Embassy Developments Limited דיווחה על הפסד רבעוני רחב יותר ברבעון השני של שנת הכספים 2027, לאחר שההכנסות ירדו בחדות לעומת התקופה המקבילה אשתקד — וזאת על אף שהיזמית הנדל"נית ציינה כי המכירות המוקדמות, הגבייה והשקת הפרויקטים נותרו חזקות. החברה רשמה הכנסות מפעולות של INR 292 crore, הפסד לאחר מס של INR 271 crore, ו-EBITDA שלילי של INR 131 crore. המניה ירדה 3.76% ונסחרה ב-$51.26 במסחר החי, לעומת שער הסגירה הקודם של $53.26, ונותרת רחוקה משמעותית משיא 52 השבועות שלה, $93.64. על פי נתוני InvestingPro, החברה לא הייתה רווחית במהלך שנת הכספים האחרונה, בהתאמה להפסד ברבעון הנוכחי. הפלטפורמה עוקבת אחר 4 ProTips נוספים עבור Embassy Developments שעשויים לסייע למשקיעים לנווט בתקופה מאתגרת זו.
נקודות מפתח
- ההכנסות המדווחות ירדו 41% על בסיס שנתי ל-INR 292 crore, בשל עיתוי השלמת הפרויקטים ואופן ההכרה בהכנסות.
- החברה ציינה כי הגבייה בחציון הראשון של שנת הכספים 2027 עלתה 53% על בסיס שנתי ל-INR 1,041 crore.
- המכירות המוקדמות בחציון הראשון הסתכמו ב-INR 4,093 crore, שהם 51% מהתחזית הפיננסית השנתית של INR 8,000 crore.
- השקות הרבעון השני הניבו מכירות מוקדמות של INR 2,591 crore, בהובלת פרויקטים פרמיום בבנגלור ובמומבאי.
- ההנהלה ציינה כי העסק נמצא בשלב מוקדם של מחזור, ורוב ההשקות האחרונות עדיין בשלב הבסיסים.
- החברה שמרה על אמון בתחזית הפיננסית שלה לשנת הכספים 2027 בנוגע להשקות, מכירות מוקדמות וגבייה.
ביצועי החברה
Embassy Developments ציינה כי הרבעון השני של שנת הכספים 2027 היה הרבעון החזק ביותר שלה מבחינת מכירות מוקדמות, אף שדוח רווח והפסד המדווח נותר חלש. תוצאות הפעילות של החברה ממשיכות לשקף את מחזור הפיתוח הארוך בנדל"ן, שבו גבייה והזמנות מגיעות לעיתים קרובות הרבה לפני ההכרה בהכנסות בשיטת השלמת הפרויקט.
הרבעון הדגיש את הפער בין המומנטום העסקי לבין התוצאות החשבונאיות. ההכנסות מפעולות ירדו ל-INR 292 crore לעומת INR 494 crore בתקופה המקבילה אשתקד, בעוד שסך ההכנסות ירד ל-INR 311 crore מ-INR 537 crore. החברה דיווחה גם על EBITDA שלילי והפסד נקי, שההנהלה ייחסה לפרויקטים ישנים הנמצאים בשלבי השלמה, ולא לסימן של ביקוש חלש יותר.
היזמית ציינה כי הביקוש נותר חזק בבנגלור, שוק הבית שלה, ובמומבאי, שם התרחבה לפרויקטי מגורים יוקרתיים. היא הדגישה ספיגה מהירה בהשקות חדשות ועניין רב ממשתמשים סופיים ולא ממשקיעים.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות מפעולות: INR 292 crore, ירידה של 41% על בסיס שנתי.
- סך הכנסות: INR 311 crore, ירידה של 42% על בסיס שנתי.
- EBITDA: שלילי INR 131 crore.
- הפסד לאחר מס: INR 271 crore.
- גבייה בחציון הראשון של שנת הכספים 2027: INR 1,041 crore, עלייה של 53% על בסיס שנתי.
- גבייה ברבעון השני של שנת הכספים 2027: INR 546 crore, עלייה של 10% ביחס לרבעון הקודם.
- מכירות מוקדמות בחציון הראשון של שנת הכספים 2027: INR 4,093 crore, עלייה של 574% על בסיס שנתי.
- GDV השקות בחציון הראשון של שנת הכספים 2027: INR 8,397 crore, שווה ל-51% מהתחזית הפיננסית השנתית.
- חייבים ממכירות ומלאי שטרם נמכר: INR 25,536 crore בפרויקטים שקיבלו אישור אכלוס ובפרויקטים פעילים.
- חוב מוסדי נטו: INR 3,982 crore, לאחר מזומן ותחליפי מזומן של INR 1,258 crore.
- ניתוח InvestingPro מראה כי החברה סובלת ממרג’ין רווח גולמי חלש, אתגר מבני בתמהיל הפרויקטים הנוכחי שלה, אף שהיא שחקנית בולטת בתעשיית ניהול ופיתוח הנדל"ן.
תוצאות מול תחזיות
לא פורסמה תחזית EPS או הכנסות לרבעון, ולכן לא ניתן היה לערוך השוואה ישירה לקונצנזוס. החברה אכן דיווחה על ירידה חדה בהכנסות ועל הפסד נקי, שבדרך כלל מפעילים לחץ על הסנטימנט. עם זאת, ההנהלה טענה כי את הרבעון יש לשפוט יותר לפי מכירות מוקדמות, גבייה וביצוע השקות מאשר לפי הרווח המדווח.
הנתונים התפעוליים היו חזקים. מכירות מוקדמות של INR 4,093 crore בחציון הראשון כבר ייצגו 51% מהיעד השנתי של INR 8,000 crore, בעוד הגבייה הגיעה ל-35% מהיעד השנתי של INR 3,000 crore. נתונים אלה מצביעים על כך שהעסק עוקב היטב אחר התוכנית התפעולית שלו, גם אם דוח רווח והפסד נותר תחת לחץ.
תגובת השוק
מניית Embassy Developments ירדה 3.76% ונסחרה ב-$51.26 במסחר החי, לעומת שער הסגירה הקודם של $53.26. הירידה הותירה את המניה כ-45% מתחת לשיא 52 השבועות שלה, $93.64, וכ-30% מעל שפל 52 השבועות שלה, $39.46.
הירידה מרמזת כי המשקיעים התמקדו יותר בהפסד המדווח ובפער בין המומנטום התפעולי לבין התוצאות החשבונאיות, מאשר בנתוני המכירות המוקדמות וההשקות החזקים. לא סופקו נתוני מחזור מסחר, ולכן לא ניתן היה לקבוע האם הירידה התרחשה בנפח מסחר חריג. נתוני InvestingPro מגלים כי שער המניה ירד משמעותית במהלך חמש השנים האחרונות, כאשר החותמים מקבלים גישה לניתוח שווי הוגן מקיף, מדדים פיננסיים מתקדמים ותובנות מומחים כדי להעריך טוב יותר האם הרמות הנוכחיות מייצגות הזדמנות או סיכון נוסף.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה אישרה מחדש את יעדי הפעילות לשנת הכספים 2027. החברה ציינה כי היא צופה:
- GDV השקות של INR 19,400 crore לשנה המלאה.
- מכירות מוקדמות של INR 8,000 crore, כולל INR 6,000 crore מפרויקטים בבעלותה ו-INR 2,000 crore מפרויקטי ניהול פיתוח.
- גבייה של INR 3,000 crore לשנה.
החברה ציינה כי כבר השלימה השקות בהיקף של INR 8,397 crore בחציון הראשון, שהם 43% מיעד ההשקות השנתי. היא צופה כי ההשקות הנותרות יתפרסו על פני הרבעון השלישי והרבעון הרביעי, כאשר הרבעון הרביעי צפוי להיות גדול יותר.
ההנהלה ציינה גם כי תזרים המזומנים התפעולי צפוי להפוך לחיובי עד 31.03.2027, בסיוע גבייה נוספת צפויה של INR 2,000 crore בחציון השני. היא ציינה כי הפחתת החוב צפויה להתחיל סביב הרבעון השני או השלישי של שנת הכספים 2028, ברגע שהגבייה תעלה על הוצאות ההון ועלויות התקורה.
דברי ההנהלה
Aditya Virwani, המנכ"ל, אמר כי הרבעון הדגים את העוצמה התפעולית של החברה: "הרבעון השני של שנת הכספים 2027 היה הרבעון החזק ביותר בתולדות Embassy Developments."
הוא גם הצביע על היקף צינור ההשקות של החברה, ואמר כי הוא בטוח ביכולת לעמוד ביעדי שנת הכספים 2027 בנוגע להשקות, מכירות מוקדמות וגבייה.
מנהל ההכנסות הראשי Reeza Sebastian אמר כי תגובת הלקוחות של החברה משקפת עוצמת המותג וביקוש ממשתמשים סופיים. "ברגע שאנו מציבים את שם Embassy על פרויקט, השוק מגיב מיידית," אמר, והוסיף כי התגובה הגיעה ברובה המכריע ממשפחות הרוכשות בתים לשימושן העצמי.
מנהל הכספים הראשי Rajesh Kaimal אמר כי יש לבחון את תוצאות החברה דרך הפריזמה של עסק מחזור ארוך. הוא ציין כי הפער בין ההזמנות לבין הרווחים המדווחים הוא נורמלי בנדל"ן, שכן הכנסות מוכרות רק עם השלמת הפרויקטים ומסירתם.
סיכונים ואתגרים
- פיגור בהכרת הכנסות: ההשקות האחרונות עדיין בשלבי בנייה מוקדמים, מה שעלול להותיר את ההכנסות והרווחים המדווחים חלשים בתקופה קרובה.
- נטל חוב: חוב מוסדי נטו של INR 3,982 crore נותר במוקד תשומת הלב בעוד החברה ממתינה לשיפור בתזרים המזומנים.
- סיכון ביצוע: פרויקטים גדולים כמו Panvel דורשים הון מתמשך, כוח אדם והתקדמות בנייה.
- עיכובים רגולטוריים: חלק מהפרויקטים, כולל Sky Terraces, נתקלו בבעיות עיתוי הקשורות לאישורים.
- מעבר מנהיגות: המנכ"ל Sachin Shah עתיד לפרוש בסוף דצמבר, מה שעלול ליצור תקופת התאמה גם עם תכנון ירושה מסודר.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בשלושה תחומים עיקריים: גבייה, הפחתת חוב ועיתוי הפרויקטים.
בנוגע לגבייה, ההנהלה ציינה כי היא בטוחה בעמידה ביעד השנתי של INR 3,000 crore, כאשר רוב השיפור בחציון השני צפוי עם התקדמות הפרויקטים דרך אבני דרך בנייה ותחילת גבייה ממחזורי יציקה.
בנוגע להפחתת החוב, Aditya Virwani אמר כי החברה צופה לראות תזרים מזומנים עודף מעבר להוצאות הבנייה והתקורה סביב הרבעון השני או השלישי של שנת הכספים 2028, ובאותה נקודה החוב אמור להתחיל לרדת.
שאלות נוספות התמקדו בפרויקט Panvel, שם ההנהלה ציינה כי השקיעה עד כה כ-INR 500 crore. הפרויקט מתפרס על 17 מגדלים ו-8 מיליון רגל רבועה, כאשר תעודות אכלוס ראשונות צפויות מאמצע שנת הכספים 2028. ההנהלה ציינה כי הפרויקט עשוי לייצר עודף של INR 300 מיליון עד INR 400 מיליון לאחר עלויות בנייה וריבית.
האנליסטים שאלו על עיתוי המרת חוב Blackstone, אך ההנהלה ציינה כי המרה ברמות השוק הנוכחיות תהיה מדללת מדי וכי הדיונים עדיין מתנהלים.
החברה התייחסה גם לעיכובים ב-Sky Terraces וציינה כי הבעיה לא אמורה לפגוע בתחזית הפיננסית השנתית למכירות מוקדמות, שכן פרויקטים אחרים, כולל Juhu, עלו על הציפיות.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









