Mallplaza דיווחה על עלייה של 25% ברווח הרבעוני לעומת התקופה המקבילה אשתקד, כאשר מפעילת מרכזי הקניות הצ’יליאנית הציגה הכנסות גבוהות יותר, מרג’ין EBITDA חזק ועלייה מתמשכת במכירות השוכרים. המשקיעים נראו זהירים, והמנית צנחה ב-0.48% ל-$3,303.8.
נקודות מפתח
- ההכנסות נטו עלו ב-7.5% בהשוואה שנתית ל-CLP 174 מיליארד.
- ה-EBITDA עלה ב-8.7% ל-CLP 145 מיליארד, ומרג’ין ה-EBITDA הגיע ל-83%.
- הרווח הנקי טיפס ב-25% ל-CLP 102.9 מיליארד, בזכות מינוף תפעולי חזק.
- מספר המבקרים נותר יציב ברמה של 92.8 מיליון ביקורים, בעוד מכירות השוכרים עלו ב-1.3%.
- ההנהלה ציינה כי הצמיחה היא המוקד המרכזי, עם יותר מ-640,000 מרובע מטר של שטח ברוטו להשכרה בצנרת הפרויקטים.
- המנית נסחרת במכפיל רווח של 5.86 בלבד, נמוך משמעותית מהממוצע בתעשייה, וניתוח InvestingPro מצביע על כך שהמנית מוערכת בחסר ביחס לשווי ההוגן.
ביצועי החברה
Mallplaza הציגה רבעון חזק, עם צמיחה בהכנסות, ברווחים ובתזרים המזומנים התפעולי. החברה ציינה כי מרכזיה העירוניים, שווקי הפרימיום ועסקיה הנלווים תרמו כולם לתוצאה, אף שהביקוש הצרכני בצ’ילה נותר חלש.
תיק הנכסים של המפעילה ייצר תנועה יציבה וצמיחה מתונה במכירות. מספר המבקרים הגיע ל-92.8 מיליון ביקורים ברבעון, פלט לעומת השנה הקודמת, בעוד מכירות השוכרים הסתכמו ב-CLP 1.63 טריליון, עלייה של 1.3%. מכירות חנויות זהות עלו ב-0.9%, ומכירות חודשיות למרובע מטר עלו ב-6.5%.
הרבעון הציג גם עוצמה מתמשכת ברווחיות. מרג’ין ה-EBITDA התרחב ב-1.7 נקודת אחוז ל-83%, המשקף שליטה הדוקה בעלויות ומודל עסקי בעל מרג’ין גבוה. מרג’ין הרווח הגולמי של החברה עומד על 94% מרשים, לפי נתוני InvestingPro, המעידים על כוח תמחור ויעילות תפעולית. הרווח הנקי עלה בקצב מהיר יותר מההכנסות, מה שמעיד כי החברה נהנית ממינוף תפעולי.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות נטו: CLP 174 מיליארד, עלייה של 7.5% בהשוואה שנתית.
- EBITDA: CLP 145 מיליארד, עלייה של 8.7% בהשוואה שנתית.
- מרג’ין EBITDA: 83%, עלייה של 1.7 נקודת אחוז לעומת השנה הקודמת.
- רווח נקי: CLP 102.9 מיליארד, עלייה של 25% בהשוואה שנתית.
- רווח נקי המיוחס לזיקת שליטה: CLP 101.2 מיליארד.
- FFO מתואם: CLP 105.5 מיליארד.
- מרג’ין FFO מתואם: 60.3%, ירידה מ-62.8% לפני שנה.
- FFO מתואם למנית: CLP 48.2, עלייה של 2.5%.
- מספר מבקרים: 92.8 מיליון ביקורים, יציב בהשוואה שנתית.
- מכירות שוכרים: CLP 1.63 טריליון, עלייה של 1.3% בהשוואה שנתית.
תוצאות מול תחזיות
לא פורסמה תחזית קונצנזוס לרווח למנית או להכנסות לרבעון זה, ולכן לא ניתן למדוד את התוצאות ישירות מול ציפיות וול-סטריט.
אף ללא השוואה פורמלית לתחזית, הנתונים התפעוליים מצביעים על רבעון חזק. צמיחה של 7.5% בהכנסות ו-8.7% ב-EBITDA מעידה כי העסק המשיך להתרחב בקצב בריא. הרווח הנקי עלה ב-25%, קצב מהיר יותר מההכנסות, מה שמעיד על שליטה חזקה בעלויות ומינוף תפעולי.
פרופיל המרג’ין היה גם הוא בולט. מרג’ין ה-EBITDA הגיע ל-83%, רמה שההנהלה תיארה כנוחה לעסק. זה מצביע על כך שהרבעון לא עסק רק בהכנסות גבוהות יותר, אלא גם בהוצאה לפועל יעילה.
תגובת השוק
מנית Mallplaza נסחרה ב-$3,303.8, ירידה של 0.48% מסיום המסחר הקודם של $3,319.9. התנועה הייתה מתונה, מה שמעיד על תגובה זהירה אך לא שלילית.
במחיר הנוכחי, המנית נמצאת מעל השפל של 52 שבועות של $2,670 אך מתחת לשיא של $4,700. זה ממקם את המנית באמצע טווח המסחר השנתי שלה, ומשאיר מקום הן לאופטימיות והן לזהירות, בהתאם לאופן שבו המשקיעים מתייחסים לצנרת הצמיחה של החברה ולרקע הצרכני בתקופה הקרובה.
התגובה המתונה עשויה לשקף איזון בין תוצאות תפעוליות חזקות לבין חששות לגבי הסביבה המאקרו-כלכלית, ובמיוחד בצ’ילה, שם ההנהלה ציינה כי הצריכה צפויה להישאר חלשה עד סוף 2026. המשקיעים עשויים גם להמתין לבהירות רבה יותר לגבי המהירות שבה פרויקטים חדשים ורכישות יתורגמו לרווחים.
תחזית והנחיות
ההנהלה ציינה כי תוכנית הצמיחה של החברה מוסיפה יותר מ-640,000 מרובע מטר של שטח ברוטו להשכרה באמצעות הרחבות ורכישות.
פרויקטים מרכזיים כוללים:
- Gran Plaza בקולומביה, עם 180,000 מרובע מטר של GLA, כאשר השליטה התפעולית הועברה ב-1 באוקטובר.
- Open Chile, מיזם משותף עם Falabella עם 140,000 מרובע מטר של GLA.
- San Isidro בפרו, פרויקט גרינפילד של 90,000 מרובע מטר.
החברה ציינה כי סך ההשקעה בצנרת הצמיחה עומד על כ-$615 מיליון, כאשר $509 מיליון עדיין לא הושקעו. ההנהלה הוסיפה כי היא מצפה שמרג’ין ה-EBITDA יישאר מעל 80% ואף יעלה בהדרגה עם הזמן, גם כשהתיק מתרחב.
לתקופה הקרובה, החברה צופה כי הצריכה בצ’ילה תישאר חלשה עד סוף 2026. אך ההנהלה ציינה כי 2027 צפויה להיות טובה יותר, בזכות טרנספורמציות בראונפילד והצעות מסחריות משופרות בתיק.
דברי מנהלי העסקים
Pablo Pulido, מנכ"ל החברה, אמר כי הצמיחה היא המסר המרכזי של הרבעון. הוא הצביע על תוכנית ההרחבה של החברה וציין כי הרכישות בקולומביה ובצ’ילה יגדילו את ה-GLA מ-2.36 מיליון ל-2.68 מיליון מרובע מטר על בסיס פרו-פורמה.
"אנחנו באמת מרוצים מהמרג’ין של 80%, מעל 80%, שחלקנו איתכם בשנה האחרונה", אמר Pulido, והוסיף כי המרג’ין צפוי להישאר חזק ככל שהחברה תצמח באזור האנדים.
Pulido הוסיף כי החברה רואה מקום לצמיחה נוספת בחנייה ובשירותים נלווים. "עדיין יש לנו הרבה מקום בפרו ובקולומביה בתחום עסקי החנייה", אמר.
Felipe Ramírez, מנהל הכספים הראשי, אמר כי ה-EBITDA הגיע ל-CLP 145 מיליארד, עלייה של 8.7% בהשוואה שנתית, וייחס זאת לשליטה מודעת בעלויות בכל רחבי העסק.
סיכונים ואתגרים
- ביקוש צרכני חלש בצ’ילה: ההנהלה צופה כי הצריכה תישאר רכה עד סוף 2026, מה שעלול להגביל את צמיחת המכירות.
- סיכון אינטגרציה: רכישות והרחבות חדשות עלולות ליצור תנודתיות קצרת-טווח במרג’ין ככל שהנכסים מתחממים.
- נטל מס גבוה יותר: מסים שוטפים עלו ב-69.5% בהשוואה שנתית, מה שעלול ללחוץ על המרת הרווח הנקי.
- צרכי הוצאות הון גדולים: לחברה עדיין יש התחייבויות השקעה משמעותיות, שעלולות להכביד על תזרים המזומנים החופשי.
- אי-ודאות מאקרו: אבטלה גבוהה ועלויות אנרגיה בצ’ילה נותרות רוח נגדית להוצאות הקמעונאות.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו במרג’ין, בסביבה הצרכנית בצ’ילה, בצמיחת עסקי החנייה וביתרונות רכישת Gran Plaza.
השאלות התרכזו סביב הסיבות להתרחבות מרג’ין ה-EBITDA, מגמות המכירות בצ’ילה לקראת עונת החגים, ושאלה האם פערי ההחכר יוכלו להחזיק מעמד למרות הצריכה החלשה. ההנהלה ציינה כי שליטה בעלויות הניעה את שיפור המרג’ין, והדגישה כי היא נוחה עם מרג’ין מעל 80%.
נושא נוסף היה הכנסות החנייה, שצמחו בשיעור גבוה של עשרות אחוזים. ההנהלה ציינה כי העלייה נבעה משילוב של העלאות מחירים, תנועה גבוהה יותר ועמדות טעינה נוספות, והוסיפה כי עדיין יש מקום להרחיב את העסק בפרו ובקולומביה.
האנליסטים שאלו גם על סינרגיות מ-Gran Plaza. ההנהלה ציינה כי הרווחים העיקריים יגיעו ממיקס שוכרים טוב יותר והכנסות חזקות יותר, ולא מקיצוצי עלויות. החברה ציינה כי יותר מ-35,000 מרובע מטר מתוך תיק של 180,000 מרובע מטר עובר עיצוב מחדש עם שוכרים טובים יותר.
לבסוף, ההנהלה נשאלה האם המרג’ין עלול להיות תחת לחץ ככל שנכסים חדשים משתלבים. החברה ציינה כי המרג’ין עשוי להשתנות מרבעון לרבעון, אך היא צופה שיישאר מעל 80% בחמש השנים הקרובות.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









