Marriott Vacations Worldwide היכתה את תחזיות הרווח של וול-סטריט ברבעון השלישי, עם רווח מתואם של $2.64 למניה לעומת תחזית האנליסטים של $2.57. ההכנסות הסתכמו ב-$1.37 מיליארד, מתחת לקונצנזוס של $1.41 מיליארד. המניה נותרה ללא שינוי ברמת $118.59 במסחר טרום-פתיחה, בסמוך לשיא טווח 52 השבועות שלה, לאחר שנה שבה זינקה המניה בחדות מרמת שפל של $44.58.
נקודות מפתח
- רווח מתואם למניה של $2.64 עקף את התחזיות, בעוד הכנסות של $1.37 מיליארד פספסו את הציפיות.
- מכירות חוזים עלו ב-29% על בסיס שנתי ל-$565 מיליון, בזכות מעורבות גבוהה יותר של בעלים וגדלי עסקאות גדולים יותר.
- רווח הפיתוח כמעט הוכפל ל-$142 מיליון, עם מרג’ין של 31%.
- EBITDA מתואם עלה ב-27% ל-$216 מיליון, למרות פגיעה מוערכת ברווח של $16 מיליון כתוצאה מהוריקן Lowell.
- ההנהלה העלתה את תחזית הפיננסית השנתית המתואמת ל-EBITDA לנקודת אמצע של $820 מיליון, והעלתה את תחזית מכירות החוזים ל-$2.13 מיליארד.
ביצועי החברה
Marriott Vacations ציינה כי הרבעון שיקף שיפור תפעולי רחב בפעילות בעלות הנופש שלה. מכירות חוזים, מדד מפתח לביקוש, הגיעו ל-$565 מיליון, הקצה העליון של טווח תחזית הפיננסית הקודמת של החברה, ועלייה של 29% לעומת השנה הקודמת.
החברה ציינה כי הרווח נבע מעלייה של 30% בנקודות נופש ברוטו (VPG) ל-$4,822 לעסקה. הדבר הונע על ידי גדלי עסקאות ממוצעים גדולים יותר ושיעורי המרה חזקים יותר. רווח הפיתוח כמעט הוכפל לעומת השנה הקודמת, בעוד EBITDA מתואם עלה ל-$216 מיליון.
התוצאות מצביעות על כך שהחברה נהנית ממודל מכירות פרודוקטיבי יותר, תמחור טוב יותר ומעורבות לקוחות חזקה יותר. ההנהלה ציינה כי ספטמבר היה חודש מכירות החוזים השני בגודלו בהיסטוריה של 42 השנים של החברה, תוצאה בולטת לחודש שנחשב לאיטי יחסית בתחום התיירות.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $1.37 מיליארד, מתחת לתחזית של $1.41 מיליארד.
- רווח מתואם למניה: $2.64, מעל תחזית של $2.57.
- מכירות חוזים: $565 מיליון, עלייה של 29% על בסיס שנתי.
- נקודות נופש ברוטו (VPG): $4,822, עלייה של 30% על בסיס שנתי.
- רווח פיתוח: $142 מיליון, לעומת $72 מיליון שנה קודם לכן.
- מרג’ין רווח פיתוח: 31%, המשקף מינוף תפעולי חזק יותר.
- EBITDA מתואם: $216 מיליון, עלייה של 27% על בסיס שנתי.
- עלויות שיווק ומכירות: 48% ממכירות החוזים, ירידה של 600 נקודות בסיס לעומת השנה הקודמת.
- רזרבת מכירות: 14.8% ממכירות החוזים, לעומת 13.4% ברבעון השני.
- יחס מינוף: 3.6 פעמים, ירידה מ-4.2 פעמים בתחילת השנה.
רווח מול תחזית
Marriott Vacations עקפה את תחזיות הרווח ב-$0.07 למניה, או כ-2.7%, אך פספסה את תחזית ההכנסות ב-$40 מיליון, או כ-2.8%.
עקיפת תחזית הרווח הייתה צנועה, אך היא הגיעה לצד מדדים תפעוליים חזקים. מכירות חוזים, VPG ו-EBITDA כולם שיפרו בחדות לעומת השנה הקודמת, מה שמצביע על כך שהחברה אינה פשוט מקצצת בעלויות כדי לעמוד במספר. במקום זאת, הרבעון נראה משקף שיפור בפרודוקטיביות המכירות ולכידת מרג’ין טובה יותר.
פספוס ההכנסות עשוי להיות מושפע מהצמצום המכוון של סיורים באסיה-פסיפיק ומהשפעת הוריקן Lowell. עם זאת, גודל הפספוס לא היה גדול, וביצועי הרווח החזקים יותר ככל הנראה ריככו את התוצא.
תגובת השוק
המניה נותרה ללא שינוי ברמת $118.59 במסחר טרום-פתיחה, ללא שינוי מהסיום הקודם. זה השאיר את המניה בסמוך לקצה העליון של טווח 52 השבועות שלה, $44.58 עד $131.34. המניה זינקה ב-112% מתחילת השנה וב-72% בששת החודשים האחרונים, המשקפת אחת מהראליות החזקות ביותר במגזר הפנאי. על פי ניתוח InvestingPro, המניה נסחרת כעת מעל שוויה ההוגן, ומציבה אותה בין המניות המוערכות ביתר בפלטפורמה — איתות שעשוי להצדיק זהירות למרות המומנטום החזק.
היעדר תנועה מיידית מצביע על כך שהמשקיעים שקלו את עקיפת תחזית הרווח והתחזית הפיננסית החזקה מול פספוס ההכנסות והשיבוש הקשור להוריקן. ללא גל מכירות או ראלי משמעותי בנתונים שסופקו, השוק נראה נוקט גישת המתנה.
תחזית והנחיות
ההנהלה העלתה את נקודת האמצע של תחזית הפיננסית השנתית המתואמת ל-EBITDA ל-$820 מיליון מהתחזית הקודמת, והעלתה את נקודת האמצע של מכירות החוזים השנתיות ל-$2.13 מיליארד. החברה צופה גם תזרים מזומנים חופשי מתואם של $420 מיליון בנקודת האמצע, השווה לכ-50% המרה של EBITDA מתואם.
לרבעון הרביעי, Marriott Vacations הנחתה לקראת:
- מכירות חוזים של $599 מיליון עד $619 מיליון
- EBITDA מתואם של $218 מיליון עד $238 מיליון
החברה ציינה כי התחזית המעודכנת כוללת הפסד רווח מוערך של $16 מיליון מהוריקן Lowell, שפגע בפעילותה בקאואי. צפוי כי Sheraton Kauaʻi Resort יישאר סגור לאורך הרבעון הרביעי ויפתח מחדש בתחילת השנה הבאה. במבט קדימה, אנליסטים צופים רווח של $9.32 למניה לשנת הכספים 2026, היפוך חד מהרווח השלילי של החברה בשנים עשר החודשים האחרונים. נתוני InvestingPro מראים כי שלושה אנליסטים עדכנו לאחרונה את תחזיות הרווח שלהם כלפי מעלה, התומכים בתחזית האופטימית של ההנהלה. לתובנות מעמיקות יותר על פוטנציאל ההיפוך של Marriott Vacations, משקיעים יכולים לגשת לדוח המחקר המקיף Pro Research Report, הזמין עבור מניה זו ו-1,400+ מניות אמריקאיות נוספות.
ההנהלה גם הצביעה על מספר מנועי צמיחה לטווח הארוך, כולל שינויים בתוכנית הנאמנות, צנרת Premier Vacations, פלטפורמת האירועים החווייתיים Inner Circle ופעולות תמחור מתמשכות. החברה ציינה כי העלתה מחירים ב-2% ביולי ועוד 2% באוקטובר.
דברי מנהלי העסקים
מנכ"ל החברה Matt Avril אמר כי הרבעון הדגים את עמידות מודל התפעול של החברה. "הרבעון השלישי מאריך את המסלול הזה ונותן לנו אמון מוגבר בכך שהמינוף התפעולי במודל שלנו הוא בר-קיימא," אמר.
הוא גם הדגיש את התחזית המעודכנת ואמר: "אנו שמחים להעלות את נקודת האמצע של תחזית הפיננסית השנתית המתואמת שלנו ל-EBITDA ל-$820 מיליון."
נשיא ומנהל התפעול הראשי Mike Flaskey אמר כי השינויים המסחריים של החברה משובצים כעת בעסק. "5 עמודי התווך המסחריים שהצגנו בתחילת השנה אינם עוד יוזמות חדשות. הם כעת מודל התפעול של החברה, והם עובדים מצוין," אמר.
Flaskey הוסיף כי החברה גייסה 398 מנהלי מכירות חדשים בששת החודשים האחרונים, ושהגיוסים הללו הניבו VPG של $5,036 ברבעון השלישי, מעל ממוצע החברה.
סיכונים ואתגרים
- הוריקן Lowell: הסערה אילצה את סגירת מלון מפתח בהוואי והפחיתה את הרווחים ברבעון וברבעון הרביעי.
- לחץ על הכנסות: ההכנסות פספסו את הציפיות, מה שמראה כי הצמיחה בשורה העליונה עדיין אינה אחידה.
- רזרבת מכירות גבוהה יותר: העלייה בשיעור הרזרבה משקפת מכירות ממומנות רבות יותר ויוצרת עיכוב ברווחים בתקופה קרובה.
- תזמון תזרים מזומנים: ההנהלה ציינה כי העמסת מלאי לנאמנות תמשוך חלק מהתחייבויות דמי האחזקה ל-2026, ותשפיע על תזמון תזרים המזומנים.
- שינויים בתמהיל גיאוגרפי: החברה מצמצמת סיורים באסיה-פסיפיק, מה שעשוי להכביד על ההכנסות המדווחות בתקופה קרובה.
שאלות ותשובות
אנליסטים התמקדו במספר נושאים במהלך הכנס.
שאלות על הוריקן Lowell התמקדו בגודל ועיתוי השפעת הרווח של $16 מיליון. ההנהלה ציינה כי $5 מיליון הורגשו ברבעון השלישי ו-$11 מיליון צפויים ברבעון הרביעי.
אנליסטים גם שאלו על רזרבת המכירות הגבוהה יותר. החברה ציינה כי העלייה נבעה בעיקר מנפח גבוה יותר של מכירות חוזים ממומנות, ולא משינוי באיכות האשראי הבסיסית.
תחום נוסף שהיה במוקד הדיון היה פלטפורמת אירועי Inner Circle. ההנהלה ציינה כי היא כבר הניבה 23 אירועים מרכזיים, עם VPGs גבוהים בהרבה מ-$20,000, ורואה מקום להרחיב את התוכנית ל-1,000 אירועים ב-2027.
אנליסטים לחצו לקבל פרטים נוספים על טרנספורמציית כוח המכירות של החברה. ההנהלה ציינה כי המאמץ עדיין ב"אינינג השני", אך הדגישה כי הגיוסים החדשים כבר עולים על ביצועי ממוצע החברה.
שאלות כיסו גם תזרים מזומנים חופשי, מינוף וסיום פרויקט Puerto Vallarta. ההנהלה ציינה כי המינוף ירד ל-3.6 פעמים וכי האקזיט מ-Puerto Vallarta מפחית את התחייבויות המלאי העתידיות ב-$46 מיליון. עם שווי שוק של $4.08 מיליארד ותשואת דיבידנד של 2.7%, Marriott Vacations נושאת ציון בריאות פיננסית "הוגן" ב-InvestingPro, המציע גישה ליותר מ-10 ProTips נוספים, מדדי הערכה מתקדמים וניתוח מומחה שיסייע למשקיעים לקבל החלטות מושכלות יותר לגבי מניה בעלת מומנטום גבוה זו.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









