Endurance Technologies דיווחה על החמצה קלה ברווח למניה ובהכנסות לרבעון השני של שנת הכספים 2027: רווח למניה של 19.25 לעומת תחזית של 19.27, והכנסות של 44.37 מיליארד לעומת ציפיות של 44.86 מיליארד. המניה כמעט ולא זזה בעקבות הדוח, ונסחרה ב-$2,407.2, ירידה של 0.11% מהסיום הקודם של $2,409.9. למרות ההחמצה הקלה, יצרנית חלקי הרכב ציינה כי ההכנסה הכוללת המאוחדת עלתה ב-33% בהשוואה שנתית, בזכות צמיחה ברכבים חשמליים, ברכבים בעלי ארבעה גלגלים ובפעילות האירופית.
נקודות מפתח
- הרווח למניה החמיץ את התחזיות ב-0.1%, בעוד ההכנסות נפלו מהציפיות ב-1.09%.
- ההכנסה הכוללת המאוחדת עלתה ב-33% בהשוואה שנתית ל-INR 4,811 קרור.
- ה-EBITDA עלה ב-17.3% ל-INR 584 קרור, עם מרג’ין של 12.1%.
- מכירות רכבים חשמליים בהודו זינקו ב-185% בהשוואה שנתית ל-INR 229 קרור.
- ההנהלה ציינה כי לחץ הסחורות צפוי להתמתן ברבעונים הקרובים עם כניסת העלאות המחירים לתוקף.
- החברה המשיכה להשקיע בהיקפים גבוהים במפעלים חדשים, מוצרים וגיוון עסקי.
ביצועי החברה
Endurance הציגה ביצוע תפעולי חזק ברבעון השני של שנת הכספים 2027, חרף עלויות חומרי גלם גבוהות יותר ורקע סחורות מאתגר. הרווח הנקי המאוחד לאחר מס (PAT) עלה ב-21% בהשוואה שנתית ל-INR 274 קרור, בעוד ההכנסות העצמאיות בהודו גדלו ב-40% ל-INR 3,761 קרור. גם הפעילות האירופית צמחה, עם עלייה של 13% בהכנסה הכוללת ל-INR 1,029 קרור.
החברה ציינה כי הצמיחה הונעה על ידי תמהיל מוצרים רחב יותר, ביקוש חזק יותר לרכבים חשמליים וזכיות בעסקים חדשים. ההנהלה הדגישה כי Endurance צומחת מהר יותר מהשוק באירופה, שם הביקוש הבסיסי נותר חלש לאחר ניכוי השפעות יצרני ציוד מקורי (OEM) סינים. החברה הצביעה גם על מעבר למוצרים בעלי ערך גבוה יותר כגון מערכות תלייה, גלי הנע, מארזי סוללות ויציקות אלומיניום. על פי InvestingPro, Endurance נחשבת לשחקן בולט בתעשיית רכיבי הרכב, כאשר החברה נותרת רווחית במהלך שנת הכספים האחרונה. משקיעים המעוניינים בתובנות מעמיקות יותר יכולים לגשת ל-9 ProTips נוספים בפלטפורמה.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסה כוללת מאוחדת: INR 4,811 קרור, עלייה של 33% בהשוואה שנתית.
- EBITDA מאוחד: INR 584 קרור, עלייה של 17.3% בהשוואה שנתית.
- מרג’ין EBITDA מאוחד: 12.1%.
- PAT מאוחד: INR 274 קרור, עלייה של 21% בהשוואה שנתית.
- מרג’ין PAT מאוחד: 5.7%.
- הכנסה כוללת עצמאית: INR 3,761 קרור, עלייה של 40% בהשוואה שנתית.
- EBITDA עצמאי: INR 395 קרור, עלייה של 18% בהשוואה שנתית.
- מרג’ין EBITDA עצמאי: 10.5%.
- הכנסה כוללת אירופה: INR 1,029 קרור, עלייה של 13% בהשוואה שנתית.
- הכנסות Maxwell: INR 85 קרור, עלייה של 95% בהשוואה שנתית ו-50% ברצף רבעוני.
רווחים מול תחזית
תוצאות Endurance היו מעט מתחת לציפיות וול-סטריט. הרווח למניה של 19.25 החמיץ את התחזית של 19.27 ב-0.02, כלומר כ-0.1%. ההכנסות של 44.37 מיליארד החמיצו את התחזית של 44.86 מיליארד ב-0.49 מיליארד, כלומר כ-1.09%.
ההחמצה הייתה צנועה ולא שינתה את התמונה הרחבה של הרבעון. החברה עדיין רשמה צמיחה שנתית חזקה בהכנסות, ב-EBITDA וברווח, מה שמצביע על כך שהעסק נמצא על מסלול התרחבות יציב. נקודת הלחץ העיקרית הייתה ההכנסות, שהגיעו מעט מתחת לציפיות, גם כאשר ההנהלה תיארה את הביקוש כבריא בפני מספר עסקים.
תגובת השוק
המניה הגיבה בצורה מרוסנת לאחר פרסום הדוח. המניה נסחרה לאחרונה ב-$2,407.2, ירידה של 0.11% מהסיום הקודם של $2,409.9. כך נותרת המניה כ-21.7% מתחת לשיא של 52 שבועות של $3,072 וכ-12.3% מעל לשפל של 52 שבועות של $2,142.8. נתוני InvestingPro מצביעים על כך שהמניה נסחרת במכפיל רווח גבוה ביחס לצמיחת הרווחים הצפויה בטווח הקרוב, שיקול למשקיעים המתמקדים בשווי. ניתוח השווי ההוגן של הפלטפורמה מצביע על כך האם מניות Endurance מוערכות בחסר או מוערכות ביתר ביחס לשוויין הפנימי.
הירידה הקלה מרמזת כי משקיעים ראו בתוצאות כמשקפות בגדול את סיפור הצמיחה ארוך הטווח של החברה, גם אם הרבעון החמיץ מעט את התחזיות. לא נצפתה מתכונת מסחר חריגה בנתונים שסופקו. התנועה המרוסנת מרמזת גם כי השוק מתמקד יותר בצנרת המוצרים של Endurance, בחשיפה לרכבים חשמליים ובתוכניות ההתרחבות, מאשר בהחמצת הרווחים הקטנה.
תחזית והנחיות ההנהלה
ההנהלה ציינה כי המרג’ינים צפויים להשתפר מהרבעון השלישי של שנת הכספים 2027, עם כניסת העלאות מחירי הלקוחות לתוקף והתמתנות עלויות הסחורות. החברה צופה השפעה חיובית של כ-0.5% על מרג’ין הברוטו מעלאות מחירים שנכנסו לתוקף ב-1.10.2026, ותגמול נוסף של 0.5% עד 0.6% מסל סחורות נוח יותר.
Endurance צופה גם:
- הוצאות הון בהודו של כ-INR 1,100 קרור בשנת הכספים 2027.
- הוצאות הון מאוחדות של כ-INR 1,250 קרור בשנת הכספים 2027.
- הרצה מלאה של מארזי סוללות לאופנועים ברבעון השלישי של שנת הכספים 2027.
- מרג’ינים דו-ספרתיים ב-Maxwell בשנת הכספים 2028.
- SOP מצטבר ממערכות תלייה, בלמים וגלי הנע לרכבים בעלי ארבעה גלגלים יעלה מ-INR 100 קרור בשנת הכספים 2028 ל-INR 800 קרור עד שנת הכספים 2031.
החברה מתרחבת גם לתחומי האנרגיה הסולארית, הרכבות ויישומים תעשייתיים, כאשר ההנהלה מטווחת SOP מצטבר של INR 250 קרור בשנת הכספים 2028 ו-INR 650 קרור עד שנת הכספים 2031 עבור הפעילות הלא-רכבית.
דברי המנהלים
דירקטור מנהל Anurang Jain אמר כי הרבעון הניב צמיחה רחבת בסיס חרף לחצי עלויות. "ברבעון השני של שנת הכספים 2027, ההכנסה הכוללת המאוחדת שלנו גדלה ב-33% בהשוואה שנתית ל-INR 4,811 קרור," אמר, והוסיף כי ה-EBITDA וה-PAT גם הם עלו בחוזקה.
על המעבר במוצרי החברה, ציין Jain כי המטרה היא לעבור "מרכיבים בודדים לעבר מוצרים ומערכות קנייניות" תוך בניה על עוצמות הנדסיות קיימות. הוא גם ציין כי מכירות רכבים חשמליים בהודו עצמאית גדלו ב-185% ל-INR 229 קרור, המדגימות את הנוכחות הגוברת של החברה בניידות חשמלית.
Aditya Jhawar, ראש הצמיחה ושינוי עסקי, אמר כי הרבעון היה "בבירור רבעון מאתגר מרוח נגדית בסחורות," אך הוסיף כי העלאות מחירי הלקוחות מתחילות להגיע ואמורות לתמוך במרג’ינים.
סיכונים ואתגרים
- אינפלציית סחורות: עלות חומרי הגלם עלתה ל-70% מהמכירות, מה שעלול ללחוץ על המרג’ינים אם העברת המחירים תואט.
- סיכון הרצה: ארבעה מתקנים חדשים עדיין בשלבי הרחבה ומשפיעים לשלילה על הרווחיות כרגע.
- ריכוז לקוחות: Bajaj מהווה כ-35% מההכנסות המאוחדות, מה שחושף את החברה ללקוח גדול אחד.
- הוצאות הון כבדות: הוצאות הון מתוכננות של INR 1,250 קרור בשנת הכספים 2027 מעלות שאלות של הוצאה לפועל ותשואה על השקעה.
- עוצמת המאזן: למרות ההשקעה הכבדה, InvestingPro מציין כי החברה מחזיקה יותר מזומנים מחוב, המספקים גמישות פיננסית. לניתוח מקיף, משקיעים יכולים לגשת לדוח Pro Research של Endurance, אחד מ-1,400+ דוחות זמינים המעבדים נתונים מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה.
- אי-ודאות מאקרו וגיאופוליטית: ההנהלה הזכירה מחירי אנרגיה תנודתיים ואי-ודאות סחר, שעלולים להשפיע על הביקוש ושרשראות האספקה.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו במרג’ינים, גיוון עסקי וקצב הרצת עסקים חדשים. שאלה אחת התמקדה בהתאוששות מרג’ין הברוטו לאחר לחץ הסחורות. ההנהלה ציינה כי חלק מהלקוחות כבר הסכימו לעלאות מחירים מ-1.10.2026, וכי שיחות נוספות מתנהלות.
נושא נוסף היה הכניסה של החברה לתחומים חדשים כגון מארזי סוללות, בולמי שמש ורכיבי רכבת. ההנהלה ציינה כי רבים מהעסקים הללו כבר נמצאים בשלבי מעורבות מתקדמים עם לקוחות ואמורים לעבור לייצור מסחרי בתוך מספר רבעונים.
האנליסטים שאלו גם על התחזית האירופית. ההנהלה ציינה כי הגבלות יבוא סיניות, מכסים ומדיניות תעשייתית צפויה של האיחוד האירופי עשויים ליצור יותר מרחב לספקים מבוססים כמו Endurance. החברה ציינה כי כבר זכתה בהזמנות חדשות מ-Mercedes ו-Stellantis וממשיכה לראות הזדמנויות ככל שיצרני ציוד מקורי אירופיים מקומיים יותר ייצור.
שאלות על עסק מארזי הסוללות ותמהיל הרכבים החשמליים משכו תשומת לב גם הן. ההנהלה ציינה כי מדובר בעסק בעל ערך גבוה, עם מרג’ינים סבירים הצפויים לאורך זמן, וכי הכנסות הרכבים החשמליים קשורות יותר ויותר לעוצמות הקיימות ביציקות, בלמים והעברת כוח, כמו גם למוצרים חדשים הקשורים לסוללות.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









