UFP Technologies דיווחה על תוצאות חזקות מהצפוי לרבעון השלישי של 2026, עם רווח מתואם של $2.88 למניה על הכנסות של $172.4 מיליון – מעל תחזיות וול-סטריט של $2.54 ו-$165.35 מיליון, בהתאמה. ספקית ההתקנים הרפואיים הוסיפה כי המרג’ין הגולמי התרחב ל-29.4% לעומת 27.7% בתקופה המקבילה אשתקד. בשעות המסחר המוקדמות נרשמה תגובה חיובית מתונה, כאשר המניה עלתה 1.42% ל-$284.3 לעומת סיום המסחר הקודם של $280.32.
נקודות מפתח
- הרווח המתואם למניה היכה את התחזיות ב-13.39%, וההכנסות עלו ב-4.26% מעל התחזית.
- המכירות עלו 11.6% לעומת אשתקד, בהובלת צמיחה אורגנית של 11.1%.
- המרג’ין הגולמי התרחב ל-29.4%, בזכות נפח גבוה יותר ושליטה בעלויות.
- מכירות ה-MedTech עלו 12.5%, עם עוצמה רחבה בשווקי קצה מגוונים.
- ההנהלה שמרה על טון אופטימי לקראת 2027, תוך ציון כושר ייצור חדש, השקות מוצרים ורכישות.
ביצועי החברה
UFP Technologies דיווחה כי מכירות הרבעון השלישי הגיעו ל-$172.4 מיליון, עלייה לעומת התקופה המקבילה אשתקד ומעל הציפיות. החברה תיארה את הרבעון כתקופה של צמיחה רחבת בסיס, עם עלייה של 12.5% במכירות ה-MedTech וחמשת לקוחות ה-MedTech הגדולים שצמחו באותו קצב כמו הסגמנט כולו.
תוצאות החברה הצביעו הן על צמיחה בשורה העליונה והן על שיפור ברווחיות. ההכנסה התפעולית המתואמת עלתה 14.5% על בסיס שנתי, בקצב מהיר יותר מההכנסות, מה שסייע להעלות את המרג’ין התפעולי המתואם ל-17.5%. הדבר מעיד על כך שהחברה מגדילה את המינוף התפעולי שלה, אף בעודה ממשיכה להשקיע בכוח אדם, מערכות וכושר ייצור.
ההנהלה ציינה כי הצמיחה התפרסה על פני מספר תת-שווקים, בהם מיטות חולים וטיפול בחולים, קרדיווסקולרי, בקרת זיהומים ואורתופדיה. ניתוח רובוטי נותר תחום חלש יחסית ב-2026, אך החברה מצפה לתמונה טובה יותר ב-2027 ומעבר לכך.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $172.4 מיליון, עלייה של 11.6% לעומת אשתקד ומעל תחזית $165.35 מיליון.
- רווח מתואם למניה: $2.88, עלייה חדה לעומת אשתקד ומעל תחזית $2.54.
- צמיחה אורגנית במכירות: 11.1%.
- מכירות מצטברות מתחילת השנה: $500.6 מיליון, עלייה של 10.3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
- מרג’ין גולמי: 29.4%, לעומת 27.7%.
- מרג’ין תפעולי מתואם: 17.5%.
- הכנסה תפעולית מתואמת: עלייה של 14.5% על בסיס שנתי.
- תזרים מזומנים תפעולי: כ-$38.5 מיליון ברבעון.
- הוצאות הון: $3.9 מיליון.
- יחס מינוף: נמוך בהרבה מ-1.0.
תוצאות מול תחזיות
UFP Technologies היכתה הן את תחזיות הרווח והן את תחזיות ההכנסות. הרווח המתואם למניה של $2.88 עלה ב-$0.34 על תחזית הקונצנזוס של $2.54, הפתעה של 13.39%. הכנסות של $172.4 מיליון עלו ב-$7.05 מיליון על תחזית $165.35 מיליון, חריגה של 4.26%.
ההפתעה ברווח הייתה גדולה מההפתעה במכירות, מה שמרמז כי החברה נהנתה גם משיפור במרג’ין ומינוף תפעולי. הדבר עולה בקנה אחד עם ההתרחבות המדווחת במרג’ין הגולמי ועם הגידול בהכנסה התפעולית המתואמת, שעלה בקצב מהיר יותר מצמיחת ההכנסות.
גודל ההפתעה הוא מוצק אך לא דרמטי. הוא מחזק תבנית של הוצאה לפועל יציבה, אך אינו נראה כחריג חד-רבעוני. ההנהלה הצביעה גם על ביקוש רחב בתיק הפעילות, מה שעשוי לסייע למשקיעים לראות בביצועים אלה בני-קיימא.
תגובת השוק
המניה עלתה 1.42% במסחר המוקדם ל-$284.3, עלייה של $3.98 לעומת סיום המסחר הקודם של $280.32. המהלך הגיע לאחר שהחברה פרסמה את תוצאותיה במסחר לאחר שעות המסחר הרגילות.
המניה נסחרת סמוך לקצה העליון של טווח 52 השבועות שלה, $173.86 עד $338.71. ברמת המסחר המוקדמת, המניה עומדת על כ-83% מעל השפל וכ-16% מתחת לשיא. המניה זינקה 46% בששת החודשים האחרונים, המשקפת אמון משקיעים חזק בביצועי החברה. עם מכפיל רווח של 30.5, ניתוח InvestingPro מצביע על כך שהמניה מוערכת ביתר ביחס לשווי ההוגן שלה – ומציב אותה בין החברות ברשימת המוערכות ביתר. עמדה זו מרמזת כי המשקיעים כבר תגמלו את החברה על הוצאה לפועל חזקה השנה, ולכן המהלך האחרון היה חיובי אך מרוסן.
התגובה נראית עקבית עם הפתעה מתונה ותחזית בונה, ולא עם הפתעה מהותית. לא סופקו נתוני היקף מסחר, ולכן לא ניתן לקבוע האם המהלך התרחש עם פעילות חריגה.
תחזית והנחיות
ההנהלה אמרה כי היא נשארת נוחה עם המסגרת ארוכת הטווח שלה של צמיחה כוללת של 12% עד 18%, הכוללת צמיחה אורגנית של 6% עד 9%. החברה הוסיפה כי המרג’ין הגולמי נשאר נוח בטווח של 28% עד 31%, ושהוא מתייצב סמוך ל-29%.
לטווח הקרוב, ההנהלה צופה שתוצאות הרבעון הרביעי של 2026 יהיו חלשות יותר על בסיס עונתי. החברה ציינה כי השבתות חגים ברפובליקה הדומיניקנית עלולות להכביד על התוצאות ככל שיותר פעילות מועברת לשם.
בהסתכלות קדימה ל-2027, ההנהלה הייתה אופטימית. היא ציינה:
- תגמולים לשנה מלאה מתוכניות שהושקו ב-2026,
- תרומה נוספת מפלטפורמות ניתוח רובוטי שצוברות אימוץ,
- כושר ייצור חדש ב-DAS Medical,
- וצינור רכישות פעיל.
החברה הוסיפה כי היא מרחיבה את מסגרת האשראי שלה כדי לתמוך ברכישות גדולות יותר תוך שמירה על משמעת מינוף. ההנהלה ציינה כי היא עשויה לבצע עסקים בהיקף גדול יותר מבעבר, אך במסגרת הגישה הקיימת שלה.
דברי מנהלי העסקים
המנכ"ל Mitch Rock אמר כי צמיחת החברה היא רחבה ואינה תלויה בלקוח יחיד או תוכנית יחידה. "מה שבולט לי הוא עד כמה הצמיחה רחבה," אמר, והוסיף כי מכירות ה-MedTech עלו 12.5% ברבעון.
Rock גם הדגיש את אסטרטגיית הרכישות של החברה. "באוגוסט, רכשנו את CI Medical, עסק נישה של הדפסה על התקנים רפואיים המדפיס על רכיבי פלסטיק מוזרקים ומוחצנים," אמר. הוא תיאר את העסק כמתאים מאוד לפעילות הפלסטיק של UFP.
לגבי התחזית, Rock אמר שהוא אופטימי לגבי השנה הבאה. "כשאנו מביטים ל-2027, אני אופטימי," אמר, תוך שהוא מצביע על קשרי לקוחות, יכולות מתרחבות, כושר ייצור חדש וצינור רכישות פעיל.
סיכונים ואתגרים
- עיכובי העברת AJR: ההנהלה ציינה כי היא מאחרת בלוח הזמנים להעברת פעילות AJR לרפובליקה הדומיניקנית, מה שמעכב את החיסכון הצפוי.
- חולשה עונתית ברבעון הרביעי: החברה צופה כי השבתות חגים ברפובליקה הדומיניקנית יכבידו על הרבעון הרביעי.
- צמיחת הוצאות מכירה, כלליות ומינהל: הוצאות אלה עלו ב-$4.1 מיליון, מה שעלול להגביל את שיפור המרג’ין אם הצמיחה תימשך.
- חשיפה לרובוטיקה: ניתוח רובוטי היה פלט עד ירידה ב-2026, ויצר כיס חולשה בתוך התיק.
- סיכון אינטגרציה: רכישות אחרונות והשקעות בכושר ייצור חייבות להיקלט מבלי לשבש את הפעולות.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו במספר נושאים מרכזיים במהלך השיחה. השאלות התרכזו במגמות ניתוח רובוטי, קצב העברות AJR, הקצאת הון, גורמי המרג’ין ותחזית הוצאות המכירה, הכלליות והמינהל.
ההנהלה ציינה כי ניתוח רובוטי נשאר חלש ב-2026, אך היא מצפה לתרומה טובה יותר ב-2027 ככל שפלטפורמות מסוימות צוברות אימוץ. בנושא הקצאת הון, מנהלי העסקים אמרו כי הקדימות של החברה היא לתמוך תחילה בצמיחה אורגנית, ולאחר מכן להשתמש בכושר עודף לרכישות ולא לרכישות חוזרות של מניות.
האנליסטים גם לחצו לפרטים על העברות AJR לרפובליקה הדומיניקנית. ההנהלה ציינה כי התהליך עדיין מאחר בלוח הזמנים מכיוון שהסמכת לקוחות עלולה לעכב העברת מוצרים, והיא מצפה לפעילות העברה רבה יותר ב-2027.
בנושא המרג’ין, מנהלי העסקים אמרו כי החברה נוחה עם המרג’ין הגולמי בטווח 28% עד 31%, ורואים מקום לצמיחת הוצאות המכירה, הכלליות והמינהל להתמתן ככל שהשקעות אחרונות נקלטות. הם הוסיפו כי החברה מתכוננת לרכישות גדולות יותר, נתמכת ביתרה חזקה יותר ובכושר אשראי מורחב.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









