Diamond Power Infrastructure דיווחה על הכנסות רבעוניות מעל INR 1,000 קרור לראשונה ברבעון השני של שנת הכספים 2027, כאשר הרווח וייצור המזומנים השתפרו בחדות והחברה ציינה כי היא עומדת בנתיב להשגת יעד ההכנסות השנתי שלה. המנייה עלתה ב-4.27% ל-$383.2, קרוב לשיא של 52 השבועות שעמד על $404, לאחר שיחת הוועידה. החברה מסרה כי ההכנסות עלו ב-135% על בסיס שנתי ל-INR 1,032 קרור, בעוד שהרווח לאחר מס טיפס ל-INR 108 קרור לעומת INR 28 קרור בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח למנייה עמד על INR 1.87.
נקודות מפתח
- ההכנסות חצו את רף INR 1,000 קרור לראשונה ברבעון, וסימנו אבן דרך משמעותית בהיקף הפעילות.
- הרווח לאחר מס בחצי הראשון של שנת הכספים 2027 עמד על INR 166 קרור, וכבר עלה על הרווח השנתי המלא של שנת הכספים 2026 שעמד על INR 158 קרור.
- המאזן השתפר בחדות, כאשר ההון העצמי הפך לחיובי והחברה עברה למצב מזומנים נטו חיובי.
- כבלים למרכזי נתונים הפכו למנוע צמיחה מרכזי, עם תרומה של INR 242 קרור ברבעון.
- ההנהלה אישרה את התחזית הפיננסית להכנסות שנת הכספים 2027 בטווח של INR 4,300 קרור עד INR 4,500 קרור.
ביצועי החברה
Diamond Power ציינה כי הרבעון השני של שנת הכספים 2027 היווה נקודת מפנה במסלול הצמיחה שלה. הכנסות מפעילות עלו ל-INR 1,032 קרור, גידול של 135% לעומת השנה הקודמת ו-50% לעומת הרבעון הקודם. ה-EBITDA, כולל הכנסות אחרות, עלה ב-189% על בסיס שנתי ל-INR 133 קרור, עם מרג’ין של 12.9%. הרווח לאחר מס זינק לכמעט פי ארבעה ל-INR 108 קרור.
החברה הוסיפה כי הכנסות החצי הראשון של שנת הכספים 2027 הגיעו ל-INR 1,722 קרור, כ-90% מהכנסות שנת הכספים 2026 המלאה. הרווח לאחר מס בחצי הראשון, INR 166 קרור, עלה על ה-INR 158 קרור שהושגו לאורך כל שנת הכספים 2026. ההנהלה תיארה את הרבעון כרבעון ה-INR 1,000 קרור הראשון של החברה וציינה כי העסק רשם שמונה רבעונים רצופים של צמיחה.
הצמיחה הייתה רחבה, בהובלת כבלים ומוליכים, אך החברה הדגישה גם את העלייה המהירה בעסקי כבלי מרכזי הנתונים. היא ציינה כי נפחי הייצור והמשלוח גדלו ב-60% עד 70% על בסיס שנתי, מה שמעיד כי ההתרחבות בשורת ההכנסות לא נבעה רק ממחירי מתכות גבוהים יותר.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות מפעילות: INR 1,032 קרור, עלייה של 135% על בסיס שנתי ו-50% על בסיס רבעוני.
- EBITDA: INR 133 קרור, עלייה של 189% על בסיס שנתי.
- מרג’ין EBITDA: 12.9%, בסיוע מינוף תפעולי.
- רווח לאחר מס: INR 108 קרור, לעומת INR 28 קרור בתקופה המקבילה אשתקד.
- רווח למנייה: INR 1.87 למנייה.
- הכנסות חצי שנה ראשון של שנת הכספים 2027: INR 1,722 קרור.
- רווח לאחר מס בחצי שנה ראשון של שנת הכספים 2027: INR 166 קרור, מעל הרווח לאחר מס השנתי המלא של שנת הכספים 2026 שעמד על INR 158 קרור.
- הון עצמי: INR 764 קרור נכון ל-30.09, לעומת הון עצמי שלילי של INR 604 קרור נכון ל-31.03.
- מזומנים נטו: INR 572 קרור, לעומת חוב נטו של INR 527 קרור קודם לכן.
- ספר הזמנות: INR 3,735 קרור בערך מצוטט, או כ-INR 4,300 קרור במחירי שוק נוכחיים.
תגובת השוק
מנייתה של Diamond Power עלתה ב-4.27% ל-$383.2 לעומת שער הסגירה הקודם של $367.5. המנייה נסחרת כעת קרוב לפסגת טווח 52 השבועות שלה, $115.57 עד $404, כ-5.1% מתחת לשיא.
המהלך מצביע על כך שהמשקיעים הגיבו בחיוב להתרחבות היקף הפעילות של החברה, לשיפור הרווחיות ולמאזן המשופר. עליית המנייה משקפת גם אמון בספר ההזמנות של החברה ובתחומי צמיחה חדשים כגון כבלי מרכזי נתונים ואינטגרציה לאחור בפולימרים. לא סופקו נתוני היקף מסחר, ולכן לא ניתן להעריך האם המהלך התרחש עם פעילות כבדה במיוחד.
תחזית והנחיות
ההנהלה אמרה כי היא עומדת מאחורי התחזית הפיננסית להכנסות שנת הכספים 2027 בטווח של INR 4,300 קרור עד INR 4,500 קרור. היא הוסיפה כי מרג’יני ה-EBITDA צפויים להישאר בטווח של 11% עד 13% עד שפרויקט הפולימרים יהיה בפעולה, ולאחר מכן צפויים המרג’ינים להשתפר לטווח של 14% עד 16% בשנה שלאחר מכן.
החברה צופה הכנסות מכבלי מרכזי נתונים של כ-INR 750 קרור בשנת הכספים 2027. היא ציינה כי העסק כבר זכה בהזמנות ועוקב אחר הזדמנויות ב-66 ערים ומעל 230 יזמי מרכזי נתונים.
Diamond Power גם פירטה תוכנית השקעות הון גדולה של INR 366 קרור הפרוסת על פני שישה עד שבעה פרויקטים. ההשקעה האסטרטגית הגדולה ביותר היא מתחם פולימרים משולב בעלות של INR 170 קרור, אשר לדברי ההנהלה אמור לתמוך בצריכה פנימית, לשפר את המרג’ינים ולהוסיף כ-INR 120 קרור ב-EBITDA שנתי בהיקפי הייצור הנוכחיים. ניתוח InvestingPro מראה כי החברה פועלת עם רמת חוב מתונה ושומרת על נכסים נזילים העולים על התחייבויות לטווח קצר, מה שמספק גמישות פיננסית לתוכניות ההתרחבות הללו. למשקיעים המחפשים ניתוח מקיף, Diamond Power נמצאת בין למעלה מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות המחקר של InvestingPro, אשר הופכים נתונים פיננסיים מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה.
דברי המנהלים
אמיט בהטנגר, ראש אסטרטגיה תאגידית, אמר: "זה היה הרבעון הראשון של 1,000 קרור של Diamond Power. הכנסות מפעילות לרבעון השני עמדו על INR 1,032 קרור, עלייה של 135% לעומת אותו רבעון אשתקד, ועלייה של 50% על בסיס רבעוני."
הוא הוסיף: "בשישה חודשים, השגנו 90% מהכנסות השנה המלאה של השנה שעברה. הרווח שלנו בחצי הראשון של INR 166 קרור כבר גבוה מה-INR 158 קרור שהרווחנו לאורך כל שנת הכספים 2026."
על הכיוון האסטרטגי של החברה, אמר: "Diamond Power הופכת לחברת כבלים במתח בינוני ובהדרגה גם במתח גבוה במיוחד, לצד זכיינות מוליכים פרמיום."
קונדיפ ס. תאקר, מנהל הכספים הראשי, אמר כי מעבר האנרגיה הרחב יותר מסייע לעסקים. "הסיכון הגיאופוליטי משפיע לטובה על התעשייה שלנו, פשוט משום שככל שמחירי הדלק עולים, אנרגיה חדשה יותר ויותר מקבלת תאוצה," אמר.
סיכונים ואתגרים
- תנודות חדות במחירי סחורות: מחירי אלומיניום ונחושת עלולים להשפיע על המרג’ינים המדווחים, גם עם סעיפי שינוי מחיר.
- ריכוז לקוחות: קבוצת Adani עדיין מהווה 43% מספר ההזמנות, מה שחושף את החברה ללקוח גדול אחד.
- סיכון ביצוע: החברה מתרחבת בו-זמנית לכבלי מרכזי נתונים, כבלים סולאריים, מוצרי EHV ואינטגרציה של פולימרים.
- לחץ על המרג’ין: ההנהלה ציינה כי תמחור בתעשייה נותר תחרותי ובעיות איכות שכיחות, מה שעלול להגביל את התרחבות המרג’ין הגולמי.
- ביצוע השקעות הון: לחברה מספר פרויקטים בביצוע, ועיכובים עלולים להשפיע על תוכנית המרג’ין והצמיחה.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בעמידות ספר ההזמנות, בהזדמנות מרכזי הנתונים ובעמדה התחרותית של החברה ככל שיותר יצרני כבלים משקיעים בכושר MV ו-EHV.
שאלה מרכזית אחת הייתה כמה מהכנסות השנה הבאה כבר גלויות. ההנהלה אמרה כי ספר ההזמנות הנוכחי שווה כ-INR 4,300 קרור במחירי שוק וכי היא מצפה לבצע כ-INR 2,500 קרור עד מרץ, כאשר הזמנות נוספות צפויות לזרום בחצי השנה השני החזק יותר.
נושא מרכזי נוסף היה כבלי מרכזי נתונים. ההנהלה אמרה כי העסק אינו מוגבל לכמה פרויקטים גדולים ובמקום זאת משתרע על פני 66 ערים ומעל 230 יזמים. היא צופה הכנסות של INR 750 קרור מהמגזר השנה.
האנליסטים שאלו גם על המרג’ינים ופרויקט הפולימרים. ההנהלה אמרה כי מתקן הפולימרים החדש אמור לשפר את הרווחיות מכיוון שתרכובות בידוד ועטיפה מהוות 35% עד 40% מעלויות הכבלים. היא ציינה כי הפרויקט מיועד לשימוש פנימי ועשוי להוסיף כ-INR 120 קרור ב-EBITDA בהיקפי הייצור הנוכחיים.
שאלות על יצוא וקדם-כשירות גם הועלו. ההנהלה אמרה כי הגישה לאישור UL בארה"ב, שלחה דגימות לבדיקה באירופה, ובנתה צוות יצוא ייעודי לתמיכה בצמיחה עתידית.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









