Skyworks Solutions דיווחה על תוצאות הרבעון הרביעי של שנת הכספים שעלו במעט על תחזיות וול-סטריט, אך המניה ירדה בחדות במסחר האחרי-שעות, כאשר משקיעים התמקדו בתחזית הפיננסית הרכה לטווח הקרוב ובתוצאות הרבעון הראשון של הפעילות המשולבת עם Qorvo. יצרנית השבבים רשמה רווח למניה של $1.28 על בסיס non-GAAP על הכנסות של $1.05 מיליארד, לעומת תחזיות של $1.27 למניה ו-$1.04 מיליארד במכירות. המניה, שסיימה את מושב הבורסה הרגיל ב-$85.40, ירדה 16.98% ל-$70.90 במסחר האחרי-שעות.
נקודות מפתח
- Skyworks היכתה את התחזיות הן ברווח למניה והן בהכנסות, אך רק בהפרש קטן.
- ההנהלה ציינה כי הביקוש היה בריא במרכזי נתונים, ביטחון, רכב ו-Wi-Fi, כאשר מספר מתחומים אלו סבלו מאילוצי היצע.
- החברה השלימה את המיזוג עם Qorvo ב-05.10.2025 וציינה כי האינטגרציה מתקדמת במהירות.
- Skyworks שמרה על יעד של לפחות $500 מיליון בסינרגיות עלויות שנתיות מהעסק.
- משקיעים נראו מודאגים יותר מלחץ מרג’ין לטווח הקרוב ומהתחזית הפיננסית לרבעון המשולב הראשון, מאשר מהביצועים הטובים במעט.
ביצועי החברה
Skyworks דיווחה כי הכנסות הרבעון הרביעי של שנת הכספים עלו ל-$1.046 מיליארד, מעל נקודת האמצע של טווח התחזית הפיננסית שלה. הרווח המדולל למניה על בסיס non-GAAP עמד על $1.28, סנט אחד מעל נקודת האמצע של התחזית הפיננסית. הרווח הגולמי עמד על $465 מיליון, ומרג’ין הרווח הגולמי על 44.4%, בהתאם לציפיות.
החברה ציינה כי פעילותה העצמאית נותרה יציבה, כאשר הנייד מהווה כ-60% מההכנסות והשווקים הרחבים כ-40%. הכנסות השווקים הרחבים צמחו ב-9% לעומת אשתקד ברבעון וכ-10% לאורך שנת הכספים המלאה, בסיוע הביקוש ממרכזי נתונים, Wi-Fi ורכב. הכנסות ממרכזי נתונים עלו ב-90% על בסיס שנתי.
התוצאות מגיעות בעת שבה Skyworks מתחילה לפעול כחברה גדולה יותר לאחר השלמת המיזוג עם Qorvo. ההנהלה ציינה כי המיזוג מעניק לה מגוון מוצרים רחב יותר ופלטפורמת תדר-רדיו מלאה יותר לסמארטפונים, תוך הרחבת החשיפה לשווקים תעשייתיים ותשתיתיים בעלי צמיחה מהירה יותר.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $1.046 מיליארד, מעל נקודת האמצע של התחזית הפיננסית של $1.035 מיליארד.
- רווח מדולל למניה non-GAAP: $1.28, סנט אחד מעל נקודת האמצע של התחזית הפיננסית.
- רווח גולמי: $465 מיליון.
- מרג’ין גולמי: 44.4%, בהתאם לתחזית הפיננסית.
- הוצאות תפעוליות: $237 מיליון, כ-$3 מיליון מתחת לנקודת האמצע של התחזית הפיננסית.
- הכנסה תפעולית: $227 מיליון.
- מרג’ין תפעולי: 21.7%.
- רווח נקי: $193 מיליון.
- רכישות חוזרות של מניות: $107 מיליון במחיר ממוצע של $66.27.
- תשואת דיבידנד: 3.33%, כאשר החברה שומרת על תשלומי דיבידנד במשך 13 שנים רצופות.
- יחס שוטף: 3.1, המעיד על נזילות גבוהה עם נכסים נזילים העולים בהרבה על ההתחייבויות לטווח הקצר.
- יחס חוב להון עצמי: 0.12, המשקף רמות חוב מתונות של החברה.
- שיעור מס אפקטיווי: 10%.
רווחים מול תחזית
Skyworks היכתה את התחזיות, אך הפער היה קטן. הרווח למניה של $1.28 עלה ב-0.79% על התחזית של $1.27, בעוד ההכנסות של $1.05 מיליארד עלו ב-0.96% על האומדן של $1.04 מיליארד.
ביצועים טובים בהפרש כזה אינם מספיקים בדרך כלל כדי להניע תנועה משמעותית במניה. השוק לעיתים קרובות מתעלם מהפתעה חיובית קטנה כאשר משקיעים מתמקדים יותר ברבעון הבא, במיוחד בתחום המוליכים למחצה, שבו תחזיות פיננסיות ומגמות מרג’ין חשובות לעיתים קרובות יותר מהתקופה שדווחה זה עתה.
במקרה זה, הביצועים הטובים במעט הוצלו על ידי תחזית החברה לרבעון המשולב הראשון עם Qorvo. ההנהלה הציגה תחזית פיננסית להכנסות ברבעון דצמבר של $1.8 מיליארד עד $1.9 מיליארד, עם רווח למניה non-GAAP של כ-$1.25 בנקודת האמצע, מעט מתחת לרבעון שדווח זה עתה. הדבר מרמז כי השוק עשוי להתכונן לסביבה רכה יותר בטווח הקרוב גם לאחר רבעון נקי.
תגובת השוק
תגובת המניה הייתה חריפה. Skyworks סיימה את מושב הבורסה הרגיל ב-$85.40, עלייה של 0.27% מהסיום הקודם של $85.17, ולאחר מכן ירדה ל-$70.90 במסחר האחרי-שעות. מדובר בירידה של $14.50, או 16.98%, מסיום מושב הבורסה הרגיל.
מחיר האחרי-שעות נותר מעל השפל של 52 השבועות של $51.93, אך ירד בהרבה מתחת לשיא של 52 השבועות של $92.80. הירידה החדה מרמזת כי משקיעים לא נרגעו מהביצועים הטובים ברווחים, ובמקום זאת התמקדו בגשר הרווחים לטווח הקרוב, בעלויות האינטגרציה ובקצב שיפור המרג’ין.
למרות גל המכירות, נתוני InvestingPro מצביעים על כך שהמניה עשויה להיות מוערכת בחסר ברמות הנוכחיות, כאשר אומדן השווי ההוגן מצביע על פוטנציאל עלייה. החברה נסחרת ביחס מחיר-רווח של 44.09, ו-InvestingPro מדגיש כי Skyworks העלתה את הדיבידנד שלה במשך 12 שנים רצופות ושומרת על תשואת בעל מניה גבוהה. משקיעים יכולים לגשת ל-8 ProTips נוספים וציוני בריאות פיננסית מקיפים ב-InvestingPro, כולל ניתוח מפורט דרך דוח Pro Research של הפלטפורמה.
לא סופקו נתוני נפח מסחר, ולכן לא ניתן היה לאשר נפח חריג. עם זאת, גודל התנועה מצביע על תגובה שלילית חזקה.
תחזית פיננסית והנחיות
לרבעון דצמבר, Skyworks חזתה הכנסות של $1.8 מיליארד עד $1.9 מיליארד, עם נקודת אמצע של $1.85 מיליארד. החברה ציינה כי בנקודת האמצע, התחזית הפיננסית כוללת כ-$1.07 מיליארד מ-Skyworks המקורית וכ-$780 מיליון מ-Qorvo המקורית. זה יהיה הרבעון האחרון שבו החברה תספק את הפיצול הזה.
ההנהלה צפתה מרג’ין גולמי non-GAAP של 46% עד 48% והוצאות תפעוליות של $465 מיליון עד $505 מיליון. החברה צופה גם כ-$50 מיליון בהכנסות והוצאות אחרות, בעיקר מריבית על מימון הרכישה, ושיעור מס אפקטיווי של כ-10%.
החברה ציינה כי היא נשארת מחויבת לפחות $500 מיליון בסינרגיות עלויות שנתיות מהמיזוג, כאשר כשני שלישים צפויים מהוצאות תפעוליות ושליש מעלות הסחורות הנמכרות. היא צופה כ-$150 מיליון בסינרגיות הוצאות תפעוליות בשנת הכספים 2027, כאשר התועלת המלאה תיבנה מאוחר יותר.
לטווח הארוך, Skyworks ציינה כי היא עדיין מכוונת למרג’ין גולמי non-GAAP של 50% עד 55%, מרג’ין תפעולי של 30% עד 35%, ומרג’ין EBITDA מתואם של 35% עד 40%.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Phil Brace אמר כי החברה מתקדמת במהירות לאחר השלמת המיזוג. "ב-5 באוקטובר השלמנו את המיזוג של Skyworks ו-Qorvo, ואיחדנו יותר משישה עשורים של חדשנות", אמר. "כעת יש לנו היקף גדול יותר, תיק טכנולוגי רחב יותר וטביעת רגל ייצורית מורחבת."
Brace גם הצביע על הזדמנות המוצרים בסמארטפונים. "כעת יש לנו פלטפורמת RF front-end מלאה לסמארטפונים של הדור הבא, עם דגש רב על מכשירים פרמיום, שבהם תוכן ה-RF הוא הגדול ביותר ושם נמשיך להתמקד", אמר.
הוא הוסיף כי החברה רואה רוח גבית בתוכן קדימה ככל שתקני האלחוט מתפתחים. "לראשונה מזה שנים, כפי שאנו מתחילים לראות, יש לנו רוח גבית של תוכן עם יותר רצועות שידור, יותר רצועות קליטה, יותר רצועות לוויין, יותר התקני כוח", אמר.
סמנכ"ל הכספים Philip Carter אמר כי עסקי האנדרואיד עשויים להתקרב לתחתית. "אנו רואים ירידה בעסקי האנדרואיד", אמר. "כשאנו מסתכלים לשנת 2027, עם מה שאנו יכולים לראות היום, נראה שאנחנו עשויים להגיע לתחתית בתחום האנדרואיד."
סיכונים ואתגרים
- חולשת הסמארטפון: החברה נותרת חשופה מאוד לשוק תחרותי ביותר שעדיין נמצא תחת לחץ, במיוחד באנדרואיד.
- אינפלציית עלויות תשומות: ההנהלה ציינה כי אינפלציית עלויות נותרת רוח נגדית וצופה כי תימשך.
- ביצוע האינטגרציה: עסקת Qorvo עדיין בשלביה הראשונים, והחברה חייבת להשלים אינטגרציית מערכות ו-IT תוך הגנה על הפעולות.
- לחץ מרג’ין: תחזית המרג’ין הגולמי לטווח הקרוב מרמזת כי העלויות יישארו גבוהות לפני שחסכוני הסינרגיה יופיעו במלואם.
- ריכוז לקוחות: החברה עדיין תלויה מאוד בלקוח הגדול ביותר שלה, גם לאחר המיזוג.
- אילוצי היצע: הביקוש חזק במספר תחומי צמיחה, אך החברה עדיין צריכה להבטיח ויפרים, מצעים וכושר בדיקה כדי לעמוד בו.
שאלות ותשובות
אנליסטים לחצו על ההנהלה בנושאים שונים, כולל שיעור הצמיחה לטווח הארוך של הפעילות המגוונת, הדרך למרג’ין גולמי גבוה יותר והתחזית הפיננסית לאנדרואיד.
השאלות התמקדו בשאלה האם החברה המשולבת החדשה יכולה לשמור על צמיחה דו-ספרתית בשווקים המגוונים שלה, עד כמה מהר סינרגיות העלויות יופיעו ואם המיזוג משנה את האופן שבו הלקוח הגדול ביותר מעניק עסקים. ההנהלה ציינה כי הלקוח נשאר תחרותי ביותר וכי החברה חייבת להמשיך להרוויח את עסקיו.
אנליסטים שאלו גם על עיתוי הסינרגיות. ההנהלה ציינה כי רוב החסכונות בהוצאות התפעוליות צפויים להגיע ראשונים, בעוד חסכוני העלויות הקשורים לייצור יתבנו מאוחר יותר ככל שאיחוד המפעלים יתקדם.
מוקד נוסף היה האנדרואיד. Carter אמר כי הפעילות נמצאת בירידה ועשויה להתקרב לתחתית, כאשר האנדרואיד צפוי לייצג פחות מ-10% מסך עסקי הסמארטפון בהמשך.
לתובנות מעמיקות יותר לגבי הבריאות הפיננסית של Skyworks ותחזיותיה העתידיות, החברה נמנית עם יותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research המקיפים של InvestingPro, אשר הופכים נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה לקבלת החלטות השקעה חכמות יותר.
בנושא הקצאת הון, ההנהלה ציינה כי יש לה נטייה לרכישות חוזרות של מניות תוך שמירה על גמישות לצמצום חוב ורכישות סלקטיביות. החברה גם ציינה כי Moody’s שדרגה את דירוג האשראי שלה ל-Baa3 ו-Fitch עברה לתחזית יציבה.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









