חברת Brink’s Co. פרסמה את תוצאות הרבעון השלישי של 2026, והיכתה את תחזית הרווח של וול-סטריט, אם כי הכנסותיה נפלו במעט מהציפיות. מניית החברה עלתה ב-3.44% ל-$111.71 במסחר טרום-פתיחה. החברה, העוסקת באבטחה וניהול מזומנים, דיווחה על רווח מתואם של $2.46 למניה, מעל להערכת האנליסטים של $2.22, והכנסות של $1.37 מיליארד, מתחת לקונצנזוס של $1.39 מיליארד. ההנהלה ציינה כי הרבעון שיקף התרחבות חזקה במרג’ין, המשך צמיחה בעסקי שירותי ניהול כספומטים (AMS) ופתרונות קמעונאות דיגיטלית (DRS) בעלי המרג’ין הגבוה, וקידום עקבי לקראת השלמת הרכישה המתוכננת של NCR Atleos.
נקודות מפתח
- Brink’s הרוויחה $2.46 למניה, עודף של 10.8% על תחזית $2.22.
- הכנסות של $1.37 מיליארד פספסו את ההערכות בכ-1.4%, אך עלו ב-3% לעומת השנה הקודמת.
- ה-EBITDA המתואם עלה ב-8% ל-$274 מיליון, עם התרחבות מרג’ין ל-19.9%.
- הכנסות אורגניות צמחו ב-4%, בסיוע עוצמה מתמשכת בשירותי ניהול כספומטים ופתרונות קמעונאות דיגיטלית.
- החברה ציינה כי עסקת NCR Atleos צפויה להיסגר בתחילת ינואר 2027.
ביצועי החברה
Brink’s סיימה רבעון שהוכיח כי החברה מסוגלת להמשיך לצמוח ברווחיות גם כאשר הצמיחה בהכנסות אינה אחידה. ההכנסות עלו ב-3% לעומת השנה הקודמת, בעוד ה-EBITDA המתואם עלה בקצב מהיר יותר, מה שמאותת על מינוף תפעולי משופר. הרווח התפעולי טיפס ב-11% ל-$208 מיליון, והרווח למניה צמח ב-18% לעומת השנה הקודמת.
החברה ציינה כי עסקי AMS/DRS המשיכו להוביל את הביצועים. הצמיחה האורגנית ביחידות אלו האיצה ליותר מ-16%, וסימנה את הרבעון ה-15 ברציפות של צמיחה אורגנית בטווח האמצע עד הגבוה של הספרות הכפולות. מגמה זו הפכה מרכזית באסטרטגיית Brink’s ככל שהחברה עוברת לשירותים גמישים יותר ופחות עתירי הון. העוצמה הפיננסית של החברה באה לידי ביטוי בציון Piotroski מושלם של 9, טיפ מ-InvestingPro המאותת על יסודות חזקים במדדי רווחיות, מינוף ויעילות תפעולית.
במקביל, עסק ניהול המזומנים והלוגיסטיקה המסורתי הראה לחץ מסוים. הצמיחה האורגנית בניהול מזומנים וערכים ירדה ב-1.5% ברבעון, ומשקפת את המעבר המואץ לכיוון AMS/DRS. ההנהלה ציינה כי מעבר זה הוא חלק משינוי התמהיל הרחב של החברה וצפוי להימשך.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $1.37 מיליארד, עלייה של 3% לעומת השנה הקודמת; צמיחה אורגנית של 4%.
- רווח למניה מתואם: $2.46, עלייה של 18% לעומת השנה הקודמת.
- הכנסות מול תחזית: חוסר של $20 מיליון, או 1.4%.
- רווח למניה מול תחזית: עודף של $0.24 למניה, או 10.8%.
- EBITDA מתואם: $274 מיליון, עלייה של 8% לעומת השנה הקודמת.
- מרג’ין EBITDA מתואם: 19.9%, עלייה של 90 נקודות בסיס.
- רווח תפעולי: $208 מיליון, עלייה של 11% לעומת השנה הקודמת.
- מרג’ין תפעולי: 15.1%, עלייה של 100 נקודות בסיס.
- תזרים מזומנים חופשי ב-12 החודשים האחרונים: $413 מיליון.
- המרת תזרים מזומנים חופשי: 40%.
- מינוף נטו: 2.6 פעמים חוב נטו ל-EBITDA מתואם.
- שווי שוק: $4.59 מיליארד.
- מכפיל רווח (P/E): 25.92, עם מכפיל PEG של 1.51.
- החזר על ההון: 64% ב-12 החודשים האחרונים.
רווחים מול תחזית
Brink’s היכתה את תחזית הרווח אך פספסה בהכנסות. החברה דיווחה על רווח למניה מתואם של $2.46, לעומת תחזית של $2.22, הפרש של $0.24 למניה — הפתעה של 10.8%. ההכנסות הגיעו ל-$1.37 מיליארד לעומת $1.39 מיליארד שצפו האנליסטים, חוסר של כ-$20 מיליון, או 1.4%.
גודל העודף ברווח למניה הוא משמעותי וצפוי לסייע בקיזוז הקונצרן סביב הפספוס בהכנסות. הרבעון הציג גם רווחיות חזקה יותר ממה שציפו האנליסטים, עם שיפור גם במרג’ין ה-EBITDA המתואם וגם במרג’ין התפעולי. הדבר מצביע על כך שהחברה הופכת יעילה יותר גם כאשר חלקים מסוימים בעסק מתמודדים עם צמיחה איטית יותר.
התוצאה מתאימה לתבנית הביצוע העקבית של Brink’s בתקופה האחרונה. החברה מציגה צמיחה חזקה ב-AMS/DRS במשך מספר רבעונות, ורבעון זה שוב הוכיח כי העסק בעל המרג’ין הגבוה מסייע לתמוך ברווחים גם כאשר המכירות המדווחות נמוכות מעט מהתכנון.
תגובת השוק
מניית Brink’s עלתה ב-3.44% ל-$111.71 לעומת שער הסגירה הקודם של $108, עלייה של כ-$3.71 למניה. המהלך התרחש במסחר טרום-פתיחה לאחר פרסום הדוח, מה שמצביע על כך שהמשקיעים הגיבו בחיוב להיכות בתחזית הרווח ולהתקדמות החברה במרג’ין.
במחיר הנוכחי, המניה נמצאת כ-18.7% מעל לשפל של 52 שבועות ב-$91.05 וכ-18.0% מתחת לשיא של 52 שבועות ב-$136.37. כך ממוקמת המניה באמצע טווח השנתי שלה, עם מרחב להתאוששות אם החברה תמשיך לעמוד ביעדי הרווח והאסטרטגיה. על פי ניתוח InvestingPro, Brink’s נראית מוערכת בחסר ברמות הנוכחיות, כאשר הערכת השווי ההוגן של הפלטפורמה מצביעה על פוטנציאל רווח משמעותי. החברה מצטרפת להזדמנויות אטרקטיביות אחרות ברשימת המניות המוערכות בחסר של InvestingPro, המסייעת למשקיעים לזהות הזדמנויות ערך אטרקטיביות בשוק.
העלייה המוקדמת מצביעה על כך שהמשקיעים התמקדו יותר בהיכות בתחזית הרווח, ביצירת המזומנים ובהתקדמות העסקה מאשר בפספוס הצנוע בהכנסות. לא נמסרו נתונים על נפח מסחר חריג.
תחזית והנחיות
Brink’s השאירה את המסגרת לשנת 2026 המלאה ללא שינוי. החברה עדיין צופה:
- צמיחה אורגנית כוללת בהכנסות של ספרה בודדת בינונית.
- צמיחה אורגנית ב-AMS/DRS בטווח האמצע עד הגבוה של הספרות הכפולות.
- התרחבות מרג’ין EBITDA מתואם של 30 עד 50 נקודות בסיס.
- המרת תזרים מזומנים חופשי של 40% עד 45%.
לרבעון הרביעי, Brink’s מסרה תחזית של:
- הכנסות של $1.365 מיליארד עד $1.415 מיליארד.
- צמיחה אורגנית של 3% עד 4.5%.
- EBITDA מתואם של $275 מיליון עד $295 מיליון.
- רווח למניה של $2.45 עד $2.80.
ההנהלה ציינה כי צמיחת AMS/DRS צפויה להאיץ ברצף ברבעון הרביעי, למרות שהחברה תתמודד עם בסיס השוואה קשה יותר בשל מכירת ציוד גדולה בשנה הקודמת. שער החליפין צפוי להוות רוח נגדית קלה, ודה-קונסולידציית מלזיה תמשיך להשפיע על התוצאות עד תחילת 2027.
החברה הוסיפה כי הרכישה של NCR Atleos צפויה להיסגר בתחילת ינואר 2027, מוקדם מהצפוי. Brink’s ציינה כי זיהתה סינרגיות עלויות נוספות מעבר ליעד המקורי של $200 מיליון, וכי היא ממפה גם סינרגיות הכנסות אפשריות, אם כי אלו טרם כומתו.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Mark Eubanks אמר כי הרבעון שיקף את המעבר האסטרטגי של החברה. "ברבעון השלישי, השגנו צמיחה אורגנית של 4%, כאשר הצמיחה האורגנית בשירותי ניהול כספומטים ופתרונות קמעונאות דיגיטלית, AMS/DRS, האיצה ברצף ליותר מ-16%," אמר. הוא הוסיף כי העסק נמצא כעת ברבעון ה-15 ברציפות של צמיחה אורגנית בהכנסות של לפחות ספרות כפולות בינוניות.
Eubanks הדגיש גם את ההיגיון האסטרטגי של עסקת NCR Atleos. "בצד שירותי ניהול הכספומטים, יש לנו פוטנציאל לאחד מחסנית יכולות אנכית מלאה הנוגעת בכל היבט של שרשרת הערך, מחומרה ולוגיסטיקת מזומנים ועד ליכולות תוכנה ועיבוד," אמר.
סמנכ"ל הכספים Kurt McMaken הצביע על יצירת המזומנים ועל ההתקדמות במאזן. הוא אמר כי ל-Brink’s "יש ראייה ברורה ל-$1 מיליארד של תזרים מזומנים חופשי", דבר שלדבריו יעניק לחברה גמישות לפרוס הון בדרכים התומכות בצמיחה ובתשואות.
סיכונים ואתגרים
- לחץ על הכנסות בעסקים המסורתיים: הצמיחה האורגנית בניהול מזומנים וערכים ירדה ב-1.5%, מה שמראה כי העסק המסורתי אינו צומח במהירות כמו AMS/DRS.
- חולשה אזורית: הצמיחה האורגנית באמריקה הלטינית עמדה על 2%, מתחת לציפיות, כאשר ארגנטינה ומקסיקו מתמודדות עם לחץ מאקרו-כלכלי.
- רוח נגדית משער החליפין: ההנהלה צופה כי שער החליפין ישפיע לרעה על תוצאות הרבעון הרביעי בשיעור מעט מעל 1%.
- ביצוע הרכישה: עסקת NCR Atleos עדיין זקוקה לשלבי רגולציה סופיים ותכנון האינטגרציה חייב להתבצע בצורה חלקה.
- אפקטי השוואה: החברה מתמודדת עם בסיסי השוואה קשים יותר ב-AMS/DRS לאחר מכירת ציוד גדולה בשנה הקודמת.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בעסקת NCR Atleos ובעמידות הצמיחה של AMS/DRS. גולדמן זאקס שאל על מכירת הנכסים בבריטניה הנדרשת לצורך אישור רגולטורי. ההנהלה ציינה כי עסקי NoteMachine ו-TestLink מייצרים הכנסות של כ-$120 מיליון עד $130 מיליון ו-EBITDA של כ-$30 מיליון, אך סירבה לדון בתמורת המכירה כל עוד התהליך פעיל.
שאלות נוספות התמקדו בשאלה האם צמיחת AMS/DRS יכולה להישאר בטווח האמצע עד הגבוה של הספרות הכפולות לתוך 2027. Eubanks אמר כי הצבר נשאר חזק, כולל עלייה של 80% בצבר DRS בצפון אמריקה לעומת השנה הקודמת, וציין כי לקוחות ממתינים לראות את ההצעה המשולבת של Brink’s ו-NCR Atleos לפני קבלת חלק מהחלטותיהם.
William Blair שאל האם צבר ה-DRS נובע ממספר מצומצם של לקוחות גדולים או מבסיס רחב יותר. ההנהלה ציינה כי מדובר בבסיס רחב, עם עסקאות הנעות בין עשרות סניפים לכמה אלפים. החברה הוסיפה כי היא מגיעה ללקוחות קטנים יותר ופחות עתירי מזומנים מבעבר.
Truist שאל על הצעת הערך של החברה המשולבת. Eubanks אמר כי העסקה עשויה לאפשר ל-Brink’s לשלב שירותים על פני חומרה, תוכנה, עיבוד, תחזוקת שטח ולוגיסטיקת מזומנים, תוך הפחתת חוסר יעילות עבור הלקוחות ושיפור איכות השירות.
Wolfe Research שאל על סינרגיות עלויות נוספות אפשריות וחשיפה לעלויות זיכרון. ההנהלה ציינה כי היא רואה חיסכון עלויות נוסף בתחומי הרכש, הנדל"ן וצפיפות הרשת, תוך ציון כי עד כה לא נצפה לחץ משמעותי על עלויות זיכרון.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









