Mahanagar Gas Limited דיווחה על הכאת תחזיות צנועה לרבעון השני של שנת הכספים 2027, עם רווח למניה של 20.1 לעומת תחזית של 19.71, והכנסות של $24.95 מיליארד לעומת $24.94 מיליארד שצפו האנליסטים. ההפתעה הקטנה הגיעה על רקע לחצים ממחירי LNG גבוהים, הגבלות אספקה ועלויות חד-פעמיות לעובדים. המניה עלתה לאחרונה ב-0.36% ל-$1,059.7, מה שמצביע על תגובת שוק מתונה לתוצאות שהיו ברובן בקנה אחד עם הציפיות.
נקודות מפתח
- החברה היכתה את התחזיות הן ברווח למניה והן בהכנסות, אך ההפתעה בהכנסות הייתה מינימלית.
- נפחי הגז הבסיסיים המשיכו לצמוח, בהובלת CNG ו-PNG ביתי, אף שנפחי התעשייה נחלשו.
- ה-EBITDA והרווח נקי ירדו ברצף מהרבעון הראשון, בשל עלויות גז גבוהות יותר ואילוצי אספקה.
- ההנהלה ציינה כי נוסחת הקצאת HPHT חדשה אמורה לשפר את זמינות הגז לאורך זמן.
- החברה שמרה על תוכנית ה-capex שלה וציינה כי תוכל לממן את פעילותה ללא הנפקת חוב.
ביצועי החברה
Mahanagar Gas ציינה כי הרבעון השני של שנת הכספים 2027 עוצב על ידי שוק גז קשה, כאשר מתחים גיאופוליטיים והגבלות אספקה השפיעו על זמינות ה-LNG המיובא. עסקי הצרכנות הבסיסיים של החברה עדיין הציגו ביקוש בריא. המרות PNG ביתיות עלו, הוספת תחנות CNG נמשכה ונפח המכירות הכולל עלה מדי שנה.
אך הרווחיות נקלעה ללחץ. ה-EBITDA מהפעילות ירד ל-INR 287 crore מ-INR 343 crore ברבעון הראשון של שנת הכספים 2027, בעוד הרווח נקי לאחר מס ירד ל-INR 137 crore מ-INR 194 crore. החברה ציינה כי מחירי LNG גבוהים, רכישות למסירה מיידית והוצאות תפעוליות גבוהות יותר לחצו על המרג’ינים.
מגזר התעשייה והמסחר היה החלק החלש ביותר בעסק. הנפחים במגזר זה ירדו ב-7.48% לעומת השנה הקודמת בשל הגבלות אספקה ותמחור גבוה יותר הצמוד ל-Brent. לעומת זאת, CNG ו-PNG ביתי רשמו צמיחה איתנה, המראה כי הרשת הצרכנית של החברה נותרת עמידה.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- EBITDA מהפעילות: INR 287 crore, ירידה של 16.3% מ-INR 343 crore ברבעון הראשון של שנת הכספים 2027.
- רווח נקי לאחר מס: INR 137 crore, ירידה של 29.4% מ-INR 194 crore ברבעון הראשון של שנת הכספים 2027.
- EBITDA לחצי השנה הראשון של שנת הכספים 2027: INR 630 crore, ירידה של 24.9% מ-INR 839 crore בחצי השנה הראשון של שנת הכספים 2026.
- רווח נקי לאחר מס לחצי השנה הראשון של שנת הכספים 2027: INR 331 crore, ירידה של 35.5% מ-INR 513 crore בחצי השנה הראשון של שנת הכספים 2026.
- מרג’ין EBITDA ליחידה: INR 6.77 לכל SCM, מתחת ליעד של INR 7 שהציבה החברה.
- נפח מכירות כולל: 4.89 MMSCMD, עלייה של 6.49% לעומת השנה הקודמת.
- נפח מכירות CNG: 3.55 MMSCMD, עלייה של 9.14% לעומת השנה הקודמת.
- נפח מכירות PNG ביתי: 0.64 MMSCMD, עלייה של 9.84% לעומת השנה הקודמת.
- נפח מכירות תעשייה ומסחר: 0.70 MMSCMD, ירידה של 7.48% לעומת השנה הקודמת.
- תחנות CNG חדשות שנוספו ברבעון: 9, המביאות את הסך הכולל ל-528.
- החברה שמרה על תשלומי דיבידנד במשך 11 שנים רצופות, המעידות על התחייבות להחזר לבעלי המניות גם בתקופות מאתגרות.
תוצאות מול תחזיות
Mahanagar Gas היכתה את התחזיות, אך רק במעט. הרווח למניה עמד על 20.1, גבוה ב-0.39 מהתחזית של 19.71, שהם 1.98%. ההכנסות עמדו על 24.95 מיליארד, גבוהות ב-0.01 מיליארד בלבד מהאומדן של 24.94 מיליארד, הפתעה של 0.04%.
גודל ההכאה מרמז כי הרבעון היה קרוב לציפיות ולא חזק מהותית מהמודלים של האנליסטים. לכך יש משמעות, שכן המגמות התפעוליות של החברה היו מעורבות. בעוד הנפחים צמחו, המרג’ינים התכווצו והרווח ירד ברצף. בהקשר זה, הכאת הרווח הקטנה אינה צפויה לגבור על החששות בנוגע לאספקת הגז ולחצי העלויות.
תגובת השוק
המניה עמדה לאחרונה על $1,059.7, עלייה של 0.36% מהסגירה הקודמת של $1,055.9. המהלך מסתכם ברווח של $3.8 למניה ומצביע על תגובה מאופקת מצד המשקיעים.
המניה נסחרת באמצע טווח 52 השבועות שלה, בין $900 ל-$1,267. זה מציב את המניה כ-13.5% מעל השפל ובערך 16.4% מתחת לשיא. העלייה המתונה מרמזת כי השוק רואה את הרבעון כיציב ברובו, כאשר ההכאה הקטנה מקוזזת על ידי רווחיות חלשה יותר וסיכוני אספקה מתמשכים.
לא צוינה מתכונת מסחר חריגה או שסע בנפח בנתונים שסופקו. למשקיעים המחפשים ניתוח הערכת שווי מקיף, InvestingPro מספק אומדני שווי הוגן ומדדים מתקדמים שיסייעו להעריך האם המניה נסחרת ברמות אטרקטיביות ביחס לנתוניה הבסיסיים.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה ציינה כי היא צופה צמיחה בנפח של 8% עד 9% בשנות הכספים 2027 ו-2028 לאחר שהאספקה תתנרמל. החברה ציינה כי הצמיחה הבסיסית ב-CNG, ב-PNG ביתי ובלקוחות מסחריים קטנים נותרת חזקה, וכי נפחי התעשייה עשויים להתאושש בחדות כאשר הגבלות האספקה יוסרו.
החברה ציינה גם כי היא שומרת על תחזיתה הפיננסית ל-capex של INR 1,500 crore עד INR 1,800 crore לשנת הכספים 2027. ההוצאות בחצי השנה הראשון היו איטיות יותר בשל הגבלות הנחת צינורות הקשורות לעונת המונסון, אך ההנהלה צופה כי הפעילות תואץ בהמשך השנה.
בנוגע למרג’ינים, החברה ציינה כי קשה לספק תחזית פיננסית מדויקת מכיוון שאספקת הגז ותמחורו נותרים תנודתיים. ההנהלה אמרה כי העלאת מחיר CNG של INR 1 עד INR 1.5 לכל SCM תסייע להחזיר את מרג’ין ה-EBITDA ליחידה ליעד של INR 7, בהנחה שגורמים אחרים יישארו ללא שינוי.
החברה ציינה גם כי תזרים המזומנים החופשי עשוי להיות שלילי ב-INR 200 crore עד INR 300 crore בשנות הכספים 2027 ו-2028, אך הוסיפה כי יש לה מספיק תזרים מזומנים תפעולי, פיקדונות לקוחות ועתודות מזומנים כדי לממן הוצאות ללא הנפקת חוב. הגמישות הפיננסית הזו נתמכת על ידי המאזן החזק של החברה, המחזיק במזומן רב יותר מחוב, על פי ניתוח InvestingPro.
דברי ההנהלה
"100% מדרישת ה-PNG הביתי שלנו, DPNG, והחלק העיקרי מדרישת ה-CNG שלנו מסופקים מגז טבעי המיוצר בארץ," אמר הדירקטור המנהל Praveer Kumar Srivastava. הדברים מדגישים את יציבות האספקה היחסית של החברה בגז ביתי, גם כאשר תנאי ה-LNG המיובא נותרים תנודתיים.
Rajesh Patel, מנהל הכספים הראשי, אמר כי החשיפה לרכישות למסירה מיידית הייתה מוגבלת אך עדיין משמעותית ברבעון. "אם נכלול גם רכישות למסירה מיידית דרך IGX HPHT, אז זה היה כ-11%," אמר. זה מסביר מדוע המרג’ינים נקלעו ללחץ למרות צמיחת הנפח.
פטל הוסיף כי החברה מתמקדת בשמירה על הרווחיות מבלי לפגוע בביקוש. "מאמצינו הם תמיד לשמור על רווחיות סבירה תחת התרחיש, תוך שמירה על כך שלא יפגע בצרכנים לרעה," אמר. ההערה משקפת את איזון בין משמעת התמחור לבין שמירה על ערך הצעת ה-CNG לעומת בנזין וסולר.
סיכונים ואתגרים
- מחירי LNG גבוהים: LNG למסירה מיידית בטווח של $20 עד $23 לכל MMBTU צמצם את הגמישות במרג’ין.
- קיצוצי אספקה: הגבלות על יבוא RLNG הגבילו את נפחי התעשייה והמסחר.
- חולשה תעשייתית: ביקוש תעשייתי נמוך יותר עלול ללחוץ על הרווחיות הכוללת מכיוון שמגזר זה חשוב לתמהיל המרג’ין.
- אינפלציית עלויות: הוצאות חשמל, דלק, תחבורה ואספקה עלו עם צמיחת הנפח.
- סיכון ביצוע באספקת גז: החברה חייבת לנהל תמהיל מורכב יותר של גז לטווח, גז למסירה מיידית והקצאות HPHT.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות באספקת גז, תמחור והתחזית למרג’ינים. שאלה מרכזית אחת הייתה כמה LNG למסירה מיידית השתמשה החברה במהלך הרבעון. ההנהלה ציינה כי RLNG למסירה מיידית טהורה ייצגה 4% מנפחי ה-CNG ו-2.5% מנפחי החברה הכוללים, בעוד החשיפה הרחבה יותר למסירה מיידית כולל IGX HPHT עמדה על כ-11%.
נושא מרכזי נוסף היה נוסחת הקצאת ה-HPHT החדשה. ההנהלה ציינה כי המערכת החדשה תקצה גז על בסיס צריכה קודמת ולא חלוקה שווה, מה שאמור להגדיל את הקצאת Mahanagar Gas לאורך זמן מכ-5,000 עד 6,000 MMBtu ליום לכ-16,000 עד 18,000 MMBtu ליום לאחר יישום מלא.
האנליסטים שאלו גם על התחזית לנפחי התעשייה והמסחר. ההנהלה ציינה כי הירידה נבעה בעיקר מהגבלות אספקה ותמחור גבוה הצמוד ל-Brent, אך הוסיפה כי הנפחים אמורים להתאושש עם צמיחה דו-ספרתית ברגע שהאספקה תתנרמל.
שאלות על הוצאות הון ותזרים מזומנים קיבלו תשובה ברורה. החברה ציינה כי יעד ה-capex שלה של INR 1,500 crore עד INR 1,800 crore נותר בעינו, וכי אין לה צורך לגייס חוב מכיוון שיש לה מספיק נזילות פנימית לכסות הוצאות ותזרים מזומנים חופשי שלילי אפשרי.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









