Freshworks מכה את תחזיות הרבעון השלישי, אך המניה צונחת במסחר המאוחר

התפרסם 04.11.2026, 01:18
© Reuters.

© Reuters.

במאמר זה:

Freshworks Inc. פרסמה את תוצאות הרבעון השלישי של 2026, שהיכו את תחזיות וול-סטריט הן ברווחים והן בהכנסות — אך המניה ירדה בחדות במסחר המאוחר, כשהמשקיעים התמקדו בפער הצנוע בהכנסות ובתחזית הפיננסית לטווח הקרוב. יצרנית התוכנה רשמה רווח מותאם של $0.22 למניה, מעל התחזית של $0.18, והכנסות של $245.4 מיליון, מעט מעל הצפי של $245.1 מיליון. המניה סיימה את המסחר הרגיל ב-$14.15, ולאחר מכן צנחה 7.7% ל-$13.06 במסחר המאוחר.

נקודות מפתח

- Freshworks היכתה את התחזיות הן ברווחים והן בהכנסות ברבעון השלישי, תוך המשך רצף של ביצועים עודפים.

- ההכנסות עלו 14% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-$245.4 מיליון, בקצה העליון של התחזית הפיננסית.

- מרג’ין התפעולי שאינו לפי GAAP התרחב ל-30%, ותזרים המזומנים החופשי המותאם הגיע ל-$73.9 מיליון.

- החברה העלתה את התחזית הפיננסית להכנסות לשנת 2026 המלאה לטווח של $965 מיליון עד $966 מיליון.

- המניה ירדה במסחר המאוחר למרות ההכאה, מה שמרמז כי המשקיעים ציפו לצמיחה חזקה יותר או לתחזית פיננסית אופטימית יותר לטווח הקרוב.

ביצועי החברה

Freshworks ציינה כי הרבעון שיקף התקדמות רחבה בתחומי הצמיחה, הרווחיות ויצירת המזומנים. ההכנסות עלו 14% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, וההנהלה ציינה כי זה הרבעון השמיני ברציפות שבו החברה עברה את תחזיות ההכנסות. הכנסה תפעולית שאינה לפי GAAP הגיעה ל-$73.2 מיליון, השווה למרג’ין של 30%, ותזרים המזומנים החופשי המותאם הגיע אף הוא למרג’ין של 30%.

החברה מסיטה את מיקודה ללקוחות ארגוניים גדולים יותר, בעיקר בתחום ה-EX (חוויית עובד). ההנהלה ציינה כי אסטרטגיה זו באה לידי ביטוי בעסקאות גדולות יותר, אימוץ מוצרים חזק יותר ושיעורי שימור גבוהים יותר בקרב לקוחות הרוכשים כלי בינה מלאכותית. Freshworks גם הודיעה כי חצתה את רף $1 מיליארד בהכנסות שנתיות חוזרות (ARR) באוקטובר.

הרבעון שיקף גם מודל תפעולי ממושמע יותר. Freshworks העבירה את כל פעילות ה-GTM (go-to-market) בתחום חוויית הלקוח (CX) להודו, והקצתה צוותי שטח ייעודיים ל-EX — שינוי שלדברי ההנהלה שיפר את היעילות והרווחיות.

עיקרי הנתונים הפיננסיים

- הכנסות: $245.4 מיליון, עלייה של 14% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

- EPS שאינו לפי GAAP: $0.22, לעומת תחזית של $0.18.

- רווח נקי לפי GAAP: $18.3 מיליון, או $0.07 למניה.

- הכנסה תפעולית שאינה לפי GAAP: $73.2 מיליון.

- מרג’ין תפעולי שאינו לפי GAAP: 30%, עלייה של 6 נקודות אחוז לעומת הרבעון הקודם ו-9 נקודות לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

- תזרים מזומנים חופשי מותאם: $73.9 מיליון.

- מרג’ין תזרים מזומנים חופשי מותאם: 30%, לעומת 24% ברבעון השני.

- חיובים מחושבים: $249.5 מיליון, עלייה של 11% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

- מזומן והשקעות: $697 מיליון, ללא חוב.

לפי נתוני InvestingPro, ל-Freshworks יתרת מזומן העולה על חובותיה, והיא שומרת על מרג’ין רווח גולמי מרשים של 85%, המדגיש את היעילות התפעולית שהדגישה ההנהלה. ניתוח הפלטפורמה מצביע על כך שהמניה מוערכת בחסר ביחס לשווי ההוגן שלה, ומציב אותה ברשימת המניות המוערכות בחסר. משקיעים המעוניינים בתובנות מעמיקות יכולים לגשת ל-ProTips בלעדיים ולמדדים מקיפים — InvestingPro מציע למעלה מ-10 טיפים נוספים עבור FRSH, לצד דוחות מחקר מפורטים המכסים למעלה מ-1,400 מניות אמריקאיות.

- רכישה חוזרת של מניות: כ-2.7 מיליון מניות תמורת $27 מיליון ברבעון.

רווחים מול תחזית

Freshworks דיווחה על EPS מותאם של $0.22, שהיכה את תחזית הקונצנזוס של $0.18 ב-$0.04 למניה, או 22.2%. ההכנסות הגיעו ל-$245.43 מיליון, מעל התחזית של $245.06 מיליון ב-$0.37 מיליון, או 0.15%.

ההכאה ברווחים הייתה חזקה, בעיקר בתחום הרווחיות. עם זאת, הפער בהכנסות היה קטן בהרבה, וייתכן שזה הגביל את ההתלהבות. ברבעונים האחרונים, Freshworks סיפקה לרוב עודף הן בהכנסות והן במרג’ינים, ולכן המשקיעים אולי ציפו להפתעה גדולה יותר בשורה העליונה או להאצה ברורה יותר בצמיחה.

ההנהלה ציינה כי הרבעון סימן את הרבעון הרווחי השני ברציפות של החברה על בסיס GAAP, וכן את הרבעון התשיעי ברציפות של ביצועי כלל 40 (Rule of 40), סימן לכך שהצמיחה והרווחיות נשמרות מאוזנות.

תגובת השוק

מניית Freshworks סיימה את המסחר הרגיל ב-$14.15, ירידה של 0.42% לעומת סיום המסחר הקודם של $14.21. לאחר פרסום הדוח, המניה ירדה ל-$13.06 במסחר המאוחר, ירידה של $1.09, או 7.7%.

המניה נסחרה סמוך לראש טווח 52 השבועות שלה, $6.79 עד $15.51, לפני הירידה שלאחר הדוח. המניה זינקה 62% בששת החודשים שקדמו לכן, מה שמשקף מומנטום חזק לפני פרסום הדוח. עם שווי שוק של $3.71 מיליארד ומכפיל רווח (P/E) של 18.75, החברה נסחרת במכפילי EBIT ו-EBITDA גבוהים, כפי ש-InvestingPro מזהה, מה שעשוי להסביר את רגישות המשקיעים להכאות צנועות בהכנסות. התנועה במסחר המאוחר מרמזת כי המשקיעים לא היו מרוצים לחלוטין מהרבעון, למרות שהחברה היכתה את התחזיות והעלתה את התחזית הפיננסית להכנסות לשנה המלאה.

גל המכירות עשוי לשקף גם תבנית רחבה יותר בשוק, שבה משקיעי תוכנה מתגמלים האצה ברורה יותר מאשר ביצוע יציב. Freshworks סיפקה תוצאות מוצקות, אך הפער הקטן בהכנסות והתגובות של החברה בדבר העברת הדגש להרחבת בסיס הלקוחות הקיים במקום גיוס לקוחות חדשים — עשויים לרסן את ההתלהבות לטווח הקצר.

תחזית פיננסית וצפי

Freshworks העלתה את התחזית הפיננסית להכנסות לשנת 2026 המלאה לטווח של $965 מיליון עד $966 מיליון, שיייצג צמיחה של כ-15% לשנה. החברה גם סיפקה תחזית פיננסית להכנסות ברבעון הרביעי של $253.5 מיליון עד $254.5 מיליון, המשתמעת לצמיחה של כ-14%.

לשנה המלאה, Freshworks צופה הכנסה תפעולית שאינה לפי GAAP של $238 מיליון עד $240 מיליון, ותזרים מזומנים חופשי מותאם של כ-$265 מיליון, עם מרג’ין מעל 27%. ההנהלה ציינה כי תזרים המזומנים החופשי המותאם למניה צפוי לעלות על $0.94, מעל יעד הצמיחה של 20%.

החברה צופה כי ה-ARR של EX יעלה על $625 מיליון עם יציאת 2026. כמו כן נמסר כי שילוב הרכישות האחרונות, Torii ו-Robusta, אמור להוסיף ליכולות הפלטפורמה ולתמוך בצמיחה עתידית. ההנהלה ציינה כי חלק מהכנסות Device42 עוברות מהכרה מראש בתנאי רישיון לפריסה שוטפת של הכנסות, מה שעלול להכביד על ההשוואות לטווח הקרוב.

דברי ההנהלה

המנכ"ל Dennis Woodside אמר: "Freshworks היא פלטפורמת תפעול השירות המאוחדת מבוססת הבינה המלאכותית לארגון הזריז המודרני. האסטרטגיה שלנו באה לידי ביטוי בתוצאות הרבעון השלישי, עמידה בציפיות או עלייה עליהן הן בשורה העליונה והן בשורה התחתונה, ושיא בתזרים המזומנים החופשי."

הוא גם הדגיש את המיקוד הארגוני של החברה ואמר: "אנחנו חברה שמקדמת EX, מתקדמת לעבר לקוחות גדולים יותר ועסקאות גדולות יותר. הפלטפורמה המאוחדת שלנו, מודל נתונים אחד לאורך IT, HR ופיננסים, מחליפה מתחרים ותיקים, ואימוץ הבינה המלאכותית מניע התרחבות ברמת מרג’ין גבוהה."

המנהל הפיננסי Tyler Sloat אמר: "היה לנו רבעון שלישי חזק, הרבעון השמיני ברציפות שבו עברנו את תחזיות ההכנסות, והרבעון הרווחי השני ברציפות על בסיס GAAP. עברנו את ההערכות שלנו למרג’ין התפעולי שאינו לפי GAAP ולתזרים המזומנים החופשי, שניהם מאיצים עם כניסתנו לסוף השנה."

דברים אלה מצביעים על חברה המנסה לאזן בין צמיחה לרווחיות, תוך שימוש בבינה מלאכותית ובשילוב פלטפורמות כדי לזכות בלקוחות גדולים יותר.

סיכונים ואתגרים

- מיתון הצמיחה ב-EX: Freshworks ציינה כי EX נותרת בטווח צמיחה של אמצע שנות ה-20 לאורך זמן, אך הצמיחה הרבעונית עלולה להשתנות ככל שהעסק גדל.

- שינויים בתמהיל ההכנסות לטווח הקרוב: המעבר מרישיונות תנאי של Device42 לפריסה שוטפת של הכנסות עלול ללחוץ על הצמיחה המדווחת בכמה רבעונים הקרובים.

- מחזורי מכירות ארוכים יותר: ההנהלה ציינה כי עסקאות גדולות יותר לוקחות יותר זמן, ככל שהקונים הופכים למורכבים יותר ויותר בעלי עניין מעורבים.

- לחץ תחרותי: Freshworks עדיין מתחרה עם ספקי תוכנה ותיקים גדולים יותר ומתחרים בפתרונות נקודתיים.

- לחץ עונתי על המרג’ין: החברה ציינה כי הרבעון הראשון של 2027 עלול לחוות לחץ על המרג’ין עקב העלאות שכר שנתיות ומספר ימי הכנסה נמוך יותר.

שאלות ותשובות

האנליסטים התמקדו בקצב הצמיחה הארגונית, תרומת השותפים ותחזית החברה ל-2027.

השאלות התרכזו סביב השאלה האם צמיחת EX מאטה, וההנהלה ציינה כי העסק נשאר חזק גם אם שיעורי הצמיחה הרבעוניים משתנים. היא הצביעה על צינור עסקאות גדול יותר, עסקאות גדולות יותר ובסיס לקוחות מותקן גדל שניתן להרחיב עם מוצרי ITAM, ITOM ובינה מלאכותית.

האנליסטים גם שאלו על מכירות דרך שותפים. ההנהלה ציינה כי עסקאות גדולות יותר מכוסות על ידי שותפים, וצופה כי מגמה זו תימשך ככל שהפלטפורמה הופכת שלמה יותר. נמסר כי שותפים כבר מחוברים לחלק גדול מהזמנות EX ועסקים חדשים.

תחום נוסף שעלה לדיון היה הלוגיקה של ההתרחבות. ההנהלה ציינה כי היא רוצה להסיט יותר תשומת לב מגיוס לקוחות חדשים להרחבת לקוחות קיימים, בעיקר מכיוון שלקוחות Freshservice רבים עדיין משתמשים במוצר אחד בלבד. הבכירים ציינו כי זה יוצר הזדמנות גדולה ל-ARR נוסף.

שאלות נגעו גם לאסטרטגיית המיזוגים והרכישות של החברה. Freshworks ציינה כי היא פתוחה לרכישות המוסיפות טכנולוגיה, כישרונות או יכולות בינה מלאכותית, אך תישאר ממושמעת בנושא הערכות שווי.

מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.

תגובות אחרונות

התקינו את האפליקציה שלנו
עקוב אחרינו
אזהרת סיכון: מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטו כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטו מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטו, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.
הגרסה האנגלית היא גרסתו הראשית של הסכם זה ותשמש גרסה מכרעת בכל מחלוקת שתתגלע בין הגרסה האנגלית לגרסה העברית.
© 2007-2026 - כל הזכויות שמורות לפיוזן מדיה בע"מ