Navios Maritime Partners דיווחה על רווח והכנסות ברבעון השלישי שהיכו בפער ניכר את תחזיות וול-סטריט, בזכות שיעורי שכירות גבוהים יותר בכל הצי והכנסות חוזיות שהגיעו לשיא. חברת הספנות דיווחה על רווח של $5.66 ליחידה רגילה, לעומת תחזית האנליסטים של $4.56, בעוד ההכנסות הגיעו ל-$431.96 מיליון לעומת תחזית של $378.64 מיליון. המניה עלתה 1.49% ל-$88.34 במסחר המוקדם, לאחר שנסגרה ב-$87.04, ונותרת מתחת לשיא של 52 שבועות של $97 אך גבוה בהרבה מהשפל של $47.90.
נקודות מפתח
- Navios רשמה הכאה רחבה הן ברווח והן בהכנסות ברבעון השלישי של 2026.
- ההכנסות עלו 25% לעומת השנה הקודמת ל-$432 מיליון, בעוד ה-EBITDA המתואם טיפס ל-$272 מיליון.
- החברה ציינה כי ההכנסות החוזיות הגיעו לשיא של $5 מיליארד, המעניקות לה נראות עד 2037.
- ההנהלה המשיכה להרחיב את הצי עם התחייבויות לאוניות חדשות וכיסוי שכירות.
- המאזן נותר שמרני יחסית, עם יחס LTV נטו של 23.1%.
ביצועי החברה
Navios הציגה תוצאות שההנהלה כינתה יוצאות דופן, בתמיכת ביצועים חזקים בעסקי המכליות, המטענים היבשים והמכולות. הרווח הנקי הגיע ל-$185.7 מיליון, לעומת רווח נקי מתואם של $84 מיליון בשנה הקודמת, ואילו ה-EBITDA המתואם עלה ל-$272 מיליון מ-$194 מיליון.
שיעור שווה-ערך שכירות הזמן המשולב (TCE) של החברה עלה 26% לעומת השנה הקודמת ל-$30,371 ליום. זאת בזכות עלייה של 43% ב-TCE של מטענים יבשים ועלייה של 38% ב-TCE של מכליות, שקוזזה חלקית על ידי ירידה קלה ב-TCE של מכולות.
בתשעת החודשים הראשונים של 2026, ההכנסות עלו 23% ל-$1.2 מיליארד, וה-EBITDA המתואם גדל ל-$718 מיליון מ-$520 מיליון באותה תקופה ב-2025. התוצאות ממחישות כיצד Navios נהנתה מסביבת שערים נוחה וצי צעיר שלדברי ההנהלה מעניק לה יתרון תפעולי.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $431.96 מיליון, עלייה של 25% מ-$347 מיליון בשנה הקודמת.
- רווח נקי: $185.7 מיליון.
- רווח ליחידה רגילה: $6.42, לעומת EPC מתואם של $5.7.
- EBITDA מתואם: $272 מיליון, עלייה מ-$194 מיליון בשנה הקודמת.
- מרג’ין רווח גולמי: 90.33% ב-12 החודשים האחרונים, המשקף יעילות תפעולית יוצאת דופן.
- רווח נקי מתואם: $164 מיליון, כמעט כפול מ-$84 מיליון שנרשמו שנה קודם לכן.
- TCE משולב: $30,371 ליום, עלייה של 26% משנה לשנה.
- TCE מטענים יבשים: $25,708 ליום, עלייה של 43% משנה לשנה.
- TCE מכליות: $36,183 ליום, עלייה של 38% משנה לשנה.
- מזומן ותחליפי מזומן: $508 מיליון נכון ל-30.09.2026.
- סך הנזילות הזמינה: $657 מיליון, כולל מסגרות אשראי מתחדשות.
רווחים מול תחזית
Navios היכתה את תחזיות האנליסטים בפער משמעותי. הרווח ליחידה רגילה של $5.66 עלה ב-$1.10 על התחזית של $4.56, הפתעה של 24.1%. ההכנסות היכו את התחזיות ב-$53.32 מיליון, או 14.1%.
גודל ההכאה בולט במיוחד עבור חברת ספנות, שבה התוצאות נוטות לנוע בחדות בהתאם לשיעורי המשלוח ולניצולת האוניות. במקרה זה, ביצועי הרבעון נתמכו בשיעורי TCE גבוהים יותר בכל הצי ומינוף תפעולי חזק יותר.
הצמיחה השנתית של החברה מרמזת גם כי ההכאה לא הייתה פריט חד-פעמי. ההכנסות עלו 25% לעומת אותו רבעון אשתקד, וה-EBITDA המתואם עלה 40% מ-$194 מיליון ל-$272 מיליון. מדובר בתוצאה חזקה אף לפי הסטנדרטים האחרונים של Navios.
תגובת השוק
המניה עלתה 1.49% במסחר המוקדם ל-$88.34, עלייה של $1.30 מהסגירה הקודמת של $87.04. המהלך היה חיובי אך לא דרמטי, מה שמרמז כי המשקיעים ראו בדוח תוצאות חזקות אך לא מפתיעות במיוחד.
במחיר הנוכחי, Navios נסחרת כ-8.8% מתחת לשיא של 52 שבועות של $97 וכ-84.5% מעל לשפל של 52 שבועות של $47.90. זה ממקם את המניה בחלק העליון של הטווח האחרון שלה, מה שעשוי להגביל את גודל התגובה הראשונית. למרות העלייה החזקה, המניה נסחרת במכפיל רווח של 5.66 בלבד עם יחס PEG של 0.11, מה שמרמז על שווי אטרקטיבי ביחס לצמיחה. לפי ניתוח InvestingPro, המניה נראית מוערכת בחסר על בסיס חישובי שווי הוגן, כאשר יעדי המחיר של האנליסטים מגיעים עד $111. המשקיעים יכולים לגשת לניתוח השווי ההוגן המלא ולתובנות בלעדיות על יותר מ-1,400 מניות אמריקאיות דרך InvestingPro, כולל האם NMM נמנית עם המניות המוערכות בחסר ביותר בשוק.
לא סופקו נתוני מחזור, ולכן לא ניתן לקבוע אם המהלך התלווה במסחר חריג בהיקפו. עם זאת, העלייה המוקדמת מצביעה על תגובת שוק חיובית להכאת הרווחים ולתחזית התפעולית האופטימית של החברה.
תחזית והנחיות
Navios ציינה כי היא נכנסת לרבעון הרביעי עם 80% מהימים הזמינים קבועים בשיעור ממוצע נטו של $31,837 ליום. נמסר כי ההכנסות החוזיות עולות על עלויות התפעול המזומן הכוללות המשוערות ב-$133.6 מיליון, ונותרים 2,713 ימים פתוחים או צמודי מפתח שעשויים להוסיף פוטנציאל עלייה נוסף.
לשנת 2027, החברה ציינה כי 56% מהימים הזמינים כבר קבועים בשיעור ממוצע נטו של $29,605 ליום. ההכנסות החוזיות כבר עולות על עלויות התפעול המזומן הכוללות המשוערות ב-$4 מיליון, כאשר נותרים 25,220 ימים פתוחים או צמודי מפתח.
ההנהלה גם פירטה תוכנית חידוש צי נרחבת. Navios ציינה כי התחייבה לכ-$703 מיליון לרכישת שבע אוניות חדשות ברבעונים האחרונים, כולל ארבע אוניות מכולות בנות 10,100 TEU, VLCC אחת ושתי מכליות מוצרים מסוג MR2. לחברה 34 אוניות חדשות המתוכננות לאספקה עד 2029, עם השקעה כוללת של $3.1 מיליארד.
החברה ציינה כי האסטרטגיה שלה נותרת לקבע חוזי שכירות לטווח ארוך כשהשוק משלם ולהישאר פתוחה כשהוא לא. כמו כן נמסר כי תמשיך לאזן בין השקעות צמיחה, הפחתת חוב והחזרת הון. InvestingPro מעניק ל-Navios ציון בריאות פיננסית "טוב" של 2.9 מתוך 5, עם ציונים חזקים במיוחד למומנטום המחיר. למשקיעים המחפשים ניתוח מעמיק יותר, החברה מכוסה בדוח מחקר Pro מקיף — אחד מ-1,400+ הזמינים ב-InvestingPro — אשר הופך נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליזציות אינטואיטיביות וניתוח מומחים.
דברי ההנהלה
"הביצועים שלנו מדגימים את העוצמה של העסק המגוון שלנו ואת היתרונות של גישתנו הממושמעת להקצאת הון וניהול סיכונים," אמרה יו"ר ומנכ"לית החברה אנג’ליקי פרנגו.
פרנגו הדגישה גם את מצב המאזן ואת הנראות לטווח ארוך, וציינה כי ל-Navios "יתרת הכנסות חוזיות של כ-$5 מיליארד, המספקת נראות משמעותית לרווחים עתידיים ובעיקר מספקת כיסוי מעבר ל-2030."
מנהל התפעול הראשי סטרטוס דסיפריס ציין כי החברה קיבעה 80% מהימים הזמינים ברבעון הרביעי בשיעור ממוצע נטו של $31,837 ליום, כאשר ההכנסות החוזיות עולות על עלויות התפעול המשוערות ב-$133.6 מיליון.
הדברים מרמזים כי ההנהלה רואה בסביבה הנוכחית תומכת, אך עדיין מעוניינת לשמור על גמישות. גישה זו עקבית עם תמהיל החוזים לטווח ארוך וחשיפה פתוחה בחלקים מהצי של Navios.
סיכונים ואתגרים
- תנודתיות בשיעורי המשלוח: רווחי Navios תלויים במידה רבה בשוקי המשלוח, שיכולים להשתנות במהירות.
- מתח גיאופוליטי: שיבושים במצר הורמוז ובים האדום יכולים להעלות שיעורים, אך גם מגבירים סיכון כלכלי ותפעולי.
- התחייבויות הוניות גדולות: תוכנית האוניות החדשות בהיקף $3.1 מיליארד תדרוש מימון והוצאה לפועל זהירים.
- חשיפה לשוק הספוט: ימים פתוחים יכולים להגביר פוטנציאל עלייה, אך גם חושפים את הרווחים אם השיעורים יחלשו.
- עוצמת המאזן: החברה שומרת על יחס שוטף של 1.53, עם נכסים נזילים העולים על ההתחייבויות לטווח קצר.
- ביקוש מחזורי: האטה בסחר העולמי או מיתון עלולים ללחוץ על שוקי המכליות, המטענים היבשים והמכולות.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בהקצאת הון, אסטרטגיית הצי והאיזון בין חשיפה לשוק הספוט לבין חוזים לטווח ארוך.
שאלה אחת התמקדה בשאלה האם הגעה ליעד ה-LTV נטו של 23.1% תשנה את גישת החברה העסקית. פרנגו אמרה כי החברה ממוקדת בהחזרים למשקיעים ותבחן מחדש את הקצאת ההון ברבעון הראשון, בהתאם לתנאי השוק.
שאלה נוספת בדקה האם Navios עשויה להתרחב מעבר לשלושת מגזרי הספנות המרכזיים שלה. פרנגו אמרה כי הפלטפורמה מעניקה לחברה גמישות לרדוף אחר הזדמנויות בשווקים שונים, תוך שמירה על משמעת.
נושא שלישי עסק בכיסוי שכירות, בעיקר במכליות. ההנהלה ציינה כי החברה שומרת על כשליש מימי המכליות של השנה הבאה פתוחים, בעיקר ב-VLCC, שם התנודתיות ופוטנציאל העלייה הם הגבוהים ביותר. כמו כן נמסר כי אוניות המכולות כמעט קבועות לחלוטין לשנה הבאה, בעוד המטענים היבשים נותרים פתוחים יותר לתפיסת שיפור בתנאי השוק.
האנליסטים שאלו גם על מכירת נכסים לאחר עליות אחרונות בשווי האוניות. פרנגו אמרה כי החברה פועלת בצורה אופורטוניסטית ותמכור כאשר שווי השוק והכלכלה של השכירות יהיו הגיוניים, אך הדגישה כי התזמון תלוי בתנאים ולא ניתן לחזות אותו במדויק.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









