב נותר גבוה ומגביל את הגמישות הפיננסית.
- מינוף תפעולי: עלויות למחצה משתנות אינן מתאימות במהירות כאשר הביקוש יורד, מה שעלול לפגוע ברווחים בתקופה קצרה.
- לחץ תחרותי על תמחור: שוק השכרת הרכב נותר ממושמע, אך רווחי התמחור חייבים להחזיק כדי לקזז אינפלציה ועלויות מימון.
שאלות ותשובות
אנליסטים התמקדו רבות בתוכניות ניהול ההכנסות של החברה, בצמצום עלויות ובכוח הרווח ארוך הטווח.
השאלות התרכזו בשאלה כמה מערכת התמחור החדשה יכולה לשפר את התשואות, וההנהלה אמרה שמוקדם מדי לספק יעד מספרי. המנהלים אמרו שהמטרה היא לנהל תמחור, משך השכרה וזמינות הרכבים בצורה מדויקת יותר.
אנליסטים שאלו גם על המסלול של החברה לרווחים בני-קיימא של $1 מיליארד. Choi אמר כי הנתון הזה הוא "חובה" לעסק וציין כי העבודה הנוכחית על הצי, התמחור והעלויות מציבה את היעד הזה בהישג יד.
תחום נוסף שזכה לתשומת לב היה מגמות הביקוש. ההנהלה אמרה כי אוקטובר עקב אחר אותה תבנית כמו ספטמבר, עם תמחור גבוה בכ-4% ונפח ההשכרה עדיין קשור קשר הדוק לתנועת TSA. המנהלים ציינו גם כי החברה בררנית יותר לגבי העסקים שהיא מקבלת, במטרה לשפר את מרג’ין התרומה ולא רק למקסם ימי השכרה.
אנליסטים שאלו על AI אגנטי והשפעתו האפשרית על ערוצי ההזמנה. Choi אמר כי החברה אינה מתעלמת מהמגמה, אלא רוצה "לפגוש את הלקוח במקום שבו הוא רוצה להיפגש", תוך הידוק בחירת הערוצים ושיפור עקומת התשואה.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








