Kyndryl Holdings דיווחה על תוצאות הרבעון השני של שנת הכספים 2027, שהכו במעט את תחזיות וול-סטריט. המניה זינקה 35.43% במסחר קדם־שוק, לאחר שהחברה הצביעה על עלייה בחתימות עסקאות, התרחבות מרג’ין וביקוש גובר לשירותי הייעוץ והמודרניזציה שלה. ספקית שירותי ה-IT רשמה רווח מותאם של $0.42 למניה, מעל לתחזית של $0.41, על הכנסות של $3.65 מיליארד, מעט מעל לאומדן של $3.64 מיליארד. ההכנסות ירדו 1.9% לעומת השנה הקודמת, אך משקיעים נראו ממוקדים בסימנים לכך שתמהיל פעילות החברה משתנה לכיוון עבודה בעלת מרג’ין גבוה יותר, ושהצבר שלה מתחזק.
נקודות מפתח
- Kyndryl הכתה את האומדנים הן ברווח והן בהכנסות, אם כי פער הביצוע היה קטן.
- החברה מסרה כי חתימות ב-12 החודשים האחרונים הגיעו ל-$15.5 מיליארד, מתוכן $4.1 מיליארד נחתמו ברבעון.
- מרג’ין ה-EBITDA המותאם עלה ל-19.1%, גידול של 190 נקודות בסיס לעומת השנה הקודמת.
- הכנסות ארה"ב עלו 9% ברבעון השלישי ברציפות, בסיוע Kyndryl Consult וסגירת עניין מסחרי.
- המניה זינקה ל-$17.52 מ-$12.94, עלייה של 35.43%, במסחר קדם־שוק.
ביצועי החברה
הרבעון השני של Kyndryl הצביע על עסק שעדיין מתכווץ בשורת ההכנסות, אך משתפר באיכותו. הכנסות של $3.65 מיליארד ירדו 1.9% לעומת השנה הקודמת, וההכנסות במונחי מטבע קבוע ירדו 80 נקודות בסיס. עם זאת, החברה ציינה כי הביקוש לשירותי הייעוץ, המודרניזציה והשירותים הקשורים ל-AI שלה נותר חזק.
הסימן הברור ביותר לקידמה הגיע מהחתימות. ההנהלה מסרה כי חתימות המחצית הראשונה גדלו בכ-34% במצטבר, כאשר חתימות הרבעון הראשון עלו 50% וחתימות הרבעון השני עלו בשיעור גבוה של שנות ה-20. הדבר מצביע על תמהיל מכירות בריא יותר ועל נראות טובה יותר של הכנסות עתידיות. החברה ציינה גם כי מרג’ין הגולמי השתפר במחצית הראשונה ל-22.5%, לעומת 21.4% שנה קודם לכן.
ארה"ב נותרת נקודת אור. ההכנסות בשוק זה עלו 9% ברבעון השלישי ברציפות, מונעות בחלקן על ידי צמיחת Kyndryl Consult וסגירת עניין מסחרי. ההנהלה ציינה גם עוצמה בספרד ובאמריקה הלטינית, תוך ציון כי יפן צפויה להמשיך לצמוח במונחי מטבע קבוע לאורך שנת הכספים 2027.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $3.65 מיליארד, ירידה של 1.9% לעומת השנה הקודמת ו-80 נקודות בסיס במונחי מטבע קבוע.
- רווח מותאם למניה: $0.42, מעט מעל לתחזית של $0.41.
- EBITDA מותאם: $699 מיליון, עם מרג’ין של 19.1%, עלייה של 190 נקודות בסיס לעומת השנה הקודמת.
- רווח לפני מס מותאם: $150 מיליון, עם מרג’ין של 4.1%, עלייה של 80 נקודות בסיס.
- מרג’ין גולמי: 22.5% במחצית הראשונה של שנת הכספים 2027, לעומת 21.4% שנה קודם לכן.
- חתימות ב-12 החודשים האחרונים: $15.5 מיליארד.
- חתימות רבעוניות: $4.1 מיליארד.
- תזרים מזומנים חופשי: שימוש של $434 מיליון במחצית הראשונה, בעיקר בשל צרכי הון חוזר.
- יתרת מזומן: $1.7 מיליארד ב-30.09, ירידה מ-$2.6 מיליארד ב-31.03.
- נזילות זמינה: $4.8 מיליארד.
- שווי שוק: $3.81 מיליארד.
- מכפיל רווח: 42.92 על בסיס רווחי 12 החודשים האחרונים.
- ערך פירמה ל-EBITDA: 4.38, המצביע על כך שהמניה נסחרת בכפולת הכנסות נמוכה.
תוצאות מול תחזיות
רווח מותאם למניה של $0.42 של Kyndryl הכה את אומדן הקונצנזוס של $0.41 ב-$0.01, או 2.44%. ההכנסות הכו את התחזיות ב-$10 מיליון, או 0.27%, עם $3.65 מיליארד לעומת תחזית של $3.64 מיליארד.
ההכאה הייתה צנועה, אך היא הגיעה לצד מגמות תפעוליות חזקות יותר. מרג’ין ה-EBITDA המותאם של החברה התרחב בחדות, וצמיחת החתימות האיצה במחצית הראשונה של השנה. שילוב זה ככל הנראה משך את תשומת לב המשקיעים יותר מאשר הפתעת הרווח הקטנה כשלעצמה.
הרבעון הציג גם תבנית מוכרת של Kyndryl: לחץ מתון על ההכנסות, אך שיפור ברווחיות וצבר חזק יותר. ירידת ההכנסות של החברה מעידה שהעסק טרם מספק צמיחה רחבה, אך מגמות המרג’ין והחתימות מרמזות שהתמהיל משתפר.
תגובת השוק
מניית Kyndryl עלתה 35.43% ל-$17.52 במסחר קדם־שוק, מסגירה קודמת של $12.94. מדובר ברווח של $4.58 למניה. המניה נמצאת כעת מעל לקצה התחתון של טווח 52 השבועות שלה, $10.10 עד $28.83, אך עדיין מתחת לשיא.
המהלך היה גדול בהרבה ממה שהכאת הרווחים לבדה הייתה מצדיקה בדרך כלל. הדבר מרמז כי משקיעים הגיבו למכלול רחב יותר של איתותים: חתימות חזקות יותר, מרג’ינים טובים יותר, אישור מחדש של התחזית הפיננסית ואמון באסטרטגיית המודרניזציה של החברה. הזינוק במניה מצביע גם על אפשרות של הערכה מחדש של כוח הרווח ארוך הטווח של Kyndryl.
לא סופקו נתוני היקף מסחר, ולכן לא ניתן לאשר האם המהלך התרחש עם פעילות חריגה בהיקפה. עם זאת, גודל הרווח בולט בחדות לעומת טווח המסחר האחרון של החברה, והיה יוצא דופן עבור מגזר שירותי ה-IT הרחב.
תחזית פיננסית
Kyndryl אישרה מחדש את תחזיתה לשנת הכספים 2027. החברה עדיין מצפה שההכנסות יהיו פלט עד ירידה של 2% במונחי מטבע קבוע, רווח לפני מס מותאם של $600 מיליון עד $700 מיליון, תזרים מזומנים חופשי של $400 מיליון עד $500 מיליון, ומרג’יני EBITDA מותאם של כ-19% לשנה המלאה.
ההנהלה ציינה גם כי היא מצפה שמרג’יני הגולמי ימשיכו להשתפר לאורך יתרת השנה, עם שיעור יציאה של כ-25% ברבעון הרביעי. הוצאות הפחת צפויות להסתכם בכ-$1.3 מיליארד לשנה המלאה, בעוד הוצאות הריבית צפויות להיות סביב $160 מיליון.
במבט קדימה, החברה ציינה כי שנת הכספים 2028 נמצאת על המסלול הנכון. היא ממשיכה לצפות לחיסכון שנתי בהוצאות תפעוליות של $400 מיליון עד $500 מיליון מאיזון מחדש של כוח האדם, ואישרה מחדש יעד תזרים מזומנים חופשי של $1 מיליארד לשנת הכספים 2028.
החברה הצביעה גם על מספר יוזמות אסטרטגיות, כולל פתרון ריבונות (sovereignty) עתידי והצעה שפותחה במשותף עם ServiceNow, שתשלב את זרימות העבודה של ServiceNow עם נתוני ה-Kyndryl Bridge וה-agents שלה. InvestingPro מדרג את הבריאות הפיננסית הכוללת של Kyndryl כ"טובה" עם ציון של 2.62 מתוך 5, המשקף מגמות רווחיות משתפרות למרות אתגרי ההכנסות המתמשכים. משקיעים יכולים לגשת לדוח המחקר המקיף של Kyndryl ב-Pro, אחד מ-1,400+ דוחות זמינים, המרים נתוני וול-סטריט מורכבים לכדי מידע ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליזציות אינטואיטיביות וניתוח מומחים.
דברי ההנהלה
מנכ"ל החברה, Martin Schroeter, אמר כי לקוחות מסתמכים על Kyndryl "להפעיל ולמדרן את סביבות הטכנולוגיה החיוניות שלהם בקנה מידה", והוסיף כי החברה מסייעת ללקוחות "לפרוס AI בצורה מאובטחת בכל הארגונים שלהם".
הוא הצביע גם על המומנטום במכירות של החברה, ואמר כי במהלך 12 החודשים האחרונים, חתימות Kyndryl Consult עלו על ההכנסות, המשקפות ביקוש ל"AI, מודרניזציה ומוכנות סייבר".
מנהלת הכספים הראשית, Ellen Johnson, אמרה כי שיפור מרג’ין הגולמי של החברה צפוי להימשך וכי פרופיל המרג’ין הטוב יותר מסייע לתמוך בתחזית ה-EBITDA לשנה המלאה. היא הוסיפה כי החברה נותרת נוחה עם תחזית תזרים המזומנים החופשי שלה.
סיכונים ואתגרים
- ההכנסות עדיין בירידה: שורת ההכנסות של החברה ירדה 1.9% לעומת השנה הקודמת, מה שמראה כי הצמיחה נותרת לא אחידה.
- תזרים המזומנים החופשי עונתי ותנודתי: המחצית הראשונה צרכה $434 מיליון במזומן, דבר שעלול להדאיג משקיעים גם אם ההנהלה מצפה למחצית שנייה חזקה יותר.
- הוצאות ריבית גבוהות יותר: עלויות החוב עלו ל-$37 מיליון מ-$20 מיליון שנה קודם לכן.
- הפחת נותר גבוה: החברה מצפה לכ-$1.3 מיליארד בפחת לשנה המלאה, המכביד על הרווח המדווח.
- סיכון ביצוע: Kyndryl חייבת להפוך חתימות חזקות לצמיחת הכנסות מתמשכת וייצור מזומנים.
- אי-ודאות מאקרו: הוצאות ארגוניות על פרויקטי טרנספורמציה גדולים של IT עלולות להאט אם לקוחות ידחו גמירת דעת.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות ביעד תזרים המזומנים החופשי ארוך הטווח של החברה, במגמות מרג’ין הגולמי ובקצב הביקוש למודרניזציה.
שאלה אחת התמקדה בשאלה האם יעד תזרים המזומנים החופשי של $1 מיליארד לשנת הכספים 2028 נותר בעינו. ההנהלה אמרה שכן, וכי החברה עדיין במסלול להשגתו באמצעות רווח תפעולי מותאם ודינמיקת מס מזומן.
שאלה נוספת עסקה במרג’ין הגולמי על חתימות ובשאלה האם עסקאות אחרונות היו פחות רווחיות. ההנהלה אמרה כי החברה עדיין מטוות צמיחת דולר רווח גולמי ומצפה לצאת משנת הכספים 2027 בסביבות מרג’ין גולמי של 25% על חתימות.
האנליסטים שאלו גם על Kyndryl Consult, שבה צמיחת ההכנסות האטה מ-11% ברבעון הראשון ל-6% ברבעון השני. ההנהלה אמרה כי הפעילות נמצאת על המסלול לצמיחה שנתית של ספרה אחת גבוהה עד ספרתיים נמוכות, ותיארה את הרבעון השני כנקודת השפל הסבירה של השנה.
שאלות על אירופה ועל חששות ריבונות קיבלו תשובה לפיה שיחות הלקוחות מורכבות אך אינן מאטות את החתימות הכוללות. ההנהלה ציינה כי פתרון ריבונות יוכרז בשבוע הבא.
לבסוף, האנליסטים שאלו על רכישת Healthcare IT Leaders. ההנהלה אמרה כי העסק מתאים לדחיפה של Kyndryl לעלות במחסנית הטכנולוגית, בפרט בסביבות בריאות מפוקחות, ואמור ליצור סינרגיות בין בסיסי הלקוחות של שתי החברות.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









