CVR Energy מדווחת על רבעון שיא, אך המניה צונחת ב-11%

התפרסם 03.11.2026, 17:43
© Reuters.

© Reuters.

במאמר זה:

CVR Energy דיווחה על רווח מותאם של $4.00 למניה ברבעון השלישי של 2026, על רקע הכנסות של $3.28 מיליארד – הרבה מעל תחזיות וול-סטריט. למרות זאת, המניה ירדה ב-11.48% ל-$49.50 במסחר האחרון, לעומת סיום קודם של $55.92. החברה ציינה כי הרבעון הניב תוצאות שיא הן ברווח המאוחד והן בזיקוק, בזכות מרווחי פיצול גבוהים, תפוקה גבוהה יותר וייצור מזומנים חזק. ההנהלה גם חשפה בשיחה את הרכישה הגדולה ביותר בתולדות החברה – עסקה לרכישת בתי זיקוק ונכסים נלווים של Marathon Petroleum, שלפי הנאמר תכפיל כמעט את כושר הזיקוק.

נקודות מפתח

- CVR Energy היכתה את התחזיות בפער ניכר, עם EPS מותאם של $4.00 לעומת תחזית של $2.41.

- ההכנסות הגיעו ל-$3.28 מיליארד, מעל תחזית של $2.29 מיליארד.

- החברה רשמה רווח נקי רבעוני שיא של $563 מיליון ו-EBITDA מותאם של $582 מיליון.

- הזיקוק היה המנוע המרכזי, כאשר ה-EBITDA המותאם של מגזר הנפט קפץ ל-$565 מיליון לעומת $120 מיליון בשנה הקודמת.

- המניה ירדה ב-11.48%, מה שמרמז שהמשקיעים התמקדו יותר ברכישה ובמינוף מאשר בהכאת התחזיות.

ביצועי החברה

CVR Energy ציינה כי תוצאות הרבעון השלישי שיקפו שוק זיקוק חזק וביצוע תפעולי מוצק. החברה עיבדה כ-228,000 חביות ביום, מעל כושר השיא הנוכחי שלה, ודיווחה על שיעור ניצול גולמי של כ-105%. תפוקת המוצרים הקלים נשארה גבוהה ב-93%.

מגזר הנפט היה הבולט מכולם. ה-EBITDA המותאם זינק ב-371% לעומת השנה הקודמת, בסיוע מרווח פיצול Group 3 2-1-1 של $68.50 לחבית, לעומת $25.94 באותה תקופה אשתקד. מגזר הדשנים היה חלש יותר, עם EBITDA מותאם שירד ל-$20 מיליון מ-$71 מיליון, בעיקר בשל עבודות תחזוקה במפעל East Dubuque.

ההנהלה ציינה כי הרבעון נהנה גם מייצור מזומנים חזק ומשמעת תפעולית. תזרים המזומנים התפעולי הגיע ל-$655 מיליון, ותזרים המזומנים החופשי עמד על $593 מיליון.

נתונים פיננסיים עיקריים

- הכנסות: $3.28 מיליארד, מעל תחזית של $2.29 מיליארד.

- EPS מותאם: $4.00, מעל תחזית של $2.41.

- EPS מדווח: $5.67.

- רווח נקי מאוחד: $563 מיליון.

- EBITDA: $804 מיליון.

- EBITDA מותאם: $582 מיליון.

- EBITDA מותאם של מגזר הנפט: $565 מיליון, לעומת $120 מיליון בשנה הקודמת.

- EBITDA מותאם של מגזר הדשנים: $20 מיליון, לעומת $71 מיליון בשנה הקודמת.

- מרג’ין רווח גולמי: 10.91% ב-12 החודשים האחרונים.

- יחס שוטף: 1.42, המעיד על כך שנכסים נזילים עולים על התחייבויות לטווח קצר.

- תזרים מזומנים תפעולי: $655 מיליון.

- תזרים מזומנים חופשי: $593 מיליון.

תוצאות מול תחזיות

CVR Energy היכתה את התחזיות הן ברווח והן בהכנסות. ה-EPS המותאם עמד על $4.00, גבוה ב-65.98% מהתחזית של $2.41. הכנסות של $3.28 מיליארד היו גבוהות ב-43.23% מהאומדן של $2.29 מיליארד.

הפער מהתחזיות היה גדול ונראה כי נבע ממרווחי זיקוק חזקים מהצפוי, תפוקה גבוהה וכלכלת מגזרים חיובית. החברה גם דיווחה על רווח מאוחד שיא, מה שמרמז שהרבעון לא היה רק ביצוע עודף מתון אלא תקופה חזקה מהותית מזו שניתחו האנליסטים.

תגובת השוק

למרות הכאת התחזיות, המניה ירדה ב-11.48% ל-$49.50 מ-$55.92. הירידה השאירה את המניה מעל שפל 52 השבועות של $19.62 אך מתחת לשיא 52 השבועות של $63.51.

המהלך מרמז שהמשקיעים אולי מביטים מעבר לתוצאות הרבעון ומתמקדים במקום זאת ברכישה הגדולה של החברה, בתוכנית המימון ובסיכון שתנאי הזיקוק הנוכחיים לא יימשכו. ירידת המניה הייתה בולטת במיוחד מכיוון שהחברה פרסמה את התוצאות לפני פתיחת השוק, מה שנותן בדרך כלל למשקיעים זמן לעכל את הנתונים.

תחזית והנחיות

CVR Energy ציינה כי היא מצפה שרכישת Marathon Petroleum תיסגר עד סוף 2026, בכפוף לאישור רגולטורי ותנאי מקובלים אחרים. החברה אמרה כי העסקה תגדיל את כושר עיבוד הגולמי הכולל מכ-207,000 חביות ביום לכ-384,000 חביות ביום – עלייה של 85%.

ההנהלה אמרה כי העסקה צפויה להיות מצטברת לרווחים ולתזרים המזומנים החופשי בשנה המלאה הראשונה לאחר הסגירה. כמו כן נאמר כי העסקה צפויה לייצר כ-$70 מיליון בסינרגיות עלות ותפעול שנתיות.

לרבעון הרביעי, למעט הנכסים הנרכשים, CVR מסרה תחזית:

- תפוקת נפט של 210,000 עד 225,000 חביות ביום.

- הוצאות תפעול ישירות של מגזר הנפט של $115 מיליון עד $125 מיליון.

- ניצול אמוניה של מגזר הדשנים של 88% עד 93%.

- הוצאות תפעול ישירות של מגזר הדשנים של $58 מיליון עד $63 מיליון, למעט השפעות מלאי ועבודות תחזוקה.

- סך הוצאות הון לשנת 2026 המלאה של $220 מיליון עד $240 מיליון.

החברה גם ציינה כי גידרה כ-2.3 מיליון חביות של סולר לרבעון הרביעי וכ-3.2 מיליון חביות לאורך 2027.

דברי ההנהלה

המנכ"ל Dane Neumann כינה את הרבעון ואת הרכישה נקודת מפנה עבור החברה.

"זהו יום היסטורי עבור CVR Energy, כאשר אנו מכריזים על הרכישה הגדולה ביותר בתולדות החברה, לצד רבעון רווחים שיא הן על בסיס מאוחד והן במגזר הזיקוק," אמר.

הוא גם תיאר את העסקה כשינוי אסטרטגי בהיקף ובגיאוגרפיה. "זוהי רכישה טרנספורמטיבית עבור CVR Energy, המכפילה כמעט את כושר הזיקוק שלנו, מרחיבה את היקפנו הגיאוגרפי ומגוונת את טביעת הרגל ההפצתית שלנו באמצעות פלטפורמת שיווק ולוגיסטיקה משלימה ביותר," אמר Neumann.

סמנכ"ל הכספים Richard Roberts הדגיש את הלחץ מזיכויי דלק מתחדש. הוא אמר כי עלויות RIN "ממשיכות לפגוע באופן לא פרופורציונלי בבתי זיקוק קטנים וסוחרים כמו שלנו," והוסיף כי הן מייצגות כיום כ-$0.28 מכל ליטר במשאבה.

סיכונים ואתגרים

- שילוב הרכישה: CVR חייבת לקלוט בתי זיקוק חדשים, נכסי לוגיסטיקה ועסק שיווקי מבלי לשבש את הפעילות.

- מינוף גבוה יותר: העסקה תוסיף חוב, גם אם ההנהלה מצפה שהמינוף יישאר מתחת ל-2 פעמים ה-EBITDA המשוער לשנת 2026.

- סיכון מחזור הזיקוק: המרג’ינים הנוכחיים חזקים, אך העסק נותר חשוף לתנודות חדות במרווחי פיצול ובביקוש למוצרים.

- לחץ הוצאות RIN: עלויות גבוהות של זיכויי דלק מתחדש ממשיכות ללחוץ על המרג’ינים.

- תנודתיות מגזר הדשנים: מגזר הדשנים היה חלש יותר ברבעון ועלול להיות מושפע מעבודות תחזוקה במפעלים ומשיעורי ניצול.

שאלות ותשובות

האנליסטים התמקדו רבות ברכישת Marathon, ובמיוחד בהנחות שמאחורי השווי ובהשפעה על המאזן של CVR.

השאלות התרכזו סביב:

- הנחות רווח אמצע מחזור עבור בתי הזיקוק הנרכשים.

- תמהיל הגולמי, כולל חשיפה לגולמי Bakken וקנדי.

- תפקיד הפטורים לבתי זיקוק קטנים וכמה פוטנציאל עלייה הם יכולים להוסיף.

- האם החברה צריכה לתעדף הפחתת מינוף במקום רכישה גדולה.

- הכלכלה של עסק השיווק וההפצה.

- צרכי הוצאות הון אפשריים, כולל האם St. Paul Park עשויה לקבל בסופו של דבר coker.

ההנהלה אמרה כי העסקה נחתמה על בסיס רווחי אמצע מחזור היסטוריים ולא על בסיס המרג’ינים הגבוהים הנוכחיים, וכי כל הטבות ויתור עתידיות יהוו פוטנציאל עלייה. כמו כן נאמר כי הנכסים מתוחזקים היטב ואינם דורשים שיפוץ מיידי משמעותי, כאשר המיקוד כעת הוא על שילוב ולא על הוצאות הון כבדות.

מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.

תגובות אחרונות

התקינו את האפליקציה שלנו
עקוב אחרינו
אזהרת סיכון: מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטו כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטו מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטו, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.
הגרסה האנגלית היא גרסתו הראשית של הסכם זה ותשמש גרסה מכרעת בכל מחלוקת שתתגלע בין הגרסה האנגלית לגרסה העברית.
© 2007-2026 - כל הזכויות שמורות לפיוזן מדיה בע"מ