Ball Corporation היכתה את תחזיות וול-סטריט ברבעון השלישי של 2026, עם רווח מתואם של $1.10 למניה והכנסות של $4.18 מיליארד — מעל לתחזיות של $1.07 למניה ו-$3.77 מיליארד, בהתאמה. על אף זאת, המניה צנחה 6.68% ל-$63.52 במסחר טרום-פתיחה, לעומת שער הסגירה הקודם של $68.07, מה שמרמז כי המשקיעים התמקדו יותר בלחץ על המרג’ין בטווח הקצר, בעלויות ההקמה ובתחזית הפיננסית לרבעון הרביעי, מאשר בהיכה את התחזיות.
נקודות מפתח
- Ball עקפה את התחזיות הן ברווח והן בהכנסות, כאשר המכירות היכו את התחזיות ב-10.88%.
- צמיחת הנפח נותרה חזקה, עם עלייה של 4.7% ברבעון ו-3.4% מתחילת השנה.
- ההנהלה מסרה כי הרווח המדולל המתואם למניה לשנת 2026 במלואה צפוי לעלות ביותר מ-10%.
- צפון אמריקה ספגה עלויות הקמה וחיכוך תפעולי, בעוד שאירופה, המזרח התיכון ואפריקה (EMEA) ודרום אמריקה רשמו צמיחה חזקה.
- המניה צנחה בחדות במסחר טרום-פתיחה על אף ההיכה את התחזיות.
ביצועי החברה
Ball ציינה כי הרבעון הדגים חוסן מתמשך לאורך פעילות האריזה הגלובלית שלה. הרווח התפעולי המתואם עלה ב-2.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והרווח המדולל המתואם למניה עלה ב-6.8%. בתשעת החודשים הראשונים של השנה, הרווח התפעולי המתואם עלה ב-6.4% והרווח המדולל המתואם למניה עלה ב-14.0%.
החברה ציינה כי צמיחת הנפח נותרה מעל לטווח היעד ארוך-הטווח שלה. Ball הצהירה זה מכבר כי היא שואפת לצמיחה גלובלית של 2% עד 3% בנפח, והרבעון השלישי הגיע גבוה בהרבה מרמה זו. ההנהלה תיארה את הפחית כ"מנצחת" בכל האזורים, בזכות ביקוש בקטגוריות משקאות כגון משקאות אנרגיה, משקאות לא אלכוהוליים וקוקטיילים מוכנים לשתייה.
התוצאות האזוריות היו מעורבות אך חזקות בדרך כלל. צפון ומרכז אמריקה רשמו צמיחת נפח חד-ספרתית נמוכה, אם כי הרווח התפעולי באזור ירד ב-2.3% בשל עלויות הקמה במתקן Millersburg ותזמון העברת עלויות המתכת. EMEA הציגה צמיחת נפח חד-ספרתית בינונית ורווח תפעולי מתואם רבעוני שיא. דרום אמריקה רשמה צמיחת נפח דו-ספרתית נמוכה ועלייה של 19.5% ברווח התפעולי המתואם של המגזר.
נתונים פיננסיים עיקריים
- הכנסות: $4.18 מיליארד, עלייה של 10.88% לעומת התחזית של $3.77 מיליארד.
- רווח מתואם למניה: $1.10, עלייה של 2.8% לעומת התחזית של $1.07.
- רווח תפעולי מתואם: עלייה של 2.5% על בסיס שנתי.
- רווח מדולל מתואם למניה: עלייה של 6.8% על בסיס שנתי.
- רווח תפעולי מתואם מתחילת השנה: עלייה של 6.4%.
- רווח מדולל מתואם למניה מתחילת השנה: עלייה של 14.0%.
- צמיחת נפח: עלייה של 4.7% על בסיס שנתי ברבעון.
- צמיחת נפח מתחילת השנה: עלייה של 3.4%.
- שווי שוק: $16.83 מיליארד.
- מכפיל רווח (P/E): 19.37, עם מכפיל PEG נמוך במיוחד של 0.22.
- צמיחת הכנסות ב-12 החודשים האחרונים: 15.56%.
- רווח מדולל מתואם למניה לשנת 2026 במלואה: צפוי לעלות ביותר מ-10%.
- תזרים מזומנים חופשי: צפוי לעמוד על כ-$900 מיליון לשנת 2026.
רווח מול תחזית
Ball עקפה את התחזיות הן בשורה העליונה והן בשורה התחתונה. הרווח המתואם למניה של $1.10 היה גבוה ב-3 סנט מהתחזית הקונצנזוס של $1.07, הפתעה של כ-2.8%. הכנסות של $4.18 מיליארד היו גבוהות ב-$410 מיליון מהתחזית של $3.77 מיליארד, הפתעה של 10.88%.
גודל ההיכה בהכנסות היה גדול באופן בולט מההיכה ברווח למניה, מה שמרמז כי הביקוש היה חזק מהצפוי, אך חלק מהעוצמה הזו קוזז על ידי עלויות הקשורות להרצת מתקנים חדשים ותפעול בניצולת גבוהה. החברה ציינה גם כי צמיחת הרווח המדולל המתואם למניה לשנה המלאה צפויה לחרוג מ-10%, מה שמחזק את יעד הרווח ארוך-הטווח שלה.
בהשוואה לרבעונים האחרונים, התוצאה מתאימה לתבנית של הוצאה לפועל יציבה ולא ביצוע חריג במיוחד. Ball רשמה שבעה רבעונים רצופים של צמיחת נפח, וההנהלה ציינה כי צמיחת הנפח ב-2025 עלתה אף היא על התחזית ארוכת-הטווח. הרבעון היה מוצק, אך לא מספיק כדי לפזר לחלוטין את חששות המשקיעים לגבי עלויות החיכוך בטווח הקצר ורוח הנגדית ברבעון הרביעי.
תגובת השוק
מניית Ball צנחה 6.68% ל-$63.52 במסחר טרום-פתיחה, ירידה של $4.55 מהשער הקודם של $68.07. המניה נותרת קרוב לראש טווח 52 השבועות שלה, $44.83 עד $68.29, אך הירידה מרמזת כי המשקיעים לא היו מרוצים מהמצב קצר-הטווח של החברה.
המהלך היה חריג בהקשר של היכה את התחזיות. במקרים רבים, חברה שעוקפת הן את תחזית הרווח למניה והן את תחזית ההכנסות תראה תגובה חיובית. כאן, גל המכירות מצביע על חששות שהשוק כבר תמחר תוצאות חזקות, או שהמשקיעים הגיבו לתחזית הפיננסית ולהערות על המרג’ין יותר מאשר לרבעון עצמו. על אף הירידה, ניתוח InvestingPro מצביע על כך שהמניה עדיין מוערכת בחסר, עם אומדן שווי הוגן המצביע על פוטנציאל רווח משמעותי מהרמות הנוכחיות — מה שמציב את Ball בין המניות ברשימת המוערכות ביותר בחסר בפלטפורמה.
לא סופקו נתוני היקף מסחר, ולכן לא ניתן לאשר האם המהלך התרחש עם מסחר כבד במיוחד. עם זאת, הירידה מצביעה על טון זהיר סביב המניה, על אף הרבעון שעקף את הציפיות.
תחזית פיננסית והנחיות
Ball שמרה על טון בונה לגבי השנה המלאה ומעבר לה. ההנהלה ציינה כי הרווח המדולל המתואם למניה צפוי לצמוח ביותר מ-10% ב-2026, בתמיכת צמיחת נפח, מינוף תפעולי והחזרי הון.
החברה גם פרסמה מספר יעדים נוספים לשנה המלאה:
- הוצאות הון של כ-$650 מיליון, בקנה אחד עם הפחתה וירידת ערך.
- תזרים מזומנים חופשי של כ-$900 מיליון.
- חוב נטו ל-EBITDA מתואם של 2.7 בסוף השנה.
- רכישה חוזרת של מניות בהיקף של לפחות $600 מיליון, עם סך הון שיוחזר לבעלי המניות של כ-$800 מיליון.
- שיעור מס אפקטיווי לשנה המלאה מעט מעל 23%.
- הוצאות רבית של כ-$310 מיליון.
לגבי הרבעון הרביעי, ההנהלה ציינה כי היא מצפה לצמיחת נפח חזקה אך לצמיחת רווח למניה צנועה בלבד. החברה הצביעה על היפוך מגמה של תגמול העברת מתכת בסך $20 מיליון מהרבעון השלישי ועל כ-$10 מיליון בעלויות הקמה נותרות של Millersburg. ההנהלה ציינה גם כי היא מחויבת למעשה לנפחי 2027 ואינה מצפה לחידושי חוזים מרכזיים בשנה הבאה.
Ball גם פירטה השקעות ארוכות-טווח בגרמניה ובהודו. מתקן גרמני חדש צפוי להיכנס לפעולה בסוף 2028, בעוד שמפעל חדש באוטר פרדש, הודו, צפוי לעלות לאוויר ב-2029.
דברי מנהלי החברה
המנכ"ל רון לואיס אמר: "הפחית מנצחת. היא מנצחת בכל האזורים שלנו, כפי שמעידה צמיחת נפח חזקה מאוד שוב ברבעון זה ובשנה זו, על גבי רבעון חזק מאוד אשתקד ושנה חזקה אשתקד."
הוא הוסיף כי Ball "מחויבת למעשה ל-2027", וציין כי לחברה יש "עמדה חוזית חזקה להפליא" וכי "הפחית ממשיכה לנצח". הדברים מרמזים כי ההנהלה רואה סיכון נפח מוגבל בטווח הקצר, גם בעת שהיא מתמודדת עם מחסור בכושר ועלויות הקמה.
לואיס ציין כי האסטרטגיה ומערכת התפעול של Ball נועדו להניע ערך ארוך-טווח. "הקומבינציה של המשך צמיחת הביקוש לאריזות אלומיניום, האסטרטגיה שלנו ומערכת Ball Business System נועדה להניע צמיחת דולר EVA ולתמוך בצמיחת רווח מדולל מתואם למניה של 10%+ בטווח הארוך", אמר.
סיכונים ואתגרים
- עלויות הקמה ב-Millersburg: המתקן החדש בצפון אמריקה עדיין בשלב ההרצה, מה שלוחץ על הרווחים בטווח הקצר.
- חיכוך תפעולי: ניצולת גבוהה בצפון אמריקה וב-EMEA יוצרת חוסר יעילות שעלול לפגוע במרג’ין.
- תזמון העברת עלויות מתכת: תגמול של $20 מיליון ברבעון השלישי צפוי להתהפך ברבעון הרביעי.
- אילוצי כושר: ביקוש חזק טוב לנפחים, אך כושר הדוק עלול להגביל את המינוף התפעולי בטווח הקצר.
- סיכון הוצאה לפועל במפעלים חדשים: Ball משלבת מתקנים שנרכשו בהונגריה ובבלגיה ומתכננת מפעלים חדשים בגרמניה ובהודו, מה שמוסיף מורכבות.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בארבע סוגיות עיקריות: השפעת האינפלציה על התנהגות הלקוחות, קצב הצמיחה בדרום אמריקה, התחזית הפיננסית לחוזי ונפחי 2027, והשפעת הגידול בהוצאות ההון.
ההנהלה ציינה כי האינפלציה לא שינתה את הסיפור הבסיסי של העסק, וטענה כי הפחית ממשיכה להציע ערך ויתרונות שרשרת אספקה. לגבי דרום אמריקה, מנהלי החברה ציינו כי הצמיחה בברזיל ובשאר האזור הייתה חזקה ברבעון אך צפויה להתנרמל לאמצע טווח ה-4% עד 6% ארוך-הטווח של החברה.
השאלות על 2027 התמקדו בשאלה האם הצמיחה החזקה ב-2026 תקשה על ההשוואות. לואיס ציין כי החברה מחויבת היטב לשנה הבאה ומצפה שצמיחת הנפח תישאר בקנה אחד עם התחזית ארוכת-הטווח שלה. האנליסטים גם לחצו בנושא הוצאות ההון, וההנהלה ציינה כי הגידול ל-$650 מיליון היה בעיקר עניין של תזמון, המשקף את היכולת להקדים פרויקטים בשנה חזקה.
היו גם שאלות על אירופה, שם Ball ציינה כי הביקוש נותר בריא וההשקעות של הלקוחות תומכות בכושר חדש. ההנהלה ציינה כי האזור נותר "ארץ של הזדמנויות" מכיוון שחדירת הפחית עדיין נמוכה יחסית בהשוואה לשווקים אחרים.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









