Crexendo Inc. דיווחה כי הכנסותיה ברבעון השלישי זינקו ב-44% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והגיעו ל-$25.2 מיליון — מעט מעל תחזית וול-סטריט. הרווח המתואם למניה עמד על $0.12, לעומת קונצנזוס של $0.11, והכנסות של $25.2 מיליון לעומת תחזית של $25.18 מיליון. המניה עלתה 1.59% במסחר הרגיל ל-$5.76, ולאחר מכן ירדה 2.75% במסחר המאוחר ל-$5.602, כאשר משקיעים שקלו את הפער הצנוע בהכנסות מול הצמיחה החזקה של החברה והערות זהירות על הביקוש האורגני העתידי.
נקודות מפתח
- Crexendo רשמה צמיחה של 44% בהכנסות על בסיס שנתי, והגיעה לקצב הכנסות שנתי של $100 מיליון.
- רווח מתואם למניה של $0.12 עקף את התחזית של $0.11, וההכנסות עלו על האומדן בפער קטן.
- החברה ציינה כי התחייבויות הביצוע הנותרות עלו ל-$139.6 מיליון, גידול של 59% לעומת השנה הקודמת.
- צמיחת לקוחות חדשים ומערכת האקוסיסטם נותרו חזקות, עם 16 לוגואים חדשים מתחילת השנה — יותר מכל שנת 2025 כולה.
- המניה מחקה את עליית המסחר הרגיל במסחר המאוחר, מה שמרמז על זהירות מצד המשקיעים.
ביצועי החברה
Crexendo ציינה כי הרבעון סימן אבן דרך משמעותית, עם הגעת קצב ההכנסות השנתי ל-$100 מיליון — יעד שהנהלת החברה קבעה לעצמה לפני שלוש שנים לסוף 2026. הצמיחה בהכנסות נבעה מעוצמה רחבה בפעילות העסקית, כולל עלייה של 75% בהכנסות מהשירות ל-$15.1 מיליון ועלייה של 78% בהכנסות ממוצרים ל-$2.4 מיליון. הכנסות פתרונות התוכנה עלו ב-2% ל-$7.7 מיליון.
החברה ציינה גם כי סיפקה 13 רבעונים רצופים של רווחיות לפי כללי GAAP. הרווח הנקי לפי GAAP עמד על $1.1 מיליון, או $0.03 למניה, בעוד הרווח הנקי שאינו לפי GAAP עמד על $4.0 מיליון, או $0.12 למניה. ה-EBITDA המתואם הגיע ל-$4.0 מיליון, השווה למרג’ין של 16%.
ההנהלה תיארה את העסק כפלטפורמת הפתרונות הצומחת ביותר בארה"ב, הנתמכת ביותר מ-8 מיליון משתמשים סופיים וכמעט 400,000 עסקים. פלטפורמת NetSapiens של Crexendo ממשיכה לנשל לקוחות ממתחרים גדולים יותר, כולל Metaswitch ו-סיסקו סיסטמס BroadSoft, תוך הוספת לוגואים חדשים.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $25.2 מיליון, עלייה של 44% על בסיס שנתי.
- רווח מתואם למניה: $0.12, לעומת $0.11 שצפו האנליסטים.
- רווח GAAP למניה: $0.03, על בסיס רווח נקי של $1.1 מיליון.
- הכנסות מהשירות: $15.1 מיליון, עלייה של 75% על בסיס שנתי.
- הכנסות פתרונות תוכנה: $7.7 מיליון, עלייה של 2% על בסיס שנתי.
- הכנסות ממוצרים: $2.4 מיליון, עלייה של 78% על בסיס שנתי.
- מרג’ין גולמי כולל: שיפור של 200 נקודות בסיס על בסיס שנתי.
- EBITDA מתואם: $4.0 מיליון, או 16% מההכנסות.
- מזומן ותחליפי מזומן: $22.8 מיליון, עלייה של $4.5 מיליון מ-30.06.
- התחייבויות ביצוע נותרות: $139.6 מיליון, עלייה של 59% לעומת השנה הקודמת.
תוצאות מול תחזיות
Crexendo היכתה את התחזיות הן ברווח והן בהכנסות, אם כי פער העקיפה בשורת ההכנסות היה קטן. הרווח המתואם למניה של $0.12 עלה ב-$0.01 על התחזית של $0.11, הפתעה של 9.09%. הכנסות של $25.2 מיליון עלו בכ-$20,000 על האומדן של $25.18 מיליון, עקיפה של 0.08%.
תוצאות הרווח היו אפוא טובות מהצפוי, אך לא בפער גדול. האיתות החשוב יותר למשקיעים היה הצמיחה של 44% בהכנסות על בסיס שנתי והמעבר לקצב הכנסות שנתי של $100 מיליון. עם זאת, ירידת המניה במסחר המאוחר מרמזת שהשוק ציפה אולי להפתעה גדולה יותר בהכנסות, או לראיה ברורה יותר שהצמיחה האורגנית יכולה להישאר מעל קצב היעד של החברה.
תגובת השוק
מניית Crexendo סיימה את המסחר הרגיל ב-$5.76, עלייה של 1.59% מהסגירה הקודמת של $5.67. לאחר פרסום הדוח, ירדה המניה ל-$5.602 במסחר המאוחר, ירידה של 2.75% מסגירת המסחר הרגיל, או כ-$0.16.
המחיר במסחר המאוחר הותיר את המניה קרוב לקצה התחתון של טווח 52 השבועות שלה, $5.351 עד $11.23. המהלך מרמז שהמשקיעים התעודדו מהעקיפה ברווח ומהצמיחה החזקה, אך נותרו זהירים לגבי תחזית הזמנות השדרוג והצמיחה האורגנית. על אף הנסיגה, ניתוח InvestingPro מצביע על כך שהמניה מוערכת בחסר ברמות הנוכחיות, עם אומדן שווי הוגן הגבוה מהמחיר הנוכחי. החברה נסחרת במכפיל רווח של 44.36, המשקף ציפיות צמיחה גבוהות. משקיעים יכולים לחקור הזדמנויות נוספות במניות המוערכות בחסר ברשימת המניות המוערכות בחסר של InvestingPro. לא סופקו נתוני היקף מסחר, ולכן לא ניתן להעריך האם המהלך התרחש על רקע פעילות חריגה.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה ציינה כי היא ממשיכה להתמקד בצמיחה אורגנית, בזכיית לקוחות חדשים ובהרחבת המוצרים, אך נמנעה ממתן תחזית פיננסית מפורטת לצמיחה האורגנית לשנת 2027. הבכירים ציינו כי אי-הוודאות העיקרית היא סביבת שער הריבית, המשפיעה על לקוחות הממנים הזמנות שדרוג. לדבריהם, ריביות נמוכות יותר יתמכו ככל הנראה ברכישות שדרוג גדולות יותר.
Crexendo הדגישה גם מספר יוזמות מוצר ופלטפורמה:
- NetSapiens Flow: עדכון פלטפורמה מרכזי המיועד לשחרור במחצית הראשונה של 2027.
- CAIRO: קבלן AI ומתזמר שההנהלה מצפה שיתרום באופן משמעותי במחצית השנייה של 2027.
- בינה שיחתית: הצעת AI חדשה המתומחרת לפי שימוש וצפויה להרחיב את האימוץ לאורך זמן.
- תוכנית ספקי האקוסיסטם: הורחבה ל-66 ספקים, כולל 22 שותפים ממוקדי AI.
לשנה המלאה, ציינה ההנהלה כי היא עדיין שואפת לצמיחה אורגנית דו-ספרתית, אם כי הצמיחה האורגנית מתחילת השנה של 9.1% נמוכה במעט מיעד זה. אנליסטים בוול-סטריט נותרים אופטימיים, עם יעדי מחיר הנעים בין $9 ל-$12, המרמזים על פוטנציאל רווח משמעותי מהרמות הנוכחיות. לניתוח מעמיק יותר, Crexendo היא אחת מיותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research המקיפים של InvestingPro, הממירים נתונים פיננסיים מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה.
דברי הבכירים
המנכ"ל Jeff Korn אמר כי הוא "מרוצה במיוחד" מהרבעון, וציין שהחברה נמצאת כעת "בבירור על קצב של $100 מיליון". הוא הוסיף כי החברה כבר זכתה ביותר לוגואים של פלטפורמה עד הרבעון השלישי מאשר זכתה בכל שנת 2025 כולה.
Korn אמר כי מודל ה-"sessions-not-seats" של החברה מעניק ללקוחות גמישות כלכלית, בעוד ממשקי ה-API הפתוחים ואפשרויות האירוח של פלטפורמת NetSapiens מסייעים להניע את האימוץ. הוא הוסיף כי השימוש המיטבי במזומן של החברה הוא ייצוב רכישות, לא פירעון חוב או רכישה חוזרת של מניות.
הנשיא ומנהל התפעול Doug Gaylor אמר כי רכישת ESI ממשיכה לעלות על הציפיות, וכי שווי החוזה הכולל הממוצע של בעלי רישיונות חדשים עמד על מעל $400,000 — סימן לכך שגדלי העסקים משתפרים.
סיכונים ואתגרים
- רגישות לשער הריבית: ההנהלה ציינה כי ריביות גבוהות יותר מאטות הזמנות שדרוג, מכיוון שלקוחות רבים מממנים רכישות אלו.
- לחץ על הצמיחה האורגנית: הצמיחה האורגנית מתחילת השנה של 9.1% נמוכה מיעד הצמיחה הדו-ספרתי של החברה.
- עלייה בהוצאות התפעול: הוצאות התפעול עלו ב-49% על בסיס שנתי, בחלקה בשל רכישת ESI.
- סיכון ביצוע על מוצרים חדשים: Flow, CAIRO והבינה השיחתית חייבים להמיר עניין להכנסות.
- תזמון מעבר תחרותי: לקוחות העוברים מפלטפורמות גדולות יותר עשויים להשלים את המעבר לאט יותר מהצפוי.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בשאלה כיצד פלטפורמת Flow החדשה יכולה להניע הכנסות נוספות, באיזו מהירות מוצרי ה-AI עשויים לתרום, ואם זכיות הלקוחות החדשות של החברה מגיעות בגדלים גדולים יותר. ההנהלה ציינה כי Flow אמורה לסייע במכירה צולבת, שדרוגי כושר ואימוץ אפליקציות צד שלישי דרך האקוסיסטם.
השאלות התמקדו גם במצב המזומנים של החברה ובהקצאת ההון. Korn אמר כי המזומן של Crexendo מנוצל בצורה הטובה ביותר לרכישות. נושא נוסף היה האטת הזמנות השדרוג, שההנהלה קישרה בעיקר לשערי הריבית ולא לכלכלה הרחבה.
האנליסטים שאלו על התחרות מצד Metaswitch ו-BroadSoft. ההנהלה ציינה כי פלטפורמות אלו עדיין מייצגות הזדמנויות גדולות, וכי לקוחות העוברים ל-NetSapiens מתכוונים בדרך כלל להעביר את כל הבסיס שלהם לאורך זמן. החברה ציינה גם כי גלגול יתר בשירותי הטלקום עמד בממוצע על 0.62% לחודש, שיפור לעומת הרבעון הקודם.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









